Page 77 of 78 FirstFirst ... 276775767778 LastLast
Results 1,141 to 1,155 of 1157

Thread: Αλέξανδρος Γρηγορόπουλος (Νέος Καλτεζάς)

  1. #1141
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    Quote Originally Posted by Agoraphobic_S.I. View Post
    Γιατί να μη δέρνει κάποιος δικός σου φίλος τον κορκονέα;
    ή τον Η.;
    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  2. #1142
    . Ghoul's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    κάτι σας θυμίζει
    Posts
    5,608

    Default

    μου είχε ξεφύγει αυτό. αγνή ψυχεδέλεια.


    We are left alone staring into the abyss, into the laughing face of madness.

  3. #1143
    Senior Member cromags's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    665

    Default

    I've got an infinite number of places to go, the problem is where to stay

  4. #1144

  5. #1145
    Senior Member mourning apocalypse's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    έξω απ'το club 22
    Posts
    1,148

    Default

    πολύ ενδιαφέρον θρεντ για την ποιότητα κάποιων ακάουντ..
    Έντονα πολιτική χροιά και επαναστατική διάθεση, είχε η συναυλία του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στο λιμάνι Κατακόλου, το βράδυ της περασμένης Παρασκευής.

  6. #1146
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    12

    Default

    Οταν δολοφονειται ενα παιδι εν ψυχρω δεν υπαρχουν "αλλα" . Δεν υπαρχουν πολλες αποψεις ή εισαι φασιστας ή ανθρωπος στην μεση δεν υπαρχει τιποτα.

  7. #1147

  8. #1148
    Χιογιοκάγια OniBocho's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Αααα, ααααα, με γιούμπηκχιεεεε
    Posts
    4,831

    Default

    Quote Originally Posted by mourning apocalypse View Post
    πολύ ενδιαφέρον θρεντ για την ποιότητα κάποιων ακάουντ..
    Δεν ξέρω γιατί, αλλά κάτι με πιάνει στο στομάχι όταν συμφωνώ με το quoted account.
    "Why do they blame me for all their little failings? They use my name as if I spent my entire day sitting on their shoulders, forcing them to commit acts they would otherwise find repulsive. "The Devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. I need no souls. And how can anyone own a soul? No, they belong to themselves. They just hate to face up to it..." -

    Lord Lucifer Morningstar

  9. #1149
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Quote Originally Posted by Ghoul View Post
    μου είχε ξεφύγει αυτό. αγνή ψυχεδέλεια.

    Θα είμαι οφτοπικ, αλλά αυτός ο άνθρωπος γιατί παραμένει ελεύθερος ακόμη και συνεχίζει να ανοίγει γραφεία σε όλη την Ελλάδα ας μου πει κανείς; Συγγενικό μου πρόσωπο με διάφορα χρέη πήγε σε ένα από τα γραφεία Σώρρα και αφού έδωσε 100 ευρώ για 'τη χαρτούρα', στάλθηκε εξώδικο στην τράπεζα που χρωστάει για να τα πάρει από έναν λογαριασμό με δισ. που διατηρεί ο Σώρρας. Μπορεί να φαίνεται αστείο αλλά είναι τραγικό.

  10. #1150

    Default

    [QUOTE=Λεκές;1301869]
    Quote Originally Posted by Ghoul View Post
    μου είχε ξεφύγει αυτό. αγνή ψυχεδέλεια.
    ]

    Θα είμαι οφτοπικ, αλλά αυτός ο άνθρωπος γιατί παραμένει ελεύθερος ακόμη και συνεχίζει να ανοίγει γραφεία σε όλη την Ελλάδα ας μου πει κανείς; Συγγενικό μου πρόσωπο με διάφορα χρέη πήγε σε ένα από τα γραφεία Σώρρα και αφού έδωσε 100 ευρώ για 'τη χαρτούρα', στάλθηκε εξώδικο στην τράπεζα που χρωστάει για να τα πάρει από έναν λογαριασμό με δισ. που διατηρεί ο Σώρρας. Μπορεί να φαίνεται αστείο αλλά είναι τραγικό.
    Αφου κανει ο καθενας οτι θελει και εκμεταλευεται τον πονο του καθενος , και δεν υπαρχει "δικαιοσυνη" .. τι περιμενεις ? Εδω και μονο που μιλαει ο συγκεκριμενος φασιστας , επρεπε να τον εχουν ηδη μαζεψει ,,,, αλλα τι να περιμενουμε απο μια κοινωνια με 7% που δινει στους φασιστες ,,,,,

  11. #1151
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    http://www.newsbeast.gr/weekend/arth...artemis-sorras

    Το ερώτημα που αναφύεται αβίαστα είναι γιατί δεν έχει κανένα πρόβλημα με τον νόμο; Είναι ένας άνθρωπος που κυκλοφορεί εκεί έξω με πλαστές συναλλαγματικές και τάζει δισεκατομμύρια σε κράτη αλλά και στον απλό κοσμάκη.
    ...
    Το θέμα είναι σαφώς πιο πρακτικό: από τη στιγμή που δεν έχει προβεί σε καμιά συναλλαγή με τα εν λόγω «χαρτιά», δεν έχει διαπράξει κανενός είδους έγκλημα. Τιμωρία για το μεγάλο στόμα δεν υπάρχει εξάλλου πουθενά. Γι’ αυτό και αθωώθηκε στις μηνύσεις που κατατέθηκαν εναντίον του, μιας και για την ώρα έγκλημα δεν υφίσταται.
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  12. #1152
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2,960

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis View Post
    Το θέμα είναι σαφώς πιο πρακτικό: από τη στιγμή που δεν έχει προβεί σε καμιά συναλλαγή με τα εν λόγω «χαρτιά», δεν έχει διαπράξει κανενός είδους έγκλημα. Τιμωρία για το μεγάλο στόμα δεν υπάρχει εξάλλου πουθενά. Γι’ αυτό και αθωώθηκε στις μηνύσεις που κατατέθηκαν εναντίον του, μιας και για την ώρα έγκλημα δεν υφίσταται.
    Προφανώς και υπάρχει τιμωρία για το "μεγάλο στόμα" και προφανώς έχει διαπράξει παρανομίες ο συγκεκριμένος τύπος. Για την ακρίβεια, απάτη. Κι αν το συνολικό ποσό που έχει βγάλει από τη συγκεκριμένη απάτη ξεπερνάει κάποιο ποσό (νομίζω 30.000 ευρώ), τότε πρόκειται για κακουργηματικού τύπου παράβαση, μιας που η απάτη του είναι επίσης κατ' επάγγελμα και κατά συνήθεια.

    1. Όποιος με την εν γνώσει παράσταση ψευδών γεγονότων σαν αληθινών ή την αθέμιτη απόκρυψη ή παρασιώπηση αληθινών γεγονότων βλάπτει ξένη περιουσία πείθοντας κάποιον σε πράξη, παράλειψη ή ανοχή με σκοπό από τη βλάβη αυτής της περιουσίας να αποκομίσει ο ίδιος ή άλλος παράνομο περιουσιακό όφελος τιμωρείται με φυλάκιση ως πέντε έτη και χρηματική ποινή. Αν η ζημία που προκλήθηκε είναι ιδιαίτερα μεγάλη ή αν ο υπαίτιος ενεργεί κατ’ επάγγελμα επιβάλλεται κάθειρξη μέχρι δέκα έτη και χρηματική ποινή.

    2. Αν η απάτη στρέφεται άμεσα κατά του ελληνικού Δημοσίου, των νομικών προσώπων Δημοσίου Δικαίου ή των οργανισμών τοπικής αυτοδιοίκησης και το αντικείμενό της είναι ιδιαίτερα μεγάλης αξίας επιβάλλεται φυλάκιση ως δεκαπέντε έτη και χρηματική ποινή.
    Last edited by sfinotouvlaki; 08-12-2016 at 09:48.

  13. #1153
    Φιλελεκές Λεκές's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    1,081

    Default

    Aπ'όσα έχω καταλάβει, όλα τα γραφεία στήνονται και διατηρούνται από 'εθελοντές' και ο ίδιος ο Σώρρας δεν φαίνεται σε κανένα έγγραφο, πιθανότατα ούτε στον λογαριασμό που μπαίνει στο εξώδικο.

    Θα ήξερα περισσότερα αλλά είναι τρομερά δύσκολο να κάνεις κουβέντα με άτομα που είναι σε αυτήν τη σέκτα. Η κουβέντα ξεκινά απ'το ελληνικό χρέος και καταλήγει στους εξωγήινους Πλάτωνα και Αριστοτέλη

  14. #1154
    Administrator KoiliaSamprela's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Αθενς
    Posts
    11,775

    Default

    αν μπορούσαν να κάνουν κουβέντα δεν θα ήταν στου Σώρρα τα γραφεία όλη μέρα ...
    Αλέξη, Αλέξη! Τελείωνε , ΞΕΚΌΛΛΑ

  15. #1155
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Όλη η κουβέντα, όπως κάθε κουβέντα που προσπαθεί να αποδομήσει θεωρία συνωμοσίας, σκοντάφτει στα κλασικά:

    "γιατί δεν κοιτάνε τα στοιχεία;", "εδώ είναι τα στοιχεία, γιατί η Τράπεζα της Ελλάδος δε μας απαντάει;", "βρέθηκαν οι κωδικοί (κωδικοί, λολ) των έργων που έγιναν με ομόλογα της Τράπεζας της Ανατολής", "γιατί δεν ανοίγετε τον φάκελο της Κύπρου" (ειδικά όταν το τελευταίο το λέει κάποιος πιστεύω ότι χρειάζεται γονατιά στ'αρχίδια) κλπ κλπ.

    Εν ολίγοις ο τρελός των Ε.ΣΥ., είτε συνειδητά κάνει την πάπια για να σε χαώσει και να σε εξαπατήσει (οπότε ίσως και να μην είναι τόσο τρελός, που είναι ένα άλλο ζήτημα, αλλά στους συγκεκριμένους δεν έχω πειστεί ότι βρίσκονται απατεώνες με την κλασική έννοια), είτε το θεωρεί απολύτως λογικό κομμάτι της συλλογιστικής του το να κάνει τέτοια άλματα πάνω από αδιέξοδα. Οι της σέχτας του Σώρρα δεν ενδιαφέρονται να δουν τα λεφτά του, τουλάχιστον άμεσα. Χρησιμοποιούν μία χαωτική αφετηρία, την οποία αφήνουν πλήρει συνειδήσει να σκοντάψει σε μία υπεράνω των δυνάμεών τους σκοτεινή γραφειοκρατία (η Τράπεζα της Ελλάδος που δεν απαντάει, πχ) και έκτοτε κολυμπάνε σε αυτό τον εξωγήινο πλανήτη σα να μην τρέχει τίποτα. Η ιδεολογία σε αυτές τις περιπτώσεις, δεν έχει κανένα μαθηματικά λογικό υπόβαθρο, δεν προκύπτει από Α + Β = Γ ούτε από λογικές συνεπαγωγές, είναι φουλ αυτοαναιρούμενη και κυκλική, και αυτός είναι ο σκοπός της.

    Νομίζω πως το πιο ενδιαφέρον ψυχαναλυτικά, είναι ο διαχωρισμός του αρχηγού της σέχτας από τους οπαδούς της. Ό,τι κι αν συμβαίνει στο κεφάλι τους, ακόμα και που προπαγανδίζουν την ίδια γραμμή, δεν είναι το ίδιο.

Similar Threads

  1. Νέος δίσκος Atheist (!)
    By Rattlehead in forum Music Discussion
    Replies: 2
    Last Post: 24-11-2008, 21:43
  2. Νέος administrator
    By Dragonlord in forum General Discussion
    Replies: 0
    Last Post: 24-04-2008, 00:56
  3. Νέος Ψυχρός Πόλεμος
    By When Black Roses Bloom in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 10
    Last Post: 21-11-2007, 11:51
  4. Σφαγέας ο Μ. Αλέξανδρος
    By Candiru in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 365
    Last Post: 07-11-2007, 00:10
  5. Iran.Νέος πόλεμος?
    By DarkOmeN in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 29
    Last Post: 03-05-2006, 02:54

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •