Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 215

Thread: FlashForward

  1. #16
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    βγήκε το κανονικό επεισόδιο ε

  2. #17
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    και το φιναλε ηταν το κερασακι στη τουρτα

    λοιπον αν η σειρα παει για μια σεζον πιστευω μπορει να παιξει πολυ μεγαλη μπαλα,αλλα αμφιβαλω αν μπορει να αντεξει στον χρονο σε περιπτωση που το προοριζουν για αντικαταστατη του lost(με αρκετες σεζον κτλ)

    πολυ δυνατο pilot.να το δειτε.

  3. #18
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default

    Οκ καταρχάς γενικά η ιδέα της υπόθεσης μου άρεσε απίστευτα. Συγκεκριμένα δεν ξέρω τι να πω, πολύ δυνατό pilot αν και έχωντας ένα τέτοιο κεντρικό γεγονός να συμβαίνει στο 1ο επεισόδιο (+ πανάκριβη παραγωγή) είναι δύσκολο να μη βγάλεις καλό επ. Οι προοπτικές που μπορεί να έχει κάτι τέτοιο είναι άπειρες αν και συμφωνώ με Abruzzi ότι πρέπει το σενάριο να είναι καλά μελετημένο και να μην τραβήξει παραπάνω. Ο πρωταγωνιστής φαίνεται οκ σαν ηθοποιός, απλά έχει πολύ κλασσικό ρόλο του οικογενειάρχη-fbi-με προβλήματα που πιστεύω ότι ίσως να γίνει κουραστικός από κάποιο σημείο.
    Επίσης , μιας και μιλάμε για ένα τέτοιο γεγονός από το οποίο πρέπει κάπως να αρχίσεις, ήταν λογικό να έχει αρκετές σεναριακές ευκολίες, οι οποίες ελπίζω να μην συνεχιστούν. Εκτός αυτού, ένα άλλο μειονέκτημα που παρατήρησα είναι ότι έδωσε παραπάνω από ότι πρέπει έμφαση σε flash forwards ατόμων που φαινομενικά τουλάχιστον δεν φαίνεται στο μέλλον να έχουν σχέση με την κεντρική πλοκή (Penny). Κάτι που οκ, δεν το λες γενικά αρνητικό μιας και η εξερέυνηση ενός κόσμου μετά από κάτι τέτοιο θα ήταν αρκετά ενδιαφέρον (ιδιαίτερα των θανάτων και με μεγαλύτερη αναφορά από "πέθανε γιατί ήταν στο αεροπλάνο", στις συνέπειες κυρίως) αλλά έχω την εντύπωση ότι μιλάμε για σειρά ιδιαίτερα βασισμένη στην κεντρική πλοκή, οπότε πρέπει τουλάχιστον να γίνει ένας διαχωρισμός, δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόθεση να εξερευνηθεί εξονυχιστικά όλο το "σύμπαν" της σειράς και να κάνεις κάτι τέτοιο για συγκεκριμένα πρόσωπα δεν είναι τόσο καλό.
    Βασικά το να σου δείχνουν εξαρχής τι πρόκειται να γίνει έχει και καλά και κακά, προφανώς και θα συνεχίσω να βλέπω και ελπίζω να το χειριστούν καλά. Επίσης επιχειρώ πρόβλεψη ότι θα δούμε τουλάχιστον άλλο ένα γενικό flash forward μες στην σεζόν

  4. #19
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Χμ, μαλλον δεν ειδες το τρειλερ του επομενου επεισοδιου, γιατι τοτε θα καταλαβαινεις οτι ολα τα flashforward μαλλον παιζουν πολυ σημαντικο ρολο στο μωσαικο. Μαρεσε αρκετα μπορω να πω, ακολουθει πιστα τη συνταγη που εχει καθιερωθει πλεον στις δραματικες σειρες, με ακριβη παραγωγη, καλους ηθοποιους και υπερβολη σε μουσικη, δραμα, ενταση, χωρις να γινεται ελεεινο.

    Ο πρωταγωνιστης ειναι ο Τζοζεφ Φαινς και ειναι πολυ γνωστος ρε συ. Δες και το killing me softly με την Χεδερ Γκραχαμ. Το μονο που με πειραξε ειναι η φαινομενικη βλακεια των ανθρωπων, καθως ολοι συμπεριφερονται λες και δεν εχουν κανενα ελεγχο των πραξεων τους πλεον (αν και απο το τρειλερ μαλλον βελτιωνεται η κατασταση στο δευτερο επεισοδιο). Επισης μια μουφα που θα μπορουσε να μην υπαρχει ή εστω να την δειξουν καλυτερα, ειναι τα μπαλονια με το ηλιο που ειδε ο αλλος να ανεβαινουν. Αν ειχαν φυγει 2 λεπτα και 17 δευτερολεπτα νωριτερα θα ηταν στου διαολου τη μανα.

    ΥΓ. Η λυση του μυστηριου βρισκεται στο καγκουρο, το ειπα πρωτος να το θυμαστε.

  5. #20
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    Οφφ τόπικ, αλλά τι ΠΑΤΑΤΑΡΑ το killing me softly. Σύσσωμος θυμάμαι ο κινεματόγραφος διαμαρτυρόταν όταν ξεκίνησαν το πέμπτο? σεκσάκι. Κούραση.

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  6. #21
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    ζήλια ψώρα.
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  7. #22
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default


    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  8. #23
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Χμ, μαλλον δεν ειδες το τρειλερ του επομενου επεισοδιου, γιατι τοτε θα καταλαβαινεις οτι ολα τα flashforward μαλλον παιζουν πολυ σημαντικο ρολο στο μωσαικο.
    το tv rip ειχε και το trailer οπως το εδειξε στη tv(σαν μερος του επεισοδιου δλδ)

    ΥΓ. Η λυση του μυστηριου βρισκεται στο καγκουρο, το ειπα πρωτος να το θυμαστε.
    με ψηνει

  9. #24
    90210 Nodoordonotthereisnotry's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,913

    Default

    Το'δα κι εγώ σήμερα, μ'άρεσε! Η. αγόρι μ' , ffs, δηλαδή.

    Spoiler
    Με τα καγκουρώ, που λέτε, δε θέλω να σας τη χαλάσω, αλλά: είναι πολύ πιθανό μία αεροπορική εταιρία (βλ. Oceanic 815) να πετούσε από το Sydney στο L.A. (καλή ώρα) και να'χε στο cargo της καγκουρώ..οπότε όταν έπεσε το αεροπλάνο στο L.A. (γιατί ανέφεραν πως πέσαν αεροπλάνα στο συγκεκριμένο αεροδρόμιο) να ξέφυγαν μερικά καγκουρώ. Εδώ καταστράφηκε ο κόσμος, σιγά μην ψάχναν τα καγκουρώ να τα κλείσουν σε κλουβιά! You heard it here first, over & out!
    Those of you who think you know everything are annoying to those of us who do.

  10. #25
    R+L=J funishment's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Magrathea
    Posts
    2,444

    Default

    Τι μπομπάκι ήταν αυτό.

    Spoiler
    Το φινάλε ήρθε από το πουθενά, η S1m0ne-τρομοκράτισσα-πού-την-θυμήθηκαν, το μάτι μου πήρε κάτι εφέ αστεία, αλλά οκ, σειρά βλέπεις μωρή κυρία, όχι τρανσφόρμερζ. Όλα κομπλέ πάντως, θα στηρίξουμε.


    Quote Originally Posted by Nodoordonotthereisnotry View Post
    Spoiler
    Με τα καγκουρώ, που λέτε, δε θέλω να σας τη χαλάσω, αλλά: είναι πολύ πιθανό μία αεροπορική εταιρία (βλ. Oceanic 815) να πετούσε από το Sydney στο L.A. (καλή ώρα) και να'χε στο cargo της καγκουρώ..οπότε όταν έπεσε το αεροπλάνο στο L.A. (γιατί ανέφεραν πως πέσαν αεροπλάνα στο συγκεκριμένο αεροδρόμιο) να ξέφυγαν μερικά καγκουρώ. Εδώ καταστράφηκε ο κόσμος, σιγά μην ψάχναν τα καγκουρώ να τα κλείσουν σε κλουβιά! You heard it here first, over & out!
    Spoiler
    Δεν θα είχαν ψοφίσει ή έστω χτυπήσει; Δε μου ακούγεται λογικό κσερωγώ. Δεν ξέρω τι ρόλο θα παίξει στο μέλλον το καγκουρό, αλλά το να έχει επιζήσει από πτώση αερόπλανου δε μου ακούγεται ρεαλιστικό.

    Oh wait.

    Εἶναι τἄχα σωστό, να παριστάνῃς τό μικρό και κελαρύζον ποταμάκι, ὅταν ἔχῃς τόν Αμαζόνιο στό στῆθος σου καί μέσα στ' ἀρχίδια σου φωτιά;

  11. #26
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by Nodoordonotthereisnotry View Post
    Το'δα κι εγώ σήμερα, μ'άρεσε! Η. αγόρι μ' , ffs, δηλαδή.

    Spoiler
    Με τα καγκουρώ, που λέτε, δε θέλω να σας τη χαλάσω, αλλά: είναι πολύ πιθανό μία αεροπορική εταιρία (βλ. Oceanic 815) να πετούσε από το Sydney στο L.A. (καλή ώρα) και να'χε στο cargo της καγκουρώ..οπότε όταν έπεσε το αεροπλάνο στο L.A. (γιατί ανέφεραν πως πέσαν αεροπλάνα στο συγκεκριμένο αεροδρόμιο) να ξέφυγαν μερικά καγκουρώ. Εδώ καταστράφηκε ο κόσμος, σιγά μην ψάχναν τα καγκουρώ να τα κλείσουν σε κλουβιά! You heard it here first, over & out!
    Κοιτα, εγω εγραψα αυτο που εγραψα κατα 70% για αστειακι, κατα 25% μηπως και πιασω απο το πουθενα γαματη θεωρια απο τη δευτερη σελιδα του τοπικ, και κατα 5% γιατι οπως ειπε κι ο Αμπρουτζης, με ψηνει. Ρεαλιστικα, προφανως θα παιξουν καποιο ρολο τα καγκουρο στη σειρα (δειχνει και στο δευτερο επεισοδιο), αλλα δε νομιζω να ειναι σημαντικος ο ρολος του. Αν ομως το επιασα, μετραει ακομα ε. Χαιρομαι οπως και να εχει που δημιουργηθηκε μινι θεμα απο μια μαλακια.

  12. #27
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    και πάνω που χάρηκα ότι σκέφτηκε κάτι ενδιαφέρον αυτό το παιδί... =p

  13. #28
    Carlos the Dwarf Kelldorain's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Gordita Beach
    Posts
    5,419

    Default


  14. #29
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default

    αχαχαχαχ



    ήταν η πρώτη φορά που είδα ο,τιδήποτε σε χάι ντεφινίσιον φορμά σε χάι ντεφινίσιον τιβί. και είχα ξεχάσει τα γυαλιά μου, χαχαχ. δε με είχε εντυπωσιάσει να πω την αλήθεια το επεισόδιο αλλά το τελείωμα, αν και σχετικά προβλέψιμο, με έψησε να κάτσω να δω και το επόμενο.
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  15. #30
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    εμένα από την άλλη μ'άρεσε πολύ το επεισόδιο και προφανώς θα στηρίξω. Προσεύχομαι να μην εξελιχθεί σε παπαρίτσα, γιατί έχει όλα τα φόντα να γίνει μια πολύ καλή σειρά.

Similar Threads

  1. "fast forward running"
    By Waldstein in forum PC & Games
    Replies: 4
    Last Post: 19-06-2008, 09:51
  2. drivers για flash disk win 98
    By atom_smasher in forum PC & Games
    Replies: 5
    Last Post: 21-11-2007, 21:16
  3. Flash Games !!!
    By Scrag in forum General Discussion
    Replies: 6
    Last Post: 02-02-2006, 20:13
  4. Κλείνει ο Flash
    By freak brother in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 43
    Last Post: 09-10-2005, 23:05
  5. kaloutsiko flash
    By necropethamenos in forum General Discussion
    Replies: 1
    Last Post: 12-05-2005, 03:25

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •