Quote Originally Posted by Deggial
Καθόλου πλάκα δε κάνω. Το συγκεκριμένο σκυλί δαγκώνει οποιονδήποτε περνάει και δεν είναι άνθρωπος της γειτονιάς. Οι ντελιβεράδες όταν παραγγέλνω μου λένε να πάω στην γωνία του τετραγώνου για να πάρω τη παραγγελία, καθώς φοβούνται να έρθουν έξω απ'το σπίτι μου.

Οι μεταφορείς επίπλων, απ'την άλλη, δεν είναι τόσο τυχεροί, καθώς δε γίνεται να πάω στη γωνία να κουβαλώ τα έπιπλα. Έτσι, όταν αγοράσαμε νέο τραπέζι για το σαλόνι, ο σκύλος φρόντισε να σημαδεύσει την χαρμόσυνη αυτή μέρα με μια γερή δαγκωνιά στον οδηγό.

Δυστυχώς κάθε άλλη προσπάθεια λύσης του προβλήματος απέτυχε. Ο Δήμος λέει πως δεν έχει υπηρεσία για αδέσποτα, η Φιλοζωϊκή απάντησε πως δεν ασχολείται πλέον και χρηματοδοτεί Δήμους να έχουν αντίστοιχες υπηρεσίες.


ΥΓ. Κι όποιος βλαμμένος ζωόφιλος με θεωρεί κακό που μιλάω έτσι για τα "αθώα" σκυλάκια, δεν είναι ανάγκη να αρχίσω να θυμίζω πόσα παιδιά 4-12 ετών έχουν πεθάνει από επίθεση σκύλου.
Quote Originally Posted by Morphine Child
deggial σταρχίδια μας. Μας έχεις πει την ιστορία τρακόσιες εικοσιπέντε φορές. Ψόφησαν 3 παιδάκια και κάτι έγινε. Σκέψου πόσα ζώα πεθαίνουν για την καλοπέραση τη δική σου και του κάθε μηνπωτώρα. Για να μην πω για το πόσα παιδάκια και πόσοι άνθρωποι κλπ έχουν πεθάνει από μαλακίες άλλων ανθρώπων. Πιστεύω ότι είτε πρέπει να ψοφήσετε όλοι, ή χρειάζεται μια ALF να σας βάζει πράματα στο γκώλο, αντιφιλόζωοι της πούτσας. Καλό απόγευμα και ασιχτίρι μεσημεριάτικα.

post brought to you by jasmin.hangovers.tm
Quote Originally Posted by Deggial
Το γεγονός πως παιδιά πεθαίνουν και από άλλα δυστυχή γεγονότα δε κάνει λιγότερο σημαντικό τον πιθανό κίνδυνο που μπορεί να αποτελέσει ένα ζώο. Ούτε έχει κάποια σχέση με το πόσα ζώα πεθαίνουν για "την καλοπέραση τη δική μου".

Το σκυλί της γειτονιάς μου αποτελούσε κίνδυνο για την υγεία μας και όπου κακόμοιρου έκανε το λάθος να περάσει απ'τον δρόμο αυτό. Συγγνώμη, αλλά πραγματικώς πιστεύω πως πρέπει να είναι κάποιος καθυστερημένος για να μην καταλαβαίνει πως ο θάνατος του είναι μια επιθυμητή λύση, δεδομένου πως τόσο ο Δήμος όσο και η Φιλοζωϊκή δε προσφέρθηκαν για κάποια καλύτερη λύση.

Το πιο απεχθές είναι πως σου προκαλεί περισσότερο ενδιαφέρον ο θάνατος ενός σκύλου απ'τον θάνατο ενός μωρού μόλις μερικών μηνών.

Τέλος, δεν είμαι αντιφιλόζωος ή όποια άλλη μαλακία έκφραση θες να χρησιμοποιήσεις. Αγαπώ τα ζώα (ειδικά τα κουνέλια και τα κουνάβια) αλλά δεν είμαι αρκετά ηλίθιος να μη καταλαβαίνω πως προτεραιότητα έχουν άλλα πράγματα. Θα προτιμούσα αν η Φιλοζωϊκή το είχε μαζέψει ή κάποιος το υιοθετούσε, αλλά αφού δεν έγινε αυτό χαίρομαι που γλύτωσα από έναν γερό μπελά.
Quote Originally Posted by Morphine Child
πιθανός κίνδυνος είναι και τα αυτοκίνητα, γιατί μπορεί να σε χτυπήσουν, ή να τρακάρεις ενώ οδηγείς. Είναι και τα ψηλά κτίρια, γιατί μπορεί να πέσεις. Είναι και η βροχή, γιατί γλιστράει ο δρόμος και μπορεί να πέσεις και να σπάσεις το κεφάλι σου. Είναι κι η μάνα σου, γιατί μπορεί να τρελαθεί μια μέρα και να σε μαχαιρώσει.
.
Αν είναι να σκοτώνουμε ένα σκύλο που δαγκώνει επειδή αποτελεί πιθανό κίνδυνο whatever, να παίρνουμε εξίσου αυστηρά μέτρα και για οτιδήποτε άλλο αποτελεί κίνδυνο. Πώς αλλιώς να το πω.
(Για να μην πω ότι για την κατάσταση του σκύλου αυτού 99.9% ευθύνεται άνθρωπος- άνθρωποι)
Επίσης, όχι δε μου προκαλεί περισσότερο ενδιαφέρον ο θάνατος ενός σκύλου από το θάνατο ενός μωρού, και τα δύο με κάνουν να "λυπηθώ" το ίδιο. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο ο άνθρωπος ως είδος την έχει δει υπεργαμάτος και το πιο σημαντικό ον έβερ ξερωγω.
You people have serious issues.

Δημήτρη ούτε σε μένα αρέσουν οι γάτες.
gia peite ta, genika. endiaferon thema.