Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 69

Thread: Τι θεωρείται γελοίο;

  1. #16
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    ακουσα ενα κομματι αττακ που ποσταρε νομιζω ο Ρα στο φεισμπουκ και καταλαβα οτι ηταν φοβερη κομματαρα και το ακουσα και ξερω οτι 10 χρονια πιο πριν θα χα παρει δισκογραφια αλλα τωρα απλα μου φανηκε ενα καλο μεταλ κομματι που δεν με αγγιζει ομως καθολου γιατι δεν το χα ακουσει οταν επρεπε , οπως τωρα ακομα ακουω μανογουορ που γουσταρα τοτε και το χω συνδεσει με φασεις κλπ και κασσετο κατασταση περπατημα και χωρις ανασα και ακομα κανω κεφι μαζι του.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  2. #17
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Ωραίο θρεντ, θα απαντήσω, αλλά φτιάχτε σας παρακαλώ τον τίτλο, πόνεσαν τα μάτια μου.

  3. #18
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    μάλλον εννοεί τι θεωρείται γελοίο από τον κόσμο

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Φίλτατε Marillion, μου φαίνεται πως ο μόνος ψυχαναγκασμός εδώ πέρα είναι όλο αυτό το τριπάκι στο οποίο υποβάλλεις το κεφάλι σου. Γιατί να τα υπεραναλύεις όλα;
    Quote Originally Posted by Parasight View Post
    Εγώ "ντρέπομαι" που μετεφηβικά είχα πέσει στη λούμπα του "ατμοσφαρικού metal", ένα είδος το οποίο σήμερα από όποια πλευρά και να το δω μου φέρνει στην καλύτερη γέλιο και στη χειρότερη τάσεις αυτοκτονίας λόγω βαρεμάρας.
    εκνευρίζομαι. πολύ.
    "we are not evacuating this house, we don't believe in you and your wrecking crew"

  5. #20
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default


  6. #21
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default

    Στην μουσική δεν υπάρχει guilty pleasure.

    Το μόνο που έχω να πω οντόπικ είναι ότι όποιο κομμάτι μου άρεσε από τα 3 και τα 4 μου, που θυμάμαι, εκτός από τα παπάκια, μου αρέσει ακόμα. Μου συμβαίνει συχνά κάτι να μη μου αρέσει και να μου αρέσει αργότερα. Ποτέ το ανάποδο. Έχω ακούσει πολλές φορές από άπειρο κόσμο να μου λέει ότι δεν ακούει πια *κάτι*. Ποτέ μου δεν το κατάλαβα. Να συνειδητοποιήσεις ότι κάτι ήταν πιο τετριμμένο από ό,τι νόμιζες, το καταλαβαίνω. Να μη σου αρέσει πια, δεν το αντιλαμβάνομαι. Σκέφτομαι ότι ίσως έπαιζε κάποια εγκεφαλική απόλαυση στην μουσική (π.χ. είναι κουλ, αρέσει σε κουλ άτομα, όπως τα αντιλαμβάνομαι εγώ εκείνη τη στιγμή - στα 12 μου ας πούμε κλπ). Αλλιώς, τι σου άρεσε εξ'αρχής; Το λέω με πάσα επιφύλαξη όμως, μπας και είμαι εγώ περίεργος. Διότι ομολογουμένως δεν ξέρω πολύ κόσμο που να ισχυρίζεται το ίδιο, ότι γουστάρει ό,τι γουστάρει δια παντός. Άλλο να βαρεθείς, αυτό λύνεται νομίζω μετά από αποχή, μικρή ή μεγάλη. Τέλος πάντων.

    Γελοία είναι πολλά πράγματα, π.χ. οι Rhapsody, αυτό δεν με εμπόδισε ποτέ να καραγουστάρω το Legendary Tales και ποτέ μου δεν το έκρυψα κιόλας, που αποτελεί νομίζω και την πιο έμπρακτη απόδειξη ότι δεν νιώθω από guilty pleasure. Στην μουσική ξεγυμνωμένη από στίχους και ίματζ (όταν χρειάζεται, όπως καλή ώρα στους Rhapsody) δεν βρίσκω πολλά πράγματα γελοία.

  7. #22
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    εχμ ναι στον ενικό το γραφω το ρήμα, νομιζα είναι προφανες

    θα επανελθω αυριο αφου ξεμπερδεψω με κατι δουλειές
    Last edited by Marillion; 17-09-2011 at 00:22.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    530

    Default

    Quote Originally Posted by Marillion View Post
    είναι όντως σημάδι ωριμότητας αυτή η μεταστροφή (αναφορικά με την περίπτωση ένα) ή είναι ένα ακόμη ψυχολογικό decline που μας επιτρέπει να σκεφτόμαστε πως δεν κάναμε τόσο δρόμο τζάμπα;
    πιστευω πως ειναι σημαδι ωριμοτητας και ειναι πολυ φυσιολογικο, με την εννοια του οτι δεν εισαι ο ιδιος ανθρωπος που ησουν στα 14 και καποια ακουσματα μπορει πλεον να μην εχουν να σου πουν κατι. αυτο βεβαια ερχεται μονο του, δεν γινεται συνειδητα, δεν λες "μεγαλωσα πια, δεν μπορω να ακουω τους ταδε". ναι σιγα την διαπιστωση θα μου πεις. απο την αλλη ειναι λιγο δυσκολο να μην σου βγει εστω και λιγο ενας ψυχαναγκασμος που λες, απο την στιγμη που σε μικρη ηλικια ακους μουσικη συνηθως σαν οπαδος ενος χωρου και οταν περασουν τα χρονια ειναι ευκολο να σε επηρεασουν αστειες νοοτροπιες/αφελεις ιδεες που ειχες σαν οπαδος, μαλακιες των χαμμερς, συγκριση με τωρινα σου ακουσματα ,για την γνωμη που εχεις για μια μπαντα που ακουγες στα 15. οσο κι αν προσπαθεις να το δεις "καθαρα". και αυτο το καταλαβα οταν αποφασισα να πουλησω μερος της δισκοθηκης μου που δεν ακουω πλεον και πηγα να τα παρατησω 5-6 φορες.

    Δεν "ντρεπομαι" για πραγματα που ακουγα στο παρελθον γιατι ακομη και αν τα βρισκω "γελοια" σημερα, τα γουσταρα και περνουσα καλα τοτε. ντρεπομαι λιγο που ειχα μπλουζακι ναιτγουις μονο.
    Για πραγματα που ακουω τωρα δεν εχω guilty pleasures, ουτε με επηρεαζουν χαιπ/αντι-χαιπ και νοοτροπιες οπαδων ισως γιατι οι μουσικες συζητησεις που κανω με φιλους περιοριζονται συνηθως σε ενα "ακου αυτο γαμαει".

  9. #24
    το ραπ μου είναι πρόκληση nikolasfluxus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Toumba
    Posts
    2,094

    Default

    Quote Originally Posted by Reject View Post
    Ντρέπομαι για το γεγονός ότι λάτρευα και έχω όλη την δισκογραφία των Exploited, ενώ τώρα πλέον τους σιχαίνομαι.
    Αυτό είναι γελοίο.

    ante geia PANKOULINO

  10. #25
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    Ό,τι είπε ο Headphones, ειδικά αυτό:

    Quote Originally Posted by Headphones View Post
    Δεν "ντρεπομαι" για πραγματα που ακουγα στο παρελθον γιατι ακομη και αν τα βρισκω "γελοια" σημερα, τα γουσταρα και περνουσα καλα τοτε.
    Το μόνο που δεν χαίρομαι που το άκουγα είναι οι dream theater γιατί έχω καταλήξει ότι αυτοί οι άνθρωποι έχουν κάνει μεγάλο κακό.

    Επίσης τί κακό έχουν οι Pretenders και οι waterboys;
    Last edited by The Good Son; 17-09-2011 at 04:55.

  11. #26
    post modern vegetarian h2he's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    here
    Posts
    433

    Default

    Δεν είναι κουλ ιναφ. Κατά τ΄αλλα ό,τι είπε ο χεντφοουνς γενικα, μπραβο ρε μαν, βαριομουν να γράψω περίπου τα ίδια χτες το βράδυ. Και για να το πάω και ένα βήμα παραπέρα, όχι δεν θα πουλούσα ούτε εκείνο το μέρος της δισκοθήκης μου που πλέον μου φαίνεται αδιανόητο. Στις περί μουσικής συζητήσεις με την ΕΛΙΤ έτσι και αλλιως μονίμως κραζόμαστε για αυτά που θεωρεί ο καθένας γελοία, οπότε τουλάχιστον αυτό το άγχος έχει φύγει.
    Can't get it down without crying

  12. #27
    Anti-Hero Reject's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    3,708

    Default

    θα λεγα να γίνει και η αντιθετη ερώτηση θρέντ.
    Τι απο αυτα που κοροιδεύατε παλιά, ακούτε τώρα(ή σε κάποια φάση της ζωής σας) ευχάριστα και με πάθος.
    Εδώ σας θέλω.
    Barry Prudom-He's Public Enemy No1.

  13. #28
    το ραπ μου είναι πρόκληση nikolasfluxus's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Toumba
    Posts
    2,094

    Default

    όταν ήμουν (πιο) μικρός, μεταλλάς με φουλ καβλόσπυρα σνόμπαρα οτιδήποτε που δεν είχε ΚΑΦΡΙΛΑ φωνητικά.
    δηλαδή θαυμάσιες μπάντες όπως nirvana,offspring,blink,dri,smashing pumpkins που ακούγονταν τότε.

    παρ'όλ'αυτά δε μετανιώνω διόλου που πήγαινα σε λάιβ cradle of filth και moonspell,στ'αρχίδια μου.
    Last edited by nikolasfluxus; 17-09-2011 at 15:49.

  14. #29
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Δε μπορω να κραξω κομματι που ακουγα στα 13 μου και οταν αυτο εμπεριεχει μεσα το ΜΕΤΑΛ ΓΟΥΩΡΡΙΟΡΣ, νομιζω οτι ειναι ενα καλο παραδειγμα.
    Γενικα ειμαστε αρκετα μεγαλοι πια, που η οποια καζουρα απο τους αλλοι, να αντιμετωπιζεται με το ωριμο "εμενα μου αρεσει ενταξει????"

    inb4 ατμοσφαιρικα-μπητακια-μπεστ-μετα-τις-12-αλλα-μονο-καθημερινες.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  15. #30
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    α και οι μανες των ρεηβαδων ειναι πουτανες.
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •