Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 47 of 47

Thread: The Night Of

  1. #46
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    γνωμη μου

    Spoiler
    Ανοιξε παρα πολλες υποθεσεις, με παρα πολλα ατομα που θα μπορουσαν η ειχαν εμπλοκη στην υποθεση και το τελειωμα ηταν καπως αποτομο, ισως να σηκωνε και αλλα επεισοδια γιατι σαν να ειχαν συμπυκνώσει ¨κατηγορουμενους¨ μικροκοσμο φυλακης κλπ. Τουλαχιστον το τελειωμα ηταν αυτο που επρεπε αν και μου φανηκε και αυτο λιγο βιαστικο.
    Για τέτοια φίλε εδώ είσαι
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  2. #47
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    γνωμη μου

    Spoiler
    Ανοιξε παρα πολλες υποθεσεις, με παρα πολλα ατομα που θα μπορουσαν η ειχαν εμπλοκη στην υποθεση και το τελειωμα ηταν καπως αποτομο, ισως να σηκωνε και αλλα επεισοδια γιατι σαν να ειχαν συμπυκνώσει ¨κατηγορουμενους¨ μικροκοσμο φυλακης κλπ. Τουλαχιστον το τελειωμα ηταν αυτο που επρεπε αν και μου φανηκε και αυτο λιγο βιαστικο.
    Spoiler
    Πιστεύω πως επίτηδες έγινε έτσι: Ήθελε να δείξει συγκεκριμένες ιστορίες και πως τα πράγματα δεν είναι απαραίτητα όπως φαίνονται. Πολύ εύκολα λέμε ότι κάποιος θα μπορούσε να είναι "ένοχος" γιατί είναι πακιστανός, γιατί είναι μαύρος με ιστορικό εγκληματικότητας (ο φαρμακείος) κτλ. Κάποιοι καταλήγουν φυλακή και ενώ μετανιώνουν για μερικά πράγματα δε θα έχουν 2η ευκαιρία (ο φρεντι), άλλοι πηγαίνουν άδικα αλλά ακόμα και αν αθωωθούν μπορεί να είναι αργά και να μην βγουν "ίδιοι" έξω. Μια κακή στιγμή κατέστρεψε μια καριέρα που είχε χρόνια σπουδών, ενώ τελικά ο ένοχος ήταν ο λευκος, νεοπλουτος που ήταν και υπεράνω υποψίας.

    Δεν είχε αναγκη να κλεισει τις ιστορίες όλων των χαρακτήρων, γιατί δεν παίζει ρόλο σε αυτό που ήθελε να σου δείξει. Το τι έκαναν όλοι αυτοί μετά δε παίζει ρόλο, σημασία έχει ότι δεν είχαν κάποια ανάμιξη. Έκλεισε ιστορίες εκεί που έπρεπε πχ. του Τορτουρο για να δείξει ότι πολλές φορές όσο καλός και να είσαι δε παει να πει ότι θα παρεις καποια ανταμοιβή γι αυτό. Just enjoy it.

    Κι εγώ θα ήθελα να έβλεπα πως τελείωσε η υποθεση με την καταδίκη του άλλου και τι αντικτυπο θα είχε η αθώωση του Naz στην κοινή γνώμη, αλλά δε θα προσέφερε τίποτα στο νόημα της σειράς, θα ήταν απλά ένα closure για τους θεατές.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

Similar Threads

  1. [Cinema] Night at the Museum: Battle of the Smithsonian (2009)
    By BURNIN AMBITION in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 8
    Last Post: 17-06-2009, 02:42
  2. Clouds by Night
    By nrg in forum Self-Promotion
    Replies: 17
    Last Post: 02-01-2009, 19:57
  3. Blackmores's Night
    By jack the ripper in forum Live & Events Talk
    Replies: 13
    Last Post: 25-02-2006, 03:28
  4. Day vs Night
    By MoRmEnGiL in forum General Discussion
    Replies: 61
    Last Post: 11-09-2004, 21:01
  5. One night stand
    By president in forum General Discussion
    Replies: 36
    Last Post: 17-01-2004, 04:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •