Page 18 of 49 FirstFirst ... 8161718192028 ... LastLast
Results 256 to 270 of 726

Thread: And the ban goes to...

  1. #256
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    66° 9' 0" North, 23° 15' 0" West
    Posts
    8,909

    Default

    Quote Originally Posted by NuC
    opote an les kai si afto me poious apofasise o Dragonlord na kanei to ban? me to alter ego tou?
    Αν αυτό πήγαινε σε μενα, να ξεκαθαρίσω σε περίπτωση που δεν το χετε καταλαβει (και σας ειχα και για εξυπνα παιδια), πέρα από το μοντερεητιν του μιουζικ και την ενασχοληση με το μαγκαζιν, δεν αποφασιζω ιδιαίτερα για τα τεκταινομενα του φορουμ, το οποίο σαφώς και ανήκει στον ντραγκονλορντ και στον ντεντ (υποθετω με αυτη τη σειρα). Από εκεί και περα σιγα μη σπαταλήσω και φαια ουσια για να παρω αποφασεις για μια ομαδα ατομων που στο μεγαλύτερο μερος της με αφηνει αδιαφορο με καποιες αναλαμπές εκνευρισμού. Πιθανοτατα αν ημουν αντμιν να ηθελα να μπαναρω πολυ περισσοτερο κοσμο για προσβολη της αισθητικής και της νοημοσυνης μου. Το αν θα το εκανα τελικα ειναι μια εντελως διαφορετική υποθεση και μαλλον δεν θα μαθουμε ποτε την απαντηση.

    Σε περιπτωση που το παραπανω δεν απευθυνεται σε μενα, μπορείτε να αγνοησετε το παρον ποστ
    and light it up forever, and never go to sleep

  2. #257
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Quote Originally Posted by NuC
    Quote Originally Posted by Phoebus
    ikonoklast, νομίζω ότι ξέρεις πολύ καλά ότι με την πρώτη ευκαιρία και εσύ στο παρελθόν και ο Solo και αρκετοί που λέτε ότι γουστάρει ο Dragonlord, θα βρίσετε, θα κάνετε προσωπική επίθεση, υποχθόνια ή όχι, και γενικώς η ειρωνία είναι περίσσια σ'αυτό το forum είτε γιατί υπάρχει πλεόνασμα "εξυπνάδας" είτε γιατί η ζωή μερικών είναι πραγματικά μίζερη. Και μιλάω για επιθέσεις παρατεταμένες, off topic και μερικές φορές χωρίς αφορμή.

    Ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ.

    Δεν θεωρώ βέβαια ότι αυτή η συμπεριφορά, αντιμετωπίζεται μόνο με ban, αλλά θεωρώ ότι μετά από τόσο καιρό -καιρό που εσύ απουσίαζες και έχεις χάσει επεισόδια- κάπως πρέπει να δούμε τις συμπεριφορές μας, όλοι, και να δούμε αν τελικά το ER είναι ένας χώρος που μπαίνουμε με διάθεση για να μιλήσουμε και να γνωρίσουμε ο ένας τον άλλο... ή ένας τόπος να βριζόμαστε, να κρίνουμε και να εκφράζουμε αντιπάθειες οι οποίες μπορεί και να έχουν ρίζες σε πραγματικά γεγονότα και όχι σ'αυτά που γίνονται/λέγονται στο φόρουμ... και γενικώς να φαινόμαστε κωλόπαιδα ενώ στην πραγματική ζωή μπορεί να είμαστε μια χαρά παιδιά.

    Τέσπα, εκεί που θέλω να καταλήξω είναι στο ότι μερικά πράγματα που λέγονται εδώ μέσα είναι πολύ φουσκωμένα... και φαίνονται χωρίς αφορμή/λόγο. Σάλτα και γαμήσου; Δηλαδή αν μιλάς έτσι στον Dragonlord και όποιον Dragonlord μέσω forum, δηλαδή σε κάποιον που δεν ξέρεις, πως μιλάς σε κάποιον που έχεις πραγματική επαφή, συζητάς διεξοδικά και τον βρίσκεις λάθος/κακό/whatever που δεν εγκρίνεις; Μήπως έχουμε χάσει το μέτρο στον τρόπο που χαρακτηρίζουμε και εκφραζόμαστε μέσα στο φόρουμ;

    Επίσης, για να ξεκαθαρίσω κάτι τελευταίο, θεωρώ προσβλητικό να βάζετε τον Deggial στο κουτάκι του "ρομπότ". Δηλαδή, έχει πάψει να είναι αστείο.
    episis gia na to pw oso pio evgenika mporw..

    exeis tin paramikri idea poso gliftis fainesai?

    EDIT : gia na min sou er8ei ksera olo afto

    emena mou fainete akoma asteios o deggial kai ofeileis na to sevasteis. twra to an einai swsto na vrizei kapoios ton Dragonlord,nai einai poly swsto opws einai swsto na vrisei emena kai sena an leme kati pou den aresei se afton ton kapoion.
    to oti einai o Dragonlord kai o mod tou forum den nomizw oti tou dinei kapoio ala8ito. den nomizw to er na ftiaksei diko tou kratidio kapote.
    Λυπάμαι αν με βλέπεις ως γλύφτη. Εγώ απλά έκανα μια κριτική απέναντι σε μένα και σε όλους, τόσο στον σολο όσο και στον dragonlord για το πως είναι τα πράγματα στο φορουμ. Αν θες να με λες γλύφτη, μάλλον δεν ξέρεις τι σχέση έχω εγώ με τον dragonlord και τι σχέση έχω με τον solo ή τον ikonoklast ή τον atheist. Έτσι για να γνωρίζεις λοιπόν και εσύ και όλοι, δεν έχω καμία σχέση με κανέναν, με τον dragonlord γνωρίζομαι μόνο, και αυτό επειδή κάποιο καιρό έμπαινε στο δικό μου κανάλι στο irc. ΟΚ; Με τον atheist έχω μιλήσει μια φορά στο irc και μου είχε δείξει ένα ποιηματάκι. Με τον ikonoklast πιστεύω ότι έχω κάνει μερικές πολύ καλές συζητήσεις σ'αυτό το φόρουμ. Με τον solo έχω γνωριστεί και τίποτε περισσότερο. Γιατί αν δεν το ξεκαθαρίσω αυτό, στο τέλος θα είμαι ο γλύφτης, επειδή απλά "φαίνομαι".

    Και συγκεκριμένα μιλάω στον Deggial γιατί το παιδί το ξέρω. Πήγα διακοπές μαζί του. Και δεν έχει σχέση μ'αυτές τις εντυπώσεις που και ο ίδιος ίσως κάποτε έθρεψε για τον χαβαλέ. Σέβομαι να αστειεύεσαι, αλλά τώρα που υποτίθεται μιλάμε σοβαρά ( δε νομίζω ότι εσύ σέβεσαι τη γνώση που έχω ότι ο Deggial δεν είναι to_robotaki.

  3. #258
    Senior Member NuC's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    prozac land
    Posts
    1,629

    Default

    kveld : logw tou parapanw post,8elw na sou pw oti mexri prin se 8ewrousa apla ligo kompleksiko.

    phoebus: egw den piga diakopes mazi tou omws. einai POLY kalo paidi ton kserw prin apo sena, alla den pavei na dinei tin entipwsi afti.

    kai genikotera einai gamimeno FORUM
    an itan alliws 8a to legane blog ,8a grafe o ka8enas tin paparia ti dikia tou sto diko tou blog kai 8a esvine oti sxoleia den tou aresan.
    -Jesus Loves You More If You Can Drive-

  4. #259
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    66° 9' 0" North, 23° 15' 0" West
    Posts
    8,909

    Default

    ενταξει υποθετω οτι θα καταφερουμε να επιζησουμε και οι δυο με τη παρουσα κατασταση, οποτε νο χαρντ φιλινγκς!
    and light it up forever, and never go to sleep

  5. #260
    Senior Member NuC's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    prozac land
    Posts
    1,629

    Default

    oute kan filaraki.
    -Jesus Loves You More If You Can Drive-

  6. #261
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    in the pines
    Posts
    638

    Default

    Σιχαίνομαι την έννοια του ban γενικώς. Μόνο στο σλσκ έχω αυτή την δυνατότητα και την ασκώ πάντα με πολλές προειδοποιήσεις κ πάντα σε ηλίθιους, ισπανόφωνους (je je je) κλπ. Αλλά και πάλι όχι για καιρό, σιωπηρά το αποσύρω.

    Πάνε - μυριάδες πινκς, έχουμε καιρό να τα πούμε - αλλά η συντριπτική πλειοψηφία δεν μπορεί να κάνει τόσο λάθος, ε?
    music non stop

  7. #262
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    απ'τον σόλο:
    όπως προείπα το φαντάστηκα ότι θα χρειαστεί να αποφασηνίσω μερικά πρόσφατα posts μου, απλά θα περίμενα αυτό να συμβεί πριν το ban. έτσι, αναγκάζομαι να χρησιμοποιήσω ως βήμα τον κάλκι ο οποίος είναι αρκετά διπλωμάτης ώστε να μη φάει κι αυτός μπαν γι' αυτό εδώ το paste.

    έχουμε και λέμε, το "πενήντα;" στο lost θρεντ σχετίζεται με το πόσο γελοία βρίσκω την τόση ανάλυση ενός sitcom σε ένα φόρουμ στο ίντερνετ, και όχι με τον φίλο άθεϊστ. αυτό θα γίνει πλήρως κατανοητό αν ανατρέξουμε στην σελίδα σαράντα του εν λόγω θρεντ όπου έχω γράψει "σαραντα" ενώ το προηγούμενο ποστ ανήκει στον σ11, χρήστης ο οποίος πλέον μου είναι έως συμπαθής και έχω καιρό να ασχολειθώ μαζί του.

    εν συνεχεία, το "έιοπ" είναι το nickname μου στο ΙΡΨ εδώ και μερικές μέρες -το προηγούμενο ήταν το "γιούχου"- και απλά έτυχε να ακολουθεί ποστ του φίλου άθεϊστ, μια και απλά μου φαίνεται αστεία φράση και ήθελα να την ποστάρω κάπου. αν κάποιος δεν πείθεται ας μας εξηγήσει πως ακριβώς είναι προσβλητική με οποιονδήποτε τρόπο προς τον φίλο άθεϊστ ή οποιονδήποτε άλλο.

    έπειτα, μετά την κλαπαρχιδιά που έγραψε απευθυνόμενος στην χρήστρια βάις, το "κανείς ποτέ δε γάμησε έτσι" ήταν μάλλον λίγο, ενώ εκεί που του τα χώνω για το πόσα γκομενάκια από το ιάρ γνωρίζει και πόσο χαίρεται να το καθιστά σαφές με κάθε τρίτο post, νομίζω ήμουν αρκούντως εύστοχος, ακόμα και αν υπήρξα επιθετικός.

    τέλος, όσον αφορά τα δύο ποστς που απευθύνονταν στον αγαπητό admin μας η μεγάλη αλήθεια είναι ότι μου 'χε πρήξει τον πούτσο να ασχολείται με την κάθε ελάχιστη ευκαιρία με την πάρτη μου και να απαντάει με λύσσα και λαχτάρα σε ποστς μου τα οποία, αν ανήκαν σε άλλον, πιθανότατα δεν θα έμπαινε καν στον κόπο να σχολιάσει στο ΜΣΝ. οπότε είπα να ασχολειθώ και εγώ λίγο με την πάρτη του και η αλήθεια είναι πως με εκείνα τα ποστς είχα γελάσει πολύ =)

    τέλειώνοντας, και ελπίζοντας αυτή να είναι η τελευταία μετα-μπανική μου παρέμβαση, θα ήθελα αφ' ενός να μάθω ποιοί φίλοι admins συναίνεσαν σε αυτό το μπαν, μια και για να είμαι ειλικρινής για τούς 2 βρίσκω απίθανο, ενώ ο τρίτος έχω την αίσθηση ότι έχει πάψει να έχει επαφή με το ιάρ ή με οτιδήποτε άλλο εδώ και καιρό. και αφ' ετέρου να τονίσω ότι ο φίλος ικόνοκλαστ (και μάλιστα χωρίς να τα έχουμε μιλημένα!) ήταν ο πιο εύστοχος, το θέμα είναι ξεκάθαρα προσωπικό και δεν ξέρω αν ο κατά τα άλλα συμπαθέστατος admin μας χωλαίνει σε αυτογνωσία ή/και ειλικρινία ώστε να μην το συνειδητοποιεί/παραδέχεται αντιστοίχως.

    επίσης, δεν ζητάω να βγει το μπαν ούτε ενοχλήθηκα ιδιαίτερα από αυτό, απλά ήθελα να αποσαφηνίσω κάποια πράγματα πριν σωπάσω για πάντα, αμέ!
    this is radio freedom.

  8. #263
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    διαφωνώ και εγώ, η εριστικότητά του ήταν σε ανεκτά επίπεδα, κάποιων άλλων είναι υπερβολικά ακραία, επιπλέον έγραφε και σοβαρά θέματα. Κρίμα, ελπίζω να το ξανασκεφτεί ο αντιμινιστράτορας.





    Χειμώνιασε, καιρός να πάω και εγώ για κανένα ban-ιο στη θάλασσα
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  9. #264
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    stamateiste mou xalate tin klika

    egw to solo poly ton agapw ki as mi to pisteyei kai ton dragonlord episis kai thelw na ksanasmiksoun kai epsaxna mia pik apo palia pou itan agkaliasmenoi kai itan wraia.

    emena mou aresei na mpainei o kathenas kai na grafei ti malakia tou kai na ton vrizoume kai na pernaei i wra eyxarista kai epoikodomitika.

    alla egw eimai apla egw.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  10. #265
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    5,793

    Default

    Quote Originally Posted by NuC
    alla den pavei na dinei tin entipwsi afti.

    kai genikotera einai gamimeno FORUM
    an itan alliws 8a to legane blog ,8a grafe o ka8enas tin paparia ti dikia tou sto diko tou blog kai 8a esvine oti sxoleia den tou aresan.
    ο ρλυ;

    Ποια εντύπωση, που; Όταν λέμε κάτι robot σημαίνει ότι είναι αναίσθητο και άβουλο. Ο Deggial κάθε άλλο παρά άβουλος είναι, και τις απόψεις του έχει, και τα γούστα του, και στην τελική μιλάμε για μια ΕΝΤΥΠΩΣΗ. ΟΚ; Γάμησε τις εντυπώσεις, μπορείς να χαρακτηρίζεις πως είναι ο καθένας εδώ μέσα; Ευχαριστώ. Και στα λέω εσένα επειδή σε συμπαθώ πολύ, όπως ξέρω ότι "το έθεσες ευγενικά" επειδη νομίζω ότι και συ με συμπαθείς. Έτσι θέλω να ελπίζω τουλάχιστον

    Ikonoklast, σε αναφέρω γιατί παρότι σε αρκετά flames συμφωνούσαμε και δεν έμπαινα στον κόπο να σε "κρίνω" για τον τρόπο που μιλούσες μερικές φορές, μια φορά μόνο, όχι ως ikonoklast αλλά ως umbilical με είχες βρίσει και σε μία παράγραφο είχες κάνει ένα ολόκληρο ψυχογράφημα. Και τότε είχα βγει εγώ και σου είχα πει ότι κάνεις λάθος και δεν με ξέρεις. Δεν μπορώ να σου βρω ακριβώς το τόπικ, απλά θέλω να υποδείξω ότι για κάποιο λόγο, σε ό,τι διαβάζετε ψάχνετε να βρείτε εχθρούς και να φερθείτε άσχημα στον οποιονδήποτε ενώ στην πραγματική ζωή αμφιβάλλω αν ποτέ εκφράζεστε με τέτοιο τρόπο, ειδικά όταν μιλάτε σοβαρά υποτίθεται.

    Εγώ είπα στον Solo πριν τι πιστεύω, αν θες το ξαναδιαβάζεις. Απάντησε με ένα "ok" το οποίο εμένα με αφήνει να απορώ αν όντως κατάλαβε τι του είπα ή αυτό ήταν ακόμα ένα ειρωνικό ποστ. Αν όντως κατάλαβε τότε είμαι κατά του ban - αν όμως έκανε απλά ένα ακόμα ειρωνικό post (και σόρρυ που δεν μπορώ να το καταλάβω αλλά πλέον το χιούμορ για αρκετούς είναι η ειρωνική σοβαροφάνεια) τότε μιλάμε απλά για κάποιον που από τη μία λέει "στα αρχίδια μου σας γράφω" και μετά ασχολείται, και σχολιάζει και κράζει κτλ. Για ποιο λόγο;

  11. #266
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    και ο Μπάρκας ποιός είναι;

    εντιτ: αυτό πάει κάτω απ'το ποστ του Αμνήζιακ, φανταστείτε
    this is radio freedom.

  12. #267
    _UnHoLyMaRtYr_
    Guest

    Default

    Εγώ από την άλλη ως πρόσφατα μπαναριζμένος σε άλλο φόρουμ που έμπαινα από την αρχές του δε μαρέσει που πράγματα που κάποτε μας άρεσαν και συμμετέχαμε (κάτι που θα μπορούσε να οριστεί ως "χαβαλές " θαρρώ), πλέον μας ενοχλούν και το παίζουμε ενοχλημένοι.

    α και το "έχουμε πλέον περισσότερο κόζμο και δεν υπάρχει τάξη" έχω βαρεθεί να το ακούω ως δικαιολογία σε περίπτωση που η μοίρα θα οδηγούσε σε κάτι τέτοιο. αυτά σας αγαπάω όλους και γλείφω άμαλάχει.

  13. #268
    Guest

    Default

    Αν ο χρήστης κάρχαρτ έχει κόμπλεξ λόγω της δυσλειτουργίας του ακουστικού του νεύρου και δε γουστάρει Manowar, ε δε θα την πληρώσω εγώ. Κουφός είναι. Απλά πράγματα.

    Αν τώρα οφείλεται στη δυσλειτουργία του εγκεφάλου του και πιστεύει πως όλα αυτά τα ποστς είναι σοβαρά και πως και στην πραγματική μου ζωή είμαι έτσι, σνομπάρω όποιον δε γουστάρει Manowar, τον βρίζω και άλλα όμορφα, ε σόρι κι όλας. Σηκώνω τα χέρια ψηλά.

    ΥΓ: Καλά γαμάνε οι Manowar τα ακούσματά σας.
    ΥΥΓ: Πόσο σοβαρό είναι το ΥΓ; Αφήνεται άσκηση στον αναγνώστη.

  14. #269
    Senior Member NuC's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    prozac land
    Posts
    1,629

    Default

    katapineis kiolas?
    -Jesus Loves You More If You Can Drive-

  15. #270

    Default

    πωπω καμία ελπίδα.

Similar Threads

  1. Smoking ban update
    By Dragonlord in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 1004
    Last Post: 08-03-2018, 11:21
  2. ban
    By iskra in forum General Discussion
    Replies: 15
    Last Post: 28-11-2006, 15:48
  3. ban?i don't know this word
    By Slaine in forum General Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 21-03-2005, 22:07
  4. Na ginei ban o aggelhs_rwxamhs?
    By aggelhs_rwxamhs in forum General Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 12-11-2004, 18:02
  5. kante ban
    By Buddy Lackey in forum General Discussion
    Replies: 77
    Last Post: 06-10-2004, 22:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •