Results 1 to 10 of 10

Thread: Iron Maiden ~ 24/7/13 @ Piatta Constitutiei, Bucharest

  1. #1
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default Iron Maiden ~ 24/7/13 @ Piatta Constitutiei, Bucharest

    ακολουθει ποστ σεντονι. λευκο υπερδιπλο και σιδερωμενο

    δεκατη φορα που θα εβλεπα τους θεους. το ταξιδι στο εξωτερικο ηταν αναγκαστικο μιας και η περιοδεια δεν χανοταν. για να μη μακρυγορω, μπαινω στο ψητο. η συναυλια ηταν τεταρτη εγω εφτασα δευτερα πρωι.
    εφοδιασμενος με 5 κοντομανικα μειντεν, ημουν σε μουντ λυκειοπαιδου που θα δει πρωτη φορα τους θεους. δεν ξερω πως εγινε αλλα ειχα μια απθιστευτη ευφορια, καυλα και τρελα μεσα μου. δευτερα και τριτη που γυρνοβολουσα, ημουν ο μονος με κοντομανικο μειντεν στους δρομους. τιποτα δε προμηνυε το τι θα γινοταν στην κεντρικη πλατεια τους. οι ρουμανοι γενικα μια χαρα τυποι, ολα δουλευαν ρολοι ολοι κοιταγαν τη δουλεια τους και ολα καλα.
    παει τεταρτη. για καποιο κουλο λογο μου ειχε κολησει οτι παιζουν στο σταδιο κοτρονιτσι. (εκει που παιοξαν και την τελευταια φορα που ειχαν ερθει βουκουρεστι. μη ρωτατε τι και πως δεν ξερω πως εγινε. φευγω πρωι για καμια βολτα και βρισκω με τα πολλα το γηπεδο. (παρολο που εμενα πολυ κοντα του, ειχε προσβαση μονο απο μια μερια και ετσι επρεπε να κανω εναν τεραστιο κυκλο).
    αρχιζω να βγαζω φωτος εξω απο την κλειστη πορτα εισοδου μεχρι που βγαινει ενας φρουρος. μου λεει οχι φωτος, τον ρωταω αν παιζουν εδω οι μειντεν, δεν καταλαβαινει, και κανω μια τρομερη παντομιμα. του δειχνω τη μπλουζα μου των μειντεν, κανω ντεβιλ χορνς, και χεντμπανγκινγκ για 5 δευτερολεπτα. καταλαβε επιτελους τι εννοουσε και μου ειπε νο κοντσερτι. καταλαβα οτι ειμαι μαλακας, ψαχτηκα και καταλαβα οτι ειναι αλλου η συναυλια. με τα πολλα φτανω κατα τις δωδεκα εξω απο τον χωρο. μου φανηκε πολυ μικρος αλλα ευτυχως εκανα λαθος. ακουω να κανουν σαουντσεκ και καυλωνω γιατι ο ηχοις ηταν μπομπα. εδω ειμαστε λεω. περναει η ωρα και βαζω την πολεμικη μου εμφανιση. 6 μιση ειμαι εξω απο το χωρο. εχουν κλεισει το δρομο γυρω απο την πλατεια. περνας μονο με εισητηριο προφανως. δεν παιζει να μπεις με νερα κτλ μεσα, και δεν παιζει να μπεις με πλαστα εισητηρια κτλ κτλ. παρολο τον ελεγχο ολοι ευγενικοτατοι και η προσβαση στη συναυλια πανευκολη και γρηγορη. μπαινουμε μεσα. οτι παρεις (νερο μπυρα σκατα φατα, ενα κουπονι. για ευκολια. το οποιο εκανβε 7 λει (1,7 ευρω περιπου). ουρες μηδενικες. τα κοντομανικα μειντεν ειχαν 30 ευρω (130 λει) οπως σε ολες τις χωρες. στηγν αρχη αρχισα να βριζω μεχρι που ειδα ποσο καυλα ειναι. μπρος πισωσταμπες, αψογη ποιοτητα, καταπληκτικα σχεδια. πηρα 3 (ενα ναμπερ οφ δε μπιστ ενα 7θ σαν και ενα καν ι πλει γουιθ μαντνες). μαλακια που δεν πηρα και το εισες χαι. οι βουντου 6 ειχαν ηδη βγει. δεν τους ειδα παρα μονο ουςακουγα. μπομπα ηχος και πολυ καλη εμφανιση. μονο δικα τους επαιξαν, ροκ ψιλομεινστριμ αλλα πο9λυ καλα παιγμενα ολα . θα τους ψαξω. ο μοσμος αρχιζει να γεμζει. να πω εδω οτι ειχαν 3 διαζωματα. φροντ οφ στειτζ (επιανε την μιση πλατεια, οι πιο πολλοι αυτο ειχαν) ενα σιλβερ στειτυζ, το πιο μικρο και το γενικης εισοδου εισητηριο. παντου διπλες γραμμες απο μπαρες, δεν επαιζε να μπεις αλλου αν δεν εδειχνες εισητηριο και το κορδελακι, αλλα παρολο τον ελεγχο καμια καθυστερηση. μπατσοι και σεκιουριτι παντου αλλα κανενα θεμα γενικα. τουαλετες αψογες μηδενικη καθηστερηση σου ειχαν και νερο να πλυθεις μετα.

    ηρθε η ωρα των ανθραξ. ποτε δεν ημουν μεγαλος φαν. ειπα ομως να κατσω να τους δω. αρχοντικη εμφανιση. μαρεσαν τοσο πολυ που σκεφτομουν να τους δω και εδω αλλα φοβαμαι μη ξενερωσω με τους σκατοηχους στο ελλαδισταν. μιλαμε ειχαν τρελη ενεργεια, ο ενας υμνος πισω απο τον αλλον, τρομερη ενεργεια, τρομερη εκτελεση αποδοση απο ολους. ντραμερ δυναμιτης. ειλικρινα ηταν ολα τοσο κρυσταλλινα και ομορφα και μελωδικα που αν δεν ειχαν διπεταλο θα ελεγα οτι δεν ειναι θρας αλλα ροκ(γουατεβερ δατ μινς)

    και ηρθε η ωρα των θεων. ενα κλικ πριν ξεκινησουν αρχιζω να πηγαινω μπροστα. γενικα, εδω να αναφερω οτι οι ρουμανοι δεν εινα ιζωα. δε στριμωχνοσουν για κανεναν λογο εκτος και αν πηγαινες πιο μπροστα απ[ο τις πρωτες 5 σειρες. ειμαι λοιπον 5η σειρα. και βλεπω εναν μεθυσμενο αγλο να κανει ντου να παει μπροστα. σπρωχνει ολο τον κοσμο και τον αρπαζουν 2 και λιγο ελειψε να φαει ξυλο. γενικα καταλαβα με τη μια οτι εκει ειναι αλλης παιδειας οπαδοι. δε σπρωχνουν κανενας κανεναν. καμια σχεση με εδω. οποιος εχει παει συναυλια μειντεν ελλαδα μπροστα, ξερει τι εννοω. καμια σχεση. γενικα υπηρχαν 2 πραγματα αξια αναφορας. οι ρουμανοι ειναι κοντοι (καλο αυτο για μενα), και γενικα ειναι λιγο "φλωροι" σαν γιαπωνεζους, ουσιαστικα ακινητοι. τεσπα. σβαστηκα το οτι δε σπρωχνουν και μου πηρε 6-7 τραγουδια να παω καγκελο. αλλα λιγο απο εδω λιγο απο εκει πηγα. σε καποια φαση με σπρωχνουν απο αρσιστερα και σπρωχνω αναγκαστικα αυτη που ηταν δεξια μου. και αρχιζει να μου τη λεει. νταξ τα πηρα κρανιο και της την ειπα οτι με σπρωχνουν αλλοι και της πεταω και το μυθικο, ενιγουειζ γιου αρ ιν ε φακιν ροκ κονσερτ(γιατι ειχε τσαντιστει χωρις λογο) και συνεσχισα τα δικα μου.

    για τους μειντεν εχω να πω πολλα. οχι το ποσο γαμησε το τοδε τραγουδι αλλα καποιες γενικοτερες παρατηρησεις.

    ηταν η δεκατη φορα που τους εβλεπα. οι μειντεν ποτε δεν κανουν σαουντσεκ. γιαυτο και στα 2 πρωτατραγουδια ο ηχος ειναι γενικα ψιλομετριος, παντα. αν δε. εδω απο το πρωτο δευτερολεπτο ηταν ολα μπομπα. απιστευτο πραγμα. τετοιο ηχοπ δεν εχω ακουσει ποτε. και αν οι ρουμανοι σε ανοιχτη πλατεια με αερα βγαζουν τετοιο ηχο, δεν υπαρχουν δικαιολογιες.

    οι μειντεν για πρωτη φορα επελεξαν να παιξουν σχεδον ολα τα τραγουδια τους ενα κλικ πιο αργα. εσκεμενα. αυτο τους εδωσε ενα γαμηστερο γκρουβ, και ηρθαν ολα και εδεσαν αψογα. κανενα λαθος και ολα εκτελεσμενα αρτια (το 2011 που τους ειχα δει ειχα προσεξει απειρα λαθη ειδικα απο μακμπρειν.) εδω ολοι ηταν μηχανακια. ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειτε ειχαν δουλεψει στο στουντιο πολυ με μετρονομο, ειτε ειχε μετρονομο ο μακ μπρειν. τεινω να πιστευω το δευτερο. οι 3 αλλωστε που μπορεσα να δω μεσα απο τις μαλλουρες τους, φοραγαν ιν ιαρ μονιτορς). απο μενα ενα μπραβο (λατρευω μετρονομους). ηταν το αρτιοτερο και πιο γκρουθυβι παιξιμο απο μειντεν που εχω δει ποτε ειτε σε βιντεο ειτε σε συναυλια.

    ειχαν τρελη ορεξη. φανηκε απο το πρωτο λεπτο. ειδικα ο μπρους μες τη μαλακια. τι να ντυνεται δρακουλας με το μαλλι σαν τα καρτουν καουντ ντακιουλα για οσους ξερουν, ειτε να τακανει αναμαλλιασμενα σαν το εξωφυλλο το πρωτο των μειντεν, τι να εχει χωσει τη σημαια στην κεφαλα του γιανικ και να εχει φυγει για κανα 5αλεπτο, γενικα μες τη μαλακια και τη χαρα. νικο αλανθαστος. δεν εχετε ιδεα για το ποσο συγλονιστηκα επαιξε. απιστευτος. νταξ σμιθ ηρεμη δυναμη, μαρει μοπρφαρα, γιανικ κλασικος παιχταρας και κλοουν (με την καλη ενοια παραλληλά).

    και ξανα μανα πηρα πενα μαρει. γαμω. γενικα ηταν οτι συγκλονιστικοτερο εχω ζησει ποτε. μπορει να μη νεχω δει αυτα που εχουν δει τα μουνακια ο μιστερ μειντεν και ο σαικοτρον, αλλα εχω δει πολλα, και μεσα στην καλυτερη δεκαδα συναυλιων δεν εβαζα συναυλια μειντεν μεχρι τωρα. αυτη πηγε κατευθειαν νουμερο ενα. και γυρνοντας σημερα απο παραλια ακουγοντας το ε ματερ οφ λαιφ εντ ντεθ αναρωτιομουν για το ποσο τεραστια μπαντα ειναι οι μειντεν. οτι και να βγαλουν θαναι ποιοτικο. εχουν ενα επιπεδο δε μπορουν να πεσουν κατω απο αυτοπ. ασχετα αν δεν αρεσει σε ολους, θα εχει μια αλφα ποιοτητα (*και μετα σκεφτεσαι κατι ντεθ μαγκνετικ κτλ και γελας)
    τελευταιο πραγμα να πω οτι δεν πουλαγαν απεξω μαιμου κοντομανικα. γενικα απωλεια εσοδων μηδενικη. γιαυτο και δε παιζει να μπουν μεσα οι διοργανωτες. γιατι ο αλλος ξερει οτι δεν υπαρει περιπτωση να κανει λαμογια οποτε αν θελει να δει κατι θα τα σκασει. και με λογικες τιμες. 40 το φθηνο 60 το ακριβο και τα πρωτα εισητηρια ειχαν 20 ευρω ε.

    τελος θελω να κλεισω με το ποσο καραγκιοζης ειναι ο λωρης και μαλακες εμεις.
    εδω ακριβες μπυρες, χαλια εξυπηρετηση χαλια τουαλετες χαλια ηχος (εστω μετριος), χαλια τιμες, χαλια υπηρεσιες. εκει που ειναι στην ιδια μοιρα οπως και εμεις, και τους συμπεριφερονται σαν ανθρωπους. προβληματιστηκα πολυ ασχημα λεμε...
    και τωρα η ωρα των φωτογραφιων

    Spoiler














    Last edited by BURNIN AMBITION; 26-07-2013 at 22:49.
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  2. #2

    Default

    Δάκρυσα γιατί όταν 1η φορά τους είδα το ΄08 είχα κοντέψει να βάλω τα κλάματα όταν ακουστηκαν οι πρώτες νότες από aces high. Από τις πιο ανύπωτες χαρές της ζωής μου σο φαρ.

    Α μπέρνι,

    Spoiler
    Spoiler
    δέχεσαι;
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  3. #3
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    με εκανες τον
    Spoiler
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  4. #4
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Πινκαρα ως σου πρεπει.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  5. #5
    και με γεύση μέντας croissant429's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    σε περιπτερα και επιλεγμενα βιβλιοπωλεια....
    Posts
    579

    Default

    Quote Originally Posted by BURNIN AMBITION View Post
    αρχιζω να βγαζω φωτος εξω απο την κλειστη πορτα εισοδου μεχρι που βγαινει ενας φρουρος. μου λεει οχι φωτος, τον ρωταω αν παιζουν εδω οι μειντεν, δεν καταλαβαινει, και κανω μια τρομερη παντομιμα. του δειχνω τη μπλουζα μου των μειντεν, κανω ντεβιλ χορνς, και χεντμπανγκινγκ για 5 δευτερολεπτα. καταλαβε επιτελους τι εννοουσε και μου ειπε νο κοντσερτι. καταλαβα οτι ειμαι μαλακας, ψαχτηκα και καταλαβα οτι ειναι αλλου η συναυλια.
    Αυτό θα πλήρωνα για να το δω..... Μπέρνι παραμένεις θεός.
    don't break the fucking circle

  6. #6
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default

    Quote Originally Posted by croissant429 View Post
    Quote Originally Posted by BURNIN AMBITION View Post
    αρχιζω να βγαζω φωτος εξω απο την κλειστη πορτα εισοδου μεχρι που βγαινει ενας φρουρος. μου λεει οχι φωτος, τον ρωταω αν παιζουν εδω οι μειντεν, δεν καταλαβαινει, και κανω μια τρομερη παντομιμα. του δειχνω τη μπλουζα μου των μειντεν, κανω ντεβιλ χορνς, και χεντμπανγκινγκ για 5 δευτερολεπτα. καταλαβε επιτελους τι εννοουσε και μου ειπε νο κοντσερτι. καταλαβα οτι ειμαι μαλακας, ψαχτηκα και καταλαβα οτι ειναι αλλου η συναυλια.
    Αυτό θα πλήρωνα για να το δω..... Μπέρνι παραμένεις θεός.

    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  7. #7

    Default

    Θα πάει κανένας απο τους μετανάστες στο νησί το σκ Ο2? Έκλεισα για σάββατο, και μάλλον θα έρθουμε απο νωρίς για καμια μπύρα/βόλτα. Πάμε να κάνουμε βθρνινγκιες!

  8. #8
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default


    2.53 και 3.03 γραφικος και διασημος
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  9. #9

    Default

    Μεσαία, 02:56, γκουχ.
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  10. #10
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by BURNIN AMBITION View Post

    2.53 και 3.03 γραφικος και διασημος
    πωρωτικος και εκτός συνόρων.
    Να τον δει η Ολγα μας (Αχ) να τον κάνει τουριστικό σύμβολο!
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

Similar Threads

  1. Iron Maiden
    By Solo Carriera in forum Music Discussion
    Replies: 399
    Last Post: 05-12-2021, 17:25
  2. iron maiden first lp
    By freak brother in forum Music Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 08-12-2011, 20:50
  3. Maiden Heaven - A Tribute to Iron Maiden
    By necropethamenos in forum Albums
    Replies: 20
    Last Post: 25-07-2008, 17:49
  4. Iron Maiden
    By Kingryche in forum Live & Events Talk
    Replies: 136
    Last Post: 11-03-2007, 01:20
  5. For Iron Maiden Collectors
    By FiguresWorld.net in forum Self-Promotion
    Replies: 14
    Last Post: 28-07-2005, 10:19

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •