Page 15 of 27 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 211 to 225 of 399

Thread: Urban Legend κολέξιον

  1. #211

    Default

    Γενικότερη σούμα (προφανώς κάποια έχουν αναφερθεί) που μου ήρθαν.

    α) ο Στράτος πέθανε από την στενοχώρια του, επειδή έπιασε τον Άγγελο να πηδιέται με τον Σαραβάκο.
    β) το αρχοντικό Δουκίσσης Πλακεντίας συνδέεται υπογείως με στοά/ες με το σπήλαιο Νταβέλη (τα είχανε αυτοί οι δύο). Επίσης η Δούκισσα είχε ταριχεύσει την κόρη της και της είχε σε περίοπτη θέση στο αρχοντικό (το τρού στόρι είναι πως όντως είχε χάσει την κόρη της, αλλά ακόμα κι αν την είχε ταριχεύσει, την περίοδο εκείνη η Δούκισσα έμενε αλλού).
    γ) το Σινικό Τείχος είναι ορατό από την Σελήνη.
    δ) Ο Βασίλης τραγουδάει στον "Κουρσάρο" για τον νεκρό αδερφό του (στο τέλος οι κραυγές είναι το όνομά του τάχαμ)
    ε) Κάτι ψευτο-τατουάζ /χαλκομανίες που είχαν οι τσίχλες, λέγαν οτι προκαλούν καρκίνο.
    στ) πριν κάτι χρόνια είχαν μαζέψει λιωμίδι τον Νικόλα τον Κέηβ ύστερα/πριν από λαϊβ του, σε είσοδο πολυκατοικίας στα Εξάρχεια.

  2. #212
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    αυτο με τον Νικ Κειβ γιατι να ειναι τοσο απιθανο ;
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #213
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Φλας με νεοσμυρνιώτικο legend που καλό θα ήταν να μας πουν οι νεοσμυρνιώτες του φόρο. Δεκαετία και βάλε πριν, ακριβώς απέξω από το θερινό κινηματογράφο επι της Βενιζέλου (Φιλίπ νομίζω) υπήρχε ( υπάρχει; ) περίπτερο που το 'χε μια γριά. Καθυστερημένος φίλος με στέλνει να πάρω τσιγάρα και να της ζητήσω «και μισό κιλό φέτα». Το κάνω πράγματι, η γριά αρχίζει να ουρλιάζει και να με λούζει στο μπινελίκι ("να πας στο διάολο αλήτη"), βγαίνει έξω απο το περίπτερο και αρχίζει να με κυνηγάει (...).

    Είχα ακούσει μια ηλίθια ιστορία που είχε να κάνει με νεκρούς γιούς της γριάς και κωλόπαιδα που της έκαναν φάρσα ( ;;; ), δεν έμαθα ποτέ τι συνέβαινε πραγματικά. Πείτε.

  4. #214
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    Quote Originally Posted by Doomsayer View Post
    Ότι τα παιδιά δεν πρέπει να τρώνε κουκιά επειδή πίνουν γάλα και θα πάθουν κυάμωση.

    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  5. #215
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    έτσι λένε την αιμόλυση που παθαίνεις άμα έχεις έλλειψη του γονιδίου G6PD (αυτό που σε πειράζει επίσης η ασπιρίνη και η ναφθαλίνη) και φας κουκιά, δεν ξέρω τι εννοεί ο μάστορας παραπάνω αλλά τσεκάρουν όλα τα νεογνά γι' αυτό.

  6. #216
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Φλας με νεοσμυρνιώτικο legend που καλό θα ήταν να μας πουν οι νεοσμυρνιώτες του φόρο. Δεκαετία και βάλε πριν, ακριβώς απέξω από το θερινό κινηματογράφο επι της Βενιζέλου (Φιλίπ νομίζω) υπήρχε ( υπάρχει; ) περίπτερο που το 'χε μια γριά. Καθυστερημένος φίλος με στέλνει να πάρω τσιγάρα και να της ζητήσω «και μισό κιλό φέτα». Το κάνω πράγματι, η γριά αρχίζει να ουρλιάζει και να με λούζει στο μπινελίκι ("να πας στο διάολο αλήτη"), βγαίνει έξω απο το περίπτερο και αρχίζει να με κυνηγάει (...).

    Είχα ακούσει μια ηλίθια ιστορία που είχε να κάνει με νεκρούς γιούς της γριάς και κωλόπαιδα που της έκαναν φάρσα ( ;;; ), δεν έμαθα ποτέ τι συνέβαινε πραγματικά. Πείτε.
    Auto uparxei san istoria kai gia periptera sta Melissia, kai to exo akousei kai apo allo atomo gia periptera Zografou lol.

    Na pei o onibocho an neyriazei otan tou zitane miso kilo feta.

  7. #217
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    εχω τρου ιστορια με εναν κολλητο μου στις Σπετσες που τον κυνηγουσε η cat power με ενα μαχαιρι εφετο το καλοκαιρι .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  8. #218
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    ποια;!
    1) e4, c5
    2) Νf3

  9. #219
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    Quote Originally Posted by Κάπταιν Τζίμη View Post
    ε) Κάτι ψευτο-τατουάζ /χαλκομανίες που είχαν οι τσίχλες, λέγαν οτι προκαλούν καρκίνο.
    τα δικά μας είχαν ναρκωτικά ελεσντί, και δεν έπρεπε.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  10. #220
    και με γεύση μέντας croissant429's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    σε περιπτερα και επιλεγμενα βιβλιοπωλεια....
    Posts
    579

    Default

    Quote Originally Posted by Κάπταιν Τζίμη View Post
    Γενικότερη σούμα (προφανώς κάποια έχουν αναφερθεί) που μου ήρθαν.

    α) ο Στράτος πέθανε από την στενοχώρια του, επειδή έπιασε τον Άγγελο να πηδιέται με τον Σαραβάκο.
    τρου.....ο Στράτος ήταν γνωστός Παοκτσής
    don't break the fucking circle

  11. #221
    pioneer of aerodynamics adam's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    346

    Default

    Quote Originally Posted by freak brother View Post
    εχω τρου ιστορια με εναν κολλητο μου στις Σπετσες που τον κυνηγουσε η cat power με ενα μαχαιρι εφετο το καλοκαιρι .
    πολύ δυνατό τίζερ, πες τώρα

  12. #222
    Chilling in the name of. ypersyntelikos's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    North Africa
    Posts
    2,909

    Default

    Επιβεβαιώνω το παραπάνω νεοσμυρνιώτικο που είπε ο ικόνοκλαστ. Άλλωστε μένω πολύ κοντά.

    Έχω να προσθέσω τρία:

    1) Ο Rory Gallagher έδινε λεφτά στον IRA (κόσμος το υπερασπίζεται αυτό με πολύ σθένος)

    2) Στο στρατό δεν είχατε ακούσει ποτέ το urban legend για μία ομάδα στρατιωτικών που, λίγο μετά το σκηνικό με τα Ίμια, είχε περάσει απέναντι από τη Σάμο, είχε μπει σε τούρκικο φυλάκιο και είχε σκοτώσει όλους τους φαντάρους; Ο αρχηγός της ομάδας αν θυμάμαι καλά πρέπει να λεγόταν Χάρισμας. Αυτός είχε σε βάζο με φορμόλη τα αυτιά των Τούρκων φαντάρων μέχρι πρόσφατα στο γραφείο του.

    3) Η κόκα κόλα λέγεται έτσι γιατί έχει εθιστικά συστατικά που σε κάνουν να "κολλάς", όπως η "κόκα". (για να μην πίνουμε κοακόλες μικροί)


    edit ακόμα ένα: Η courtney έφαγε τον Cobain
    Κι εδώ τελειώνει η φάση.


  13. #223
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Για cave ο μύθος μπορεί να είναι ως προς την πολυκατοικία , γιατί από κει και πέρα είναι απόλυτα "φυσιολογικό".
    Για τον Rory δεν θα μου έκανε εντύπωση ... μπορεί "επαναστατικά" να τον έχουμε ψηλά τον IRA αλλά μια χαρά νταβατζής ήταν (ο IRA).
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  14. #224
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post
    edit ακόμα ένα: Η courtney έφαγε τον Cobain
    Με την κρεβατομουρμούρα, χαίρω πολύ, δεν είναι και κάτι παράξενο αυτό.

  15. #225
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Quote Originally Posted by ypersyntelikos View Post

    2) Στο στρατό δεν είχατε ακούσει ποτέ το urban legend για μία ομάδα στρατιωτικών που, λίγο μετά το σκηνικό με τα Ίμια, είχε περάσει απέναντι από τη Σάμο, είχε μπει σε τούρκικο φυλάκιο και είχε σκοτώσει όλους τους φαντάρους; Ο αρχηγός της ομάδας αν θυμάμαι καλά πρέπει να λεγόταν Χάρισμας. Αυτός είχε σε βάζο με φορμόλη τα αυτιά των Τούρκων φαντάρων μέχρι πρόσφατα στο γραφείο του.

    οχι ετσι αλλα "ελληνες ουκ/μυκ/κομμαντο/μπερεδες/τζωνηραμπος κολυμπανε ως απεναντι στην τουρκια και φερνουν κεραμιδια (!) ως αποδειξη.


    σε αλλα νεα, "εχω ενα γνωστο" (το ξεκιναω ον τοπικ) που ισχυριζοταν οτι οι SOAD, εκαναν προβες στον Πειραια πριν γινουν διασημοι.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

Similar Threads

  1. Witchcraft - Legend (2012)
    By Tyler_Durden in forum Albums
    Replies: 2
    Last Post: 24-04-2013, 15:17
  2. Brutal Legend
    By Ingolemo in forum PC & Games
    Replies: 58
    Last Post: 26-12-2009, 03:36
  3. brutal legend....
    By themisomagos in forum PC & Games
    Replies: 0
    Last Post: 31-01-2008, 22:25
  4. sad legend.
    By Chopped In Half in forum Music Discussion
    Replies: 7
    Last Post: 28-04-2004, 02:44
  5. The Legend of 1900
    By Phoebus in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 8
    Last Post: 12-09-2003, 19:58

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •