Page 16 of 49 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast
Results 226 to 240 of 726

Thread: And the ban goes to...

  1. #226
    Senior Member NuC's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    prozac land
    Posts
    1,629

    Default

    kai oxi mono afta pou egrapse o ace. dld giati den trwne ban atoma pou ti lene se kakomoirides pou exoun 2-3 post kai meta den ksanampainoun epeidi mirizonte klika stin opoia pote den 8a mpoun gia paradeigma.
    kai an stin teliki eixe kanones simperiforas den 8a empene kaneis edw mesa ektos apo ton deggial. apla aftoi oi kanones simperiforas efarmozonte mono se atoma ta opoia 2-3 apofasisan oti den simpa8oun.
    -Jesus Loves You More If You Can Drive-

  2. #227

    Default

    nuc, γιατί επιμένεις στο ότι το ban έχει να κάνει αποκλειστικά με τα posts του solo γενικά τη στιγμή που έχω εξηγήσει ήδη 3-4 φορές ότι εκτός από αυτά ήταν απαράδεκτη η στάση του εδώ; Αφού δεν είσαι χαζός.
    Επίσης έχω πει εδώ και πολύ ώρα ότι τον solo δεν τον συμπαθώ εδώ και ένα χρόνο και βάλε, τι μου λες τώρα ότι αποφάσισαν 2-3 άτομα ότι δεν τον συμπαθούν. Υπάρχουν άλλοι που αντιπαθώ ακόμα περισσότερο, κι όμως σαν users δε δίνουν το παραμικρό δικαίωμα.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  3. #228
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    NuC anaferesai se atoma genika apo to forum?

  4. #229

    Default

    Quote Originally Posted by Ace
    Ναι οκ ρε παιδι μου απλα η επιεικια αυτη ετεινε (τεινει) να ηταν (ειναι) καθολικη.
    Εννοω οτι νταξει τα μποτακια κι οι ροκαβλοι τρωγανε μπαν, αλλα ο σολο ειναι αλλη περιπτωση.
    Μπορει εσυ να τον βλεπεις ως λυπηρο η γραφικο, αλλα προσφερει στο φορουμ με τον τροπο του, δεν ειναι κανα cult ατομακι για να τρωει μπαν ασυζητητι.
    Τεσπα δεξου τουλαχιστον οτι στα δικα μου ματια, και αλλων θαρρω φαινεται οτι ενοχλουν οι αποψεις του σολο, οχι η συμπεριφορα του, γι αυτο και τον διωχνεις.
    Αυτα.
    Τις απόψεις του τις βρίσκω σε πολλά σημεία πιο κοντά στις δικές μου από ό,τι της πλειοψηφίας του forum, απλά μερικά πράγματα δεν μπορεί να τα τεκμηριώσει. Σόρι που δεν μπορώ να το δεχτώ, αλλά δεν ισχύει.
    Επίσης το ότι ίσως προσφέρει στο forum δε σημαίνει ότι μπορεί να κάνει ό,τι θέλει, να αγνοεί όποιον θέλει κλπ. Δεν μπορώ να σας το κάνω πιο λιανά.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  5. #230
    Senior Member NuC's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    prozac land
    Posts
    1,629

    Default

    iparxoun omws kai users pou dinoun dikaiwma ,einai ili8ioi ,alla tous simpa8eis. genikotera den aksizei ban. oute kan san skepsi. kai mena me eknevrize kai i8ela na tou spasw ti mouri alla den epapse na einai energo melos safto to forum pote ,apo tin arxi mexri twra.
    -Jesus Loves You More If You Can Drive-

  6. #231
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Ikonoklast, η αλήθεια είναι ότι εσύ κινδυνεύεις λιγότερο για το ban καθώς εσύ μπορείς να μιλήσεις και κανονικά. Τα μισά σου posts είναι όντως πιο σοβαρά από της πλειοψηφίας του forum, αλλά αυτό δεν αποτελεί δικαιολογία για τα άλλα μισά. Επίσης ο holc έχει όντως ηρεμήσει σχετικά, ωστόσο δεν ισχύει το ότι δεν ποστάρει, χτες είχε κάνει 7 posts και τις προηγούμενες μέρες κυμαινόταν στα 3-4. Δε σαπίζει όπως παλιά, αλλά το ότι συμμετέχει "έως καθόλου" δεν ισχύει. Η αναφορά των δυο σας ήταν 1) για να περιορίσετε παρόμοιες συμπεριφορές, οι οποίες αν και σε μικρότερο βαθμό από ό,τι στο solo, υπάρχουν, 2) επειδή θεωρώ ότι η συμπεριφορά του καθενός σας εν πολλοίς οφείλεται στη μεταξύ σας παρέα και 3) σε περίπτωση που βλέπατε πιθανό ban του solo ως έναυσμα για να ξεσαλώσετε. Θα το δεις και στην πράξη, αν συνεχίσετε με τα ειρωνικοκακιασμένα σχόλια χωρίς λόγο ύπαρξης θα ακολουθήσετε λίαν συντόμως.

    Τέλος, επειδή αναφέρεστε και οι δύο στο ότι "μου ήρθε ξαφνικά μετά από 3 χρόνια" και ότι "προσπαθώ να καλύψω την ουσιαστική μου αντιπαράθεση με τον solo", θα μπορούσατε καλύτερα, καθώς ξέρετε ότι δεν έχω κάνει ban για προσωπικούς λόγους σε πολύ πιο σημαντικά ζητήματα όπου είχα όντως αντιπαραθέσεις - με τον solo όχι, δεν υπάρχει αντιπαράθεση, υπάρχει αντιπάθεια ή λύπηση αλλά ακόμα και αυτό υφίσταται εδώ και πολύ καιρό, πιστεύω πάνω από χρόνο, οπότε και εδώ άκυροι είστε. Να προσθέσω επίσης ότι για το συγκεκριμένο ban υπάρχει η σύμφωνη γνώμη της πλειοψηφίας των admins, κάτι που αποδυναμώνει ακόμα περισσότερο το "επιχείρημα" της προσωπικής αντιπαράθεσης.
    8α ή8ελα εδώ αγορίνα, μιας και το προχώρησες με το σόλο να μου υποδείξεις χαρακτηριστικά ειρωνικά/κακιασμένα ποστς ή να επιχειρήσεις να δώσεις έναν ορισμό αυτών. 8α πρέπει να είναι τέτοια που να τα κάνει ο σόλο αποκλειστικά το τελευταίο χρονικό διάστημα -μιας και τώρα έγινε το γουρνιγκ-, να είναι ειρωνικά OR κακιασμένα, να είναι για εσωτερική κατανάλωση, να έχουν σαλέπι για να μας αρέσει. Για να σε βγάλω απο τη δύσκολη 8έση του να αποδείξεις οτι δεν είναι προσωπική αντιπαρά8εση.

    Για μένα υπήρξα όσο πιο σαφής μπορώ στο προηγούμενο. Το πόστιγκ μου είναι ως έχει και αν δεν καλαρέσει στην επιτροπή ακαδημαϊκών του ΔΣ του ερ, εμένα μου περισσεύει. Επίσης σάλτα και γαμήσου.

  7. #232
    Senior Member NuC's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    prozac land
    Posts
    1,629

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches
    NuC anaferesai se atoma genika apo to forum?
    oxi anaferomai se kati filous mou pou den tous ksereis,mia 8eia mou kai enan koumparo pou exw pou einai poly kwlopaida.
    -Jesus Loves You More If You Can Drive-

  8. #233

    Default

    OK, άλλη στιγμή όμως. Έχω και δουλειές.
    NuC, όσο αρνείσαι να αλληλεπιδράσεις σε αυτά που σου λέω, δεν μπορώ να σε πείσω για τίποτα. Ναι, όσοι μπαίνουν στο er εδώ και τρία χρόνια είναι φιλαράκια μου, όσους δε χωνεύω τους πετάω έξω. Ό,τι νομίζεις.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  9. #234
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Mas vlepw me to Politics section na apoteleitai apo fwkies.

  10. #235
    Senior Member NuC's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    prozac land
    Posts
    1,629

    Default

    Dragonlord,gia to telos,den arnoumai na allelipidrasw me afta pou les,apla den mou fainontai swsta,kai arnoumai na sxoliasw to giati epeidi einai profanes.
    -Jesus Loves You More If You Can Drive-

  11. #236
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    OK, άλλη στιγμή όμως. Έχω και δουλειές.
    NuC, όσο αρνείσαι να αλληλεπιδράσεις σε αυτά που σου λέω, δεν μπορώ να σε πείσω για τίποτα. Ναι, όσοι μπαίνουν στο er εδώ και τρία χρόνια είναι φιλαράκια μου, όσους δε χωνεύω τους πετάω έξω. Ό,τι νομίζεις.
    Α, 8έλω τώρα ει δυνατόν για μετά εχω κι εγώ τέτοιες. Ε και πρίν λέω να κάνω μερικά ειρωνικά/κακιασμένα για να αυνανιστούμε ομαδικώς στην στοά μας. Οπότε αν μπορούμε να το αποφύγουμε, ξέρις.

  12. #237
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    ikonoklast, νομίζω ότι ξέρεις πολύ καλά ότι με την πρώτη ευκαιρία και εσύ στο παρελθόν και ο Solo και αρκετοί που λέτε ότι γουστάρει ο Dragonlord, θα βρίσετε, θα κάνετε προσωπική επίθεση, υποχθόνια ή όχι, και γενικώς η ειρωνία είναι περίσσια σ'αυτό το forum είτε γιατί υπάρχει πλεόνασμα "εξυπνάδας" είτε γιατί η ζωή μερικών είναι πραγματικά μίζερη. Και μιλάω για επιθέσεις παρατεταμένες, off topic και μερικές φορές χωρίς αφορμή.

    Ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ.

    Δεν θεωρώ βέβαια ότι αυτή η συμπεριφορά, αντιμετωπίζεται μόνο με ban, αλλά θεωρώ ότι μετά από τόσο καιρό -καιρό που εσύ απουσίαζες και έχεις χάσει επεισόδια- κάπως πρέπει να δούμε τις συμπεριφορές μας, όλοι, και να δούμε αν τελικά το ER είναι ένας χώρος που μπαίνουμε με διάθεση για να μιλήσουμε και να γνωρίσουμε ο ένας τον άλλο... ή ένας τόπος να βριζόμαστε, να κρίνουμε και να εκφράζουμε αντιπάθειες οι οποίες μπορεί και να έχουν ρίζες σε πραγματικά γεγονότα και όχι σ'αυτά που γίνονται/λέγονται στο φόρουμ... και γενικώς να φαινόμαστε κωλόπαιδα ενώ στην πραγματική ζωή μπορεί να είμαστε μια χαρά παιδιά.

    Τέσπα, εκεί που θέλω να καταλήξω είναι στο ότι μερικά πράγματα που λέγονται εδώ μέσα είναι πολύ φουσκωμένα... και φαίνονται χωρίς αφορμή/λόγο. Σάλτα και γαμήσου; Δηλαδή αν μιλάς έτσι στον Dragonlord και όποιον Dragonlord μέσω forum, δηλαδή σε κάποιον που δεν ξέρεις, πως μιλάς σε κάποιον που έχεις πραγματική επαφή, συζητάς διεξοδικά και τον βρίσκεις λάθος/κακό/whatever που δεν εγκρίνεις; Μήπως έχουμε χάσει το μέτρο στον τρόπο που χαρακτηρίζουμε και εκφραζόμαστε μέσα στο φόρουμ;

    Επίσης, για να ξεκαθαρίσω κάτι τελευταίο, θεωρώ προσβλητικό να βάζετε τον Deggial στο κουτάκι του "ρομπότ". Δηλαδή, έχει πάψει να είναι αστείο.

  13. #238

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast
    8α ή8ελα εδώ αγορίνα, μιας και το προχώρησες με το σόλο να μου υποδείξεις χαρακτηριστικά ειρωνικά/κακιασμένα ποστς ή να επιχειρήσεις να δώσεις έναν ορισμό αυτών. 8α πρέπει να είναι τέτοια που να τα κάνει ο σόλο αποκλειστικά το τελευταίο χρονικό διάστημα -μιας και τώρα έγινε το γουρνιγκ-, να είναι ειρωνικά OR κακιασμένα, να είναι για εσωτερική κατανάλωση, να έχουν σαλέπι για να μας αρέσει. Για να σε βγάλω απο τη δύσκολη 8έση του να αποδείξεις οτι δεν είναι προσωπική αντιπαρά8εση.

    Για μένα υπήρξα όσο πιο σαφής μπορώ στο προηγούμενο. Το πόστιγκ μου είναι ως έχει και αν δεν καλαρέσει στην επιτροπή ακαδημαϊκών του ΔΣ του ερ, εμένα μου περισσεύει. Επίσης σάλτα και γαμήσου.
    Έλα "αγορίνα", έκανα ένα γρήγορο σερτς ολλ ποστς μπαι σολο και κοιτώντας τις 3 πρώτες σελίδες, δηλαδή τα ποστς της τελευταίας εβδομάδας, βρήκα τα εξής καλούδια:

    Τρία (3) ποστς χωρίς νόημα και περιεχόμενο στο topic του μώστου, το οποίο προφανώς δεν τον ενδιέφερε. Παρόλαυτά έκανε τρία ποστς.

    Atheist-mania:
    http://www.electricrequiem.com/forum/vi ... &start=735

    http://www.electricrequiem.com/forum/vi ... &start=945

    http://www.electricrequiem.com/forum/vi ... 261#578261

    http://www.electricrequiem.com/forum/vi ... c&start=75

    Και bonus με μένα:

    http://www.electricrequiem.com/forum/vi ... 045#578045


    Όλα αυτά την τελευταία εβδομάδα, έτσι; Και όχι, δε λέω πως μεμονωμένα κάποιο από αυτά τα posts είναι λόγος για ban, αλλά σε συνδυασμό συνιστούν μια συμπεριφορά ειρωνική/επιθετική, για να μην πω προβληματική. Είναι αυτή η συμπεριφορά λόγος για ban; Ίσως όχι, όμως όταν γίνονται συστάσεις για βελτίωση αυτής της συμπεριφοράς και υπάρχει αδιαφορία και άρνηση, τότε ναι, αυτό είναι λόγος για ban. Αν δεν το καταλαβαίνετε τι να σας πω.
    Άϊντε, κάτσε πιάσ'τα ένα-ένα να τα δικαιολογήσεις. Και επίσης, είσαι και πολύ ΓΑΜΑΤΟΣ που με βρίζεις, και μάλιστα μέσα από το ιντερνέ. Μπράβο, ειλικρινά.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  14. #239
    Senior Member NuC's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    prozac land
    Posts
    1,629

    Default

    Quote Originally Posted by Phoebus
    ikonoklast, νομίζω ότι ξέρεις πολύ καλά ότι με την πρώτη ευκαιρία και εσύ στο παρελθόν και ο Solo και αρκετοί που λέτε ότι γουστάρει ο Dragonlord, θα βρίσετε, θα κάνετε προσωπική επίθεση, υποχθόνια ή όχι, και γενικώς η ειρωνία είναι περίσσια σ'αυτό το forum είτε γιατί υπάρχει πλεόνασμα "εξυπνάδας" είτε γιατί η ζωή μερικών είναι πραγματικά μίζερη. Και μιλάω για επιθέσεις παρατεταμένες, off topic και μερικές φορές χωρίς αφορμή.

    Ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ.

    Δεν θεωρώ βέβαια ότι αυτή η συμπεριφορά, αντιμετωπίζεται μόνο με ban, αλλά θεωρώ ότι μετά από τόσο καιρό -καιρό που εσύ απουσίαζες και έχεις χάσει επεισόδια- κάπως πρέπει να δούμε τις συμπεριφορές μας, όλοι, και να δούμε αν τελικά το ER είναι ένας χώρος που μπαίνουμε με διάθεση για να μιλήσουμε και να γνωρίσουμε ο ένας τον άλλο... ή ένας τόπος να βριζόμαστε, να κρίνουμε και να εκφράζουμε αντιπάθειες οι οποίες μπορεί και να έχουν ρίζες σε πραγματικά γεγονότα και όχι σ'αυτά που γίνονται/λέγονται στο φόρουμ... και γενικώς να φαινόμαστε κωλόπαιδα ενώ στην πραγματική ζωή μπορεί να είμαστε μια χαρά παιδιά.

    Τέσπα, εκεί που θέλω να καταλήξω είναι στο ότι μερικά πράγματα που λέγονται εδώ μέσα είναι πολύ φουσκωμένα... και φαίνονται χωρίς αφορμή/λόγο. Σάλτα και γαμήσου; Δηλαδή αν μιλάς έτσι στον Dragonlord και όποιον Dragonlord μέσω forum, δηλαδή σε κάποιον που δεν ξέρεις, πως μιλάς σε κάποιον που έχεις πραγματική επαφή, συζητάς διεξοδικά και τον βρίσκεις λάθος/κακό/whatever που δεν εγκρίνεις; Μήπως έχουμε χάσει το μέτρο στον τρόπο που χαρακτηρίζουμε και εκφραζόμαστε μέσα στο φόρουμ;

    Επίσης, για να ξεκαθαρίσω κάτι τελευταίο, θεωρώ προσβλητικό να βάζετε τον Deggial στο κουτάκι του "ρομπότ". Δηλαδή, έχει πάψει να είναι αστείο.
    episis gia na to pw oso pio evgenika mporw..

    exeis tin paramikri idea poso gliftis fainesai?

    EDIT : gia na min sou er8ei ksera olo afto

    emena mou fainete akoma asteios o deggial kai ofeileis na to sevasteis. twra to an einai swsto na vrizei kapoios ton Dragonlord,nai einai poly swsto opws einai swsto na vrisei emena kai sena an leme kati pou den aresei se afton ton kapoion.
    to oti einai o Dragonlord kai o mod tou forum den nomizw oti tou dinei kapoio ala8ito. den nomizw to er na ftiaksei diko tou kratidio kapote.
    -Jesus Loves You More If You Can Drive-

  15. #240

    Default

    Ο Phoebues πάντως δε θα φάει ban ποτέ!!!
    Ρε NuC, τα θες και τα λες; Όσοι έχουν την ελάχιστη επαφή με το er θα έπρεπε να ξέρουν ότι ούτε μπανάρονται όσοι αντιπαθούμε, ούτε επιβραβεύονται όσοι "γλείφουν". Λες και μπορώ να επιβραβεύσω κανέναν. Να τον κάνω moderator; Γουαου. Φοβερό.
    Ο phoebus έχει πιστεύω πραγματικά την ανάγκη της εύνοιας κάποιου από εδώ μέσα, γι'αυτό και έγραψε όσα έγραψε. Ντάξει.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Similar Threads

  1. Smoking ban update
    By Dragonlord in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 1004
    Last Post: 08-03-2018, 11:21
  2. ban
    By iskra in forum General Discussion
    Replies: 15
    Last Post: 28-11-2006, 15:48
  3. ban?i don't know this word
    By Slaine in forum General Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 21-03-2005, 22:07
  4. Na ginei ban o aggelhs_rwxamhs?
    By aggelhs_rwxamhs in forum General Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 12-11-2004, 18:02
  5. kante ban
    By Buddy Lackey in forum General Discussion
    Replies: 77
    Last Post: 06-10-2004, 22:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •