Page 9 of 29 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 121 to 135 of 429

Thread: USA 2020 (former 2016)

  1. #121
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Αυτα για τη Χιλλαρι τα ακουω βερεσε. Ωραιες οι παπαριες του σταμ και του οποιουδηποτε αλλου εδω μεσα που τα γραφουν με στομφο, αλλα η Χιλλαρι Κλιντον ΔΕΝ ειναι ο διαβολος.
    Επί Χίλαρυ βομβαρδίζονταν 7 χώρες ρε Αμερικανέ πολίτη.
    Ναι, τεραστια διαφορα απο το τι γινοταν επι οποιουδηποτε αλλου τα τελευταια 50 χρονια. Και τωρα που βγηκε ο Τραμπ λογικα θα εχουμε παγκοσμια ειρηνη.

    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Α γίνεται εμπάργκο, τώρα το είδα αυτό.

    Φίξερ, είναι πασιφανές ότι πολιτικοποιήθηκες στα 30φεύγα σου. Αυτό φαίνεται από το πώς μιλάς για τον "μέσο αριστερό", για τον "ταρίφα", για τον "ερίτη με άποψη" κλπ. Στην πούτσα μου γράφω και σένα και την κωλοχώρα σου που μοιράζει απλόχερα την ιμπεριαλιστική κτηνωδία. Τα ίδια έλεγα στα 15 μου, τα ίδια λέω στα 28 που είμαι τώρα, μην κλάψεις.
    Ειναι πασιφανες οτι και στα 15 σου και στα 28 σου τις ιδιες χαζομαρες λες, και το ιδιο ασχετος εισαι με τα πολιτικα δρωμενα, επειδη εχεις ευαισθησιες για τη Μεση Ανατολη, ενω ο υπολοιπος κοσμος σταρχιδια σου. Γιατι να κλαψω? Επικο το οτι ειναι η "κωλοχωρα μου" η Αμερικη Πραγματικα μηδενικη αντιληψη. Μηδεν ομως. Εφυγα, καλα να περνατε, ευτυχως εχεις το φιλαρακι σου τον Ονιμποτσο να συμφωνειτε, αναλογισου τι σημαινει αυτο.

  2. #122
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Εμένα ο υπόλοιπος κόσμος στ'αρχίδια μου ε;

  3. #123
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Quote Originally Posted by stam and the witches View Post
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Αυτα για τη Χιλλαρι τα ακουω βερεσε. Ωραιες οι παπαριες του σταμ και του οποιουδηποτε αλλου εδω μεσα που τα γραφουν με στομφο, αλλα η Χιλλαρι Κλιντον ΔΕΝ ειναι ο διαβολος.
    Επί Χίλαρυ βομβαρδίζονταν 7 χώρες ρε Αμερικανέ πολίτη.
    Ναι, τεραστια διαφορα απο το τι γινοταν επι οποιουδηποτε αλλου τα τελευταια 50 χρονια. Και τωρα που βγηκε ο Τραμπ λογικα θα εχουμε παγκοσμια ειρηνη.
    απλά ο τραμπ είναι επικίνδυνος ΚΑΙ για τις ίδιες τις ΗΠΑ, όχι μόνο για τον υπόλοιπο κόσμο. επειδή δε θέλω να καταλήξει το θρεντ να βρίζεσαι με τον ονιμπότσο, θα σου εξηγήσω το λολ που έγραψα προηγουμένως: η αμερική ποτέ δεν ήταν στον ουρανό. αν η ελλάδα ήταν το πειραματόζωο της δύσης στο ζενίθ της κρίσης, οι ΗΠΑ ήταν ο τόπος γέννησης, η αιτία και το αποτέλεσμα του καπιταλισμού στα 00s (υπάρχει και ταινία με τον christian bale για τη στεγαστική φούσκα, το λέω γιατί τότε δεν ήσουν αμερικανός πολίτης!).

    όχι μόνο αυτό, αλλά οι ΗΠΑ είναι ο παγκόσμιος νταβάς εδώ και εβδομηνταπόσα χρόνια. από το κραχ του '29 και τον επακόλουθο παγκόσμιο που για τον υπόλοιπο κόσμο σήμαινε 20.000.000 θανάτους ενώ για τις ΗΠΑ μια απόβαση στη νορμανδία και μετά σχέδια μάρσαλ στην ελλάδα και μπανανίες στην λατινική αμερική, μέχρι τα '90s όπου η μιση ευρώπη έμεινε στον άσο ενώ τα γεράκια έστηναν κι έριχναν ταλιμπάν, σαντάμ και πάει λέγοντας, οι αμερικάνικες κυβερνήσεις (και οπλοβιομηχανίες, πετρελαϊκές και cyber εταιρείες) ΕΙΝΑΙ η ρίζα του κακού.

    αυτό βέβαια έχει αναπόφευκτα αλλάξει και όπως είπε πρόσφατα κινέζος κυβερνητικός "δε θέλουμε να ηγηθούμε του πλανήτη αλλά εντάξει, αν δεν μπορεί άλλο η αμερική θα το κάνουμε". αυτό σημαίνει ότι ο μέσος αμερικάνος νεολαίος δεν έχει ασφάλιση, δεν έχει δουλειά και κινδυνεύει να μείνει χωρίς εθνική υπερηφάνια. αν τώρα αυτό που το κάνει να ξεσηκώνεται είναι το τελευταίο και ψηφίζει τραμπ, τι να κάνουμε, δε θα κλάψουμε κιόλας που η αμερική δεν είναι πια στον ουρανό (με την μπότα πάνω στην υπόλοιπη υφήλιο).

    αν σε κάνει να αγχώνεσαι, δεν πιστεύω ότι obama=trump, αλλά κυβέρνηση obama=κυβέρνηση trump γιατί πολύ απλά είναι κάτι πολυ παραπάνω από ένα πρόσωπο για να αφήσουν τον οποιοδήποτε να γαμήσει τα σχέδια εκατοντάδων υπερδισεκατομμυριούχων, lobby και think tanks. το ίδιο λέω και για χίλαρι vs τραμπ, τσίπρας vs σαμαράς, brexit vs bremain. σκατά, ακόμα κι εμένα να έβαζαν πλανητάρχη δε θα μπορούσα να κάνω τίποτα, γιατί τόση έκπληξη που κάποιος δεν υποστηρίζει την ντόρα μπακογιάννη των ΗΠΑ έστω και ως lesser evil;

  4. #124
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    γιατί τόση έκπληξη που κάποιος δεν υποστηρίζει την ντόρα μπακογιάννη των ΗΠΑ έστω και ως lesser evil;
    να υπενθυμίσω ότι στις εκλογές του σεπτεμβρίου 2015 κ εδώ έκανε κυβέρνηση το lesser evil. και τι καταλάβαμε? δε στήριξα τότε, αλλά ακόμη και για αυτές του ιανουαρίου το μετάνιωσα. πίστεψα ότι ένα βηματάκι προς τα αριστερά θα ήταν αν μη τι άλλο θετικό και ίσως απαραίτητο, αλλά αποδείχθηκε καταστροφικό για οποιονδήποτε προοδευτικό άνθρωπο.
    τελικά μόνο τα φρικιά έχουν δίκιο. οι εκλογές όχι μόνο δεν αλλάζουν τίποτε, αλλά μπορούν να γκρεμίσουν ολόκληρες ιδεολογίες. μπορεί κ εδώ κοινωνικά να είμαστε λιγουλάκι καλύτερα με τσίπρα (παντρεύονται οι gay, δε σκοτώνουμε πρόσφυγες, έγινε μια προσπάθεια για τα θρησκευτικά έστω και μάταιη κτλ). τι πραγματικά άλλαξε προς το καλύτερο στις ζωές μας όμως?
    είτε τραμπ, είτε χίλαρι ο υπόλοιπος κόσμος θα τρώει τα σκατά των ΗΠΑ ανάλογα με τα συμφέροντά τους. για τον απλό μέσο αμερικάνο - που δεν είναι λευκός και ευκατάστατος - ίσως η χίλαρι να είναι το μικρότερο κακό, αλλά αν θέλουν(με) πραγματικά κάτι να αλλάξει, αυτό δε θα γίνει ψηφίζοντας στις εκλογές.
    Rock or Nothing

  5. #125
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post
    τελικά μόνο τα φρικιά έχουν δίκιο.
    Μίλα καλύτερα ξυδόμπαρμπα!!!! >.<
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  6. #126
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Όσο κι αν δεν έχει άδικο ο φάντομ, οι ανησυχίες του φίξερ δεν είναι αβάσιμες ούτε φυσικά είναι το πρόβλημα ο φίξερ.

    Δεν είναι μόνο αμερικάνικο φαινόμενο, και δεν νομίζω ότι βλέπω μόνο εγώ τον σωβινισμό τον εθνικισμό τον ρατσισμό και όλες αυτές τις μαλακίες σε άνοδο γύρω μου. Στους ανθρώπους, από τα κάτω.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  7. #127
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    Όσο κι αν δεν έχει άδικο ο φάντομ, οι ανησυχίες του φίξερ δεν είναι αβάσιμες ούτε φυσικά είναι το πρόβλημα ο φίξερ.

    Δεν είναι μόνο αμερικάνικο φαινόμενο, και δεν νομίζω ότι βλέπω μόνο εγώ τον σωβινισμό τον εθνικισμό τον ρατσισμό και όλες αυτές τις μαλακίες σε άνοδο γύρω μου. Στους ανθρώπους, από τα κάτω.

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνει ο τραμπ και το τημ, μου μοιάζει περισσότερο ό,τι υπονομεύουν την ίδια τους τη χώρα.
    Ούτε 'γω. Δεν έχει προφανώς κανένα πρακτικό νόημα να αποκλείσεις πέντε κακομοίρηδες, είτε χτίζοντας τοίχος είτε μπλοκάροντας βίζες. Οπότε, στο μόνο που πάει το μυαλό μου είναι πως απλώς γιολάρουν. Σκοπός είναι προφανώς η πόλωση. Εξού και το θέαμα που προσφέρει με το καλημέρα. Στο "Management of Savagery" η πόλωση αναζητείται επιθετικά, ενώ ο Τράμπ φαίνεται πως -προς το παρόν- την αναζητάει παθητικο-επιθετικά. Και βγάζει νόημα γιατί, όταν είσαι αυτός με τη δύναμη, αρκεί να κλείσεις πόρτες, όταν είσαι ο αδύναμος πρέπει να τις ανοίξεις. Αλλά και πάλι, δεν είμαι σίγουρος τι θέλει να πετύχει με την πόλωση. Το να στοχεύει σε μια εκτράχυνση της κατάστασης (την οποία επιταχύνουν αυτά που κάνει) και στην ΤΕΛΙΚΗ ΜΑΧΗ, μου φαίνεται πολύ μηδενιστικό. Ωστόσο, το να είναι γνήσια και εκ πεποιθήσεως απομονωτιστής μού φαίνεται απίθανο. Εκτός αυτού, προφανώς έχει ανθρώπους να του πούνε πώς αυτά θα δημιουργήσουν νέες ορδές τρομοκρατών και το κόστος μεσοπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα θα είναι πολύ μεγαλύτερο από μια σύντομη ανάκαμψη της οικονομίας και τη δημιουργία μερικών θέσεων εργασίας. Οπότε, σε γενικές γραμμές, περιμένουμε να δούμε αν θα συνεχίσει με ουσιαστικές κινήσεις απομονωτισμού (βλ. αποχώρηση από Μέση Ανατολή κ.λπ.) και όχι με θεαθήναι.
    Last edited by sfinotouvlaki; 31-01-2017 at 23:29.

  9. #129
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    Συμφωνώ, δεν βλέπω παρόλ'αυτά να φεύγει, η αρχιτεκτονική αυτή ασφαλείας είναι βαθιά. Ήδη οι βομβαρδισμοι συνεχίζονται.

    Επίσης

    https://www.brookings.edu/opinions/d...n-philippines/

    Εξαιρετικό άρθρο για drones, μουσουλμανικές κοινότητες και το πιο σημαντικό, να χτίζουμε perspective. Όντως έπρεπε να διαμαρτύρεται περισσότερος κόσμος και γι'αυτά.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  10. #130
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    αν το πάρουμε μακιαβελικά, μπορει και να τσεκάρουν αντιδράσεις για να δουν μέχρι που μπορούν να φτάσουν και ποιοι αντιδουν για να αντικατασταθουν

    φιξξερ, κατανοω αυτα που λες και δε θα ηθελα σε καμία περιπτωση να ζω αμερική αυτή την περίοδο. Το μόνο καλό που θα βγει από όλη αυτη την ιστορία είναι η ευαισθητοποίηση (ελπιζω) του κόσμου. Είναι πολύ πολύ δύσκολο να αντιδράσεις σε έναν χαρισματικό και συμπαθέστατο Πρόεδρο (Ομπαμα), θα ήταν κάπως πιο εύκολο με τη χίλαρι, αλλά με Τραμπ η αντίδραση βγαίνει σχεδόν αυθόρμητα και φυσικά. Η νέα ηγεσία δε σου αφήνει περιθώρια για στρουθοκαμηλισμούς. Οι μουσουλμάνοι των ΗΠΑ δε μπορουν να επαναπαύονται πια πάνω στις πράσινες κάρτες τους και να κάνουν πως δε βλέπουν τη Συρία και την Υεμένη (και απλα να αποδέχονται ενδεχόμενους βομβαρδισμούς από Χίλαρι, γιατι 1.γυναίκα και 2.δημοκρατικια), όπως οι Αμερικανοί Εβραίοι διάβαζαν για το Ολοκαύτωμα και δεν κουνιόταν φύλλο. Αναγκάζονται πλέον να πάρουν αποφάσεις
    Vielen Dank für alles was mal war

  11. #131
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Quote Originally Posted by enitharmon View Post
    αν το πάρουμε μακιαβελικά, μπορει και να τσεκάρουν αντιδράσεις για να δουν μέχρι που μπορούν να φτάσουν και ποιοι αντιδουν για να αντικατασταθουν
    Αν ήταν πείραμα στο εργαστήριο όπου όλες οι μη προβλεφθείσες συνέπειες που πιθανόν θα προέκυπταν θα ήταν δυνατό να σταματήσουν με τη διακοπή του πειράματος, ίσως και να ίσχυε κάτι τέτοιο. Αλλά, στην πραγματικότητα, τέτοιες κινήσεις είναι ακριβώς αυτό που ζητάνε οι τρομοκράτες.* Πιο ακριβώς δε γίνεται. Αλλά ακόμα και να ίσχυε, πάλι μένει να εξηγηθεί τι ακριβώς αντιδράσεις τσεκάρουν; Ποιος είναι ο απώτερος στόχος για τον οποίο θέλουν να τσεκάρουν αντιδράσεις;

    *Υποθέτω πως σύντομα θα έχουμε απανωτά χτυπήματα, ώστε να εκμεταλλευτούν και να ενισχύσουν τη δυναμική που έχει δημιουργηθεί.
    Last edited by sfinotouvlaki; 01-02-2017 at 01:30.

  12. #132
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post

    απλά ο τραμπ είναι επικίνδυνος ΚΑΙ για τις ίδιες τις ΗΠΑ, όχι μόνο για τον υπόλοιπο κόσμο. επειδή δε θέλω να καταλήξει το θρεντ να βρίζεσαι με τον ονιμπότσο, θα σου εξηγήσω το λολ που έγραψα προηγουμένως: η αμερική ποτέ δεν ήταν στον ουρανό. αν η ελλάδα ήταν το πειραματόζωο της δύσης στο ζενίθ της κρίσης, οι ΗΠΑ ήταν ο τόπος γέννησης, η αιτία και το αποτέλεσμα του καπιταλισμού στα 00s (υπάρχει και ταινία με τον christian bale για τη στεγαστική φούσκα, το λέω γιατί τότε δεν ήσουν αμερικανός πολίτης!).
    Ας σου εξηγησω κι εγω μερικα πραγματα, γιατι μπηκες στον κοπο (ευτυχως) να απαντησεις σοβαρα, και εγραψες και πολλα σωστα πραγματα, κατ'εμε εστω.

    1. Γαμα την την Αμερικη. Ο Τραμπ ειναι ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ απο τη Χιλλαρι για τον υπολοιπο κοσμο. Οποιος δεν το καταλαβαινει αυτο, ειναι επιλεκτικα (ή στην περιπτωση του Ονιμποτσο, γνησια και αυθεντικα) ηλιθιος.
    2. Οταν λεω στον ουρανο, εννοω οτι εχει τον ελεγχο. Δεν εννοω οτι ειναι το τελειο μερος να ζει κανεις. Πιστεψε με, ΞΕΡΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΖΩ ΕΔΩ. Κανενα μερος δεν ειναι τελειο. Εχει πολλα θετικα εδω, εχει και πολλα αρνητικα.
    3. Γαμω τον καπιταλισμο. Και την ελευθερη αγορα. Και την Αμερικη στο εν λογω κομματι. Εχω κατανοησει πολυ περισσοτερο αυτες τις εννοιες και τις οπτικες του κοσμου, και παλι τις απορριπτω, αλλα τουλαχιστον τις καταννοω πολυ καλυτερα απο καποιον που δεν εχει συνεχη τριβη με αυτο το lifestyle και με εντελως διαφορετικες κοσμοθεωριες (στις οποιες πολλα πραγματα βγαζουν περισσοτερο νοημα απο οτι στην Ελλαδα ή την Υεμενη ή τη Χιλη).
    4. Ημουν Αμερικανος υπηκοος (και ταυτοχρονα Ελληνας λογω the blood of my mother and father) απο το πρωτο δευτερολεπτο που γεννηθηκα στο Queens της Νεας Υορκης, στο οποιο αμα μας κοιταξεις στραβα τρως μαχαιρι στον οισοφαγο. Ελπιζω να σταματησεις καποια στιγμη να κανεις ακυρες υποθεσεις για τη ζωη μου, την προελευση μου, την οπτικη μου και το οτιδηποτε εχει να κανει με τις εμπειριες μου, γιατι δεν εχεις πολυ καλο σερι ως τωρα. Για να μιλαω πιο συγκεκριμενα, δεν εχεις πετυχει τιποτα.

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    όχι μόνο αυτό, αλλά οι ΗΠΑ είναι ο παγκόσμιος νταβάς εδώ και εβδομηνταπόσα χρόνια. από το κραχ του '29 και τον επακόλουθο παγκόσμιο που για τον υπόλοιπο κόσμο σήμαινε 20.000.000 θανάτους ενώ για τις ΗΠΑ μια απόβαση στη νορμανδία και μετά σχέδια μάρσαλ στην ελλάδα και μπανανίες στην λατινική αμερική, μέχρι τα '90s όπου η μιση ευρώπη έμεινε στον άσο ενώ τα γεράκια έστηναν κι έριχναν ταλιμπάν, σαντάμ και πάει λέγοντας, οι αμερικάνικες κυβερνήσεις (και οπλοβιομηχανίες, πετρελαϊκές και cyber εταιρείες) ΕΙΝΑΙ η ρίζα του κακού.
    Για τα υπολοιπα ολα καλα, για το οτι η Αμερικη ηταν πισω ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥΣ ΠΟΛΕΜΟΥΣ δεν εχω κατι να πω, ελπιζω να μην το πιστευεις πραγματικα, γιατι δε θελω να αρχισω να σκεφτομαι οτι εισαι 77χρονος conspiracy theorist, φαινεται πιο εξυπνος απο αυτο. Γαμω το Χιτλερ σου και τη Γερμανια σου. Ειναι ευκολο να βρεις ΜΙΑ ΧΩΡΑ στην οποια μπορεις να ριξεις ολο το βαρος καθε κακου που υπαρχει στον κοσμο, αλλα καποια στιγμη πρεπει να δεις τον κοσμο λιγο πιο σφαιρικα και να καταλαβεις οτι υπαιτιος για οσα εγραψες ειναι καθε μουνοπανο που ανηκει στο 1% (και οσοι ανηκαν στο εφαμιλλο 1% τα τελευταια 150 χρονια) ανεξαρτητα απο φυλη, χωρα, προελευση, χρωμα, και μεγεθος πουτσας. Αν θελεις να το παρουμε και με εθνικοτητες, το ιδιο μουνοπανα με τους Αμερικανους ειναι και οι σουλτανοι στο Μπρουνει, και οι Σαουδαραβες, και οι Γερμανοι, και οι Αγγλοι, και καθε εθνικοτητα που εχει συμβαλλει στο θανατο εκατομμυριων ανθρωπων.

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    αυτό βέβαια έχει αναπόφευκτα αλλάξει και όπως είπε πρόσφατα κινέζος κυβερνητικός "δε θέλουμε να ηγηθούμε του πλανήτη αλλά εντάξει, αν δεν μπορεί άλλο η αμερική θα το κάνουμε". αυτό σημαίνει ότι ο μέσος αμερικάνος νεολαίος δεν έχει ασφάλιση, δεν έχει δουλειά και κινδυνεύει να μείνει χωρίς εθνική υπερηφάνια. αν τώρα αυτό που το κάνει να ξεσηκώνεται είναι το τελευταίο και ψηφίζει τραμπ, τι να κάνουμε, δε θα κλάψουμε κιόλας που η αμερική δεν είναι πια στον ουρανό (με την μπότα πάνω στην υπόλοιπη υφήλιο).
    Δεν εχεις ιδεα για το μεσο αμερικανο νεολαιο. Αστο. Στη μπουτσα μας η Αμερικη. Ο Τραμπ ειναι ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ προβλημα. Ισα ισα που ισως με αυτα που κανει και να κανει την "Murica Great Again" αλλα οχι με τον τροπο που νομιζει ο περισσοτερος κοσμος. Τα λεμε σε 4 χρονια που ο κοσμος ΕΚΤΟΣ Αμερικης θα ειναι ολος ενα τριμπουρδελο χειροτερο απο οτι τωρα.

    Ο σταμ νομιζει οτι σταρχιδια μου για τη Μεση Ανατολη. Το οτι με Χιλλαρι υποθετικα παντα θα ετρωγαν drones ολοι οι λαοι της Μεσης Ανατολης (7 χωρες συγκεκριμενα!@!@!!!!) ενω με Τραμπ θα απελασει καθε κατοικο αυτης της χωρας απο την Αμερικη, ωστε να βομβαρδισει ΚΑΙ τους απελασμενους μαζι με τους ηδη ζωντες εκει περα, φανταζομαι δεν του περασε απο το μυαλο. Αλλα Χιλλαρι ου ου ου 666 διαβολος.
    Last edited by FIXXXER; 01-02-2017 at 03:36.

  13. #133
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    αν σε κάνει να αγχώνεσαι, δεν πιστεύω ότι obama=trump, αλλά κυβέρνηση obama=κυβέρνηση trump γιατί πολύ απλά είναι κάτι πολυ παραπάνω από ένα πρόσωπο για να αφήσουν τον οποιοδήποτε να γαμήσει τα σχέδια εκατοντάδων υπερδισεκατομμυριούχων, lobby και think tanks. το ίδιο λέω και για χίλαρι vs τραμπ, τσίπρας vs σαμαράς, brexit vs bremain. σκατά, ακόμα κι εμένα να έβαζαν πλανητάρχη δε θα μπορούσα να κάνω τίποτα, γιατί τόση έκπληξη που κάποιος δεν υποστηρίζει την ντόρα μπακογιάννη των ΗΠΑ έστω και ως lesser evil;
    Δεν ξερω τι θελεις να πεις με το παραπανω, αλλα αν νομιζεις οτι κυβερνηση Obama = κυβερνηση Trump εισαι βαθια νυχτωμενος ή απλα ανενημερωτος και προπαγανδιστης. Ο Τραμπ εχει βαλει ΣΕ ΚΑΘΕ ΘΕΣΗ στην κυβερνηση του το πιο ακαταλληλο ατομο. Εχει βαλει αντιπροεδρο τον Mike Pence, που ειναι το μεγαλυτερο μουνοπανο στην κυβερνηση αυτη τη στιγμη, και που βασικα αρχιζω να σκεφτομαι οτι τον εβαλε, για να μην φαει σφαιρα οπως εφαγε ο JFK. Ουτε ο πιο εξτρεμιστης libertarian δε θελει να πεθανει ο Τραμπ, γιατι μετα θα εχουμε ΑΚΟΜΑ χειροτερο προεδρο. Εχει βαλει ανθρωπους υπευθυνους για τον προυπολογισμο στην ερευνα και την επιστημη, που ειναι climate change deniers. Εχει βαλει μισαλλοδοξους φανατικους ρατσιστες μισογυνηδες ΣΕ ΚΑΘΕ ΘΕΣΗ ΜΕ ΕΞΟΥΣΙΑ. Και ο Ομπαμα ειχε ως αντιπροεδρο τον καλυτερο πολιτικο που εχει δει η Αμερικη, τον Joe Biden. Γαμωτο μη γραφεις τετοια γιατι δε μπορω να απαντησω καν χωρις να εκνευριζομαι.

    Η πολιτικη στις ΗΠΑ ΔΕΝ εφαρμοζεται οπως στην Ελλαδα ξερεις. Κι αυτο γιατι εδω αυτη η γαμημενη χωρα ειναι σε θεση εξουσιας, και οχι σε θεση εξουσιαζομενης. Ο γαμημενος ο Τραμπ μεσα σε 10 μερες εχει πραγματοποιησει ΟΛΑ ΟΣΑ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΕ και μας εχουν οδηγησει σε dystopian reality, ενω ο Τσιπρας εκανε δημοψηφισμα, πηρε το ΟΧΙ και το εβαλε στον πατο του, και μετα υπεγραψε και για extra strapon καθε μηνα απο τους Ολλανδους και τους Γερμανους.

    Εχει πολλη πλακα η εφευρεση ισοπεδωτικων επιχειρηματων του στυλ "ολοι ειναι δεσμιοι των think tanks και θα εκαναν τα ιδια χωρις κανενα ελεγχο" αλλα ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ. Καποια στιγμη οπως εγραψα πολλες φορες παραπανω, πρεπει να κουνηθει το μυαλο και να καταλαβουν μερικοι εδω μεσα πως ΕΙΧΑΝ ΑΔΙΚΟ. Δεν ειναι κακο να το παραδεχτει κανεις. Μαγκια ειναι.

    Αυτα, απο 1η Φεβρουαριου επιστρεφω στο εμπαργκο μου γιατι αηδιασα παλι.

    ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ βλεπω οτι υπαρχουν και ανθρωποι οπως η Ενιθαρμον, ο σφηνοτουβλακης και ο Ασιμουλης που σκεφτονται πριν γραψουν. Κατι βγηκε.

  14. #134
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Πες για το Metallica τουλάχιστον ρε μαν πριν φύγεις.

  15. #135
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Πρέπει να είναι το πιο πετυχημένο εμπάργκο στην ιστορία της ανθρωπότητας, από την έλευση του καπιταλσιμού κι έπειτα. Φαντάζομαι οφείλεται στη βαθειά κατανόηση και στην καθημερινή επαφή με το συγκεκριμένο lifestyle.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

Similar Threads

  1. [Cinema] Deadpool (2016)
    By Parasight in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 18
    Last Post: 08-02-2018, 09:50
  2. [Cinema] Warcraft (2016)
    By Parasight in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 76
    Last Post: 20-07-2016, 10:36
  3. Blastfest 2016 - 17-20 Feb 2016 - Bergen (NO)
    By jimid in forum Live & Events Talk
    Replies: 13
    Last Post: 27-02-2016, 16:49
  4. Roadburn 2016
    By Ghoul in forum Live & Events Talk
    Replies: 6
    Last Post: 03-12-2015, 22:16
  5. [Cinema] Gutterdämmerung (2016)
    By Ghoul in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 0
    Last Post: 15-10-2015, 09:12

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •