Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 58

Thread: Online Poker

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    603

    Default Re: Online Poker

    Quote Originally Posted by zihuatanejo
    Mπα, όταν έχει ο άλλος φύλλο, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.
    Και ας είσαι ο καλύτερος του κόσμου.
    θα διαφωνησω... όσο καλό φύλλο και να έχεις πρέπει να το παίξεις και σωστά εσυ...ί έστω και ελάχιστες πιθανότητες θα υπάρχουν πάντα να σου βγάλει κάτι καλύτερο ο άλλος. Γενικά είμαι κατά του slow play. Σίγουρα μπορείς να βγάλεις πολλά μερικές φορές αλλά άλλες την πατάς όπως ο φίλος σου.

    Σε άλλες βέβαια περιπτώσεις δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για να το αποφύγεις το κακό οπότε καλό είναι τα απολαύσεις αυτο που σου συνέβει
    http://www.youtube.com/watch?v=jSmWALAdIFw

    Όπως και να χει το δύσκολο είναι να ελέγξεις τα νεύρα και γενικότερα το μυαλό σου στις επόμενες παρτίδες γιατί κυνδυνεύεις να χάσεις πολλά στα επόμενα 2-3 παιγχνίδια...

    Γενικά μετά απο αρκετά χρόνια που ασχολούμαι με το hold 'em (μόνο! όχι σε omaha και λοιπές @@ριες) εχω βγάλει το εξής συμπέρασμα :
    "Αν παίζεις καλό πόκερ , όσο άτυχος και να είσαι και αν χάσεις αρκετά σε μερικές παρτίδες, σε βάθος χρόνου θα έχεις σίγουρα κερδος!
    Αν πάλι δεν ξέρεις καλό hold 'em ,όσο φάρδος και αν έχεις (όπως στα παραδείγματα που αναφέρατε) σε μερικές παρτίδες, σε βάθος χρόνου θα κλαίς τα λεφτουδάκια σου "

  2. #32
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default Re: Online Poker

    Sorry κιολας αλλα στο αποπανω βιντεο κοιμηθηκε ο θεος.
    ο τυπας πηγαινε για 1 φυλλο.αν και αυτα συμβαινουν.και το χειροτερο που παθαινω οταν παιζω είναι οταν ξεκιναω με ζευγαρι ΑΑ (Texas hold em μονο). Οτι και να κανω οσο και να χτυπησω το raise πριν το flop καποιος θα ακολουθησει και καταλληγω να βαλω τουσ ασσουσ στον κολο μου.
    παντως τελευταια η καλυτερη παρτιδα που πηρα ηταν με 2 τεσσαρια στο χερι.
    γενικα δεν ειχα βγαλει όλο το βραδυ φυλλο. και λεω θα παιξω συντηριτικα τα τεσσαρια και απλα εμπαινα στα call και raise.
    και είχε μαζευτει καλο pot. τελικα σκανε και τα 5 φυλλα και ειχα μονο τα τεσσαρια και παει ενας all in.ολοι πασο. τον κοιταω του λεω δεν εχεις τα βλεπω και τα μαζεψα όλα με τα τεσσαρια.αυτα δεν γίνονται απλα τον είχα κοψει δεν έχει φυλλο.
    I don't do drugs. I am drugs.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Four Winds
    Posts
    686

    Default Re: Online Poker

    genika eseis oi xartomoutrades paizete se spitia me parea klp h exete mpleksei se perierga pragmata me online sites pou pairnoun pososta/satanades/mafies/ton Guy Ritchie klp?

    Apo spitia filwn prwtoxronies klp mia xara (agaphmenh stigmh sthn pentahmerh pou ebgala ta lefta apo tournouadakia dhlwths kai pokitsas) alla to hold 'em de mou aresei re gamwto, protimw xarakiria kai mpompes kai tetoia pragmata.
    once upon a midnight dreary, while i pron surfed, weak and weary, over many a strange and spurious site of ' hot xxx galore'. While i clicked my fav'rite bookmark, suddenly there came a warning, and my heart was filled with mourning, mourning for my dear amour, " 'Tis not possible!", i muttered, " give me back my free hardcore!".....

    quoth the server, 404.

  4. #34
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default Re: Online Poker

    Βασικα για μενα το καλυτερο ειναι σε σπιτια με παρεα μουσικη ποτα(οχι πολλα για εχουμε και μια διαυγεια) το μονο που αλλαζει ειναι τα λεφτα που παιζουμε. On line σπανια παιζω δεν μου πολυ αρεσει.
    I don't do drugs. I am drugs.

  5. #35
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default Re: Online Poker

    2 ασσοι στο χερι σου ειναι φουλ ψαρωτικο φυλλο.και συνηθως τους βαζεις στον πατο σου.
    επισης το σοβαρο χαρτοπαιγνιο ειναι η σκληρη ποκα.τα χολντεμ και λοιπα πουτσιλικια ειναι για χαλαρωμα.ασε που με το χλντεμ νομιζει και ο καθε πικραμενος οτι εμαθε να παιζει ποκα

  6. #36
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default Re: Online Poker

    Δεν συμωνω.
    Ναι οκ ποκα ειναι καλο και ψαγμενο αλλα σιγα κιολας το τρελο παιχνιδι. οι μπλοφες είναι πιο κακες κατα τη γνωμη μου απο χολντ εμ. για να μην λεω και μαλακιες κιολας ποκα εννοεις 1 κλειστο πρωοτ φυλο και 4 ανοιχτα ?
    I don't do drugs. I am drugs.

  7. #37
    Heldmorder rebelos's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    fuck the border
    Posts
    1,734

    Default Re: Online Poker

    όχι
    I knew the pass was the safest play that's why i chose to go with a run

  8. #38

    Default Re: Online Poker

    ΝΑ ΞΕΡΑΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΑΣ ΕΤΣΙ!!!!

  9. #39
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default Re: Online Poker

    Quote Originally Posted by ion_storm
    Δεν συμωνω.
    Ναι οκ ποκα ειναι καλο και ψαγμενο αλλα σιγα κιολας το τρελο παιχνιδι. οι μπλοφες είναι πιο κακες κατα τη γνωμη μου απο χολντ εμ. για να μην λεω και μαλακιες κιολας ποκα εννοεις 1 κλειστο πρωοτ φυλο και 4 ανοιχτα ?

    η ποκα περιλαμβανει παιχνιδια οπως:
    κουκος μονος,κουκος διπλος,κουκος μονος σε διπλο ταμπλω,μπομπες μικρες,μπομπες μεγαλες,μπομπες με πιπινια,μπομπες χαρακιρι,ασανσερ,νεκροταφειο,στριπτιζ,πυραμιδα,γωνια απλη,γωνια με καπελο,πολυκατοικια,ρολοι,την πουτσα,το μουνι,το λαγο και αλλα πολλα που τωρα δεν θυμαμαι.

  10. #40
    Senior Member ion_storm's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    The Void
    Posts
    1,345

    Default Re: Online Poker

    ε ναι ρε μαν. τοτε τι μου λες ποκα.
    αν παμε ετσι και το τεξας ειναι παιχνιδι της ποκας.
    τελοσπαντων αυτο που περιεγραψα εχω μαθει ως ποκα και μετα εμαθα εμαθα οτι ολα ειναι ποκα.
    αλλα το τεξας γαμαει και να τελειωνουμε.
    I don't do drugs. I am drugs.

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    24

    Default

    gia peite tpt.
    exw 20 lepta gia xekinhsei to tournoua.
    sto boutso sas to xerw.
    exei kerdepsei kaneis kana kalo?
    poso kagouria einai na kaneis prntscn sto poker?

  12. #42
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    ενα φιλος μου 65.000 πριν απο κανα μηνα , μια μερα πριν τα γενεθλια του.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  13. #43
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    http://www.pokerprolabs.com/

    γαμω τα σαιτ να βλεπετε στατιστικα δικα σας και φιλων σας
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by TrinuxSamonii View Post
    Χθες βράδυ, παίζω σε cash τραπέζι no limit holdem 1/2 Euro blinds. Έχω πάνω μου 380 euro τα οποία κέρδισα προχθές απο τουρνουαδάκι. Παίζω καραμπίνα-συντηρητικά 2 ώρες και δεν έχω πάρει σπουδαίο κόλπο. Είμαι big blind και έχω AQ άχρωμο. Ο απο τα αριστερά μου που μιλάει πρώτος κάνει raise 10, φεύγουν οι υπόλοιποι και τον βλέπω. To flop είναι ΑQQ που σημαίνει οτι είμαι απόλυτος. Κάνω αυτόματα check και ο τύπος μου κάνει raise 100 και εγώ καπάκι raise 180 αυτός τα βλέπει απλά. To turn ειναι Κ και είναι ρέστος 300...κάνω πως το σκέφτομαι λίγο και είμαι all-in και γώ. Ανοίγουν κα φύλλα μας και έχει ΚΚ. Έχω 85% πιθανότητες υπερ μου και στο river ανοίγει Κ...Έβαλα το full μου στον κώλο μου...

    Ηδονική παρτίδα... Γιατί γίνονται αυτά????????????????


    φίλε σε λυπήθηκα...απορώ γιατί έκανες πως το σκεφτόσουν αλλά τεσπα.
    Μόλις έχασα 30-δόλλαρο all-in με ΑΑ από ΚΚ με Κ στο φλόπ...

  15. #45
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    ξεκινησα με 1.2 ευρο για πλακα τα πηγα 63. εστειλα 10 σε ενα φιλο και μετα εχασα τρια 16ευρο τουρνουα και σε ολες τις παρτιδες μπηκα με ζευγαρια... και ο διπλανος μου ειχε και τις 2 φορες και αυτος ζευγαρι (καλυτερο).. *&^%%$#
    Last edited by freak brother; 27-12-2010 at 14:36.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

Similar Threads

  1. Warhammer Online
    By Deggial in forum PC & Games
    Replies: 125
    Last Post: 22-07-2009, 15:27
  2. Online agores
    By Once_Emperor in forum Musicians Chat
    Replies: 23
    Last Post: 21-02-2006, 01:17
  3. Anarchy Online
    By minus6 in forum PC & Games
    Replies: 5
    Last Post: 02-11-2005, 11:34
  4. Palermo Online
    By Ithilmir in forum General Discussion
    Replies: 41
    Last Post: 13-11-2004, 00:41
  5. Ultima Online
    By Fourka in forum PC & Games
    Replies: 9
    Last Post: 03-09-2004, 23:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •