Page 377 of 1000 FirstFirst ... 277327367375376377378379387427477877 ... LastLast
Results 5,641 to 5,655 of 14994

Thread: THE OMG-ENTELWS-OFFICIAL OFF TOPIC THREAD.

  1. #5641
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Γνωρίζει κανείς καλές και -σχετικά οικονομικές- σχολές ζωγραφικής στο κέντρο;

    Όχι για 'μένα ε
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  2. #5642
    seattle 7 lebowski's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    /home/lebowski/
    Posts
    1,141

    Default

    Μολις πριν λιγο συνδεθηκα επιτελους με hol.
    24 mbps (κλειδωνει στα 14 με 16 βεβαια ) και τελεφωνια τσαμπα.
    Μεγαλες στιγμες....

  3. #5643
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    περιμένω σχόλια για τη σταθερότητα του ίντερνετ. σκοπεύω να βάλω άλλη σύνδεση στο καινούργιο σπίτι.

  4. #5644
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Λοιπόν, η αλήθεια είναι ότι για τη συγκεκριμένη εταιρία ακούω από παντού και τους πάντες τα χειρότερα, προφανώς υπάρχει χοντρό πρόβλημα. Η αλήθεια είναι πάντως πως στην Πάτρα που είχα ένα χρόνο είχε άριστη ταχύτητα (16-18/24) και είχε πέσει τρεις φορές η σύνδεση, ποτέ όταν ήμουν στο πισί, απ' τα στατιστικά του ρούτερ το είχα δει.

    Τυχερός μάλλον, σου εύχομαι το ίδιο Λεμπόφσκι!
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  5. #5645
    no brains Diva Plavalaguna's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Sky Valley
    Posts
    1,042

    Default

    μια χαρα ειναι η ΧΟΛ. τα χειροτερα τα λενε τα παπαγαλακια της φορθνετ.
    εμενα προβληματα δεν εχει
    man has known and now he's blown it upside down and hell's the only sound,
    we did an awful job and now they say it's nobody's fault

    Interviewer : How does it feel to be the greatest guitarist in the world ?
    Jimmy Hendrix : I don't know, go ask Rory Gallagher.


  6. #5646
    σούπερ ντούπερ Dythor's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    στέκια επαρχιώτικα (βρε)
    Posts
    3,756

    Default

    Αυτά τα generalisations μιας προσωπικής εμπειρίας τα γουστάρω σαν τρελός.
    Γυρναγα απο "επισκεψη" σε κορασιδα στην Σαντα.

  7. #5647
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    η αλήθεια είναι ότι είχα κάποια προβλήματα με το ping σε gaming servers+disconnects στις αρχές του καλοκαιριού και με είχε φτάσει σε σημείο να είμαι έτοιμος να γυρίσω οτε.Eπειτα είπα να περιμένω μέχρι το νοέμβρη που κλείνω χρόνο ώστε να γλυτώσω και τα 70-80 euro που χρεώνει η διακοπή πριν τη συμπλήρωση έτους συνδρομής.
    δε ξέρω αν φταίει ότι τους το είπα χύμα πως θα διακόψω αλλα από τότε πάει από το καλο στο καλύτερο σε θέμα ping(με ταχύτητα δεν είχα ποτε πρόβλημα,δεν έχει συγχρονίσει ποτε κάτω από 17) και αποσύνδεση δεν έχω δει, οποτε μάλλον και θα παραμείνω(ποιος θέλει να πληρώνει τα διπλάσια στον οτε στη τελική)

  8. #5648
    Oompa loompa Roswell47's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Εκεί
    Posts
    2,948

    Default

    να το επιχειρήσω δηλαδή;

  9. #5649
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Εγώ έχω ακούσει καλά λόγια για τη HOL. Ούτως ή άλλως έχω κάνει αίτηση για 24άρα. Ίδωμεν. Αν και στο Ρίο δεν περιμένω και πολλά πολλά.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  10. #5650
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    κυριλέ είναι η HOL, τα χουμε πει εβδομήντα φορές. απλά αν είσαι γκαντέμης κι έχεις περίεργο τεχνικό πρόβλημα, βάφτα μαύρα- εξηντάλεπτες αναμονές.

  11. #5651
    Senior Member Harbinger of Death's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Freedonia
    Posts
    5,088

    Default

    Τώρα έχει callback. Για πάνω από περίπου 10 λεπτά αναμονή σε παίρνουν αυτοί.
    http://frontierpsycho.tumblr.com/

    Quote Originally Posted by saloth sar View Post
    Το αποκουμπι του κρετινου, του φασιστα και του καθε μαλακα ειναι η προστασια της γυναικας, οταν και αμα σταματουν να τις θεωρουν ολες πουτανες και δυο-τρεις τρυπες για γαμησι μοναχα.

  12. #5652
    seattle 7 lebowski's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    /home/lebowski/
    Posts
    1,141

    Default

    Τελικα μαλλον ειναι θεμα περιοχης αλλα και γκαντεμιας.Εδω στη Λαρισα ειχα ακουσει τα καλυτερα γι'αυτο και ειπα να το δοκιμασω.Οσους ρωτησα και ειχαν hol δεν ειχαν το παραμικρο προβλημα.

  13. #5653
    Damaged Goods Inc. Black Snake Moan's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    West Side Thessaloniki
    Posts
    108

    Default

    Επειδή πολλές εταιρίες σε διάφορες περιοχές δεν έχουν ακριβώς το περιβόητο ιδιόκτητο δίκτυο, αλλά το νοικιάζουν απο τον ΟΤΕ (τουλάχιστον αυτό ίσχυε μέχρι πριν καναδυο χρόνια που είχα αλλάξει ISP από ΟΤΕ σε Forthnet και το έψαχνα), ισχύει αυτό που λέει ο lebowski σε κάποιο βαθμό.

    Το καλύτερο που έχει να κάνει κάποιος είναι να μάθει καταρχήν σε ποιο κέντρο "κουμπώνει" η γραμμή του (το λεγόμενο DLSAM) και πόσο απέχει από εκεί. Μετά πας στο adslgr.com και ρωτάς στα forum να σου πουν ποια εταιρία δουλεύει καλά για το κέντρο και την απόσταση που δίνεις.

    Αρχικά είχα conn-x στα 384, την έκανα 512 πριν διπλασιάσουν τις ταχύτητες και κατέληξα με 1Μbit, αλλά τελικά μετά από 2 χρονάκια πήγα Forthnet σε 24άρα και την έχω κοντά 3 χρόνια τώρα. Άλλες εταιρίες δεν έχω δοκιμάσει, αλλά μια φορά που χρειάστηκα κάτι περίμενα λιγότερο από 10 λεπτά στο τηλέφωνο με forthnet και το πρόβλημα λύθηκε επιτόπου.
    Από ταχύτητες, παίζει ανάλογα με τις ώρες αλλά συνήθως η γραμμή συγχρονίζει στα 16-18Mbit. Γενικά οτιδήποτε πάνω από 10Mbit είναι αρκετό για νορμάλ χρήση, το θέμα είναι αν βαράς πολλά torrents ή εχεις την απαίτηση να κατεβάζεις, να παίζεις παιχνίδια και να διαβάζεις και φόρουμ ταυτόχρονα. Εκεί και στα 24 να κλειδώνει η γραμμή σου, αν δεν έχεις βαρβάτο router δεν θα την παλέψει έτσι κι αλλιώς. Όσο πιο πολλές ξεχωριστές συνδέσεις ανοίγει τόσο πιο πολύ "μπουκώνει" το router (πχ σε torrents), άσχετα αν η γραμμή σηκώνει την κίνηση.

    Γενικά πλέον οι περισσότερες εταιρίες παρέχουν ικανοποιητικές ταχύτητες (δε μιλάω για ονομαστικές που είναι όλες στα 24, για τις πραγματικές λέω) και τα πακέτα τηλεφωνίας το κάνουν αρκετά συμφέρον. Το θέμα είναι αν έχει κάποια εταιρία χοντρό πρόβλημα σε συγκεκριμένη περιοχή να το ξέρεις για να την αποφύγεις και επίσης, να έχει καλή υποστήριξη. Αν άλλαζα τώρα γραμμή με βάση αυτά θα αποφάσιζα.
    He took her down to chinatown
    showed her how to kick the gong around...

  14. #5654
    Sympathy Junkie. Amnesiac.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    too much is not enough.
    Posts
    11,290

    Default

    Τελικά το να μη σου λείπει το κάπνισμα (πολύ) είναι σκέτη ηδονή. Περιμένω πως και πως τη μέρα που θα αρχίσει να με ενοχλεί αφάνταστα ο καπνός και θα γίνω φανατικός αντικαπνιστής και θα γράφω κατά του φασισμού των ΘΕΡΙΑΚΛΗΔΩΝ και του παθητικού καπνίσματος και θα γελάω με εσάς που καταστρέφετε τα πνευμόνια σας καπνίζοντας αυτές τις αηδίες.
    I went down into the valley to pray.
    I got drunk and I stayed all day.

  15. #5655

    Default

    \m/
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Similar Threads

  1. THE OFFICIAL APOXWRHSH THREAD
    By tamagothi in forum General Discussion
    Replies: 59
    Last Post: 11-12-2009, 19:12
  2. THE UBER-OFFICIAL OFF TOPIC THREAD.
    By tamagothi in forum General Discussion
    Replies: 6789
    Last Post: 31-01-2009, 01:27
  3. THE MORE UBER OFF TOPIC THREAD
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 01-04-2008, 22:20
  4. THE OFFICIAL OFF TOPIC THREAD.
    By Mitsmann in forum General Discussion
    Replies: 31511
    Last Post: 31-03-2008, 17:53
  5. THE OFFICIAL MALAKIA THREAD
    By symposium_lexotanil in forum General Discussion
    Replies: 5
    Last Post: 12-01-2005, 00:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •