Page 15 of 49 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 211 to 225 of 726

Thread: And the ban goes to...

  1. #211
    Senior Member NuC's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    prozac land
    Posts
    1,629

    Default

    parolafta vrwmaei :
    -Jesus Loves You More If You Can Drive-

  2. #212

    Default

    Ό,τι πεις. Αν δε θέλεις να καταλάβεις το γιατί δεν μπορεί να γίνεται αποδεκτή τέτοια συμπεριφορά σε forum όπου υπάρχει moderation, δε θα στο βάλω εγώ στο κεφάλι.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  3. #213
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Whatever. Μπορείτε να διαφωνείτε με το κατά πόσο ήταν επιλήψιμη η συμπεριφορά του solo ως χρήστη, ωστόσο απλά δε νοείται να σου λέει κάτι administrator και η απάντησή σου να είναι ουσιαστικά "στ'αρχίδια μου". Είναι στοιχειώδης και ευνόητος κανόνας κάθε forum με το ελάχιστο επίπεδο moderation. Και ουσιαστικά γι'αυτό έγινε το ban, καθώς και για την ανυπαρξία βούλησης για την παραμικρή αλλαγή συμπεριφοράς. Ξανατονίζω ότι, τόσο το warning όσο και το ban δεν ήταν αποκλειστικά προσωπική απόφαση. Τα warning bans και οι προειδοποιήσεις γενικότερα που έχουμε δώσει είναι ελάχιστες και σπανιότατες, αλλά έχουμε την απαίτηση να γίνονται σεβαστές. Είναι νομίζω το πλέον λογικό.
    Δηλαδη ο σολο ηταν τοσο εριστικος που παρεμποδιζε τη λειτουργια του φορουμ; Δεν νομιζω.
    Επισης η απουσια βουλησης για αλλαγη συμπεριφορας μαλλον πηγαζει απο την διαφορα που εχετε στην αντιληψη με το σολο για το τι σημαινει αξιοπρεπης η εστω τυπικα σοβαρη συμπεριφορα.
    Τεσπα, νομιζω πως θα πρεπε να το δεις λιγακι πιο ηρεμα, ετσι κι αλλιως νομιζω πως θα συμφωνησουν οι περισσοτεροι οτι το μπαν αυτο, ανεξαρτητως των πραγματικων λογων, φαινεται να γινε για προσωπικους λογους το οποιο ειναι απειρα lame.
    Οχι πως κανω το δικηγορο του σολο, ο ιδιος εχει δηλωσει την αντιπαθεια του στο προσωπο μου και σε αντιστοιχη περιπτωση υποστηριζε αυτα που λες εσυ, απλα νομιζω πως θα λειψει απ το φορουμ, ειναι απαραιτητος, και τελοσπαντων δεν συντρεχει λογος μπαν.
    Ο χολκ κι ο πρακα ειναι μια χαρα.
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  4. #214
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    H aformh tou ban htan to post sto opoio o Solo Carriera thn elege ston Atheist?

    Mou fainetai xazo dld, exoun eipw8ei ta apisteuta edw mesa.

  5. #215

    Default

    Η αφορμή του warning, και όχι του ban, ήταν αυτό μεταξύ άλλων. Ήταν θέμα γενικότερης συμπεριφοράς περισσότερο.
    Το λόγο του ban τον εξήγησα πιο πάνω.
    Τα περί προσωπικής κόντρας και τα λοιπά τα ακούω βερεσέ όπως τα έχω ξανακούσει στο παρελθόν. Δε βαριέσαι.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  6. #216
    Senior Member NuC's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    prozac land
    Posts
    1,629

    Default

    afto to ban den 8a kanei kalo sto er pantws. mallon kako 8a kanei.
    -Jesus Loves You More If You Can Drive-

  7. #217
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Τα περί προσωπικής κόντρας και τα λοιπά τα ακούω βερεσέ όπως τα έχω ξανακούσει στο παρελθόν. Δε βαριέσαι.
    Αυτό όμως δε διαφέρει και πολύ από την "δε με νοιάζει το μπαν" στάση του Σόλου.

  8. #218

    Default

    Quote Originally Posted by NuC
    afto to ban den 8a kanei kalo sto er pantws. mallon kako 8a kanei.
    Εξαρτάται από ποια πλευρά θα το δεις. Για μένα περισσότερο κακό θα έκανε η δήλωση "ναι, είμαστε μπουρδέλο" αν δε γινόταν. Υπάρχουν κάποιοι moderators, υπάρχουν κάποιοι admins, υπάρχουν κάποιοι που ξοδεύουν χρόνο και χρήμα στην τελική γι'αυτό το site (σε όποια ποσότητα κι αν είναι αυτά) και ένας υποτυπώδης σεβασμός στις όποιες οδηγίες έχουν να δώσουν για τη λειτουργία του forum είναι νομίζω αυτονόητος.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  9. #219
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    έπρεπε να φάει μπαν για να αρχίσει επιτέλουσ σόλο καριέρα.

  10. #220

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck
    Αυτό όμως δε διαφέρει και πολύ από την "δε με νοιάζει το μπαν" στάση του Σόλου.
    Γιατί, τον κατηγόρησα εγώ ότι δεν τον νοιάζει; Καλά κάνει, φυσιολογικότατο είναι.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  11. #221
    Senior Member NuC's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    prozac land
    Posts
    1,629

    Default

    Quote Originally Posted by The Good Son
    έπρεπε να φάει μπαν για να αρχίσει επιτέλουσ σόλο καριέρα.
    afton kane mpan. vgike off topic. kai eirwneftike.
    -Jesus Loves You More If You Can Drive-

  12. #222
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    Βασικα για να μαι ειλικρινης δεν βαριεμαι, κι επειδη δε σε ξερω προσωπικα ουτε ιντερνετικα οπως η πλειονοτητα των χρηστων θα θελα να εξηγησεις καλυτερα πως γινεται σε ενα φορουμ που δεν εχει βασικους κανονες συμπεριφορας να γινεται μπαν ενας τυπας για λογους συμπεριφορας κι οχι για προσωπικους λογους.
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  13. #223

    Default

    Quote Originally Posted by Ace
    Βασικα για να μαι ειλικρινης δεν βαριεμαι, κι επειδη δε σε ξερω προσωπικα ουτε ιντερνετικα οπως η πλειονοτητα των χρηστων θα θελα να εξηγησεις καλυτερα πως γινεται σε ενα φορουμ που δεν εχει βασικους κανονες συμπεριφορας να γινεται μπαν ενας τυπας για λογους συμπεριφορας κι οχι για προσωπικους λογους.
    Ορίστε; Ποιος είπε ότι δεν έχει κανόνες συμπεριφοράς; Έχεις διαβάσει το sticky στο general; Το ότι είμαστε επιεικείς δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν κανόνες, και μπόλικες φορές έχουν φάει ban άτομα επειδή είχαν fake account ή επειδή είχαν μπει και ήταν εριστικοί.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  14. #224
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    Ναι οκ ρε παιδι μου απλα η επιεικια αυτη ετεινε (τεινει) να ηταν (ειναι) καθολικη.
    Εννοω οτι νταξει τα μποτακια κι οι ροκαβλοι τρωγανε μπαν, αλλα ο σολο ειναι αλλη περιπτωση.
    Μπορει εσυ να τον βλεπεις ως λυπηρο η γραφικο, αλλα προσφερει στο φορουμ με τον τροπο του, δεν ειναι κανα cult ατομακι για να τρωει μπαν ασυζητητι.
    Τεσπα δεξου τουλαχιστον οτι στα δικα μου ματια, και αλλων θαρρω φαινεται οτι ενοχλουν οι αποψεις του σολο, οχι η συμπεριφορα του, γι αυτο και τον διωχνεις.
    Αυτα.
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  15. #225
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    συγγνώμη, γι'αυτό:

    Ο χρήστης Made of Rats© λέει:
    to koryfaio einai oti o titlos tou thread exei aposiopoihthka (h pws dialo grafontai) kai kathe fora fainetai oti to ban peftei ston teleftaio poster
    this is radio freedom.

Similar Threads

  1. Smoking ban update
    By Dragonlord in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 1004
    Last Post: 08-03-2018, 11:21
  2. ban
    By iskra in forum General Discussion
    Replies: 15
    Last Post: 28-11-2006, 15:48
  3. ban?i don't know this word
    By Slaine in forum General Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 21-03-2005, 22:07
  4. Na ginei ban o aggelhs_rwxamhs?
    By aggelhs_rwxamhs in forum General Discussion
    Replies: 32
    Last Post: 12-11-2004, 18:02
  5. kante ban
    By Buddy Lackey in forum General Discussion
    Replies: 77
    Last Post: 06-10-2004, 22:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •