Page 42 of 71 FirstFirst ... 32404142434452 ... LastLast
Results 616 to 630 of 1054

Thread: MOTOSAKO

  1. #616
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    Δεν εχω καμια σχεση με τις ταβανοπροκες σας, εβαλα το βιντεο λογω του διαλογου απο πανω. Απορια, η προσπεραση στο 8:41 ειναι 100% ασφαλης; Δεν ειρωνευομαι, σοβαρα ρωταω, γιατι προφανως ξερεις πολλα κιλα απο οδηγηση και ειναι οντως μαλακια να ποσταρεις τη βολτα σου που γουσταρες και να πρεπει να απολογεισαι και να εξηγεις τα αυτονοητα, αλλα η συγκεκριμενη φαση σε εναν ασχετο βγαζει λιγο ενα "τι κανει ρε μλκ εδω περα", παραδεξου το =Ρ

  2. #617
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ναι. Ίσως όχι για όλους, αλλά για μένα ήταν. Μηχανάκι οδηγώ, όχι τανκ, δε θέλω να πεθάνω. Αν προσέξεις, ο τύπος με έχει δει και μου κάνει λίγο χώρο. Κατά τη διάρκεια της προσπέρασης, η οποία κρατάει ούτε μισό δευτερόλεπτο, δεν περνάω ποτέ τη διπλή διαχωριστική (την περνάω πριν, αλλά πάντα έτοιμος να μπω μέσα αν δω κάτι). Απλά την πατάω κι αυτό για έξτρα ασφάλεια. Μπορούσα απλά να μείνω στη λωρίδα μου (αλλά θα ήμουν πιο κοντά στο αυτοκίνητο και δεν υπήρχε λόγος στη συγκεκριμένη). Αν ήμουν τυχαίος, άσχετος κάγκουρας θα τον είχα προσπεράσει από την αρχή και δε θα πήγαινα χαλαρά για 2 δευτερόλεπτα, μέχρι να βρω ευκαιρία.

    Δεν περιμένω να καταλάβει κάποιος που δεν οδηγεί ή οδηγεί απλά για να πηγαίνει από το Α στο Β. Γι'αυτό και πόσταρα το βιντεάκι εδώ, που λέμε τις μαλακίες μας. ^^
    Last edited by BLiTzER; 24-02-2017 at 16:11.
    Life begins at 45°.

  3. #618
    perfect beast commissar's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    lethe
    Posts
    2,605

    Default

    @Unholy

    Ο λόγος που ποσταρα ειναι γιατι γενικα διαβαζω ολα τα ποστς του Μπλιτζερ (αν και ασχετος ξαναλεω) γιατι φαινεται να ξερει απειρα απο το αθλημα και τα γραφει ωραια και γουσταρω που γουσταρει. Επισης θυμαμαι ποστς που την ελεγε σε γιουζερ που οδηγησε "λιγο πιωμενος" και για αλλα θεματα ασφαλειας οποτε ξερω 110% (σχετικα) οτι δεν ειναι καγκουρας μαλακας, εγω απλα ρωτησα για τη συγκεκριμενη προσπεραση, το εξηγησε, οκ.

  4. #619
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Κομισάρ, μ'αρέσεις.

    Όπως είπα, κάποιος που οδηγεί "κυρία", ναι, θα δει τη δική μου οδήγηση και θα με θεωρήσει ΤΕΡΜΑ επικίνδυνο. Το καταλαβαίνω. Αλλά, πρακτικώς, θα έχει άδικο. Για μένα οδήγηση σημαίνει κάτι πολύ παραπάνω, μου αρέσει η σβέλτη οδήγηση και φροντίζω να την απολαμβάνω όποτε μπορώ. Γι'αυτό και επιλέγω τέτοιες, "άδειες" διαδρομές κι όχι να κάνω σούζες και μπαντιλίκια μέσα στην Πατησίων. Η συγκεκριμένη βόλτα ήταν πραγματικά πολύ, πολύ χαλαρή (για τα δικά μου δεδομένα) και δεν περιείχε ούτε ιδέα κινδύνου. Γιατί είχα και φίλο με Tracer δικάβαλο που ακολουθούσε και κάθε τόσο τον περίμενα (ίσως φαίνεται σε μερικά σημεία). Δε με ενδιαφέρει να πείσω κάποιον. Αν δεν είσαι του "σπορ", δεν πρόκειται να καταλάβεις. Δεν είναι 1+1=2.

    Καλώς ή κακώς, δεν υπακούω τον ΚΟΚ σε όλα. Αλλά δε θα καβαλήσω χωρίς φουλ εξοπλισμό (κράνος, μπουφάν, γάντια τουλάχιστον), δε θα πιω, δε θα κορνάρω κάθε 3 δευτερόλεπτα, δε θα πηγαίνω με +100 ανάμεσα σε σταματημένα αυτοκίνητα, δε θα παραβιάσω ΠΟΤΕ κόκκινο ή στοπ κτλ κτλ. Βασικά δε θα κάνω ποτέ κάτι που μπορεί να σκοτώσει κόσμο (και πρώτα απ'όλους εμένα). Τώρα θα πεταχτεί ο Art και θα πει "μα 90 km/h σε κατοικημένη περιοχή μπορεί να σκοτώσουν κόσμο". Και, όπως είπα, όχι, δεν είναι 1+1=2.
    Life begins at 45°.

  5. #620
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Φαντάζομαι πως όσοι κράζουν, οδηγούν πάντα στην πόλη με όριο τα 40-50 κι ακολουθούν πάντα τον ΚΟΚ, ενώ δεν έχουν παρκάρει ΠΟΤΕ σε σημείο που δεν έπρεπε, δεν έχουν αφήσει αυτοκίνητο διπλοσειρά και πιθανότατα, επειδή αυτή η Paladin νοοτροπία σε ακολουθεί σε κάθε φάσμα της ζωής σου, δεν έχουν κλέψει ποτέ εφορία (ή δεν έχουν ψυρίσει γενικώς τίποτα στη ζωή τους), παρέχουν τιμολόγια ή αποδείξεις για τα πάντα, ζητούν αντιστοίχως για τα πάντα και προφανέστατα είναι υποδείγματα ηθικής σε κάθε τομέα.

    Στην τελική, μην κράζετε ρε μαλάκες σε βίντεο που ο άλλος μοιράζεται το γούστο και το μεράκι του, είναι κρίμα και μαλακία.

    Blitzer, να το χαίρεσαι το μοτόρι και να προσέχεις.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  6. #621
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Life begins at 45°.

  7. #622
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    το τρεισερ το 700 είχε ο φίλος; καμιά άποψη θα μας πεί γιατί με έχει πιάσει μια γιολο διάθεση να αποχωριστώ 15.500 ευρώ...
    Το βίντεο δεν το είδα. δεν θα τοποθετηθώ επί του ΚΟΚ. Διαφωνώ ως επι το πλείστον στις παραβάσεις του, ακόμα και αυτές τις πιο ανώδυνες που ανοήτως κάνουμε όλοι μας με μηχανή.
    Είμαι σίγουρος ότι είμαι κυρία στην οδήγηση της μηχανής (μπορείς να με πεις και κότα) αλλά κατανοώ και την άποψη του μπλίτσερ περί καύλας. Ο οποίος γενικά απέχει από τον ορισμό του κάγκουρα οδηγού LA.
    1) e4, c5
    2) Νf3

  8. #623
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Να ξεκαθαρίσω ότι είμαι κι εγώ καλή κυρία με τη μηχανή, με το καινούργιο αυτοκίνητο επίσης εντελώς ευρωπαίος, ενώ ακόμα και με το CR-Z που ομολογουμένως πήγαινε με μπόλικα δεν έκανα μαλακίες εντός πόλης. Επίσης, πρέπει να είμαι ο μοναδικός κάτοικος Νεάπολης που δεν έχει διπλοπαρκάρει ποτέ, ενώ έχει τύχει να φάω μέχρι και 35' ψάχνοντας θέση, ενώ πχ η γωνία με πρόσβαση για καροτσάκια είχε καταληφθεί ήδη από τη δεύτερη γύρα που έκανα.

    Το μόνο μέσο με το οποίο οδηγώ "επιθετικά" είναι το ποδήλατο, καθώς αν δεν πηγαίνεις γρήγορα κι αν δεν διεκδικείς το χώρο σου, σε έχουν φάει λάχανο. Χώρια που βλαστημάς κάθε 30" με τα διπλοπαρκαρισμένα.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  9. #624
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Tracer 900. Ήταν δικάβαλος και πηγαίνει χαλαρά, οπότε δεν ξέρω. Ξέρω ότι έχει ΠΟΛΥ γκάζι.

    Για το 700 επίσης δεν ξέρω λεπτομέρειες, αλλά έχει ίδιο μοτέρ με το δικό μου, οπότε δε μπορεί παρά να είναι διασκεδαστικότατο.
    Life begins at 45°.

  10. #625
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Μαλακα, 15500 το Tracer 700... Κλάμα...
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  11. #626
    Χορχόδειλας BLiTzER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Black Light District
    Posts
    10,220

    Default

    Ε ναι οκ, αν είναι 2 χιλιάρικα ο βασικός μισθός...
    Life begins at 45°.

  12. #627
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Μα συμφέρει να το πάρει από εδώ και να το ανεβάσει οδηγώντας...
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  13. #628
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    1900 ο βασικός...αλλά ίσα που περισσεύει η δόση των 200 ευρώ...ευτυχώς δεν καπνίζω. Θα κόψω και τα ξύδια (που δεν πίνω).
    Το 900 ξέρω έχει αρκουδόγκαζο και δεν είμαι εγώ για τέτοια. Αν κινηθώ σε αυτό το επίπεδο θα παίξω ανάμεσα στο 700 και το βερσίς το νέο.
    Αλλιώς θα πάρω κανα χρέπι μεταχερισμένο 20ετίας με 5000 ευρώ να πηγαίνω απλά στην δουλειά και μια στο τόσο καμιά βόλτα εξοχή όταν δεν βρέχει.

    Και όταν με πιάσουν εδώ πάνω ονι, θα μου ανοίξουν καταθετικό λογαριασμό στο ονομα της εφορίας να τους πληρώσω ότι γλίτωσα συν το πρόστιμο.
    ΑΣε που δεν θα ερθω Ελλάδα διακοπές φέτος και γενικά δεν θα παίξουν μέρες άδειας για να το ανεβάσω...
    Last edited by atom_smasher; 24-02-2017 at 18:31. Reason: απαντηση στον ονι
    1) e4, c5
    2) Νf3

  14. #629
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Μισό λεπτό ρε φίλε, δεν είσαι ελληνας πολίτης; Δε δικαιούσαι να κάνεις αγορά; Αν το είχες πριν πας επάνω, δε θα μπορούσες να το χρησιμοποιείς; Τι σκατά ένωση είναι αυτή; Που είσαι ρε Λαφαζάνη να μας ανοίξεις τα μάτια;
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  15. #630
    Senior Member atom_smasher's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Copenhagen
    Posts
    8,090

    Default

    Η Δανία πληρώνει πρόστιμα Στην ΕΕ. Για να μπορεί να γαμαει όποιον θέλει όχημα εδώ. Και τα πάει πολύ καλά...Αγορά φυσικά αλλά για να κυκλοφορήσει εδώ θέλει να πληρωθεί και η εφορία και αλλη μία σειρά από νταβατζιλικια.
    Επίσης ξέχασα να αναφέρω πως δεν παίρνω τον βασικό(ο οποίος δεν υπάρχει εδώ με αυτό που γνωρίζουμε)...Όχι, ακόμα τουλάχιστον...Ελπίζω σε εναν μήνα να ξεκαθαρίσει.
    Last edited by atom_smasher; 24-02-2017 at 21:24.
    1) e4, c5
    2) Νf3

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •