Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 79

Thread: Επιτέλους απέκτησε νόημα

  1. #31
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Exei ginei arketa pio rock h Eurovision fetos. Oi Letonoi esteilan vlaxoletoniko-ska/ punk, oi alloi glam, h Elvetia gkomenakia pou paizoun kati se pio metal, kati alloi Skandinavoi rock- akia... mono emeis stelnoume thn "apo fwnh mouni ki apo mouni fwnara" Paparizou.

  2. #32
    Winterborn pitchfork's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Mountains of madness
    Posts
    8,342

    Default

    Quote Originally Posted by Ethir
    Quote Originally Posted by Medusa
    pasxalidoy einai h nea paroysiastria-ekproswpos ths Eurovision.

    Adiaforh pagokolwna.
    Gia thn ypo8esh 8a parei 50.000.000 drx (elpizw na einai draxmes, giati an einai se euro, eimaste poly malakes).
    Σοβαρά μιλάς;; Καλά τι στο διάολο και κανένας δεν αντέδρασε; Κανείς δεν είπε τίποτα για αυτό. Είναι τρελά λεφτά...αν βάλεις οτι η Παπαρχιδίζου έχει την υποστήριξη φέτος του Ε.Ο.Τ και του υπουργείου πολιτισμού (i think) και με τα λεφτά των Ελλήνων την στέλνουμε σε όλες τις χώρες on tour για να διαφημίσει το τραγούδι.
    Εδώ έχουμε μία Ελλάδα σε λιτότητα τα τελευταία 22-23 χρόνια και λεφτά σκορπάμε σε μαλακίες, αλλά ξέχασα. Είμαστε πολιτισμένοι... Άλλο ένα κλασσικό σύμβολο ματαιοδοξίας για τον Έλληνα.
    Και φαντάσου ότι εκτός από τα λεφτά που σκορπάμε σαν κράτος γι αυτό το διαγωνισμό του κώλου, κάποιοι πανίβλακες προσπαθούν με τα ποστς τους να μας πείσουν ότι πρέπει να πληρώσουμε για να ψηφίσουμε κι εμείς κάποιους_πιο_rock_διαγωνιζόμενους.
    ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΛΕΠΙΔΙ ΣΤΟΥΣ ΠΟΖΕΡΑΔΕΣ ΠΟΥ ΝΤΡΟΠΙΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ
    Blood for all tears shed
    And Fire for hate
    Death for what shall become
    All false ones fate

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the docks.
    Posts
    7,354

    Default


  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Kallithea City
    Posts
    2,661

    Default

    Quote Originally Posted by pitchfork
    Quote Originally Posted by Ethir
    Quote Originally Posted by Medusa
    pasxalidoy einai h nea paroysiastria-ekproswpos ths Eurovision.

    Adiaforh pagokolwna.
    Gia thn ypo8esh 8a parei 50.000.000 drx (elpizw na einai draxmes, giati an einai se euro, eimaste poly malakes).
    Σοβαρά μιλάς;; Καλά τι στο διάολο και κανένας δεν αντέδρασε; Κανείς δεν είπε τίποτα για αυτό. Είναι τρελά λεφτά...αν βάλεις οτι η Παπαρχιδίζου έχει την υποστήριξη φέτος του Ε.Ο.Τ και του υπουργείου πολιτισμού (i think) και με τα λεφτά των Ελλήνων την στέλνουμε σε όλες τις χώρες on tour για να διαφημίσει το τραγούδι.
    Εδώ έχουμε μία Ελλάδα σε λιτότητα τα τελευταία 22-23 χρόνια και λεφτά σκορπάμε σε μαλακίες, αλλά ξέχασα. Είμαστε πολιτισμένοι... Άλλο ένα κλασσικό σύμβολο ματαιοδοξίας για τον Έλληνα.
    Και φαντάσου ότι εκτός από τα λεφτά που σκορπάμε σαν κράτος γι αυτό το διαγωνισμό του κώλου, κάποιοι πανίβλακες προσπαθούν με τα ποστς τους να μας πείσουν ότι πρέπει να πληρώσουμε για να ψηφίσουμε κι εμείς κάποιους_πιο_rock_διαγωνιζόμενους.
    ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΛΕΠΙΔΙ ΣΤΟΥΣ ΠΟΖΕΡΑΔΕΣ ΠΟΥ ΝΤΡΟΠΙΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ
    Ο κάποιος_ποιο_intellectual_user που σε ένα thread κάνει 5-6 posts από 5-10 σειρές το καθένα αποδοκιμάζοντας έναν-για τον πούτσο-διαγωνισμό, όχι για τον ίδιο τον διαγωνισμό αλλά για να βρίσει κάποιον άλλο user.
    Ε ναι λοιπόν εγώ είμαι αυτός ο πανίβλακας (για να ικανοποιήσεις την αυταρέσκεια σου) επειδή γουστάρω ένα κομματάκι που συμμετέχει σε ένα διαγωνισμό της κλίκας. Από εκεί και πέρα εγώ δεν προσπάθησα να πείσω κανέναν...
    Όσοι γουστάρουν το είδος ή το γουστάρανε πρέπει να υποστηρίξουν...
    ... όπως έγραψα και στο πρώτο μου post.

    Είσαι από αυτούς που σιχαίνονται το συγκεκριμένο είδος μουσικής; Πιστεύεις οτι αυτό το είδος έχει καταστρέψει την Ευρωπαϊκή κουλτούρα; Ε τότε teach us you master ή βούλωσέ το και άσε με να πω την γνώμη μου ελεύθερα.-
    Me RIVALDO kai GIOVANNI mas kanate TSIMPOUKIA sto LIMANI

    Electric Requiem
    E-Retards in advance

    TO FANTASMA TOU VAROUXA SAS KINIGA

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2004
    Location
    στου κουφού την πόρτα
    Posts
    2,059

    Default

    to oti diafwnise me entono kai ligo aytarxiko tropo, den shmainei oti den se afhse na peis th gnwmh sou, nomizw.
    Akousthkes. opws kai oloi.
    Mille anni passi sunt...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    μεσα-εξω απο τα αποδυτηρια
    Posts
    5,224

    Default



    Re pitchfork, pws ta pas, pws ta ferneis, ola ta gynaikakia mazi soy einai. Posa 8es thn wra gia na moy kaneis idiaitera ma8hmata?
    Θες να κάνεις τη ζωή σου καλύτερη; Σβήσε τα περιττά σου mp3 (και προιόντα συναφών απωλεστικών ή μη αλγορίθμων).

  7. #37
    Winterborn pitchfork's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Mountains of madness
    Posts
    8,342

    Default

    AXAXAXAXAXAXX
    ΡΕ ΕΘΙΡ ΜΗΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ? ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΓΡΑΦΩ ΚΙ ΕΓΩ (ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ) ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΦΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΣΑΙ ΕΣΥ (Ο ΜΟΝΟΣ) ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ?
    ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΧ ΟΤΙ ΣΕ ΕΚΡΑΞΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ?
    ΔΙΟΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΠΕΣ ΒΛΑΚΕΙΑ ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΣΟΥ ΠΟΣΤ. ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΜΕΤΑ "Ε ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΝΤΑΞ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΣΤΑΡΑ ΤΗΝ ΑΡΛΟΥΜΠΑ ΚΙΕΤΣ" ΕΣΥ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΣΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.
    ΤΕΣΠΑ.
    ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΤ ΜΟΥ ΣΟΥ ΠΗΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΑΙΤΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΣΟΥΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ.
    ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ.
    ΦΙΛΙΚΑ.
    Blood for all tears shed
    And Fire for hate
    Death for what shall become
    All false ones fate

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Kallithea City
    Posts
    2,661

    Default

    Quote Originally Posted by pitchfork
    ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΓΡΑΦΩ ΚΙ ΕΓΩ (ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ)
    Ναι... Για τον διαγωνισμό γράφεις. Υπενθυμίζω το πρώτο σου post:
    Quote Originally Posted by pitchfork
    GAYEST POST EVER.
    ΟΝ ΤΟΠΙΚ:
    ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΕΧΡΙΤΕΣ ΣΚΑΤΟΠΟΖΕΡΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΖΩΝΤΑΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΕΔΕΙΞΕ ΤΟΥΣ EMPEROR ΤΟΥΣ DARKTHRONE ΚΑΙ ΤΟΥΣ MAYHEM.
    ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑΥΡΩΜΑ ΣΤΑ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ (ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΝΑΙ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ)
    Απολύτως πουθενά δεν αναφέρεις κάτι για τον ίδιο τον διαγωνισμό. Αποδοκιμάζεις αρχικά την δική μου γνώμη και εν συνεχεία κάθεσαι και βρίζεις το συγκεκριμένο group προσπαθώντας να αναδείξεις την... κληρονομιά την Νορβηγίας ( ;;; ).

    Quote Originally Posted by pitchfork
    ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΦΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΣΑΙ ΕΣΥ (Ο ΜΟΝΟΣ) ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ?
    1. Ειλικρινά συγγνώμη που ήμουν ο μόνος που εμφανίστηκα και "προσέβαλα" τα πιστεύω σου... ζήτησέ μου και δεν θα το ξανακάνω
    2. Για το "πρέπει να συμμετέχετε" part σου έκανα quote και πιο πάνω. Φαινεται οτι δεν θες να διαβάσεις τα posts μου: "Όσοι γουστάρουν το είδος ή το γουστάρανε πρέπει να υποστηρίξουν...". Εσύ προφανώς δεν ανήκεις σε αυτή την κατηγορία, δηλαδή, δεν σε αφορά.

    Quote Originally Posted by pitchfork
    ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΧ ΟΤΙ ΣΕ ΕΚΡΑΞΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ?
    Ίσως επειδή ΔΕΝ κάνω άλλα posts;

    Anyway θα σχολίαζα και το υπόλοιπο post αλλά αρχίζει το βου ημίχρονο... Δεν έχω να αποδείξω κάτι αλλα that's ok...
    Θεωρώ πως όλοι μπορούν να βγάλουν το συμπέρασμα από το post σου για το αν πράγματι χλευάζεις τον διαγωνισμό ή με αφορμή το posts μου χλευάζεις ένα είδος μουσικής μαζί και εμένα που τυχαίνει να μου αρέσει (συγγνώμη για το τελευταίο - που έχω βούληση και προσωπικό γούστα).
    Me RIVALDO kai GIOVANNI mas kanate TSIMPOUKIA sto LIMANI

    Electric Requiem
    E-Retards in advance

    TO FANTASMA TOU VAROUXA SAS KINIGA

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    μεσα-εξω απο τα αποδυτηρια
    Posts
    5,224

    Default

    Απάντα ρε μαλάκα πιτσφορκ σε ότι σε ρωτάω ...
    Θες να κάνεις τη ζωή σου καλύτερη; Σβήσε τα περιττά σου mp3 (και προιόντα συναφών απωλεστικών ή μη αλγορίθμων).

  10. #40
    Winterborn pitchfork's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Mountains of madness
    Posts
    8,342

    Default

    Η εμπειρία στις γκόμενες δεν μπορεί να διδαχθεί από ένα άτομο σε ένα άλλο. Διδάσκεται μόνο από την ζωή (μη πει κανας καθυστερημένος για τη Λάσκαρη)
    Blood for all tears shed
    And Fire for hate
    Death for what shall become
    All false ones fate

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    μεσα-εξω απο τα αποδυτηρια
    Posts
    5,224

    Default

    Quote Originally Posted by pitchfork
    Η εμπειρία στις γκόμενες δεν μπορεί να διδαχθεί από ένα άτομο σε ένα άλλο. Διδάσκεται μόνο από την ζωή (μη πει κανας καθυστερημένος για τη Λάσκαρη)
    Kakh fash ...
    Vasika pws to xa skeftei ...
    8a xame enan na videoskopei ta pesimata (sta opoia 8a akoloy8oysa tis didaxes soy) wste meta na epefte kritikh. Sth xeiroterh periptwsh to vgazame sta video club stis kwmwdies ws sinema verite
    Θες να κάνεις τη ζωή σου καλύτερη; Σβήσε τα περιττά σου mp3 (και προιόντα συναφών απωλεστικών ή μη αλγορίθμων).

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Kallithea City
    Posts
    2,661

    Default

    Ευτυχώς όλα είναι σχετικά σε αυτό το thread. Και είχα αρχίσει να ανησυχώ... At the end φαίνεται πως κάποιο δίκιο είχα στην διαφωνία με τον pitchfork.
    Me RIVALDO kai GIOVANNI mas kanate TSIMPOUKIA sto LIMANI

    Electric Requiem
    E-Retards in advance

    TO FANTASMA TOU VAROUXA SAS KINIGA

  13. #43
    Winterborn pitchfork's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Mountains of madness
    Posts
    8,342

    Default

    Quote Originally Posted by The Nerd
    Quote Originally Posted by pitchfork
    Η εμπειρία στις γκόμενες δεν μπορεί να διδαχθεί από ένα άτομο σε ένα άλλο. Διδάσκεται μόνο από την ζωή (μη πει κανας καθυστερημένος για τη Λάσκαρη)
    Kakh fash ...
    Vasika pws to xa skeftei ...
    8a xame enan na videoskopei ta pesimata (sta opoia 8a akoloy8oysa tis didaxes soy) wste meta na epefte kritikh. Sth xeiroterh periptwsh to vgazame sta video club stis kwmwdies ws sinema verite

    Ο τίτλος θα ήταν ¨χυλοπίττες και άλλες συνταγές"
    Blood for all tears shed
    And Fire for hate
    Death for what shall become
    All false ones fate

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2004
    Location
    στου κουφού την πόρτα
    Posts
    2,059

    Default

    Quote Originally Posted by The Nerd
    Απάντα ρε μαλάκα πιτσφορκ σε ότι σε ρωτάω ...


    o pits kyberna!
    Mille anni passi sunt...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    μεσα-εξω απο τα αποδυτηρια
    Posts
    5,224

    Default

    Quote Originally Posted by Medusa
    Quote Originally Posted by The Nerd
    Απάντα ρε μαλάκα πιτσφορκ σε ότι σε ρωτάω ...


    πιτς ρουλζ
    Θες να κάνεις τη ζωή σου καλύτερη; Σβήσε τα περιττά σου mp3 (και προιόντα συναφών απωλεστικών ή μη αλγορίθμων).

Similar Threads

  1. Το νόημα της συγγνώμης.
    By ang69 in forum General Discussion
    Replies: 22
    Last Post: 31-01-2005, 18:15
  2. Επιτέλους το μυστήριο λύθηκε.
    By Ithilmir in forum General Discussion
    Replies: 60
    Last Post: 14-01-2005, 20:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •