Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 136

Thread: greektvsubs closed

  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    by the river of the fogpalace
    Posts
    264

    Default Re: greektvsubs closed

    πολύ ωραίος
    For Byleits bror farar...
    ...Kva er det ikkje Kampfar klaren?

  2. #62
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default Re: greektvsubs closed

    Quote Originally Posted by rincewind2k
    Quote Originally Posted by carheart
    Πρέπει εδώ να πει κάποιος όμως, και θα το κάνω εγώ, πως οι μεταφραστές στο greektvsubs (όχι όλοι, κάποιοι) ήταν τόσο κόπανοι τόσο στη μετάφραση όσο και στη συμπεριφορά στο forum, που με είχαν "ρίξει" στους αγγλικούς υπότιτλους μια ώρα αρχίτερα.
    ναι και επίσης να πούμε οτι αν κλείσουν αντί απλά να μεταφερθούν και να κάνουν τους κινέζους θα είναι μεγάλες αδερφές. this is the internet ffs.
    απο τη συμπεριφορατους ξεκοψα απτα φορα τους

  3. #63
    Ryan Gosling zihuatanejo's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Islington.
    Posts
    1,665

    Default Re: greektvsubs closed

    Γιατί, τι παιζόταν εκεί μέσα;

  4. #64
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default Re: greektvsubs closed

    δε προχωράμε,τρέχουμε κύριοι!1-2,1-2

  5. #65

    Default Re: greektvsubs closed

    κάνουμε ένα ping στην epoe:

    ping http://epoe.hr1.gr/ -t

    και τους γαμάμε τον σερβεράκο.

    καβλωτικό;

  6. #66
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default Re: greektvsubs closed

    Ρε σεις για πειτε, εγω γενικα σπαζομουν πολυ με αυτο που λεει ο καρχαρτ, η συμπεριφορα τους ειναι απαραδεκτη, για να ανοιξεις νεο τοπικ πρεπει να συμφωνησεις σε 100 παπαριες, πρεπει να διαβασεις τι δεν πρεπει να κανεις και γενικα εχουν ολο αυτο το δαπιτικο συστημα (σορρυ για την κατηγοριοποιηση φιλε δαπιτη που διαβαζεις) οπου και καλα ειναι ολοι ενημερωμενοι και self righteous και για να σε βοηθησουν με κατι που ψαχνεις πρεπει κι εσυ να κανεις κατι για αυτους και γενικα βαριεμαι να πω κι αλλα πανω σε αυτο ειδικα απο τη στιγμη που δε χρησιμοποιω κομματα γιατι μου τη σπανε ολα.

    Θελω τους υποτιτλους για το Smallville, για ολες τις σεζον, αλλα ειδικοτερα τις δυο πρωτες γιατι στις αλλες μου λειτουργουν μια χαρα, αλλα οτι υποτιτλο εχω απο τις δυο πρωτες σεζον σκαει πιο νωρις απο οτι η δραση στην ταινια και ειναι ξενερωτικο και μαλιστα εκθετικο, δε συγχρονιζει αν του βαλεις καθυστερηση. Τους βρηκα στο tvsubtitles.net που γαμαει γενικα. Αν τους εχει κανει ςας τους στειλειε με ενα ιμειλ ξερω γω, αν οχι, νοοου γουοριζ.

    Παρεπιπτοντως, κανω εντιτ τωρα για να σας πω οτι εστειλα ΠΜ στον τυπο που ειναι γενικα υπευθυνος για το Smallville section το εξης:

    Ο σχεδον τελεια εντελως λαθος συγχρονισμος μου με εκανε να ψαχνω για ελληνικους υποτιτλους του Smallville 2 μερες μετα το κατεβασμα των αρχειων, με συνεπεια να εχω βρει μεν μια σειρα υποτιτλων απο το http://www.tvsubtitles.net/ αλλα ειναι ελλιπης, καθως μερικα επεισοδια λειπουν και καποια αλλα δε συχρονιζονται με το κειμενο, μπορεις μηπως να με βοηθησεις? Φανταζομαι θα εχεις ολους τους υποτιτλους... Πιο πολυ με ενδιαφερει για τις 2 πρωτες σεζον (τωρα ξεκιναω να το βλεπω... ) αλλα δε θα ελεγα οχι και στις επομενες καθως δεν τις εχω ελεγξει ολες αν ειναι μια χαρα...Θενξ οπως και να χει.

    Και μου απαντησε το εξης.

    Εδώ θα σε στεναχωρέσω,δεν έχω κανέναν υπότιτλο,τα έχω κάνει όλα dvd,αν θες ψάξε εδώ http://www.tvsubtitles.net έχει και ελληνικούς για την σειρά!

    Ποσο με εγραψε σταρχιδια του ομως?

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    603

    Default Re: greektvsubs closed

    Fixxxer στο θέμα του συγχρονισμού βρήκα την υγεια μου με το Time Adjuster. Πανέυκολο προγραμματάκι και σε 2 λεπτα έχεις συγχρονισμένους υπότιτλους. Ποτέ δεν με απογοήτευσε.. Αν πάλι δεν τα καταφέρεις δως μου το email σου να σου στείλω ότι έχω απο τις 2 πρώτες σεζον

  8. #68
    Senior Member karharias's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Γκρι-χελ-λαντ
    Posts
    1,189

    Default Re: greektvsubs closed

    ευκαιρία να το κανουν greektvsubs.vu ή καπου που να μην εχει δικαιωδοσία η ΕΠΟΕ.. απορω τι αλλο οργανισμο θα σκεφτουν για να καταπολεμήσουν την "δωρεάν πειρατεια"
    Hey Bobby Marley, sing something good to me
    this world go crazy, it's an emergency

  9. #69
    Kenny Dalglish mrmaiden's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    St. James's Gate Brewery, Dublin
    Posts
    1,275

    Default Re: greektvsubs closed

    Fixxxer, yparxei kai to programma Subtitle Workshop, opou mporeis na sygxroniseis tous ypotitlous. Den einai toso aplo sti xrisi tou stin arxi alla kanei poly kali douleia otan to synithiseis. Opote no worries ama exeis asygxronistous ypotitlous. Kata 90 % tha tous montareis sosta. To ypoloipo 10% afora periptoseis opou oti kai na kaneis den vgazeis akri giati paizei malakia me ta framerates kai otan tsekareis tous ypotitlous se alla simeia einai ok kai se alla ginetai kolasi.
    Brotherhood Without Banners

  10. #70
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default Re: greektvsubs closed

    Quote Originally Posted by karharias
    ευκαιρία να το κανουν greektvsubs.vu ή καπου που να μην εχει δικαιωδοσία η ΕΠΟΕ.. απορω τι αλλο οργανισμο θα σκεφτουν για να καταπολεμήσουν την "δωρεάν πειρατεια"
    Η ΕΠΟΕ είναι ένας ιδιωτικός οργανισμός, δεν έχει δικαιοδοσία σε τίποτε, δεν είναι ούτε ελεγκτική ούτε δικαστική αρχή.

    Οι ελληνικές εισαγγελικές και δικαστικές αρχές, όμως, συνεχίζουν να έχουν δικαιοδοσία είτε το site βρίσκεται στην Ελλάδα είτε όχι, εφόσον το φυσικό πρόσωπο που εκτελεί την πράξη διαμένει στην Ελλάδα.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  11. #71
    Senior Member karharias's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Γκρι-χελ-λαντ
    Posts
    1,189

    Default Re: greektvsubs closed

    αχα.. οπως κ να χει, μπορει να "αλλάξει" το site κα να μεταφερθει, όπως εχει γίνει με αλλα. Μετά άντε βρες
    Hey Bobby Marley, sing something good to me
    this world go crazy, it's an emergency

  12. #72
    antimusic rincewind2k's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    planet motherfucker
    Posts
    3,119

    Default Re: greektvsubs closed

    Quote Originally Posted by Deggial
    Οι ελληνικές εισαγγελικές και δικαστικές αρχές, όμως, συνεχίζουν να έχουν δικαιοδοσία είτε το site βρίσκεται στην Ελλάδα είτε όχι, εφόσον το φυσικό πρόσωπο που εκτελεί την πράξη διαμένει στην Ελλάδα.
    εφόσον ξέρουν ποιο είναι το φυσικό πρόσωπο που εκτελεί την πράξη.
    ...you will die like a dog for no good reason.

  13. #73
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default Re: greektvsubs closed

    Quote Originally Posted by rincewind2k
    Quote Originally Posted by Deggial
    Οι ελληνικές εισαγγελικές και δικαστικές αρχές, όμως, συνεχίζουν να έχουν δικαιοδοσία είτε το site βρίσκεται στην Ελλάδα είτε όχι, εφόσον το φυσικό πρόσωπο που εκτελεί την πράξη διαμένει στην Ελλάδα.
    εφόσον ξέρουν ποιο είναι το φυσικό πρόσωπο που εκτελεί την πράξη.
    Είναι σχετικά απλό να μάθει ο εισαγγελέας ποιο είναι το φυσικό πρόσωπο. Το μόνο ίσως κώλυμα θα ήταν εάν ο εισαγγελέας δε θεωρεί την υπόθεση αρκετά σοβαρή ώστε να ασχοληθεί.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  14. #74
    Senior Member karharias's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Γκρι-χελ-λαντ
    Posts
    1,189

    Default Re: greektvsubs closed

    θελω να πω οτι το φυσικο προσωπο μπορει να δημιουργησει ενα παρομοιο site μονο με την βαση δεδομένων, όχι και το forum πχ (γενικα κατι που να μην ειναι αντιγραφη του site του) σε κάποια χώρα που δε μπορουν να τον βρουν και στο δικό του site να αρνηθει πάσα σχέση με το site εκείνο. έχει συμβει σε αλλες περιπτώσεις με ικανοποιητικά αποτελέσματα.

    αληθεια αυτο το καθεστως που θέλουν να περασουν ειναι υπαρχει μονο στην ελλάδα? γιατι site του εξωτερικου με subs δεν εχουν κλέισει ακόμη ή εστω προσωρινα?
    Hey Bobby Marley, sing something good to me
    this world go crazy, it's an emergency

  15. #75
    Πουλο απο δω μεσα Boris-san's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Δε λεμε,περιφρουρειται
    Posts
    1,866

    Default Re: greektvsubs closed

    To kinhma pou legame!Krima pantws.Egw proswpika den exw provlhma xwris alla polloi 8a exoune krima krima
    Τα λεμε:και να θυμαστε παντα οποτε ειστε ηρεμοι για να τσαντιζεστε:

    ΕΑΜ ΕΛΑΣ ΕΠΟΝ ΟΠΛΑ ΔΣΕ
    ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΣΤΟ ΚΚΕ





    Φχαριστω το Νασουμ για τη δορθωση.Γεια σας και παλι

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •