Page 43 of 71 FirstFirst ... 33414243444553 ... LastLast
Results 631 to 645 of 1054

Thread: MOTOSAKO

  1. #631
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Φαντάζομαι πως όσοι κράζουν, οδηγούν πάντα στην πόλη με όριο τα 40-50 κι ακολουθούν πάντα τον ΚΟΚ, ενώ δεν έχουν παρκάρει ΠΟΤΕ σε σημείο που δεν έπρεπε, δεν έχουν αφήσει αυτοκίνητο διπλοσειρά και πιθανότατα, επειδή αυτή η Paladin νοοτροπία σε ακολουθεί σε κάθε φάσμα της ζωής σου, δεν έχουν κλέψει ποτέ εφορία (ή δεν έχουν ψυρίσει γενικώς τίποτα στη ζωή τους), παρέχουν τιμολόγια ή αποδείξεις για τα πάντα, ζητούν αντιστοίχως για τα πάντα και προφανέστατα είναι υποδείγματα ηθικής σε κάθε τομέα.

    Στην τελική, μην κράζετε ρε μαλάκες σε βίντεο που ο άλλος μοιράζεται το γούστο και το μεράκι του, είναι κρίμα και μαλακία.

    Blitzer, να το χαίρεσαι το μοτόρι και να προσέχεις.
    δεν νομιζω οτι ουτε εγω, ουτε ο αρτ ειχαμε ως αποτερο σκοπο να την σπασουμε στον μπλιτσερ. ποσταρε ενα βιδεο με 694 παραβασεις του κοκ που το ονομαζει χαλλλαρη βολτουλα και νομιζω οτι ειπαμε το αυτονοητο οτι ε ξες το παραγαμας λιγο. προσωπικα δεν μου καιγεται καρφι για το τι κανει και πως γουσταρει τον ελευθερο χρονο του ο καθενας ή το τι βρισκει γαματο να κανει σε αυτον, απλα λεω οτι ειναι κριμα κανοντας τετοιες μαλακιες να παρεις και καποιον αλλο στον λαιμο σου που στην τελικη δεν φταιει και σε τιποτα.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  2. #632
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Κρουξ, για να ποστάρεις στο συγκεκριμένο νήμα χρειάζεσαι δίπλωμα για τη μεγάλη κατηγορία κυβισμού, φωτογραφίες από τον μοτοσυκλετιστικό εξοπλισμό σου, μια ενδεικτική φωτοτυπία της άδειας του μοτοριού σου επικυρωμένη και μια αρκετά καθαρή φωτογραφία της μοτόρας σου.

    Στο διά ταύτα, λίγο να σκαμπάζεις από οδήγηση μηχανής αντιλαμβάνεσαι ότι ναι μεν δεν τηρεί τον ΚΟΚ "ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ", αλλά δεν οδηγεί επικίνδυνα. Για κανέναν. Από την άλλη, αυτό που είπα είναι πολύ απλό και νομίζω λογικό. Ανεβάζει κάποιος χρήστης ένα βίντεο παρουσιάζοντας κάτι που γουστάρει πολύ και βγαίνει ο καθένας να του κάνει PC κριτική. Ε, δε λέει ρε γαμώτο. Κι αλίμονο, συμπαθώ πολύ τον Art. Κι εσένα σε συμπαθώ κι ας μη γουστάρεις super hero comics.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  3. #633
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    διπλωμα εχω 5ης. μηχανη ειχα αλλα δεν θελω να ξαναπαρω γιατι εχω χασει 2 φιλους απο μηχανη και οσους γνωριζω που καβαλανε ακομα εχουν σαβουρντιαστει ασχημα τουλαχιστον μια φορα και μετα τραβηγματα για ενα χρονο με νοσοκομεια, φυσιοθεραπειες, ορθοπεδικους κλπ. να μου λειπει.

    οταν κανει ζιγκ ζαγκ αναμεσα σε αυτοκινητα, οδηγει επικινδυνα. οταν προσπερναει χωρις ορατοτητα, οδηγει επικινδυνα. οταν περναει με 120 απο κατοικημενη περιοχη, οδηγει επικινδυνα. μπορει ο μπλιτζερ να ειναι πολλλυ γαματος οδηγος και αυτα να ειναι χαλλλαρη βολτουλα για αυτον και ολοι οι υπολοιποι να ειναι ζωα αλλα δυστυχως δεν λειτουργει ετσι το πραγμα. αν θες να αποδειξεις το σκιλλ σου στο τιμονι, τραβα σε μια πιστα και κανε οτι σου κατεβει στην κουτρα σου και ασε τον αλλο που δεν εχει καμια ορεξη να βαλει κατω απο τις ροδες του τον τυπα που εκανε σφηνες, να παει στην δουλιτσα του.

    αυτο με το οποιο ειμαι καθετα αντιθετος και με ενοχλει και στην συγκεκριμενη περιπτωση ειναι αυτη η mentalite του invicibility που εχουν αρκετοι οδηγοι, κυριως μηχανων. 'til the bitter end. αλλα κυριως μην μας πουνε οτι παμε σαν κυριες.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  4. #634
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Και επειδή εσύ και η παρέα σου είστε κουλοί, πρέπει όλοι να έχουμε την ίδια νοοτροπία. Φυσικά.

    Κι εγώ έχω χάσει φίλους και είχα ατυχήματα (υπαιτιότητα άλλου), αλλά δε σταμάτησα να καβαλάω γιατί το ΓΟΥΣΤΑΡΩ. Κάτι που όποιος δε νιώθει το ίδιο, δε θα καταλάβει ΠΟΤΕ. Οπότε κάντε μας τη χάρη και άντε γράψτε στο αθλέτιξ και στο πόλιτιξ. Κανείς δε νοιάζεται για τη self-righteous, holier-than-thou ρητορική σας από παντελώς άσχετους με το αντικείμενο εδώ. Τα έχουμε ακούσει χιλιάδες φορές, την ίδια ακριβώς αξία έχουν. 0.

    Όταν έμπαινα πίστα και πλήρωνα 300άρες για μαθήματα CSS, Krux, για να οδηγώ ταχύτερα και ασφαλέστερα, εσύ το πιο εξτρίμ πράγμα που'χες κάνει ήταν να διασχίσεις πεζός ένα στενό εκτός διάβασης. Bitch, please, που νομίζετε ότι τα ξέρετε όλα για όλους.

  5. #635
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    απο την αρχη που εκανες το ποστ με το λινκ, μεχρι αυτη τη στιγμη προσπαθεις με καθε ποστ να αποδειξεις ποσο γαματος εισαι. δεν αμφισβητησε κανεις το οδηγικο σου σκιλλ, δεν σου ζητησε κανενας να το αποδειξεις, κανεις δεν νοιαζεται γενικα.

    εχεις ανεβασει ενα βιντεο με ολες τις παραβασεις του κοκ και αν κρινω και απο τα υπολοιπα βιντεος σου, οντως αυτο ειναι το πιο χαλλλαρο και δεν ειπαμε τιποτα περισσοτερο απο το αυτονοητο.

    η απαντηση σου/σας ειναι το ποσο ασχετοι, ποσο κουλοι, ποσο φλωροι ειμαστε. επισης ξερεις και τα πιο εξτριμ πραγματα που εχω κανει αλλα φυσικα τα δικα σου ειναι πιο εξτριμ (darwin award εδω).

    τεσπα επειδη κουρασε η ολη φαση, κυριως επειδη απαντατε σαν συμπλεγματικοι 15 χρονοι, να ευχηθω καλη τυχη και προσοχη.
    I'll bury you in your god's fucked garden

  6. #636
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Μέχρι το προηγούνενο ποστ δεν εννόησα ή υπονόησα απολύτως τίποτα για τις ικανότητές μου, αλλά με κουράσατε. Πετάχτηκε ο δεν-έχω-οδηγήσει-ποτέ και ο τα-παράτησα-γιατί-είμαι-κότα να μας κάνουν κήρυγμα περί σωστού μοτοσικλετισμού.

    Δεν είμαι γαμάτος, δεν είμαι τίποτα σπουδαίο. Βρίσκομαι κάπου στο μέσο. Υπάρχουν πολύ, πολύ καλύτεροι και γρηγορότεροι οδηγοί εκεί έξω, αλλά σέβομαι και θαυμάζω αυτό που κάνουν κι εγώ δε μπορώ, αντί να τους κράζω που παραβιάζουν τα τρομερά όρια ταχύτητάς μας. Perspective.

    Αν ήθελα να κάνω επίδειξη, έχω πολλά βιντεάκια, από πραγματικά γρήγορες κι επικίνδυνες διαδρομές, που αν τα δεις, θα πάθεις εμετό. Δέξου για μια γαμημένη φορά ότι τα πράγματα είναι τόσο απλά και και δεν έχω ανάγκη να δειχτώ στους παντελώς άσχετους γιούζερς του ερ.

    Ευχαριστώ για τις ευχές. Προσέχω. Αυτό λένε οι άνθρωποι. Αφού δεν είσαι μαλάκας κατά βάθος.
    Last edited by BLiTzER; 28-02-2017 at 09:37.

  7. #637
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Την ειρωνία μου περι οδήγησης την έλαβες σαν αλήθεια. Πάω πάσο, είσαι υπεργαμάτος όντως.

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Και επειδή εσύ και η παρέα σου είστε κουλοί, πρέπει όλοι να έχουμε την ίδια νοοτροπία. Φυσικά.

    Κι εγώ έχω χάσει φίλους και είχα ατυχήματα (υπαιτιότητα άλλου), αλλά δε σταμάτησα να καβαλάω γιατί το ΓΟΥΣΤΑΡΩ. Κάτι που όποιος δε νιώθει το ίδιο, δε θα καταλάβει ΠΟΤΕ. Οπότε κάντε μας τη χάρη και άντε γράψτε στο αθλέτιξ και στο πόλιτιξ. Κανείς δε νοιάζεται για τη self-righteous, holier-than-thou ρητορική σας από παντελώς άσχετους με το αντικείμενο εδώ. Τα έχουμε ακούσει χιλιάδες φορές, την ίδια ακριβώς αξία έχουν. 0.

    Όταν έμπαινα πίστα και πλήρωνα 300άρες για μαθήματα CSS, Krux, για να οδηγώ ταχύτερα και ασφαλέστερα, εσύ το πιο εξτρίμ πράγμα που'χες κάνει ήταν να διασχίσεις πεζός ένα στενό εκτός διάβασης. Bitch, please, που νομίζετε ότι τα ξέρετε όλα για όλους.
    Last edited by Art In Haste; 25-02-2017 at 15:59.
    John Cleese: Political Correctness Can Lead to an Orwellian Nightmare

  8. #638
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Μάλλον διέγραψα το ποστ μου κατά λάθος; $&/#^^^ mobile...

    Τι μοτοσικλέτες είχες, αρτ;

    Δεν έχει ποδόσφαιρο σήμερα, να γράψεις σε κάτι που κατέχεις;

  9. #639
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Κάποιος μοντ να επαναφέρει τα ποστ μου που έσβησα πλιζ. Προφανώς κατά λάθος. Η μόμπαϊλ έκδοση γαμιέται. Αλλού πατάς και ξαφνικά διαγράφει το ποστ, χωρίς καμία επιβεβαίωση.

  10. #640
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Κάποιος μοντ να επαναφέρει τα ποστ μου που έσβησα πλιζ. Προφανώς κατά λάθος. Η μόμπαϊλ έκδοση γαμιέται. Αλλού πατάς και ξαφνικά διαγράφει το ποστ, χωρίς καμία επιβεβαίωση.
    Δεν είσαι μοντ;
    Τεσπα πριν λίγο γύρισα από έκθεση μοτοσυκλετών εδώ πάνω...Ακόμα είμαι υγρός...Θα πάω και αύριο.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  11. #641
    ɐuıɥɔ uı ǝpɐɯ ɯɐ ı.... tsonos's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    String Quilote Betόn Armé
    Posts
    2,555

    Default

    That boy in video looks so amateur and immature...

  12. #642
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    Quote Originally Posted by BLiTzER View Post
    Κάποιος μοντ να επαναφέρει τα ποστ μου που έσβησα πλιζ. Προφανώς κατά λάθος. Η μόμπαϊλ έκδοση γαμιέται. Αλλού πατάς και ξαφνικά διαγράφει το ποστ, χωρίς καμία επιβεβαίωση.
    όλα οκ
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  13. #643
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Θενξ!

    Δες λίγο στη mobile. Όταν κάνεις edit post, το "delete post" button πιάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Κλικάρεις στο textbox και κάνει delete post.

    Και ευθύνεται αυτό:

    Code:
    .ui-btn-hidden { line-height: 999px; }
    Life begins at 45°.

  14. #644
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Quote Originally Posted by Krux View Post
    η απαντηση σου/σας ειναι το ποσο ασχετοι, ποσο κουλοι, ποσο φλωροι ειμαστε. επισης ξερεις και τα πιο εξτριμ πραγματα που εχω κανει αλλα φυσικα τα δικα σου ειναι πιο εξτριμ (darwin award εδω).

    τεσπα επειδη κουρασε η ολη φαση, κυριως επειδη απαντατε σαν συμπλεγματικοι 15 χρονοι, να ευχηθω καλη τυχη και προσοχη.
    Και τώρα που είμαι σε υπολογιστή και μπορώ να γράψω σαν άνθρωπος... Θα γράψω 2 πραγματάκια που ίσως καταλάβετε και οι απέξω. Αμφιβάλλω, αλλά θα προσπαθήσω.

    Krux, τι περιμένεις να πω, πίσω από ένα πληκτρολόγιο, όταν μου επιτίθεστε για ένα ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΒΟΛΤΑΣ; Να σου αποδείξω κάπως ότι είμαι καλός και συνεπής οδηγός; Δε γίνεται. Είτε με εμπιστεύεσαι, είτε όχι. Δεν υπάρχει κάτι που μπορώ να πω για να σε πείσω και δεν υπάρχει κάτι που μπορείς να πεις για να με πείσεις. Δεν υπάρχει κανένα απολύτως νόημα σε αυτή τη συζήτηση και εσύ μπορεί να την κάνεις πρώτη ή δεύτερη φορά, αλλά εγώ έχω πάρει μέρος σε τέτοιες κουβέντες, όχι απαραίτητα σαν πρωταγωνιστής, εκατοντάδες φορές. Το συμπέρασμα είναι πάντα το ίδιο. Οι πιο αργοί/"νόμιμοι" οδηγοί θεωρούν ότι οποιοσδήποτε πάει γρηγορότερα είναι επικίνδυνος (είτε από φθόνο, είτε από άρνηση να δουν πέρα από τις δικές τους ικανότητες) και οι γρήγοροι θεωρούν επικίνδυνους τους αργούς, αυτούς που δεν έχουν ξεπεράσει ποτέ τα όρια, αφού 9 στις 10 στραβές, θα αντιδράσουν λάθος γιατί ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ. Όλοι έχουν δίκιο και άδικο ταυτόχρονα. Δε μπορείς να βάλεις όλους τους αργούς στο ίδιο τσουβάλι (ναι, οι περισσότεροι είναι "κουλοί", αλλά υπάρχουν και αξιοπρεπείς οδηγοί, που απλά τους αρέσει αυτό που κάνουν), όπως δε μπορείς να βάλεις όλους τους γρήγορους στο ίδιο τσουβάλι. Υπάρχουν οι γρήγοροι που όντως το έχουν και οι γρήγοροι που νομίζουν ότι το έχουν.

    Θα μου πεις "γι'αυτό υπάρχει ο ΚΟΚ". Ναι, οκ, αλλά, προσωπικά, δεν ακολουθώ αποστειρωμένα και τυφλά τον ΚΟΚ, όπως δεν ακολουθώ με τον ίδιο τρόπο οποιονδήποτε νόμο. Φιλτράρω τα πάντα μέσα από την κρίση μου. Αν έχω σωστή κρίση, το αποτέλεσμα είναι θετικό, αν όχι... Ο ΚΟΚ, καλώς ή κακώς, είναι στα μέτρα του άπειρου προς μέσου οδηγού. Γιατί αυτός είναι ο αδύναμος κρίκος. Ορθώς είναι έτσι, για τη δημόσια ασφάλεια, αλλά δεν είναι όλοι οι οδηγοί το ίδιο. Φυσικά, δε μπορείς να έχεις βαθμίδες ικανοτήτων και να ισχύουν διαφορετικοί νόμοι για τον καθένα. Ακόμα και να γινόταν, δε θα δούλευε στην Ελλάδα, γιατί όλοι θα ήταν στην ανώτερη βαθμίδα.

    Θα μου πεις "κάτσε, ρε μεγάλε, εσύ είσαι μάγκας και φέρνεις τους νόμους στα μέτρα σου και οι άλλοι είναι ηλίθιοι;". Και θα έχεις δίκιο. Δε μπορώ να σου πω κάτι σε αυτό. Ναι, θα παρανομήσω κατά βούληση. Αλλά μόνο σε πράγματα τα οποία θεωρώ παντελώς ακίνδυνα, πταίσματα. Φυσικά, αναλαμβάνω πάντα τις ευθύνες μου και δε θα κλαφτώ στον πρώτο τροχαίο που θα με σταματήσει για κάτι. Παρ'όλα αυτά υπάρχουν και για μένα κάποιοι απολύτως απαράβατοι κανόνες:

    * ΠΑΝΤΑ κράνος και εξοπλισμός γενικότερα.
    * ΠΟΤΕ παραβίαση σηματοδότη ή στοπ, για ΚΑΝΕΝΑ λόγο. Όχι, ούτε όταν είμαι ολομόναχος σε άδειο δρόμο, 3 η ώρα το πρωί.
    * ΠΟΤΕ αλκοόλ. Ούτε μια γουλιά.

    Μπορείς να διαφωνήσεις, αλλά ΑΥΤΑ σκοτώνουν κόσμο (και η ανικανότητα/υπέρβαση εαυτού, οχήματος και συνθηκών, φυσικά). Ούτε η "υπερβολική" (υπερβολική για ποιον; ) ταχύτητα, ούτε η παραβίαση διπλής διαχωριστικής σε προσπέραση σε παντελώς άδειο δρόμο, όταν σου προσφέρει μεγαλύτερη ασφάλεια από το να είσαι κολλητά στο όχημα που προσπερνάς. Ναι, μπορείς να μην προσπεράσεις και να μείνεις πίσω από ένα αυτοκίνητο για τα επόμενα 10 χλμ. μέχρι την επόμενη διακεκομμένη, αλλά πιστέψτε με, αυτό είναι πιο επικίνδυνο όταν οδηγείς μοτοσικλέτα. Και, γενικά, υπάρχουν κάποιοι "κρυφοί" κανόνες μεταξύ μας, στους οποίους πρέπει να υπακούς σαν μοτοσικλετιστής, αν θες να επιζήσεις στους ελληνικούς δρόμους. Κάποιοι από αυτούς είναι αντίθετοι στον ΚΟΚ. Φυσικά, αν δεν έχεις οδηγήσει ποτέ μοτοσικλέτα στην Ελλάδα, δεν έχεις ιδέα. Αλλά είναι ο λόγος που ο "μαλάκας παπάκιας" έρχεται και κάθεται μπροστά σου στο φανάρι "για να φύγει πρώτος" ή που ο "μαλάκας κουλός σκουτεράκιας με 20 km/h" κινείται στο αριστερό μέρος της λωρίδας του κι όχι στο δεξί, ώστε να χωρέσεις κι εσύ με το αυτοκίνητό σου να τον περάσεις. Τα πράγματα δεν είναι πάντα όπως φαίνονται.

    Επίσης, πληροφοριακά, η διήθηση (οι "σφήνες", όπως λέει ο Αρτ) είναι technically παράνομη (ακόμα), αλλά στην πράξη είναι νομιμότατη και ποτέ κανείς δε θα σε τιμωρήσει γι'αυτήν, αφού διευκολύνει ΟΛΟΥΣ τους χρήστες του δικτύου, όταν γίνεται με ασφάλεια. Ο "κρυφός" (βλέπε παραπάνω) κανόνας λέει +20-30 km/h από την ταχύτητα των λοιπών οχημάτων. Φυσικά, αν περνάς ανάμεσά τους με +120, είναι πολύ πιθανό να πεθάνεις σύντομα. Προσοχή, μιλάω για διήθηση, όχι προσπέραση.

    Μπορώ να γράφω άπειρα πράγματα για ώρες. Δεν έχει νόημα. Πάντα θα υπάρχουν άνθρωποι που θα το βλέπουν άσπρο ή μαύρο. Αλλά δεν είναι.

    Όσον αφορά τι έχεις κάνει, ήμουν, προφανώς, σαρκαστικός. Στην ίδια παράγραφο έγραψα "νομίζετε ότι τα ξέρετε όλα για όλους". Μπορείς να καταλάβεις την ειρωνεία, ε;

    Πάντως, είναι αστείο γενικά, γιατί έχω ξαναποστάρει βιντεάκια παλιά και ποτέ δεν είχε γίνει κουβέντα για το "πόσο γαμάτος προσπαθώ να δείξω ότι είμαι" ή ότι είμαι δημόσιος κίνδυνος-θάνατος. Μάλιστα το ένα έδειχνε να περνάω διόδια έτσι και το πόσταρα ακριβώς γι'αυτό, όταν το είχε ζητήσει κάποιος. Εκείνο ΗΤΑΝ βίντεο επίδειξης, αλλά μόνο pinks είχε πάρει. Sort your shit, people. Σύντομα, όμως, γιατί το ΣΚ έχει δυνατή βόλτα ορεινή Πελοπόννησο και σκοπεύω να γράψω κάτι καλό.
    Life begins at 45°.

  15. #645
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default

    σορι για το οφτοπη αλλα

    Spoiler
    Quote Originally Posted by OniBocho View Post
    Paladin νοοτροπία


    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •