Page 8 of 20 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 106 to 120 of 291

Thread: Αεροπορικά εισιτήρια

  1. #106
    μπε το μαύρο πρόβατο Coroner's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    2,444

    Default

    Καμια ιδέα για Athens - Amsterdam; Direct παίζουν στα 200 με 240 €, indirect από 140 €, αλλά με μπόλικη αναμονή στο ενδιάμεσο. Για πείτε καμιά ιδέα/πρόταση για οικονομική μετάβαση μέσα στο Φλεβάρη.
    ...when worms are granted wings, angels have to crawl...

  2. #107
    re oust R & R's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    philly
    Posts
    2,311

    Default

    Quote Originally Posted by carheart View Post
    είναι κάπως hardcore που ακύρωσαν την πτήση επειδή δεν έστειλες φαξ..
    mallon topiasan k oi idioi oti san politiki den stekei k polu
    tin epomeni fora ola koble an k toxa ena agxos!
    Poverty, depression, power and despair Conditioned inside and out to the point of no return by a world not crafted by hands of our own yet still we march in step to the cadence of its irregular beatThe damage has been done- irreparable and all-encompassingNature is as archaic word that could never explain this mess Worlds become obsolete like ideas and they won’t have to burn the booksWHEN NOONE READS THEM ANYWAY!

  3. #108
    Senior Member Daffy's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    μπουζού
    Posts
    4,011

  4. #109
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by Coroner View Post
    Καμια ιδέα για Athens - Amsterdam; Direct παίζουν στα 200 με 240 €, indirect από 140 €, αλλά με μπόλικη αναμονή στο ενδιάμεσο. Για πείτε καμιά ιδέα/πρόταση για οικονομική μετάβαση μέσα στο Φλεβάρη.
    εγω ειχα κλεισει με 200 ευρο παγενελα πριν απο 2 μηνες με KLM. ντιρεκτ.
    Last edited by freak brother; 26-02-2011 at 13:49.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  5. #110
    μπε το μαύρο πρόβατο Coroner's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    SF Bay Area
    Posts
    2,444

    Default

    Θενκς, αλλά πήγα και γύρισα ... 220 Ολυμπιακή γιατί βόλευαν οι ώρες. KLM έφευγε 6.30 το πρωί, οπότε πακέτο.
    ...when worms are granted wings, angels have to crawl...

  6. #111
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    ας πω καμενες ιστοριες απο αεροδρομια , μια φορα Αγγλια μου παν να πληρωσει 300 ευρο για overweight εγω δεν ειχα εννοειται ουτε 50 ευρο , αδειασα τις βαλιτσες μου μπροστα τους , φορεσα τα ΠΑΝΤΑ , εδωσα την αδεια τσαντα , μου ειπα μπορεις να το παρεις και σαν handbag , τα ξαναβαλα ολα μεσα στην τσαντα , και οταν ηταν να μπω στο αεροπλανο επειδη δεν επαιζε , μου την πηραν και την βαλαν στις αποσκευες. Μια φορα στην Ισπανια περνωντας απο το μηχανημα για τα μεταλα , εκανα μονος μου ηχο συναγερμου και με ειχαν 45 λεπτα σε ενα δωματιακι και με ψαχνανε κατι Ισπανοι ασφαλιτες... ΚΑΛΤ.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #112
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    Ε στα ίδια πλαίσια περίου, πέρισι Νοέμβριο γυρνάω από Θεσσαλονίκη και με σταματάνε στον έλεγχο χειραποσκευών - ο τύπος στο μόνιτορ λέει στην κοπέλα που έψαχνε "η κοπέλα έχει πάνω της μια σιδερογροθιά" - όπου ήταν ένας διαφημιστικός αναπτήρας σα γάντζος αναρρίχησης, λύνεται η παρεξήγηση, φεύγω.

    Δυό μήνες μετά φεύγω από Αθήνα για Ισπανία και με σταματάνε στον έλεγχο χειραποσκευών - ο τύπος στο μόνιτορ λέει στην κοπέλα που έψαχνε "η τσάντα έχει μια πένσα μέσα". Σκέφτομαι από μέσα μου, έλεος, τι μπορεί να είδανε πάλι και να το περάσανε για πένσα, ανοίγω την τσάντα (με τελείως εκνευρισμένο ύφος τύπου "μας έχετε πρήξει όμως") και έχω όντως ξεχάσει μια πένσα από ένα ταξίδι με τη δουλειά. Τελείως fail, την πέταξα και επιβιβάστηκα κανονικά.

  8. #113
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    επιστροφή από βουδαπέστη, 150€ υπέρβαρο (χωρίς να έχω πάρει τίποτα καινούριο εκεί, κλασικό ανεξήγητο πράμα), άδειασμα 5 κιλών σε καλλωπιστικά και μεταφορά 10 κιλών αε βιβλία στην ηστπακ, "ορίστε μουνιά πάλι τα ίδια ννννννγκχ κιλά θα ανεβάσω στο αεροπλάνννν).

    περιμένοντας για το τσεκ ιν, παρακαλούμαι από τα μεγάφωνα να μιλήσω στον πάκο, σκάνε σεκιουριτάδες και με πάνε σε κρυφό θάλαμο με τη βαλίτσα μου "παρακαλώ ανοίξτε τη βαλίτσα, θέλουμε να δούμε τι είναι αυτό που μοιάζει με εκρηκτικό), δύο μπουκαλάκια παλίνκα, ωπ χεχε σόρι το σχήμα ξέρετε, αντίο.

  9. #114
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Quote Originally Posted by Weiss View Post
    Ε στα ίδια πλαίσια περίου, πέρισι Νοέμβριο γυρνάω από Θεσσαλονίκη και με σταματάνε στον έλεγχο χειραποσκευών - ο τύπος στο μόνιτορ λέει στην κοπέλα που έψαχνε "η κοπέλα έχει πάνω της μια σιδερογροθιά" - όπου ήταν ένας διαφημιστικός αναπτήρας σα γάντζος αναρρίχησης, λύνεται η παρεξήγηση, φεύγω.
    Διαφημιστικός της Prince;

    On topic..

    Η Ryan Air ξεκίνησε πτήσεις από Θεσσαλονίκη για Λονδίνο, Μιλάνο, Ρώμη, Φρανκφούρτη, οκ συνηθισμένα αυτά, αλλά και Όσλο, Στοκχόλμη, Βρυξέλλες, Όσο πουτάνα εταιρεία και να είναι, 60 ευρώ πήγαινε έλα για Όσλο/Στοκχόλμη δεν είναι τίποτα σε σχέση με το τι έπαιζε πριν!

  10. #115
    AWhatUp hater?! BlackiE's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Westside
    Posts
    3,840

    Default

    Για πείτε τι παίζει με αυτή τη Ryan Air.
    Βόλος-Μιλάνο 8 ευρώ πήγαινε-έλα 22 με 26 Μαΐου. Πότς γένεν;


  11. #116
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Από συζητήσεις έβγαλα συμπέρασμα ότι θυσιάζουν μικροϋπηρεσίες που παρέχουν οι άλλες στάνταρ. Επίσης είχα διαβάσει σε ένα άρθρο ότι κάποιος έπαθε ιατρικό συμβάν μέσα σε Ryan Air και δεν είχαν κουτί πρώτων βοηθειών. Οπότε μπορείς να είσαι σίγουρος ότι αν ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ πάνε καλά, θα φτάσεις μια χαρά στον προορισμό σου Κατά τα άλλα, μην περιμένεις να φας.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  12. #117
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Και οι ΠΙΟ ΑΣΧΗΜΕΣ αεροσυνοδοί στην ιστορία του επαγγέλματος!

  13. #118
    Senior Member wurst's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    434

    Default

    Quote Originally Posted by Art In Haste View Post
    Quote Originally Posted by Weiss View Post
    Ε στα ίδια πλαίσια περίου, πέρισι Νοέμβριο γυρνάω από Θεσσαλονίκη και με σταματάνε στον έλεγχο χειραποσκευών - ο τύπος στο μόνιτορ λέει στην κοπέλα που έψαχνε "η κοπέλα έχει πάνω της μια σιδερογροθιά" - όπου ήταν ένας διαφημιστικός αναπτήρας σα γάντζος αναρρίχησης, λύνεται η παρεξήγηση, φεύγω.
    Διαφημιστικός της Prince;

    On topic..

    Η Ryan Air ξεκίνησε πτήσεις από Θεσσαλονίκη για Λονδίνο, Μιλάνο, Ρώμη, Φρανκφούρτη, οκ συνηθισμένα αυτά, αλλά και Όσλο, Στοκχόλμη, Βρυξέλλες, Όσο πουτάνα εταιρεία και να είναι, 60 ευρώ πήγαινε έλα για Όσλο/Στοκχόλμη δεν είναι τίποτα σε σχέση με το τι έπαιζε πριν!
    85 πες γιατι σε αφηνει στο αεροδρομιο σκαβστα που ειναι μακρυα απο στοκχολμη και θελεις αλλα 25 ευρω να πας και να ρθεις απο εκει. επισης βαλε ο,τι αλλα εξοδα μπορει να χεις για να πας σαλονικη - εκτος αν ηδη εισαι σαλονικιος - και ταλαιπωρια απο αθηνα ως εκει και μετα απο σκαβστα ως στοκχολμη ε το μπουλο, κλεισε να πας με μαλεβ απο αθηνα 150 ευρω πηγαινε ελα.

  14. #119
    Señor Member Art In Haste's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Macedonia, Lloegyr, Campo Gibraltar
    Posts
    6,996

    Default

    Προφανώς και είμαι Σαλονικιός, οπότε με την Malev θα πρέπει να υπολογίσω άλλα τόσα για να έρθω Αθήνα. Στην τελική είναι χαζό να προτείνεις αυτές τις πτήσεις σε νοτιοελλαδίτες. Άσε που αυτή η ιστορία, της Aegean κυρίως, που διαφημίζει 'απευθείας' πτήσεις από Θεσσαλονίκη με 2-3ώρη στάση στην Αθήνα είναι γελοία και πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει.

  15. #120
    Senior Member wurst's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    434

    Default

    ryanair ΜΗΔΕΝ. 0 ομως ε.
    0
    απο δουβλίνο στοκχόλμη και μας έβαλε να πληρώσουμε 40 ευρώ για ένα βαλιτσάκι 8 κιλά γιατί λέει δεν έκανε για χειραποσκευή γιατί δε χωρούσε ΑΝΕΤΑ στη μαλακία το στενό αυτό το σιδερένιο που πρέπει να τη βάζεις και να χωράει και καλά!
    με την ίδια βαλίτσα πήγαμε με ραηανερ απο στοκχόλμη προς δουβλίνο....
    κι αυτό που μου τη σπάει είναι το πάω να βγάλω λεφτά πιάνοντας κορόιδο τον άλλο και για αυτή τη νοοτροπία παίρνει 0.
    Τους χαλασα το κουμπάκι στο τραπέζι μπροστά στο κάθισμα κι εγω κι ησύχασα

Similar Threads

  1. Πωλούνται 2 εισιτήρια για Moonspell.
    By VirusXI in forum The Marketplace
    Replies: 0
    Last Post: 22-01-2009, 17:32
  2. Πωλούνται 2 εισιτήρια maiden
    By Dragonlord in forum The Marketplace
    Replies: 10
    Last Post: 22-06-2005, 15:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •