Ήρθε λοιπόν και η δικιά μου σειρά να σας αποχαιρετήσω.....
Κατ'όπιν διαφόρων πουστιών που είχαν παιχτεί στο παρελθόν στην εταιρεία που εργαζόμουν μέχρι και σήμερα κι εφόσον κάποιοι δεν δείχνουν να βάζουν μυαλό με τίποτα αποφάσισα να παραιτηθώ. Δύσκολη απόφαση σε μία ακόμα πιο δύσκολη χρονική περίοδο όπου λογαριασμοί και υποχρεώσεις "τρέχουν" ενώ η εύρεση μόνιμης και μη αποασχόλησης είναι επίσης πολύ δύσκολη. Απλά από κάποιο σημείο και μετά λες πως δεν αξίζει να γίνεσαι μαλάκας για πενταροδεκάρες..... Βασικά ούτε καν για μεγάλα ποσά δεν αξίζει!
Τέλος πάντων, ούτε κλαίγομαι, ούτε ανησυχώ. Ότι έχω κάνει μέχρι τώρα στη ζωή μου είναι λόγο καθαρά δικών μου επιλογών που για άλλες έχω μετανιώσει και για άλλες όχι. Στο κάτω κάτω απ'τα λάθη μας μαθαίνουμε. Και όπως συνηθίζω να λέω "ποτέ δεν κάνω τα ίδια λάθη.... πάντα κάνω καινούρια". Για την συγκεκριμένη μου απόφαση, όσο δύσκολα κι αν είναι τα πράγματα την παρούσα στιγμή, δεν πρόκειται να μετανιώσω.

Το συμπέρασμα λοιπόν είναι πως πλέον δεν θα τα λέμε Internet-ικός. Τουλάχιστον όχι τόσο συχνά αφού δεν θα "σκοτώνω" πλέον την ώρα μου στη δουλειά μέσα στο forum και απ'την άλλη απ'το σπίτι δεν μπάινω ιδιαίτερα.

Με όσους έχω ήδη αναπτύξει κάποιες "ιδιαίτερες" σχέσεις (όχι σεξουαλικές πάντως.... ακόμα ) εννοείται πως δεν θα χαθούμε.

Αυτά εν ολίγης.... Θα καθήσω 2-3 ωρίτσες ακόμα και μετά τον πούλο.....

Τα σχόλια δικά σας