Page 12 of 36 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 534

Thread: Καιλιες-καμενιες

  1. #166
    AWhatUp hater?! BlackiE's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Westside
    Posts
    3,840

    Default

    Κάθομαι στο νετ καφέ και μετράω πόσοι τηρούν το "ΕΛΞΑΤΕ" που γράφει η πόρτα.
    19-12 χάνουμε.


  2. #167

    Default

    μικρός είχα μπασκετούλα στο δωμάτιο (κλάσσικ) και διοργάνωνα μόνος μου μίνι πρωταθληματάκια τεσσάρων ή οχτώ παικτών. ο καθένας έριχνε από 10 βολές. Για να προσομοιώσω τα ποσοστά στις βολές, οι παίκτες που στο μυαλό μου ήταν πιο εύστοχοι σουτάραν από μικρότερη απόσταση και οι πιο άστοχοι από λίγο μεγαλύτερη (!!!). Μεγάλα πανηγύρια όταν ο αλαζόνας εύστοχος έχανε από τον τίμιο άστοχο. αν γίνονταν επικές ανατροπές που δεν τις περίμενα, και ήθελα να συνεχίσουν, η επιτροπή (!!!) μπορεί να ακύρωνε κάποιον παίκτη για κακή συμπεριφορά κλπ. ώστε να συνεχίσουν οι τίμιοι. παράγκα υπέρ του αδυνάτου.

    εντιτ. είχα προτείνει στον μεγαλύτερο αδερφό μου να παίξουμε έτσι και μου είχε απαντήσει: "εντάξει εγώ θα κάνω τους εύστοχους παίκτες αλλιώς δεν παίζω" και πλακωθήκαμε...
    η αβάσταχτη πλαδαρότητα του αδυνατισμένου θράσερ

  3. #168
    fleshdiver regularpaul's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    spinalonga
    Posts
    6,062

    Default

    Quote Originally Posted by Deggial View Post
    Επίσης δε σβήνω ποτέ αρχεία, με εξαίρεση τις ταινίες που τις ξανακατεβάζω στην χειρότερη, με αποτέλεσμα να έχω όλα τα e-mails μου από το 1995.
    Κάνω το ακριβώς αντίθετο, σβήνω τα πάντα, mails/αρχεία (μετά από back up όσα χρειάζομαι)/μηνυματα-κλησεις στο κινητο, μου την δινει να χρειαζομαι καποιο mail για καιρο (πχ απο paypal μεχρι να ρθει ο δισκος) και να μην μπορω να το σβησω

    επισης με το που ανοιγω οποιονδηποτε υπολογιστη αδειαζω τον καδο ανακυκλωσης

  4. #169
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    σπίτι ποιος καθαρίζει;
    Vielen Dank für alles was mal war

  5. #170
    valor camarada
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,029

    Default

    Oti wra kai na ksipnisw, akoma kai an eimai apo ksenixti kai exei nixtwsei kserw gw, thelw 'prwino'.
    a cry for help, a hint of anaesthesia

  6. #171
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by alaiah View Post
    μικρός είχα μπασκετούλα στο δωμάτιο (κλάσσικ) και διοργάνωνα μόνος μου μίνι πρωταθληματάκια τεσσάρων ή οχτώ παικτών. ο καθένας έριχνε από 10 βολές. Για να προσομοιώσω τα ποσοστά στις βολές, οι παίκτες που στο μυαλό μου ήταν πιο εύστοχοι σουτάραν από μικρότερη απόσταση και οι πιο άστοχοι από λίγο μεγαλύτερη (!!!). Μεγάλα πανηγύρια όταν ο αλαζόνας εύστοχος έχανε από τον τίμιο άστοχο. αν γίνονταν επικές ανατροπές που δεν τις περίμενα, και ήθελα να συνεχίσουν, η επιτροπή (!!!) μπορεί να ακύρωνε κάποιον παίκτη για κακή συμπεριφορά κλπ. ώστε να συνεχίσουν οι τίμιοι. παράγκα υπέρ του αδυνάτου.

    εντιτ. είχα προτείνει στον μεγαλύτερο αδερφό μου να παίξουμε έτσι και μου είχε απαντήσει: "εντάξει εγώ θα κάνω τους εύστοχους παίκτες αλλιώς δεν παίζω" και πλακωθήκαμε...
    Απλα τελειο, το εκανα κι εγω αλλα οχι οσο καμμενα οσο εσυ εννοειται. 2-3 παικτες ηταν αρκετοι.

  7. #172

    Default

    μαλακες και γω το κανω αυτο με τα κουτακια πεζοδρομιων συχνα απο μικρος, 14 or so

  8. #173
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Quote Originally Posted by rudie View Post
    Oti wra kai na ksipnisw, akoma kai an eimai apo ksenixti kai exei nixtwsei kserw gw, thelw 'prwino'.
    same

  9. #174
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Οταν πηρα το πρωτο μου "κομπιουτερ" καπου το 1995, εμαθα και τον μαγικο κοσμο των videogames. Σε καποια στιγμη κατεβηκα στη Στουρναρη τοτε με τους φιλους μου και βρηκαμε απο πειρατη το Mortal Kombat 3 που ειχε μολις κυκλοφορησει και το αγορασαμε σε δισκετες, περιπου 20 δισκετες των 1.4ΜΒ φυσικα.

    Ειχα εγκατεστημενα τοτε στο pc τα εξης παιχνιδια:

    1. Mortal Kombat
    2. Mortal Kombat II
    3. Mortal Kombat III
    4. Lemmings
    5. Euro 1992*
    6. Micromachines 2
    7. Tetris
    8. 3 Point Shooter (διαγωνισμος τριποντων)


    και ειχα φτιαξει εντολες bat, την αρχικη απο τις οποιες ειχα βαλει στο autoexec.bat (DOS σε αγαπω για παντα) και η οποια με το που ξεκινουσε το κομπιουτερ εβγαζε μενου που με ρωτουσε ποιο παιχνιδι θελω να παιξω σημερα και απο κατω εβγαζε τη λιστα με τα παιχνιδια οπως τα εχω γραψει, οποτε κι εγω πατουσα το νουμερακι που ηθελα και εμπαινα στο παιχνιδι, μη χανουμε χρονο.

    *Υπερκαλτ ποδοσφαιρακι που το 80% των γκολ εμπαιναν με σεντρα και κεφαλια, αλλα εκανες και ψαλιδακι, με το καλυτερο στοιχειο του να ειναι οι ηχοι. Οταν εβαζες γκολ ηταν σα να παιζει κασετα ηχου στο πολυ γρηγορο. Πω, βρηκα βιντεο, θα το αφησω να μιλησει για μενα.


  10. #175
    314222 Mitsmann's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    το πρωι μαθητρια, το βραδυ τορνοι.
    Posts
    20,004

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    και ειχα φτιαξει εντολες bat, την αρχικη απο τις οποιες ειχα βαλει στο autoexec.bat (DOS σε αγαπω για παντα) και η οποια με το που ξεκινουσε το κομπιουτερ εβγαζε μενου που με ρωτουσε ποιο παιχνιδι θελω να παιξω σημερα και απο κατω εβγαζε τη λιστα με τα παιχνιδια οπως τα εχω γραψει, οποτε κι εγω πατουσα το νουμερακι που ηθελα και εμπαινα στο παιχνιδι, μη χανουμε χρονο.


    Κατ αρχην η σελιδα αυτη ειναι τιμια και σωστη στο τοπικ μπραβο σας ολοι.
    Κατα δευτερον τι μου θυμισες τωρα μπαγασακο, (εκεινο το βραδυ στη Μαδαγασκαρη)
    αυτο με τα bat files στο autoexec το εκανα και γω, τι γαματο!!


    τοτε (περιπου) στο πισι μου ηταν εγκατεστημενα με δισκεττες τα :

    Dune II
    UFO Enemy Unknown
    Doom II

    και φυσικα

    TIE Fighter (καλυτερο παιχνιδι ολων των εποχων)
    "Τι χτυπαω??"

    "Ενα μονο με ελιες. Και ενα μονο με πατατες."

  11. #176
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Παιζω αεναο πρωταθλημα ταβλι (μονο πορτες ) με ενα φιλο μου εδω και 7 χρονια καθε καλοκαιρι οποτε βρισκομαστε (αν και εχουμε 3 χρονια να παιξουμε ) και ως τωρα το σκορ ειναι 132-117 με κερδιζει. Ναι, το εχουμε και οι δυο σε αρχειο txt για να το θυμομαστε.

  12. #177
    και φλώρος και μπούλης Katsaloupardos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    απo το Τοροντον ως το Λοντον
    Posts
    303

    Default

    Οταν στο σχολείο μαθαίναμε την προπαίδεια για κάποιο λόγο εγώ είχα αρχίσει να φτιάχνω σενάρια για τις σχέσεις των αριθμών μεταξύ τους λες και ήταν άνθρωποι,ορίστε αυτά που θυμάμαι
    1:Μεσήλικας και μαμούχαλος παντρεμένος με την 2 η οποία τον έκανε ότι ήθελε
    2:ίδια ηλικία πάνω κάτω με τον 1,λίγο σκύλα
    3:έφηβος,λίγο ντροπαλός,κολλητός της 4
    4:χαμηλών τόνων κοπέλα που γούσταρε τον 8 αλλά ντρεπόταν να του το πει
    5&6:40φεύγα και τελείως λαμόγια και οι 2
    7:κολλητή του 8 και αγοροκόριτσο
    8:καλό παιδί,γούσταρε την 4 αλλά ντρεπόταν και αυτός
    9:λίγο αλάνι αλλά και γαμώ τους τύπους,κολλητός του 8
    10:ηλικιωμένος που τον αγαπούσαν όλοι
    Μάλλον έβλεπα πολλά σίριαλ όταν ήμουν μικρός

  13. #178
    Spammity Spam rat_poison's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    green midget cafe in bromney
    Posts
    3,960

    Default

    η σειρά των αγαπημένων αριθμών προπαίδειας που έχουμε όλοι στο μυαλό μας
    9 10 5 3 2 4 1 6 8 7

    και από τις διψήφιες
    25 12 11 24
    Well, there's egg and bacon; egg sausage and bacon; egg and spam; egg bacon and spam; egg bacon sausage and spam; spam bacon sausage and spam; spam egg spam spam bacon and spam; spam sausage spam spam bacon spam tomato and spam;

  14. #179
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Τα γράμματα και κατ'επέκταση τα ονόματα και οι λεξεις έχουν συγκεκριμένα χρώματα στο μυαλό μου μέσα.

  15. #180
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Φυσικα ολα τα ζυγα πρωτα και μετα τα μονα (εξαιρεση το 5 που πηγαινει πρωτο παντα). Φυσικα το 9 και το 7 τα χειροτερα νουμερα στον κοσμο για υπολογισμους, ακολουθει το 8 απο κοντα, κι ας ειναι ζυγο. Διψηφιες καταλαβαινω τα πρωτα τρια, το 24 γιατι? Αισχρο ειναι.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •