Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 63

Thread: Αγκίστρι

  1. #16
    Ροβινσώνας Φρούσος bbq's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Salieri studios
    Posts
    634

    Default

    μα πως σκατά λείπει από αυτό το θρεντ η παραλία-σύμβολο της πουτσανεμελιάς:



    Χαλικιάδα beach
    ΠΑΣΟΚ Σ'ΑΓΑΠΩ ΚΙ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΩ ΘΕΛΩ ΗΛΙΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΜΟΥ ΑΠΑΝΩ
    Spoiler

  2. #17
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Φακ. Ουάου!
    Ούτε καν την πήραμε πρέφα αυτήν.

  3. #18
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558

    Default

    ti malakia.. mono ekei den pigame
    einai i paralia gumnistwn sti skala aptin alli meria. exei duskolo katebasma mas eixan pei omws.
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  4. #19

    Default

    Λοιπόν, μόλις γύρισα! Λέω να τα γράψω μία τώρα για να μην τα ξεχάσω.
    Μείναμε καταρχάς σε ράντομ room-ού που πρότεινε ο ατομσμάσερ, την Αικατερίνη Πέππα - "Η Άνεση". 45 ευρώ το δίκλινο, χωρίς πρωινό εννοείται. Καθαρό ήταν, ζεστό νερό είχε (την ημέρα μόνο), αλλά πρώτον το κρεβάτι δεν ήταν καθόλου άνετο, όπως και τα μαξιλάρια (παίζει να είμαι και ιδιότροπος στο συγκεκριμένο θέμα, φαντάζομαι πολλούς δεν θα τους πείραζε) και δεύτερον σπάστηκα στο τέλος γιατί ρωτήσαμε αν μπορούμε να αφήσουμε τα πράγματα στο δωμάτιο μετά τις 12 (Κυριακή σήμερα, δεν έπαιζε να μπει άλλος στο δωμάτιο) και μας είπε να πληρώσουμε "κάτι παραπάνω", είπαμε όχι δεν πειράζει θα πάρουμε τα πράγματα, και μας είπε να δώσουμε "5 ευρώ για το νερό επειδή είναι ακριβό", μεγάλη τσιφουτιά λέμε (δε θα χρησιμοποιούσαμε άλλωστε άλλο νερό, μόνο τα πράγματα θα αφήναμε, απλά ήθελε να βγάλει άλλα 5 ευρώ πέρα από τα 90, χωρίς απόδειξη εννοείται). Οπότε δεν προτείνω.
    Τώρα, η σκάλα είναι σκατά και γεμάτη τρέντι ζώα που σκάνε από Αθήνα. Μείνετε μακριά. Ένα φαγάδικο που αξίζει είναι η πιτσαρία "Αυλή" που είναι σε έναν παράλληλο του παραλιακού, θα το βρείτε εύκολα.
    Όλα τα λεφτά είναι η Χαλκιάδα (ή Χαλικιάδα), που είναι κανα τέταρτο από τη σκάλα. Όπως βγαίνεις από το λιμάνι, είναι μπροστά ένα πρωινάδικο-καφετέρια με πράσινες καρέκλες, η Φωλιά της Φώκας. Μπροστά του είναι μια ανηφορίτσα, αυτήν παίρνεις για Χαλκιάδα. Είναι μέχρι τη μέση δρομάκι και μετά μονοπάτι μέσα στο δάσος. Λίγο πριν φτάσεις στο μονοπάτι έχει το ξενοδοχείο-καφετέρια-εστιατόριο (όλα τα κτίρια στη Σκάλα έχουν ταυτόχρονα και τις τρεις παραπάνω ιδιότητες) "Αλκυώνη", το οποίο προτείνεται πολύ, αν και ένα τσακ τσιμπημένο, έχει ωραίο κόσμο (τρελή αντίθεση με Σκάλα) και το έχουν ωραίοι τύποι. Την επόμενη φορά εκεί θα μείνω, αν δεν πάω για ελεύθερο. Απέναντι από την "Αλκυώνη" είναι "το στέκι", για τον ιδιοκτήτη του οποίου μας σφύριξαν ότι είναι μπατσορουφιάνος οπότε μην του αφήσετε τα ωραία σας λεφτά για την περίπτωση που ισχύει.
    Μπαίνοντας στο μονοπάτι λοιπόν βλέπεις και τις πρώτες σκηνές ελεύθερου κάμπινγκ. Κατασκηνώνεις ή εκεί ή κάτω στην παραλία. Καλύτερα πάνω στο δάσος γιατί η παραλία είναι εκτεθειμένη στον ήλιο μέχρι το απόγευμα. Τέσπα, μετά από 5-7 λεπτάκια ποδαρόδρομο βγαίνεις στα 20 μέτρα πάνω από την παραλία. Το μονοπάτι φαίνεται αυτοκτονικό καθώς από πάνω φαίνεται σχεδόν απλώς ένας γκρεμός, αλλά επιχειρήστε το, τελικά είναι γελοίο. Στην αρχή απλά πρέπει να κατέβεις κρατώντας και με τα χέρια το βράχο, αλλά μετά είναι μονοπατάκι, μια χαρά, μιλάμε για 2 λεπτά ιστορία. Θέλει προσοχή βέβαια, ειδικά με σακίδια στην πλάτη που μπορεί να χαθεί η ισορροπία, αλλά μη χάσετε αυτή την παραλία λόγω αυτού. Η παραλία που λέτε είναι γυμνιστών, αν και υπάρχουν και μερικά καγκούρια που πηγαίνουν για να πάρουν μάτι, γράφτε τους και πετάχτε τα. Έχει πέτρα αλλά είναι βαθιά, στα 5 μέτρα δεν πατάς οπότε κομπλέ, καθαρή, τέλεια θερμοκρασία το νερό (τουλάχιστον τώρα που πήγαμε, και πρωί και απόγευμα). Αντίθετα, η θάλασσα στη Σκάλα είναι ρηχή (τύπου Αγιαμαρίνα στην Αίγινα), με πολύ (και εκνευριστικό) κόσμο και βρώμικη.
    Αυτά, άλλο ίνφο δεν έχω, καθώς πήγα μόνο για δυο βράδια και γουστάραμε τόσο τη Χαλκιάδα που πήγαμε τρεις φορές, δε βρίσκαμε λόγο να πάμε αλλού. Και για Δραγωνέρα έχω ακούσει καλά λόγια, ίσως την άλλη φορά.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  5. #20

    Default

    Α επίσης το φεριμπότ (που είναι το μόνο που πάει Σκάλα, τα δελφίνια πάνε Μύλο) έχει 10.70 και όχι 10 που γράφεται στο πρώτο ποστ. Έτσι, για να ξέρουμε και τι λέμε!
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  6. #21
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    εγώ πάω αύριο και γυρνάω τετάρτη. αξιζει;
    this is radio freedom.

  7. #22
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Ω.ΝΑΙ.

  8. #23

    Default

    Αμέ, εγώ θα ξαναπάω. Απλά αυτά που έγραψα.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  9. #24
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    ναι μωρε, το καταλαβα απ'ολα αυτα που ειπατε οτι θα γαμαει, το μονο που φοβαμαι ειναι μην ειναι περισσοτερο τραβηγμα απ'οτι ευχαριστηση μονο για δυο μερες.

    αλλα το ξανασκεφτηκα. αθηνα δεν καθομαι με καμια παναγια
    this is radio freedom.

  10. #25
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558

    Default

    apisteuta tha peraseis re mi to skeftesai kan.
    noikiaste podilata apo ton kwsta sti skala me 6 euro /24wro na to gurisete.
    pou tha meineis?

    dragstin avra apentanti mename, de mas ksetrelane i pitsa tou alla fagame mia pikantiki makaronada unbelievable.

    exw kataliksei oti anamesa sti skala kai ti xalikiada einai to kalutero meros na psakseis hotel na meineis, isixa kai xwris polu kosmo/mixanakia na sou spane ta @@.
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  11. #26

    Default

    Ναι μην το συζητάς, γαμώ θα περάσεις. Για ελεύθερο λες ε; Κι εγώ σκεφτόμουν ότι θα ήταν ταλαιπωρία για τόσο λίγο κι έκλεισα δωμάτιο, αλλά τελικά μια χαρά μου φαίνεται θα ήταν. Περισσότερο ταλαιπωρία ήταν δηλαδή τρεις φορές το πηγαινέλα Σκάλα-Χαλκιάδα.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  12. #27
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default

    καλα ναι, εννοειται για ελευθερο.

    πιξις εχουν παει καποιοι απο χθες αλλα δεν ξερω που μενουν. θα σου απαντησω οταν γυρισω =ρ
    this is radio freedom.

  13. #28
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Στη Χαλκιάδα που λέτε κάνουν όλοι γυμνισμό; Δηλαδή αν δε κάνεις σε στραβοκοιτάνε κτλ;

    Όχι ότι έχω (ιδιαίτερο) πρόβλημα να βγάλω σε κοινή θέα το ΓΚΟΤΖΙΛΑ, απλά δε ψήνομαι ιδιαίτερα να τον δω σε κανα γιουτιούμπ.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  14. #29

    Default

    Όχι μωρέ, υπάρχουν αρκετές ΑΔΕΡΦΕΣ με μαγιώ, απλά δε θέλεις να είσαι μία απαυτές! Είν'ωραίο πράμα ο γυμνισμός. Όχι όταν είμαι εγώ στην παραλία δηλαδή, σαν ιδέα λέω.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  15. #30
    Ροβινσώνας Φρούσος bbq's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Salieri studios
    Posts
    634

    Default

    κάμπινγκ στο κουφοντίνο-δάσος και γράψε τα ενοικιαζόμενα σταρ'χίδιας. Αν πιάσεις θέση με σκιά, μιλάμε για ύπνο μέχρι τις 11 χωρίς να σε ενοχλεί ο ήλιος. μπάνιο στη Χαλικιάδα με σπαστό φραπέ χωρίς ενοχλητικές οικογένειες (είναι μοιρασμένοι οι γυμνοί κ οι ντυμένοι). Το θέμα με το Αγκίστρι είναι ότι δε χρειάζεται να μπεις σε αυτοκίνητο ούτε για πλάκα: ηλεκτρικος-πειραιάς-παπόρι-δάσος-παραλία.
    ΠΑΣΟΚ Σ'ΑΓΑΠΩ ΚΙ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΩ ΘΕΛΩ ΗΛΙΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΜΟΥ ΑΠΑΝΩ
    Spoiler

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •