Page 253 of 539 FirstFirst ... 153203243251252253254255263303353 ... LastLast
Results 3,781 to 3,795 of 8081

Thread: Μια ακόμα πιο εξαιρετική εποχή.

  1. #3781
    αντιπαθΗς Γκουλαγκ's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    άνω πετρομαγούλα
    Posts
    391

    Default

    Αυτό που λέτε για τη φετιχοποίηση της εικόνας ισχύει εν μερει, και ξέρετε πως σίγουρα δεν ισχύει για τον καλκι (αν όχι και για εμένα). Πολύ απλά γιατί ένα φλεγόμενο κτίριο μπορεί να είναι οτιδήποτε, από ένα σπίτι μέχρι μια τράπεζα ή ένα υπουργείο. Σίγουρα υπάρχουν πολλά άτομα που καυλώνουν στη θέα των (κάθε) φλεγόμενων κτιρίων, μόνο και μόνο επειδή, λόγω εξαρτημένων αντανακλαστικών, τα έχουν συνδέσει με επαναστάσεις και εξεγέρσεις. Για παράδειγμα με το δεκέμβρη, που είναι και πρόσφατος (ναι, είναι κι ας μην του φαίνεται). Εγώ πάλι θα μείνω στην πολιτική διάσταση του θέματος: το ότι υπάρχουν ομάδες ανθρώπων που χθες αμφισβήτησαν το ιερό και όσιο της ιδιοκτησίας και της βίαιης επιβολής των πολεοδομικών προτύπων στη μητρόπολη, είναι για μένα θετικό, γιατί αποτελεί μέρος των προταγμάτων μου. Η συνοπτική διάλυση της πατριωτικής πανήγυρης μπροστά στο γνωστό μπουρδέλο είναι άλλο ένα θετικό του χθες. Η βίαιη σύγκρουση με όψεις του υπάρχοντος είναι απόδειξη μιας κάποιας υγείας, είναι σαν το πολύ κρύο: τσούζει, αλλά πρώτα απ' όλα είναι καθαρή ατμόσφαιρα.

    Ναι, η αρνητικότητα που εκφράσθηκε χθες πιθανότατα δεν είναι συνειδητή. Αλλά σε αυτό διαφέρουμε με κάθε είδους καθοδηγητές: πιστεύουμε και στο ένστικτο. Άλλες φορές μας προδίδει, άλλες το προδίδουμε.

  2. #3782
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    Ισχύει ότι για χθες το τελευταίο πράγμα που έχει σημασία είναι το τι κάηκε - και το λέω εγώ που και το '08 στενοχωριόμουν με τα καμμένα και την καταστροφή στο κέντρο - και αυτή η συζήτηση μου φαίνεται τελείως ανούσια.

    Για το ποιος φταίει γι'αυτά που κάηκαν, για μένα ξεκάθαρα φταίνε οι αστυνομικοί & μόνο που έδιωχναν τον κόσμο από το Σύνταγμα από τις 5. Δική τους η απόφαση, ή τη Βουλή θα προστάτευαν, ή το κέντρο, πήραν τις διαταγές τους & έκαναν αυτό που έπρεπε.

    Τον Ιούνιο εδώ θα είμαστε, όταν θα χρειαστούν και άλλα μέτρα (και πάλι οι Αλαφούζοι θα καταφέρουν να τρομοκρατήσουν τον κόσμο και πάλι οι ήρωες αστυνομικοί θα συνοδεύουν τα πυροσβεστικά και πάλι δε θα βγει άκρη).

  3. #3783
    αντιπαθΗς Γκουλαγκ's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    άνω πετρομαγούλα
    Posts
    391

    Default

    κάτι τέτοια με κάνουν περήφανο:


  4. #3784
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    Quote Originally Posted by Γκουλαγκ View Post
    Εγώ πάλι θα μείνω στην πολιτική διάσταση του θέματος: το ότι υπάρχουν ομάδες ανθρώπων που χθες αμφισβήτησαν το ιερό και όσιο της ιδιοκτησίας και της βίαιης επιβολής των πολεοδομικών προτύπων στη μητρόπολη, είναι για μένα θετικό, γιατί αποτελεί μέρος των προταγμάτων μου. Η συνοπτική διάλυση της πατριωτικής πανήγυρης μπροστά στο γνωστό μπουρδέλο είναι άλλο ένα θετικό του χθες. Η βίαιη σύγκρουση με όψεις του υπάρχοντος είναι απόδειξη μιας κάποιας υγείας, είναι σαν το πολύ κρύο: τσούζει, αλλά πρώτα απ' όλα είναι καθαρή ατμόσφαιρα.

    Ναι, η αρνητικότητα που εκφράσθηκε χθες πιθανότατα δεν είναι συνειδητή. Αλλά σε αυτό διαφέρουμε με κάθε είδους καθοδηγητές: πιστεύουμε και στο ένστικτο. Άλλες φορές μας προδίδει, άλλες το προδίδουμε.
    φουλ παπαριες

  5. #3785
    MAS PSEKAZOUN Leech's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    μηδέν
    Posts
    5,033

    Default

    Quote Originally Posted by Γκαστόνε Γκάντερ View Post
    http://www.infowars.net/articles/aug...ateurs_SPP.htm


  6. #3786
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    μετα απο τοσο ξυλο τοσα δακρυγονα και τοσες πορειες υπαρχουν ακομα ηλιθιοι που δεν ξερουν πως ειναι τα ενδοξα ελληνικα ματ.. και ποσταρουν αυτη την φωτο στα φεισμπουκ.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #3787
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Quote Originally Posted by Γκουλαγκ View Post
    Ναι, η αρνητικότητα που εκφράσθηκε χθες πιθανότατα δεν είναι συνειδητή. Αλλά σε αυτό διαφέρουμε με κάθε είδους καθοδηγητές: πιστεύουμε και στο ένστικτο. Άλλες φορές μας προδίδει, άλλες το προδίδουμε.


    Ον τοπικ, ο Αλαφούζος και το σκυλολόι του θα γραφούν στην ιστορία ως ΠΡΟΔΟΤΑΙ, και ο Μπάμπης Παπαδημητρίου ως έμμισθος των Γερμανών. Όλα τα μέσα έχουνε μαλακισμένη στάση, αλλά αυτό το πράγμα με τον ΣΚΑΪ και την Καθημερινή δεν έχει ξαναϋπάρξει.

  8. #3788
    Junior Member Ntanny's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by Γκαστόνε Γκάντερ View Post
    Καναδός είσαι?

    εντιτ: με πρόλαβε ο Λιτς
    Last edited by Ntanny; 13-02-2012 at 15:01.

  9. #3789
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,233

    Default

    On the soles of their boots are yellow triangles, exactly the same as on the boots of a police officer kneeling beside the men. Λέει το άρθρο.

    Σόρυ δηλαδή, αλλά vibram σόλες δεν έχουν ξαναδεί; Δεν παίρνω θέση πως και τι και δεν ξέρω γω, αλλά vibram σόλες ρε.

  10. #3790
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Εντάξει κάηκε ξεκολλήστε. Είχε αρκετό κόσμο κάτω; Δεν έχω ακούσει εκτιμήσεις.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  11. #3791
    Senior Member VidnaObmana's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    1,925

    Default

    Quote Originally Posted by atom_smasher View Post
    Εντάξει κάηκε ξεκολλήστε. Είχε αρκετό κόσμο κάτω; Δεν έχω ακούσει εκτιμήσεις.
    full.
    Let The Freak Flag Fly!

  12. #3792
    Σόκ και Πέος poweruser's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Δάουν εντ άντερ
    Posts
    335

    Default





    Yesterday 19:59 <12 stars circle your brow> ενδιαφερεται κανεις να γευτει ξανα το παλιο καλο χεμο;
    Yesterday 20:12 <mourning apocalypse> το πουλάς?

  13. #3793
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  14. #3794
    καμαρωτὸς εὐνοῦχος BibleBlackBird's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Διατανος
    Posts
    407

    Default

    Quote Originally Posted by Γκουλαγκ View Post
    εξαιρετικό ποστ κάλκι, αλλά να κάνω κι εγώ το κομμάτι μου:

    είναι εντυπωσιακό με πόση ακρίβεια, κάθε φορά, όλοι οι υπερασπιστές του υπάρχοντος θα ξεσηκωθούν μπροστά σε κάποια καταστροφή "περιουσίας", θα ξεχάσουν μνημόνια, μισθούς, συντάξεις, φασίστες, νεκρούς αλέξηδες. Επιστρέφετε όλοι σε "στιγμιαία βαρβαρότητα" όπως θα έλεγε και ο τσαρλυ.
    Στο θέμα του αν η "κοινωνία" κάνει τα μπάχαλα, η απάντηση είναι σίγουρα όχι, η ταξική κοινωνία είναι αυτή που χτυπιέται από αυτά και σίγουρα αυτή που τα αποδοκιμάζει. Γι' αυτό άλλωστε είναι στόχος μας η καταστροφή αυτής της κοινωνίας. Για να προλάβω κάθε έξυπνο αριστε-ρούλη που θα πεταχτεί, όχι, αυτό δε θα επιτευχθεί με "μπάχαλα", αλλά είναι κι αυτά μια βασική στιγμή της (ακόμα λανθάνουσας) αρνητικότητας_από_τα_κάτω. Όπως είναι και η στάση πληρωμών, η παραβατικότητα στα μμμ, οι καταλήψεις στέγης.
    Έχουμε και μεις λόγο στη διαμόρφωση του αστικού τοπίου ρε γαμιόληδες.


    εντιτ: μμμ ήθελα να πω ε.

    Το παραδοξο σ'αυτα που λετε εσυ και ο καλκι ειναι οτι δεν εχετε καμια ιεραρχηση στην δραση, η χ,ψ συνειδηση που μπορει να εχετε περιοριζεται σε ενα 'ενστικτο' οπως λες το οποιο βαζει στην ιδια μοιρα τη σταση πληρωμων, τη παραβατικοτητα στα μμμ κλπ. (λολ) και ζητηματα οπως την αποδεσμευση απο την Ε.Ε. και το ευρω ή την διαγραφη του χρεους δεν την σκεφτεστε ΚΑΝ.

    Απο την αλλη εχεις και τον καλκι ο οποιος περιοριζει το σκεπτικο του στους αγωνες των γειτονιων και στους αγωνες στους χωρους εργασιας, η κλασικη 'αποκεντρωτικη' ρηση η οποια εκφραζει την μικροαστικη εξεγερση και δεν κοιταει το συμφερον της εργατικης ταξης σε συνολο ή εν πασει περιπτωσει την χωρα. Ε και αφιερωνετε τοσο χρονο συζητωντας το ποσο δικιο εχετε που νιωθετε δεος ενω καιγεται ενα κτηριο το οποιο ειναι εκτος απο δογματικο, εγωιστικο και φιλοτομαρισμος, ισχυροποιειτε τους αστικους μηχανισμους που θελουν να πληττουν καθε οργανωμενο αγωνα.

    Στην τελικη καλο θα'ταν να καταλαβετε τις διαφορες υλισμου και ιδεαλισμου.

  15. #3795
    καμαρωτὸς εὐνοῦχος BibleBlackBird's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Διατανος
    Posts
    407

    Default

    την τσοκλη την εκραζε μεχρι και ο καραφλας με το μοντελο στο σκαι τα μεσημερια

    γελαω

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 11-03-2021, 01:24
  2. [Cinema] Το Κακό στην Εποχή των Ηρώων (2009)
    By dopefiend in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 46
    Last Post: 29-06-2010, 03:02
  3. μια εξαιρετικη εποχη.
    By metamelia3 in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 15
    Last Post: 03-03-2010, 15:03
  4. ΕΠΟΧΗ
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 03-02-2008, 01:37
  5. Η εποχη του Τροχου.
    By Darkling in forum General Discussion
    Replies: 31
    Last Post: 03-03-2006, 00:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •