Results 1 to 15 of 27

Thread: 4 λέξεις

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default 4 λέξεις

    είδα αυτό σήμερα,
    http://www.korikis.com/sose-tin-ellada-me-4-lekseis

    για πείτε

    εντιτ: δεν ξέρω καν αν είναι κάτι τέτοιο εφικτό, ίσως κατατάσσεται στο ουτοπικό ή καταστροφικό σε περίπτωση που αγνοώ κάποια καταστροφική συνέπεια που θα μπορούσε να επιφέρει μιαν τέτχια αλλαγή

  2. #2
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default


  3. #3
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    κάπως έτσι το σκέφτομαι κι εγω

  4. #4
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    έκατσα και το διάβασα σχεδόν όλο.
    Για την φορολογία 8% δεν σχολιάζω αλλά η κατάργηση του χρήματος είναι σαν να παίζουμε rpg και ο DM να εξηγεί κανόνες.
    Σίγουρα οι ηλεκτρονικές συναλλαγές είναι μια λύση σε αρκετά προβλήματα αλλά νομίζω του μάστορα του διαφεύγουν κάποιες λεπτομέρειες
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  5. #5
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Ε, ναι. Πώς θα μπορεί ο υδραυλικός να μην κόβει απόδειξη για το χαλασμένο σιφώνι, ώστε ο Χωμενίδης μετά να τον κράζει στα social media, αν οι συναλλαγές είναι ηλεκτρονικές και ξεκάθαρες;


    Καλή η προοπτική, αλλά για τίποτα Δανούς/Σουηδούς. Να μας πει κι ο atom_smasher δηλαδής. Αλλά έλα πείσε εσύ το χριστιανοταλιμπάν ότι η κατάργηση του χρήματος και η χρήση καρτών/ηλεκτρονικών πορτοφολιών δεν είναι το σημάδι του αντίχριστου και ο ερχομός του θηρίου κτλ κτλ
    Last edited by OniBocho; 20-07-2015 at 08:36.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  6. #6
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    το πήγες σε άλλο επίπεδο που δεν είναι για τώρα. Εγώ σου μιλάω τεχνικά.
    Λέει θα ανέβει ο τουρισμός , και πως θα πληρώνει ο τουρίστας? με πιστωτική θα μου πεις, α) δεν θα ρισκάρουν να βάλουν παντού πιστωτική και β ακόμα και αν λυθεί το τεχνικό κομμάτι του παντού κάρτες το 2,5% που κρατάει η πιστωτική δεν θα ενσωματωθεί στην τιμή του προϊόντος ?
    Ας βρεθεί μια φόρμουλα για την χρήση της κάρτας αγορών μαζί με κάποιες ευκολίες "δώρα" για τους καταναλωτές, μετά ας γίνει μια σωστή ενημέρωση στον κόσμο και βλέπουμε.
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Similar Threads

  1. λέξεις
    By tamagothi in forum General Discussion
    Replies: 166
    Last Post: 11-05-2008, 16:05
  2. Ξεχασμένες Λέξεις.
    By Acid Baby in forum General Discussion
    Replies: 244
    Last Post: 27-04-2007, 02:47

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •