Page 30 of 38 FirstFirst ... 202829303132 ... LastLast
Results 436 to 450 of 565

Thread: Κύπελλο UEFA 2008-2009

  1. #436
    Zero Black Darkling's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Alter Ego
    Posts
    5,301

    Default Re: Κύπελλο UEFA 2008-2009

    αυτο δε μπορει να απαντηθει ομως ουτε απ τη μια ουτε απ την αλλη.
    Ειτε ο Κοκκαλης θα κρατησει τον Βαλβερδε οπως ολα τα ρεπορταζ του οσφπ λενε οτι θελει.
    Ειτε θα τον διωξει αυριο πρωι π.χ.
    Δε μπορω να προβλεψω κατι, και μεχρι να αλλαξει κατι ειναι προπονητης του Ολυμπιακου.
    Μεχρις στιγμης υπαρχει συνεπεια.
    Οτι τον θελουν και για του χρονου ειναι στανταρ.
    when it goes to .999 then I rise and there I shine

  2. #437

    Default Re: Κύπελλο UEFA 2008-2009

    Όχι ακόμα. Αρχή συνέπειας θα ήταν αν του αγόραζαν τους παίκτες που ήθελε καταρχάς και στην ώρα τους το καλοκαίρι και τον Γενάρη. Έχει πέσει και η άποψη ότι δεν ανανεώνει γιατί δεν παίρνει διαβεβαιώσεις και για τις μεταγραφές του επόμενου καλοκαιριού. Επίσης, ειδικά για τον γαύρο, δε θεωρώ στήριξη να κρατήσει τον προπονητή το καλοκαίρι, το έγραψα και πιο πάνω. Μάλλον συνέχιση του πάτερν που λέει κρατάμε όποιον μας παίρνει το πρωτάθλημα από νωρίς, ψύχωση και τα ρέστα. Για του λόγου το αληθές:

    Μετά τον Μπάεβιτς έφυγαν από τον γαυρο 11 προπονητές. Αν θεωρήσουμε λογικά τους Κόλια, Γκόγκιτς, Αλέφαντο και Σεγκούρα υπηρεσιακούς (δηλαδή με ημερομηνία λήξης γνωστή, από λίγες μέρες, μέχρι το πολύ το τέλος της χρονιάς), έχουμε 7 (ο Τάκης είναι 2 φορές προφανώς):

    ΜΠΙΓΚΟΝ Αλμπέρτο (Ιταλός) 11.11.1999 - 10.4.2000
    ΜΑΤΖΟΥΡΑΚΗΣ Γιάννης 10.4.2000 - 25.11.2000
    ΛΕΜΟΝΗΣ Τάκης 25.11.2000 - 9.10.2002
    ΚΑΤΑΝΕΤΣ Σρέτσκο (Κροάτης) 7.11.2002 - 7.2.2003
    ΠΡΟΤΑΣΩΦ Όλεγκ (Ουκρανός) 9.2.2003 - 17.3.2004
    ΜΠΑΓΕΒΙΤΣ Ντούσαν 1.6.2004 - 1.6.2005
    SOLLIED Trond (Τροντ Σόλιντ) (Νορβηγός) 5.7.2005 - 28.12.2006
    ΛΕΜΟΝΗΣ Τάκης 29.12.2006 - 11.3.2008

    Οι μισοί από αυτούς απολύθηκαν στο πρώτο μισό της χρονιάς, ενώ όλοι ήταν εκεί (τουλάχιστον) από την προηγούμενη (στην οποία και πήραν το πρωτάθλημα) με τα πρώτα στραβά.

    Όντως δε μπορούμε να προβλέψουμε αν τώρα θα υπάρξει συνέπεια. Ο βαλβερδε είναι καλός και δεν κλέβει δόξα από τον θειο. Δε ζητάει και τρομερά πράγματα μάλλον. Αλλά το να ελπίζετε κάθε φορά ότι "τώρα είναι η ώρα που θα έχουμε συνέπεια" είναι αφελές.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  3. #438
    Zero Black Darkling's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Alter Ego
    Posts
    5,301

    Default Re: Κύπελλο UEFA 2008-2009

    Απ αυτους που αναφερεις ο Μπιγκον κι ο Σολιντ τα σκατωσαν, ο Προτασωφ επρεπε να ειναι υπηρεσιακος αλλα το επαιξε κανονικος (μαλακια του Κοκκαλη) και φυσικα αποτελεσμα ητο η επταρα, τον Ματζουρακη τον εβριζε ολο το γηπεδο και επισης δεν επλενε τα δοντια του, και ο Μπαεβιτς φυσικα και επρεπε να φυγει.
    when it goes to .999 then I rise and there I shine

  4. #439

    Default Re: Κύπελλο UEFA 2008-2009

    Πάσο!
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  5. #440
    γκεστάλ nothingman's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    καβάλα στο δελφίνι
    Posts
    5,927

    Default Re: Κύπελλο UEFA 2008-2009

    εγώ πάντως δε λέω να φύγει ο βαλβέρδες, ίσα-ίσα που τον θεωρώ καλό προπονητή καθώς η (περιορισμένων οικονομικών δυνατοτήτων) εσπανυόλ μια χαρά μπαλίτσα έπαιζε και όσο καιρό είναι εδώ έχει δείξει ότι μια κάποια σοβαρότητα τη διαθέτει και γενικά δεν έχω πιάσει πως προέκυψε αυτό σα ζήτημα στην εδώ κουβέντα μας. ούτε έφαγα κόλλημα επειδή έδιωξε το λεμονή. να θυμήσω βέβαια ότι μαζί με το λεμονή έφυγε και ο ίβιτς και η ιδέα ενός συγκεκριμένου μοντέλου διοίκησης ας πούμε του ποδοσφαιρικού τμήματος που γούστα είναι αυτά αλλά εμένα μου φάνηκε ότι δεν πήγε και άσχημα για πρώτη χρονιά εφαρμογής. δεν καταλαβαίνω βέβαια πως αποδεικνύεται το βαλβέρδε>>λεμονής, όχι ότι διαφωνώ απαραίτητα αλλά πως φτάσαμε κιόλας στο ότι αποδείχθηκε δεν το πιάνω. αλλά δεν έχει και τόση σημασία η σύγκριση, εγώ πχ αν ήταν στο χέρι μου θα τον κρατούσα εύκολα. εγώ επίσης αν ήμανε ο βαλβέρδε θα έτρεχα ήδη προς οποιαδήποτε ομάδα σοβαρού πρωταθλήματος με ήθελε. λογικότατο είναι ας πούμε ότι το τρενάρει και αυτός, δεν έχει καμιά υποχρέωση νομίζω να κάτσει και άλλα πολλά χρόνια ούτε να απαντήσει όποτε θέλουμε. η συνεργασία είναι διμερής σχέση, δεν του κάνουμε χάρη. εξάλλου αν φύγει, πιθανότατα θα χαθεί στη λήθη του χθες η μεταφράστρια την οποία θέλω να την κεράσω στρατσιατέλλα στο δεληολάνη και μετά να πάμε ένα σινεμαδάκι στο κέντρο, να δούμε almodovar ή το torrente. ίσως και κανά ποτό στο low profile μετά, πάω στοίχημα πίνει βότκα το χειμώνα και τεκίλα όταν ανοίγει ο καιρός.

    δεν εξετάζω επίσης πόσα λεφτά πέσανε από τον πρόεδρα γιατί δε με νοιάζει. δεν έχω ακούσει όμως κανένα σύμπαν να φωνάζει για αμυντικά χαφ και επιθετικούς που λες. δε θυμάμαι δλδ, ακούστηκε τίποτε στο γήπεδο; μειώθηκε ο κόσμος που πάει; έγινε κάτι τέλος πάντων ή ελπίζουμε να μπει ο σωκράτης στο ηαρ να διαβάσει και να πάρει ιδέες; ωπ!! ο κόσμος δλδ δεν έκαμε τίποτε!! πανηγύρισε το πρωτάθλημα, το έκαψε για το κύπελλο, τα έσπασε για 145 χρόνια πούτσας στο βάζελο. ο κόσμος, μιτς, αφού διάβασε τι είπα έκανε ένα τεράστιο ποστ από κάτω και χρησιμοποίησε ως επιχείρημα την γκρίνια και την αδυναμία των υπόλοιπων.

    το πρώτο ποστ πάντως το έκαμα περισσότερο για να ξεκαυλώσω παρά γιατί ήλπιζα πως θα άνοιγε η οποιαδήποτε συζήτηση που θα έφερνε και πραγματικά αποτελέσματα και συμπεράσματα. οπότε σκάω εδώ και τα υπόλοιπα τα λέμε αύριο στο μεγάλο ματς των τζένεραλς στις 9, είσοδος ελεύθερη, τέικ νο πρίζονερς, αζαντάουα και τα ρέστα.

    (αυτό με τα δεκάλεπτα του τζόλε είναι ινσάιντ τζόουκ ή το εννοείς έτσι ακριβώς όπως το έγραψες; γιατί λολ)
    ~
    "Why didn't it kill him?" she said.
    "Unforgivably sloppy workmanship at the hand grenade factory," I said.
    ~

  6. #441
    Zero Black Darkling's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Alter Ego
    Posts
    5,301

    Default Re: Κύπελλο UEFA 2008-2009

    εδω να σημειωσω πως ειμαι ο μονος στο παγκοσμιο στερεωμα που δεν ειμαι πεισμενος πως ο Σολιντ δεν ηταν τοσο αμπαλος οσο λενε ολοι, συμπεριλαμβανομενου οπαδων ολυμπιακου σε ποσοστο 99,9976% και οτι ηθελε να παιξει 4-3-3 με τον Ντραγκουτινοβιτς (π.χ.) και τον Σιμουνιτς και τον Ιβερσεν, και τελικα καποιος (!!) του πηρε Ντομι, Ζουλιο Σεζαρ και Κωνσταντινου.
    when it goes to .999 then I rise and there I shine

  7. #442

    Default Re: Κύπελλο UEFA 2008-2009

    Μπα δεν έχεις πολύ άδικο. Απλά δεν έπιασε το νόημα.
    Neon Dreamers Nevermore Fan Club

  8. #443
    Zero Black Darkling's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Alter Ego
    Posts
    5,301

    Default Re: Κύπελλο UEFA 2008-2009

    Ναθινμανε, τη συζητηση με το τι επρεπε να κανει ο κοσμακης το εχουμε ξαναπει. Αν εχεις δει ομαδα που να λενε με πανώ στις κερκιδες "παρε αμ. χαφ, σκυλο αλλα να ξερει και μπαλα! και παιξε με 4-2-2-1-1 με ρομβο" τοτε δειξτη μου. ο κοσμος γκρινιαξε. μπορει οχι σε σωστο βαθμο, αλλα αν ειναι κατι στανταρ, ειναι πως στο Καραισκακη (ΟΑΚΑ πριν) αμα δεν τραβαει η ομαδα, η γιουχα δεν ειναι και κατι δυσκολο να βγει.

    Οσο για την προτροπη σου "μειωθηκε ο κοσμος που παει στο γηπεδο?" εγω διαφωνω υπερκαθετα. Ο κοσμος μιας ομαδας ειναι για να πηγαινει στο γηπεδο. αυτα τα "δεν παταω γηπεδο γιατι δεν πηραμε πρωταθλημα/κυπελλο/αμυντικο χαφ/φροντιστη" δε μου αρεσουν. ειναι καθαρα προσωπικη αποψη, και στο γηπεδο θα παω ακομα κι αν δεν μπορουμε να αλλαξουμε μια πασα μεταξυ μας. (οχι εμεις, εμεις και αλλαζουμε, ελα μωρη Τζενεραλς)

    Ο τελικος του κυπελλου ειναι ενα (1) ματς. Το Κερδιζεις, χαιρεσαι, ακομα και αν εισαι 59ος στο πρωταθλημα. Δεν καταλαβαινω τι θα επρεπε να κανουν. Και το "εκαψε" ειναι υπερβολη.

    Τελος με Βαλβερδε επαιξε σαφως καλυτερη μπαλα, τουλαχιστον σε μεγαλυτερο χρονικο διαστημα. Κι εγω θα θελα το Λεμονη, ποτε μα ποτε, δεν ειπα τιποτε το αντιθετο. Παραμενει ο προπονητης με τα καλυτερα (και εντυπωσιακοτερα) αποτελεσματα στην νεωτερη ιστορια του Οσφπ.
    Αλλα περσι πηγαινα με Ματζελλαν σχεδον σε καθε εντος εδρας ματς, και πραγματικα δεν παλευοταν η κατασταση. Τραγικοτατο θεαμα.
    when it goes to .999 then I rise and there I shine

  9. #444
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default Re: Κύπελλο UEFA 2008-2009

    Quote Originally Posted by Darkling
    π.χ. ο Μπερνιν δεν πρεπει να εκραξε για το 0-0 με Ηρακλη και το πεναλτυ του ηρακλη, γιατι ο παο δεν υπηρχε στο γηπεδο.

    Κατα τ αλλα εγω ειπα με ανεση, οτι ο Ολυμπιακος ευνοηθηκε σφόδρα με τους Αρειανοι.
    profanws kai den ekraxa opws den ekraxa gia to mpenalntoi me to aek re su mitso.
    an i omada mou de paizei mpala ti na pw?
    oti tha mporousame me to aek na paroume to x(pou htan kai to pio dikaio) kai me hraklh tha mporousame xwris na paixoume mpala me 2 faseis pou mallon mas dikaionoun alla ousiastika einai amfisvhtoumenes, na paroume th nikh?
    oxi re mits de to lew
    den exw skata sto kefali mou
    to oti se antistoixh periptwsh an o gauros htan sth thesh m,as, oti tha epairne 6 pontakia gia plaka einai allou papa euagelio
    de thelw na mpw sth diadikasia na katsw na lew re autos giati pairnei ta sfurigmata theloume kai emeis.
    oxi de prokeitai na to pw. apla lew na kopoun kai se autous ta sfurigmata
    alla auto de ginetai
    kai gia na katalixw, makari na mhn uphrxe paraga. makari an den uphrxe paraga na dunamwne pragmatika o olumpilagos kai oxi ftiaxta, gia na dunamwsoume kai emeis. kai makari na paizotan kathari mpala.
    kai as xaname




    tipota apola auta omws de tha ginei
    giauto arnoumai (profanws kai logw tis anikanothtas mas tosa xronia na allaxoume kai 2 pases) na xanapaw ghpedo an den eudokimhsoun oi sunthikes

    alla logia na agapiomaste
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

  10. #445
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default Re: Κύπελλο UEFA 2008-2009

    Εγώ είμαι με Νάθινγκμαν που παίρνει τα ποστ οφ δε ντέι σε ρυθμό προπονήσεως, αλλά νομίζω ότι πέραν από κάποιες υποκειμενικού χαρακτήρα διαφωνίες, δε λέμε άλλα πράγματα, απλά δεν συγχρονιστήκαμε.

    Στην αρχή του θρεντ έχω καταθέσει μεγάλο αριθμό οχετού κατά Σώκου και για το γκρέμισμα του περσινού μοντέλου/σχεδιασμού κλπ. Αυτό άλλαξε διότι δεν μπορώ να παραμένω απογοητευμένος όταν μου βγαίνουν Ντιόγο, Ντουντού, Μπελού και Λέτο. Αλλά αυτά περί κόσμου και κωλοτούμπας απέναντι στο Σώκο είναι δεδομένα, όπως είναι δεδομένα σε μεγάλη μερίδα οπαδών της ομάδας (thrylos-fans.net) που είναι γελοίο πόσο έχουμε βαρεθεί να συζητάμε για τις μαλακιάρες (+1) των μεταγραφών, ειδικά του Ιανουαρίου. Και εννοείται πως το περσινό όχι δεν το πανηγυρίσαμε, μπινελικώσαμε όσο δεν πάει το ζήτημα. Μόνο για κάτι Ντάρκους και Γκαλέτιδες χαμογέλασε το χειλάκι μας...

    Για Βαλβέρδε, καλός είναι. Δεν ξέρω πόσο πιο καλός από τον Λεμονή, ο Τάκαρος αντιμετώπισε πολλά προβλήματα πέρσι, εγώ δεν τον διαγράφω ως λίγο για το πρωτάθλημα, έδωσε απλώς αλλού βάρος, σε σύστημα που δεν τσούλαγε Ελλάδα και του κάτσανε πολλοί τραυματισμοί που δεν συνηθίζεται. Σε δεύτερο χρόνο, με τόσο καλά αποδυτήρια και με τις προσθήκες Ντουντού, Λέτο και Ντιόγο, με Μπελού στα χάι, συν Λούα επίσης έστεκε να έμενε, δεν νομίζω να μην τρίβαμε τα μάτια μας πιστεύω, αλλά αυτό δεν θα το μάθουμε ποτέ. Ο Ερνέστος ξανά από την αρχή, κάνει πολύ καλή δουλειά, αλλά κάπου είτε σιχτίρισε με το ψωλάρισμα του Σώκου, είτε χέστηκε και απλώς σιγουρεύει ό,τι μπορεί, όσο πιο νωρίς με αυτά που έχει χωρίς πλάν μπι για το αναπόφευκτο κάψιμο ("Εγώ δεν φταίω, εσύ δεν πήρες αυτούς που αυτονόητα ήθελα"). Σαν τα ματς του. Πάμε με τα χίλια και αν δεν μας κάτσει σιγουράντζες και πάμε γι'άλλα.

    Θέλω να μείνει, αλλά με τις συνθήκες που θα θέλει να μείνει, όχι φτηνάτζες πάλι για το πρωτάθλημα και "αν μας κάτσει και η Ευρώπη, θα σου πάρω και ένα χαφ" του Σώκου.

    Αυτά.
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  11. #446
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    the morgue
    Posts
    2,840

    Default Re: Κύπελλο UEFA 2008-2009

    Quote Originally Posted by Darkling
    τον Ματζουρακη τον εβριζε ολο το γηπεδο και επισης δεν επλενε τα δοντια του,
    απολυτο δικιο

    τον ειδα τον βρωμερο ρουμανο στο ηρακλειο σε ενα καταστημα ρουχων και εψαχνε να βρει τζιν ο παπαρας και ειχε αλλαξει 6 τζιν και το ενα του στενευε στον καβαλο το αλλο ειχε μακρια μπατζακια...

    αυτος ο ανθρωπος ειναι σιχαμενος.
    πηγα να τον φτυσω αλλα ειχε μαζι του και ενα γοριλα και φοβηθηκα.
    Πονος Μυαλου!

  12. #447
    Vic Ford Prefect's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Stavromula Beta
    Posts
    3,042

    Default Re: Κύπελλο UEFA 2008-2009

    Δόκτωρα είστε Ηράκλειο; Μπίζνες ορ πλέζουρ;
    42
    -------
    Δεν ελπίζω τίποτα
    Δεν φοβάμαι τίποτα
    Είμαι ξέμπαρκος

  13. #448
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    the morgue
    Posts
    2,840

    Default Re: Κύπελλο UEFA 2008-2009

    δουλευω στα ρεθυμνα στο Γ.Ν.Ν.Ρ.
    ηρακλεια ειναι η δικια μου και πηγαινοερχομαι.
    τωρα βεβαια εχω να πατησω 1.5 μηνα αλλα συνηθως ερχομουν για 2 απ τις 7 μερες της βδομαδας.
    πηγα και παγκρητιο στην πουτσα με εργοτελη.
    βριζαμε κουτσιανικουλη για τα κοκκινα παπα του.
    Πονος Μυαλου!

  14. #449
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default Re: Κύπελλο UEFA 2008-2009



    τωρα ειδα το μεγαλειωδες.. ΑΝΤΙ ΓΙΑ 2-2 χαχαχαχαχα
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  15. #450
    ρεταλι BURNIN AMBITION's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    κατω απο την παντοφλα
    Posts
    10,069

    Default Re: Κύπελλο UEFA 2008-2009

    kalwsirthes re freak
    ποθτανα ολα
    <Mitsmann>
    ολοι ειστε αβαγκαρντς αλλα οταν μπαινει το ΜΠΑΗ ΜΟΥΝΛΑΗΤ ΓΟΥΗ ΡΑΗΝΤ θυμαστε ολοι τι ειστε και απο που ερχεστε



    iola 11
    www.facebook.com/iola11
    www.reverbnation.com/iola11 www.soundcloud.com/iola11 www.twitter.com/iola11band

    Quote Originally Posted by Atropos View Post
    Κατά τ' άλλα, γι αυτόν το λόγο το GoT είναι σειρά με @@. Αν ήταν να κερδάει πάντα ο καλός και ο Ολυμπιακός με το Αιγάλεω, θα βλέπαμε Σβαρτσενέγκερ.

Similar Threads

  1. ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2008-2009
    By Tonosalata in forum Athletics
    Replies: 2783
    Last Post: 08-07-2009, 21:08
  2. A1 Basket 2008-2009
    By Odonian in forum Athletics
    Replies: 1160
    Last Post: 26-06-2009, 16:03
  3. Replies: 630
    Last Post: 10-05-2009, 01:24
  4. Κύπελλο UEFA 2007-08
    By eleventh guardian in forum Athletics
    Replies: 747
    Last Post: 16-05-2008, 15:41
  5. UEFA Champions League 2007-2008
    By jack the ripper in forum Athletics
    Replies: 93
    Last Post: 04-09-2007, 21:41

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •