Page 60 of 377 FirstFirst ... 1050585960616270110160 ... LastLast
Results 886 to 900 of 5645

Thread: Fuck My Life : A NEW ERA

  1. #886
    AWhatUp hater?! BlackiE's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Westside
    Posts
    3,840

    Default

    Και για τώρα δεν ξέρω, μπορεί να έχει κρατήσει και υπόλοιπο από πέρσι, δε θυμάμαι αν είχα πληρώσει.
    Αλλά και πάλι ερχόμαστε σ' αυτό που είπε ο Φάντομ Ντακ, θα πρέπει να πληρώσω με την περσινή τιμή του λίτρου. Όχι οτι θα έχει μεγάλη διαφορά αλλά λέμε τώρα.

  2. #887
    Κρι Κρι jack the ripper's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Everflow
    Posts
    8,435

    Default

    mporei na kanei tin eksis poustia:

    mipws ta rologia einai koina ana orofo? opote oso perissotero auksanetai i katanalwsi tou orofou auksanetai kai i timi tis kilowatoras...opote an px esy eisai ston idio orofo me to spiti autounou kserw gw pou einai 3159718571 m2 tote logiko na sou vgainei pio akriva...alla kai pali ta 500 einai paralogo ti na pw

  3. #888
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    506 είναι το πετρέλαιο μόνο ή όλα τα κοινόχρηστα; Μήπως κάνατε τίποτα χοντρά μερεμέτια στην πολυκατοικία και ανέβηκε τόσο. Αλλά και πάλι να ξέρεις ότι αυτά τα πληρώνουν οι ιδιοκτήτες μόνο.

  4. #889
    AWhatUp hater?! BlackiE's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Westside
    Posts
    3,840

    Default

    Μόνο το πετρέλαιο, κοινόχρηστα δεν πληρώνω.
    Νταξ αρκετά, είναι πολλά, με κλέβουν, δεν ξέρω και γω τι. Φτάνει

  5. #890
    Senior Member rage for order's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Inequality Street
    Posts
    2,414

    Default

    πάρε τους μπάτσους και παγίδευσέ το το μουνί για ΑΠΑΤΗ

  6. #891
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    500 ευρώ δεν παίζει.
    3καλα με άπειρο περισσότερο κρύο και λίγο ακριβότερο πετρέλαιο δεν δίνουμε παραπάνω από 80-100 ανά χειμερινό μήνα!
    Rock or Nothing

  7. #892
    AWhatUp hater?! BlackiE's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Westside
    Posts
    3,840

    Default

    Ε το ξέρω, οι δικοί μου δίπλα είναι.
    Και δω που είμαι μια χαρά κρυώνω εγώ. Το σπίτι μου είναι ψηλά και το χτυπάει ο αέρας από παντού. Βάλε και την υγρασία.

  8. #893
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Δωστου κανα πεντακοσαρικο απο μονοπολυ και αν σου πει τιποτα πεστου ειναι οσο αληθινο οσο το πετρελαιο που σου χρεωσε, γαμω το σπιτι τους απατεωνες ουστ.

  9. #894
    ρινς antimusic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    2,860

    Default

    ER πάρτυ στο σπίτι του μπλάκι λοιπον~!
    Talking monkey, yeah, yeah. Came here from the future. Ugly sucker, only says "ficus".



  10. #895
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    227

    Default

    h kargiolopolykatoikies oi 7orofes pou ksefytrosan trygyro,tosa xronia den eixa kanena mpousth apenanti mou,ksafnou orofoi me nees oikogeneies kseprovalan kai prepei na alakso tis synithies mou mesa se mia mera.am de,akoma tistsidi kykloforo,akoma tsitaro metalo sto technics,as kanei kana asteio o ypalilos-neooikogeniarxhs na xtypisei koudouni.

    kai ''malakismena pitsirikia pou paizoun thoryvodos sth geitoneia'' hmastan mono emeis tote,na pa napeksoun kana kompiouter ta mpastardakia,tzampa proodefsame?mesa grhgora

  11. #896
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    ε όταν έχεις αυτονομία έχεις και εταιρία κοινοχρήστων, δεν τα μετράει ο μπάρμπας.
    Οχι απαραίτητα. Σε εμάς πχ τα βγάζω εγώ.. Παιδεύομαι πόσες μέρες τώρα να βγάλω άκρη, αλλά έφτιαξα ενα excelακι και κάτι πα να γίνει.

    Blackie, σε κατακλεβει. Κι εφόσον δεν ξέρεις τι έγραφε πέρυσι ο μετρητής σου, αλλά έχεις μόνο τις τιμές που σου έδωσε αυτός, δεν προκειται να βρεις το δίκιο σου. Παρόλαυτα, αν έχεις όρεξη, πήγαινε κάτω στον λέβητα και βρές ένα πινακάκι κατανομής δαπανών που πρέπει να υπάρχει καπου εκεί και δες τι συντελεστες fi και εi αναφέρει για το διαμέρισμά σου. Δώσε μου και τις και καλά τιμές των ρολογιών που σου έδωσε αυτός για να υπολογίσω τι βγάζει.

    Τώρα, σε περίπτωση που δεν έχει κάνει μελέτη κατανομης, το πινακάκι δεν θα υπάρχει.. Αυτό συνεπάγεται πως ο τύπος υπολογίζει πόσα χρωστάει ο καθένας, απλώς βρίσκοντας πόσα λίτρα/ώρα κατανάλωσε -ανεξαρτήτως τετραγωνικών και απωλειών- το οποίο φυσικά είναι λάθος και παράνομο, αλλα θα δικαιολογούσε γιατί σου ζητάει τόσα (επειδή με τους υπολογισμούς βγαίνει πως καις το ίδιο εσύ σε μια ώρα, με ένα διαμέρισμα 110τμ πχ)

  12. #897
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,993

    Default

    Αυτό που είμαι η drumsick για την μελετη δαπανών.Αν δεν υπάρχει δεν βγάζεις εύκολα άκρη.

    Για αρχή δές το πιο βασικό: Αν αντιστοιχεί ο μετρητής με το δικο σου διαμέρισμα.Κλείσε τον θερμοστάτη σου ,κατέβα κάτω και δές αν γυρίζει.Ανοιξέ το και δές το ίδιο.Καλό είναι να το κάνεις σε περίοδο που λειτουργούνε και τα άλλα διαμερίσματα.Να δείς αν γράφουν και των άλλων.Παίζει δλδ να έχουν πειράξει την ηλεκτροβάνα και να μην γράφουν οι δικοί τους μετρητές και να επιβαρύνεσαι εσύ την όλη κατάσταση.

    Αν δεν υπάρχει μελέτη δαπανων.Τότε θα πρέπει να πηγαίνουν τα έξοδα αναλογικά με βάση τα τετραγωνικά.Μιας και σίγουρα είναι ωρομετρητές και όχι θερμιδομετρητές.Οπότε απλά μαθηματικά.

    Αλλα αν έκανες εσυ με 35τμ δαπάνη 500 Ε τότε οι άλλοι τι δαπάνη κάνανε; Πόση ήταν στο σύνολο η δαπάνη; Εγω κάτι τέτοια διαμερίσματα που νοικιάζω,40τμ (και τα κοινοχρηστα τα δίνω έξω) τα παιδιά δεν πληρώνουν πάνω απο 40-100 Ε τον μήνα με καθαρίστρια/ασανσερ/ρευματα/νερα κτλ κτλ.Ο μέσος όρος είναι στο 60αρι κ αυτό παίζει απο τις ώρες που καίνε.

    Εγώ στην θέση σου δεν θα τον πλήρωνα αν δεν μπορούσε να δικαιολογήσει το ποσό.

  13. #898
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Mα ναι ρε σεις, μην τρελαθούμε. 500ευ είναι σχεδόν ένας τόνος πετρέλαιο ρε μαλάκα! Τόσο καίει ολόκληρη η πολυκατοικία σε 1μήνα, έλεος.

  14. #899
    μπε το μαύρο πρόβατο Coroner's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    2,444

    Default

    Βασικά ότι σου είπαν οι αποπάνω. Κατέβα κάτω και κοίτα τι παίζει. Σημείωσε όχι μόνο τα δικά σου, αλλά και των άλλων. Βρες τετραγωνικά κτλ και πόσο κόστισε το πετρέλαιο για όλη την πολυκατοικία.

    Είναι μαλακία να το αφήσεις το θέμα γιατί 100% σε κλέβουν. Μεις, σε μονοκατοικία 2 ορόφων με 4 διαμερίσματα έχουμε βάλει 1 τόνο μέχρι στιγμής από Οκτώβρη με φουλ εξτρα χρήση.
    ...when worms are granted wings, angels have to crawl...

  15. #900
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default

    εν τω μεταξύ, αυτός ο τύπος δλδ σου είπε 500 ευρώ και σκέφτηκε "χεχεχ, σιγά μην καταλάβει ότι τον κλέβω"; και είμαι σίγουρος θα σου πει ότι κάπου "ξέχασε" ένα δεκαδικό και είναι 50,6 στο τέλος. αλλά ασύλληπτος βλάκας.
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

Similar Threads

  1. Best Fuck Ever...
    By Stormtrooper in forum General Discussion
    Replies: 28
    Last Post: 21-03-2014, 16:38
  2. Fuck England - Drink laws 'will turn towns into Faliraki'
    By The Nerd in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 18
    Last Post: 26-02-2012, 05:22
  3. Fuck My Life
    By rincewind2k in forum General Discussion
    Replies: 52
    Last Post: 21-05-2009, 14:44
  4. Driller Killer - Fuck The World (1997)
    By hcpunksonacid in forum Albums
    Replies: 26
    Last Post: 22-04-2009, 20:50
  5. Fuck Buttons - Street Horrrsing
    By Kveldssanger in forum Albums
    Replies: 2
    Last Post: 04-06-2008, 10:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •