Page 13 of 25 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 181 to 195 of 370

Thread: ΤΙ ΚΑΠΝΟ ΦΟΥΜΑΡΕΙΣ,ER?

  1. #181
    Wriggle redeemer's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    dystopian suburbs
    Posts
    547

    Default

    Καλα το εργατικό ειναι ξεσηκωμένο από αλλα χρόνια,παπαρια εργατικο ειναι τωρα με 3.90 αλλά είναι πιθανότατα το καλυτερο american blend της εγχωριας αγοράς.
    Ο Καρέλιας ο σκετος δεν ειναι κακη φαση αλλά μου τσιμπαγε με μενος τα λαιμα στο μισο πακέτο και τον σούταρα,ασε που ο Ασσος εχει και ενα ποσοστο ανατολιτικων καπνων και γουστάρω.
    Οσον αφορα Καρέλια κάντε μια φορα τη χαρη σοτν εαυτό σας να δοκιμάσετε το Excellence,5ε μεν αλλά θα δείτε με τι μοιάζουν τα πρίμιουν τσιγάρα

  2. #182
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    το Σαντε ηταν εξαπανεκathens ακριβο...ιδια τιμη με μαλμπουρικο και καμελ επαιζε αν θυμαμε καλα,η εστω ενα τι πιο φτηνα
    αλλα ποτε στην ιδια με τα αγροτικα/εργατικα

  3. #183
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by redeemer View Post
    Καλά η χρυσή στα 4ε δεν είναι και ο ορισμός του τίμιου τσιγάρου,παρότι μπροστά απο τα περισσότερα τσιγάρα στις τμές αυτές.Τίμιο θα έλεγα τον Ασσο κασετίνα και τον μαλακό 2.70 και ρίχνει στα αυτιά πολλών so-called premium brands.
    Οντοπικ,επειδή κουράστηκα να τρέχω στην αλλη ακρη της πόλης για τα brunes,το έριξα στο εργατικό,πλην γαμηστερό ΣΑΝΤΕ.
    sante ειχα καπνισει μια φορα πριν απο 10 χρονια και ακομα θυμαμαι που ημουν ποιος μου το δωσε και ποσο μου γαμησε τον λαιμο την επομενη μερα.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  4. #184
    Wriggle redeemer's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    dystopian suburbs
    Posts
    547

    Default

    Δεν ξέρω τι έπαιζε πριν 10 χρονια,αλλά ΟΛΑ ανεξαιρέτως τα τσιγάρα έχουν αλλάξει μέσα σε αυτό το διάστημα,είτε λόγω του ταβανιού που επέβαλλε η ΕΕ στις τιμές σε πισσα,νικοτινη και μονοξείδιο,είτε λόγω εξαγοράς καπνοβιομηχανιών από πολυεθνικές.Πάντως και εγώ έχω ακούσει από μεγαλύτερους καπνιστές πως το Σαντε ήταν στούκας τότε.Σήμερα δε θα έλεγα πως το βρίσκω πιο βαρύ από Marlboro,Camel και δε συμμαζεύεται.

    00i00,αυτά ισχύουν για το φίλτρο κασετίνα,μέχρι πριν 1-1,5 χρόνο υπήρχε και το μαλακό,σε τιμή 2,10 φάση,και εξακολουθεί να κυκλοφορεί και το άφιλτρο στα 2κατι.Αυτά είχαν το εργατικό reputation.

  5. #185
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    για το αφιλτρο εγω θυμαμαι...τα καπνιζα για κατι φεγγαρια πριν 15 χρονια
    παντως περι λαιμογαμησιου που λεει ο φρηκ...μπροστα στα καμελ και λακυ στραικ αφιλτρα που καπινιζα τοτες,με φαινοταν πολυ πιο ελαφρα τα σαντε
    για ποιοτητα καπνου δεν ομιλαμε...μιλια μακρυα απο τα αλλα

  6. #186
    Wriggle redeemer's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    dystopian suburbs
    Posts
    547

    Default

    Καλά τα αφιλτρα είναι άλλη φαση,πριν κανα χρονο την έψαχνα,και το λακυ επαιζε μπαλα μονο του,μιλια μπροστα απ τα αλλα.Το brunes ηταν και εκεινο γουστοζικο,αλλα εκανε το λαιμο τσαρουχι στο μισό πακέτο..το σαντε το αφιλτρο μαλλον φτωχο

  7. #187
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    πως ειναι δυναμον τα ανατολικα καπνα του σαντε να ειναι φτωχα μπροστα στα βιρτζινια? τι λες?

  8. #188
    Wriggle redeemer's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    dystopian suburbs
    Posts
    547

    Default

    Γινεται.Αφενος γιατι υπάρχουν καπνιστες που γουσταρουν τα ανατολιτικα και καπνιστες που γουσταρουν βιρτζινια ή τα burley,αφετέρου επειδη υπαρχουν καλα και κακα καπνα γενικότερα.Βεβαια μιλάμε για ενα τσιγαρο που εσυ το καπνισες πριν 15 χρονια και εγω περυσι ε.Καταλαβαινεις τι αλλαγες θα εχουν παιξει μπαλα απο τοτε..και το σαντε μη νομιζεις,ενα 10% σε ανατολιτικα εχει.

  9. #189
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    σωστο αυτο...εδω εχουν καταστρεψει χαρμανια και χαρμανια
    μονο 10% ε?
    και το καρελακι παντως του χωσαν αμερικανικο αιμα...γιαυτο και εγινε πιο ελκυστικο

  10. #190
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Κάνοντας την θητεία μου κάπνισα ένα φεγγάρι Σαντέ , και ήταν όντως φτηνά, νομίζω 120 δραχμές, με τα "ακριβά" στα 180.
    Καλό χρυσό, αλλά το χέρι μου δεν το πλησίαζες από την μπόχα
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    761

    Default

    Μέχρι πρόσφατα καρέλια φίλτρο κασσετίνα. Το άλλαξα με Άσσος κασσετίνα γιατί με πείραζε στο λαιμό. Κορυφαία και τα δύο σε σχέση με την τιμή τους, αλλά πολύ ντουμάνι.

  12. #192
    Wriggle redeemer's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    dystopian suburbs
    Posts
    547

    Default

    Quote Originally Posted by Beyond Within View Post
    Μέχρι πρόσφατα καρέλια φίλτρο κασσετίνα. Το άλλαξα με Άσσος κασσετίνα γιατί με πείραζε στο λαιμό.
    Same here.Το τσιμπημα στο λαιμο απο μια φαση και μετα δεν παλευοταν ε.
    Τσεκαρε και Ασσο μαλακο,εχει πιο πολλα ανατολιτικα καπνα απο την κασετινα,πιο αρωματικο τσιγαρακι.


    Οσοι επιμενετε αφιλτροι btw,αν πεσετε πανω του,δωστε μια ευκαιρια και στο Καρελακι Αγρινιου...εμπειρια

  13. #193
    cabrón Xtikio's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athenz
    Posts
    4,318

    Default

    Van Nelle Zware shag. Rizla ble.

  14. #194
    Senior Member Snorkmaiden's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    821

    Default

    αντεχεις με αυτον τον καπνο ρει ? οταν τον εκανα εσκαγα για νερο μετα
    Briar

  15. #195
    Senior Member νneurotic's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Posts
    140

    Default

    αν ο αποπανω εννοει τον σκουρο μπλε βαν αλεν που κυκλοφορει στα εξωτερικα σαν 40 γρ
    ειναι καρκινος σκετος,τζουρα και χλεπα στα καπακια,ειδικα με τα κρυα το χειμωνα νοιωθεις σαν να σου ασφαλτοστρωνουν τα πλεμονια

    αλλα ειναι βανελλαρα οπως και να χει στηριζεις ντρου γκαμπνο

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •