Results 1 to 4 of 4

Thread: In The Junkyard Fest Vol. 2 - 11/5 - Αn Club

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Pepperland
    Posts
    2,353

    Default In The Junkyard Fest Vol. 2 - 11/5 - Αn Club

    Με Teenage Angst, Acid Baby, Fingers Crossed, Misuse, Mary and the Boy.
    Δυστυχώς η απεργία των λεωφορείων και των τρένων δυσκόλεψε πολλούς στο να έρθουν οπότε η συναυλία ξεκίνησε πολύ αργότερα απο τις 8.30. Οι πρώτοι Teenage Angst ήταν οι άτυχοι καθώς μεχρι τότε η προσέλευση ήταν ελάχιστη , όμως κατα τη γνώμη μου παίξαν καλά και τα κομμάτια τους αν και όχι κατι πρωτάκουστο, μου άρεσαν πολύ. Μετά παίξαμε εμείς και μετά απο μας ακολούθησαν οι Fingers Crossed , που παίζουν ένα είδος αργού ατμοσφαιρικού και όχι γκαζιάρικου ροκ οι οποιοι ήταν αρκετά καλοί και δεμένοι όμως ο ήχος τους δεν ήταν καλός ("Αν" είναι αυτό ε). Μετά και αφού πλέον ο κόσμος είχε έρθει παίξαν οι postάδες Misuse που τουλάχιστον προσωπικά μου άρεσαν ως backround μουσική , ίσως αν καθόμουν όρθιος να τους δω θα με κούραζαν καθως είχαν μεγάλο set και καθόλου καλό ήχο κιθάρας. Τελευταίοι παίξαν οι Mary and the Boy που ήταν η αποκάλυψη της βραδιάς, αφού είχαν ένα τελείως προσωπικό στύλ, μια χορέυτρια με απίστευτη κοιλιά και κώλο, ενα keybord και ένα μουσικό πριόνι. Ναι, μουσικό πριόνι, ένα πριόνι που το παίζαν με δοξάρι και έκανε ήχουν "φαντασμάτων"¨(όπως στις ταινίες). Διασκεύασαν το Milkshake και το Μy Neck My Back και παίξαν και δικά τους (μάλλον). Γενικά το χάρηκα και ως ακροατής και ως performer και ελπίζω και οι άλλοι. Χάρηκα για γνωριμία με regularpaul και το άλλο παιδί απο το Monolith που το όνομα του μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή. Θα ποστάρουν φώτοζ i guess.
    And what exactly is a dream
    And what exactly is a joke.



    Οι άνθρωποι σου φάνηκαν ωραίοι σήμερα,
    μα δεν άλλαξαν.
    Απλά εσύ δεν είσαι πια ο ίδιος.

  2. #2
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    Ο Virus έχει τις photos, αλλά είπαμε να γράψουμε ένα review του live για το magazine.

    Με λίγα λόγια όμως, οι Teenage Angst και οι Fingers Crossed δεν μου είπαν και πολλά, οι Acid Baby μετά το demo με κέρδισαν και live, oι Μisuse ήταν φανταστικοί αν και έλειπαν οι 2 από τους 5, και οι Mary & the Boy & the dancer και το μουσικό πριόνι ήταν όντως η αποκάλυψη.

    Χάρηκα για την γνωριμία με morphine, acid baby. Ο φίλος μου από το Monolith ήταν ο Άκης/cybernaut.

    Στο καπάκι πήγαμε για μια μπύρα στο Mo, όπου οι Τετάρτες για τις οποίες μιλούσα εδώ και καιρό, συνεχίζονται άτυπα, με διάφορα τζαμαρίσματα (= όποιος θέλει ανεβαίνει και παίζει). Δεν θα αρχίζω να αναφέρω ονόματα μουσικών, δεν έχει και νόημα άλλωστε, ούτε ήταν και κάτι τo συγκλονιστικό αυτό που ακούσαμε. Απλά αρχίζει και σχηματίζεται (τουλάχιστον στο μυαλό μου) η εντύπωση ότι κάτι κινείται στα μέρη μας. Πολύ καλή σχέση μεταξύ των συγκροτημάτων, πολλά live αριστερά και δεξιά, κόσμος που τρέχει για την διοργάνωση, κόσμος που γράφει στο internet ή και σε περιοδικά για αυτά τα events, δειλά δειλά και κυκλοφορίες δισκων, και πάνω από όλα, αρχίζει και δημιουργείται ένα κοινό που παρακολουθεί όλα αυτά. Με άλλα λόγια, τοπική σκηνή.

  3. #3
    High on Life VirusXI's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    /// on an island.
    Posts
    11,129

    Default

    Αντιθέτως με την επόμενη μέρα, ήταν όντως ωραία όλα αυτά που πε ο Paul.
    Στα γρήγορα και γω: Οι Acid Baby με κέρδιζουν όλο και πιο πολύ κάθε φόρα (άντε μόνο λίγη βρωμιά ακόμα στη κιθάρα έμεινε =p), οι Fingers Crossed καλούληδες, οι Misuse gg σ'αυτό που παίζουν αλλά λείπαν 2 μέλη που θα τους έκαναν ακόμα πιο ενδιαφέροντες και τέλος η Mary and the boy and the dancer τα σπασαν \m/




    ■■

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    cyberia
    Posts
    880

    Default Re: In The Junkyard Fest Vol. 2 - 11/5 - Αn Club

    Quote Originally Posted by Acid Baby
    Χάρηκα για γνωριμία με regularpaul και το άλλο παιδί απο το Monolith που το όνομα του μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή.
    χεχ! χαρηκαμε ) ησουν κ Danzig, ετσι δεν ειναι?

    τοπικη σκηνη υπαρχει κ αφηστε τις κλαψες κ τα μα μου.
    Απο μας εξαρταται

Similar Threads

  1. CBALL ATTACK! Fest - Paraskevi 2 Fevrouariou - An Club
    By ThrashTestDummies in forum Live & Events Talk
    Replies: 0
    Last Post: 30-01-2007, 15:16
  2. Various Artists - In the Junkyard Vol.2
    By dead in forum Albums
    Replies: 0
    Last Post: 12-01-2006, 17:15
  3. The Blind Wont Mind Fest. 27/5 Rodeo Club.
    By Acid Baby in forum Live & Events Talk
    Replies: 18
    Last Post: 25-05-2005, 11:08
  4. In the Junkyard
    By regularpaul in forum Live & Events Talk
    Replies: 11
    Last Post: 29-04-2005, 17:27
  5. In the Junkyard - 23+24 Απριλίου - Rodeo Club
    By regularpaul in forum Live Reports
    Replies: 0
    Last Post: 24-04-2005, 15:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •