Page 17 of 49 FirstFirst ... 7151617181927 ... LastLast
Results 241 to 255 of 726

Thread: And the ban goes to...

  1. #241
    Senior Member NuC's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    prozac land
    Posts
    1,629

    Default

    8es na xwristoume sta 2?
    -Jesus Loves You More If You Can Drive-

  2. #242
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    Πάντως, αν εξαιρέσουμε -ίσως- αυτό:
    Quote Originally Posted by Dragonlord
    http://www.electricrequiem.com/forum/viewtopic.php?p=578261#578261
    Τα άλλα έβγαζαν περισσότερο χιούμορ απ'ότι κακία, επιθετικότητα ή οτιδήποτε αλλο.

    Δλδ οκ, αν ενοχλήθηκε τόσο ο Atheist, ας το πει. Θα είναι ένα πάτημα.
    this is radio freedom.

  3. #243

    Default

    Quote Originally Posted by NuC
    8es na xwristoume sta 2?
    Θέλω να χτυπηθούμε σαν άντρες!!
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  4. #244
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    εμένα μου φαίνεται χαζό που από το γουόρνινγκ στο μπαν μεσολάβησε ένα ποστ του σόλο.
    τεσπά, διαφωνώ με το μπαν αυτό όπως και αρκετοί άλλοι όπως βλέπω. peace.

  5. #245
    Senior Member NuC's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    prozac land
    Posts
    1,629

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Quote Originally Posted by NuC
    8es na xwristoume sta 2?
    Θέλω να χτυπηθούμε σαν άντρες!!
    gAmatO.
    -Jesus Loves You More If You Can Drive-

  6. #246

    Default

    Quote Originally Posted by Khalkji
    Πάντως, αν εξαιρέσουμε -ίσως- αυτό:
    Quote Originally Posted by Dragonlord
    http://www.electricrequiem.com/forum/viewtopic.php?p=578261#578261
    Τα άλλα έβγαζαν περισσότερο χιούμορ απ'ότι κακία, επιθετικότητα ή οτιδήποτε αλλο.

    Δλδ οκ, αν ενοχλήθηκε τόσο ο Atheist, ας το πει. Θα είναι ένα πάτημα.
    Αν μιλάγαμε για χιούμορ τότε θα περίμενες να γίνεται περισσότερο προς άτομα που συμπαθεί παρά προς άτομα που αντιπαθεί, έτσι; Μην τρελαθούμε δηλαδή.
    Επίσης με τον atheist ούτε έχω μιλήσει για το θέμα ούτε σκοπεύω, τον λόγο του ban τον έχω εξηγήσει πολλάκις και έχει αρχίσει να γίνεται κουραστικό. Ό,τι και να μου πεις, η προειδοποίηση ήταν δικαιολογημένη, η αντίδραση του σόλο όχι. Επίσης να υπενθυμίσω ότι έχει φάει και warning ban στο παρελθόν, το οποίο αποδεικνύει πως ούτε η συμπεριφορά του ήταν αποδεκτή παλιότερα και ξαφνικά δεν είναι πια, ούτε ότι από το warning πήγαμε στο ban με τυπικές διαδικασίες. Ήταν η δεύτερη φορά, και ακόμα κι αν έχει περάσει καιρός, ήταν ουσιαστικά για τον ίδιο λόγο.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  7. #247

    Default

    Έχω πλακωθεί στο παρελθόν με κάμποσα από τα πιθηκοειδή του φόρουμ (πριβέ), αλλά δε νομίζω ότι χρειαζόταν μπαν. Για το κόλλημα με τον άθειστ να πω, όπως μου είχε πει ο ίδιος όταν του τα έχωνα για ένα ατυχές ποστ εναντίον του Emperor, "μπορεί να υπερασπιστεί τον εαυτό του". Φλωρέψαμε και κόβουμε τα flames; Free Ntaknoz.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  8. #248
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    66° 9' 0" North, 23° 15' 0" West
    Posts
    8,909

    Default

    Βασικά δεν παρακολούθησα την ολη εξελιξη σαν ιστορικος παρατηρητης και βαριέμαι να το κάνω τώρα, αλλα νιώθω την αναγκη να πεταχτω να πω και εγω τη μαλακία μου ως σωστός χρήστης. Αν και πιστευω ότι πολλές φορές το ολο στυλακι σολοικονοκλαστς ειναι εκνευριστικό, ενταξει, υποθετω οτι εκνευριστικό ειναι και πολλών αλλων εδώ μεσα αν το δεις απο την καταλληλη πλευρα, οπότε θεωρω οτι το μπαν ειναι μαλλον υπερβολικο ως λυση. Στην τελική, δεν μπορώ να καταλαβω γιατι να ενοχληθεί καποιος επειδή κάποιος αλλος γραφει μαλακίες. Όλοι ειμαστε λιγο-πολυ αγνωστοι εδω μεσα οπότε τα επίπεδα αδιαφοριας μας προς τη γνωμη της πλειονοτητας των υπολοίπων που δεν μας αφορά είναι υψηλά. Ελπίζω τα παραπάνω να βγαζουν κάποιο νόημα! Γεια σας απο εδώ!!


    ΕΝΤΙΤ: εγινε και μια διορθωση σε μια προταση που κατι ειχε παραληφθει.
    and light it up forever, and never go to sleep

  9. #249
    Senior Member NuC's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    prozac land
    Posts
    1,629

    Default

    opote an les kai si afto me poious apofasise o Dragonlord na kanei to ban? me to alter ego tou?
    -Jesus Loves You More If You Can Drive-

  10. #250
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    Το ξεκαθαρίσαμε πιό πριν ότι δεν κατηγορώ ότι κάνεις αυτό που σου λέει ο Άθεηστ. ειδικά απ'τη στιγμή που δεν είμαι καν σίγουρος αν ο Αθεηστ θέλει να μπαναριστεί ο σόλος.
    this is radio freedom.

  11. #251

    Default

    Quote Originally Posted by Kveldssanger
    Βασικά δεν παρακολούθησα την ολη εξελιξη σαν ιστορικος παρατηρητης και βαριέμαι να το κάνω τώρα, αλλα νιώθω την αναγκη να πεταχτω να πω και εγω τη μαλακία μου ως σωστός χρήστης. Αν και πιστευω ότι πολλές φορές το ολο στυλακι σολοικονοκλαστς ειναι εκνευριστικό, ενταξει, υποθετω οτι εκνευριστικό ειναι και πολλών αλλων εδώ μεσα αν το δεις απο την καταλληλη πλευρα, οπότε θεωρω οτι το μπαν ειναι μαλλον υπερβολικο ως λυση. Στην τελική, δεν μπορώ να καταλαβω γιατι να ενοχληθεί καποιος επειδή κάποιος αλλος γραφει μαλακίες. Όλοι ειμαστε λιγο-πολυ αγνωστοι εδω μεσα οπότε τα επίπεδα αδιαφοριας μας προς τη γνωμη της πλειονοτητας των υπολοίπων που δεν μας αφορά. Ελπίζω τα παραπάνω να βγαζουν κάποιο νόημα! Γεια σας απο εδώ!!
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  12. #252
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default

    Αυτό είναι για να δηλώσει την απροθυμία συμμετοχής του υπογράφοντος στο παρόν τόπικ. Ένα χρόνο κραξίματος μετά, δε με νοιάζει το κατά πόσο έχει ψύχωση ο σόλο όσο δεν με νοιάζει και κατά πόσο θα φάει μπαν. Γενικά, σκιστείτε στην ποδιά του, βγάλτε τα απωθημένα σας εναντίον του, κάνε ό,τι γουστάρετε αλλά plz αν θεωρείτε πως αποτελώ αφορμή όχι σαν τυχαίος στόχος/μαλάκας αλλά σαν συγκεκριμένος χρήστης, μη με ανακατεύετε plz.
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  13. #253

    Default

    Yeh, συμφωνώ και εδώ. Το ban στον Solo ήταν ό,τι πιο άκυρο έχει συμβεί.

    Και στην τελική, άμα είναι να πέφτουν ban για τους λόγους που το μάζεψε ο ντακνοζ, γιατί να υπάρχει στο forum ο Steel Assassin πχ, ο οποίος σε κάθε ποστ επιτίθεται με άσχημο τρόπο, μηδενικά επιχειρήματα και κανένα λόγο σε οποιονδήποτε δεν ακούει Manowar; Επειδή είναι καθυστερημένος και τον λυπόμαστε; Δεκτόν, αλλά εμένα με ενοχλεί ο τρόπος, η αισθητική και τα ποστς πολλών, απείρως περισσότερο από του Solo. Να αρχίσω τα requests για ban;

  14. #254
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Phoebus
    ikonoklast, νομίζω ότι ξέρεις πολύ καλά ότι με την πρώτη ευκαιρία και εσύ στο παρελθόν και ο Solo και αρκετοί που λέτε ότι γουστάρει ο Dragonlord, θα βρίσετε, θα κάνετε προσωπική επίθεση, υποχθόνια ή όχι, και γενικώς η ειρωνία είναι περίσσια σ'αυτό το forum είτε γιατί υπάρχει πλεόνασμα "εξυπνάδας" είτε γιατί η ζωή μερικών είναι πραγματικά μίζερη. Και μιλάω για επιθέσεις παρατεταμένες, off topic και μερικές φορές χωρίς αφορμή.

    Ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ.
    Για να είμαι ειλικρινής δε ξέρω. Ξέρω οτι όταν ένιωσα οτι το ποστιγκ μου και το φόρουμ βρισκόσαντε σε άλλη μπάντα, αποχώρησα μόνος μου. Ξέρω επίσης οτι με δεδομένο οτι το ποστιγκ μου τουλάχιστον σαν ικονοκλαστ παρουσιάζει εξαιρετική ομοιογένεια σε ό,τι αφορά το ύφος και την διατύπωση και με βάση αυτό που παρατήρησα στο παρα-προηγούμενο ποστ, ότι δύναμαι να λέω "σάλτα και γαμήσου" γιατι η συμπεριφορά αυτή του ντραγκονλορντ κά8ε άλλο παρα έντιμη είναι, φρονώ.

    Ντράγκονλορντ δε 8α δικαιολογήσω ένα ένα τα ποστς, 8α σε ρωτήσω κατα πόσο 8εωρείς οτι αυτά τα ποστς δυσχεραίνουν περισσότερο την όλη λειτουργία και γαλήνη του φόρουμ απο είκοσι ολοκληρωτικά αδιάφορα ποστς απο έναν random χρήστη/fake account όπως φερ' ειπείν του χρήστη Βοοm! ή του Σοτου του τεκίλερ (δεν έχω πρόβλημα με σας παιδιά, τυχαίο ήταν!). Το οτι μπανάρεις μετα απο αδιαφορία προς την υπόδειξη δεν είναι δείγμα για κάτι, στις άλλες περιπτώσεις δεν υπήρξε καν τέτοια. Ταυτόχρονα γνωρίζεις οτι αν προχώραγες στην δεύτερη σελίδα των ποστς του σόλου 8α έβρισκες μερικά ακόμα τέτοια ποστς που σ'ενοχλούν, όπως και στην τρίτη. Όπως και σε όλες. Αρα δεν πρόκειται για κάτι που εντά8ηκε τον τελευταίο καιρό -οπότε και υπήρξε το γούρνιγκ-, μάλλον κά8ε άλλο. Αμφισβητώ επίσης το ότι κάποιο απο αυτά τα ποστς υπήρξε προϊόν για εσωτερική κατανάλωση, προσωπικά δεν 8υμάμαι να ασχολή8ηκα ειδικώς με κανένα, στο γραφείο, στο σπίτι ή στο σχολικό. Τέλος δείξε μου τώρα παρεμφερή ποστ με αυτά του σόλου που παρατήρησες στην δικιά μου λίστα ποστς ή σε αυτήν του χόλκ. Εκεί χωράει το σάλτα.

  15. #255

    Default

    Αντιπαρέρχομαι το ότι όλοι κωφεύετε στο γεγονός ότι το ban ΔΕΝ έγινε για τη συμπεριφορά του solo ως poster αυτή καθεαυτή, και σας περικαλώ να μου υποδείξετε χρήστη με παρόμοια ποσότητα εριστικών/ειρωνικών ποστς με αυτά που παρέθεσα. Τα οποία επαναλαμβάνω και πάλι ότι ΔΕΝ ήταν η αιτία για το ban, οπότε τα "να φάει κι εκείνος να φάει κι ο άλλος" είναι άκυρα.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Similar Threads

  1. Smoking ban update
    By Dragonlord in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 1004
    Last Post: 08-03-2018, 11:21
  2. ban
    By iskra in forum General Discussion
    Replies: 15
    Last Post: 28-11-2006, 15:48
  3. ban?i don't know this word
    By Slaine in forum General Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 21-03-2005, 22:07
  4. Na ginei ban o aggelhs_rwxamhs?
    By aggelhs_rwxamhs in forum General Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 12-11-2004, 18:02
  5. kante ban
    By Buddy Lackey in forum General Discussion
    Replies: 77
    Last Post: 06-10-2004, 22:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •