Results 1 to 11 of 11

Thread: Krifes kameres pali alla kalitero thread ap tou Kantirou

  1. #1
    Bastard Samurai Pitsadoros's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    σκατά και εμετός
    Posts
    2,842

    Default Krifes kameres pali alla kalitero thread ap tou Kantirou

    stis efimerides edw stin germania diavazoume poli sixna ton teleutaio kairo gia krifes kameres k korgious se katastimata megalwn etaireiwn. sta lidl k sta magazia tis telekom k allou pou de thimamai pou apokaliftike oti ipirxan siskeues pou magnitoskopousan sizitiseis twn ipallilwn sta apoditiria k stous xwrous pou kanoun dialeimma. stin ellada pws einai ta pramata? giati sto mpoutso na thelei o ergodotis na kanei kati tetoio? poio to noima? den einai megali katapiesi gia ton ergazomeno pou prepei na prosexei to gkwlo tou sinexws k de mporei na iremisei oute sto dialeimma tou? de sas kanoun sinwmosiologous ol auta? sizitiste ta kauta erwtimata
    Cut your flesh and worship Santa

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    στην Ελίτ.
    Posts
    1,984

    Default Re: Krifes kameres pali alla kalitero thread ap tou Kantirou

    Α εμείς εδώ δεν έχουμε τέτοια προβλήματα. Το αφεντικό μου είναι τέλειο και το αγαπώ πολύ και είναι το καλύτερο αφεντικό του κόσμου όλου και αν με βλέπει τώρα θα ήθελα να του πω ότι είμαι ο πιο πιστός και αφοσιωμένος υπάλληλος επίσης να διώξεις τη Μαρία θέλει να έρθει να σου ζητήσει αύξηση λέει άσε που κλέβει κι απ'το ταμείο η σκρόφα.
    This lovely lady got the thickness
    Can I get a Hell Yeah

  3. #3
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default Re: Krifes kameres pali alla kalitero thread ap tou Kantirou

    κάνουν δειλά δειλά την εμφάνισή τους κι εδώ.

    μάλιστα, τελευταία είχε δημιουργηθεί παρόμοιο θέμα σε δημόσιες υπηρεσίες στη νομαρχία της περιοχής. η δικαιολογία για την τοποθέτηση συστημάτων παρακολούθησης ήταν η τήρηση του ωραρίου και η αλήθεια είναι ότι κάποιοι υπάλληλοι το είχαν βγάλει απ'τα μάτια, αλλά η ιστορία λήθηκε με εφόδους από το νομάρχη. προσωπικά, επειδή είχα επαφή με αυτές τις υπηρεσίες, δε με ενδιέφερε η τήρηση του ωραρίου, όσο η σωστή δουλειά. εννοείται τις κάμερες τις θεωρώ μεγάλη μαλακία.
    Rock or Nothing

  4. #4
    Winterborn pitchfork's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Mountains of madness
    Posts
    8,342

    Default Re: Krifes kameres pali alla kalitero thread ap tou Kantirou

    Εγώ στο γραφείο που δουλεύω έχω βάλει κάμερα στο λογιστήριο μας γιατί έχουμε μια καινούρια που σχεδόν ποτέ δε φοράει σουτιέν και έχει και γαμάτα βυζιά.
    Blood for all tears shed
    And Fire for hate
    Death for what shall become
    All false ones fate

  5. #5
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default Re: Krifes kameres pali alla kalitero thread ap tou Kantirou

    Αυτά είναι βλακίες. Δημιουργείται κλίμα ανασφάλειας και πίεσης στους εργαζομένους, με αποτέλεσμα να μειώνεται η αποδοτικότητα τους.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  6. #6
    Πουλο απο δω μεσα Boris-san's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Δε λεμε,περιφρουρειται
    Posts
    1,866

    Default Re: Krifes kameres pali alla kalitero thread ap tou Kantirou

    Quote Originally Posted by pitchfork
    Εγώ στο γραφείο που δουλεύω έχω βάλει κάμερα στο λογιστήριο μας γιατί έχουμε μια καινούρια που σχεδόν ποτέ δε φοράει σουτιέν και έχει και γαμάτα βυζιά.
    Τα λεμε:και να θυμαστε παντα οποτε ειστε ηρεμοι για να τσαντιζεστε:

    ΕΑΜ ΕΛΑΣ ΕΠΟΝ ΟΠΛΑ ΔΣΕ
    ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΣΤΟ ΚΚΕ





    Φχαριστω το Νασουμ για τη δορθωση.Γεια σας και παλι

  7. #7

    Default Re: Krifes kameres pali alla kalitero thread ap tou Kantirou

    Quote Originally Posted by Deggial
    Αυτά είναι βλακίες. Δημιουργείται κλίμα ανασφάλειας και πίεσης στους εργαζομένους, με αποτέλεσμα να μειώνεται η αποδοτικότητα τους.
    συμφωνω
    δε νόμίζω ότι οι εργοδότες σκεφτονται ετσι.

    προκειμένου να αποφυγουν το δύσκολο δρόμο της συζήτησης με τον εργαζόμενο (σε περίπτωση που αντιμετωπίζει προβλήματα) και τις διαπροσωπικες σχεσεις και συναισθηματισμους διαλέγουν το συντομο δρόμο του βούρδουλα (στην περιπτωση που συζηταμε οι καμερες)

    Το θέμα είναι ότι καμερες ασφαλείας χρησιμοποιυνται ήδη (πιστεύω) με τέτοιο σκοπο. Δεν είναι αναγκη να βάλουν στο ίδιο το γραφείο σου, ή μπροστα στη μούρη σου.

    Να κανω λίγο και το δικηγόρο του διαβόλου. Ειμαι εργοδότης, νομίζω οτι με κλέβεις. αν βάλω κάμερα στο ταμείο για να το αποδείξω ειμαι αρχίδι?
    Ο Μαξ ήταν εγωιστής.

  8. #8
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default Re: Krifes kameres pali alla kalitero thread ap tou Kantirou

    Quote Originally Posted by distortionofperception
    Να κανω λίγο και το δικηγόρο του διαβόλου. Ειμαι εργοδότης, νομίζω οτι με κλέβεις. αν βάλω κάμερα στο ταμείο για να το αποδείξω ειμαι αρχίδι?
    Χάρη στα κουμπιούτερς και τα management information systems είναι δυνατό να παρακολουθούνται όλες οι διαδικασίες μίας επιχείρησης (π.χ. για να εντοπίζονται bottlenecks, να γίνεται πρόβλεψη των προμηθειών ώστε να μειώνεται το κόστος αποθήκης κι όλα αυτά τα ωραία). Σε μία σωστά μηχανογραφημένη επιχείρηση, εάν κάπου εξαφανίζονται μαγικώς χρήματα (όταν οι αποδείξεις του ταμείου έχουν μεγαλύτερο άθροισμα από τα χρήματα που υπάρχουν πράγματι μέσα), δε χρειάζονται κάμερες και χαζομάρες.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  9. #9
    Winterborn pitchfork's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Mountains of madness
    Posts
    8,342

    Default Re: Krifes kameres pali alla kalitero thread ap tou Kantirou

    Επίσης distortionofperception αν πιστεύω ότι κάποιος με κλέβει τον σουτάρω, δεν κάθομαι να πληρώνω κι άλλα λεφτά για πάρτη του με το να βάζω περιττά μηχανήματα
    Blood for all tears shed
    And Fire for hate
    Death for what shall become
    All false ones fate

  10. #10
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Krifes kameres pali alla kalitero thread ap tou Kantirou

    Quote Originally Posted by distortionofperception
    Quote Originally Posted by Deggial
    Αυτά είναι βλακίες. Δημιουργείται κλίμα ανασφάλειας και πίεσης στους εργαζομένους, με αποτέλεσμα να μειώνεται η αποδοτικότητα τους.
    συμφωνω
    δε νόμίζω ότι οι εργοδότες σκεφτονται ετσι.

    προκειμένου να αποφυγουν το δύσκολο δρόμο της συζήτησης με τον εργαζόμενο (σε περίπτωση που αντιμετωπίζει προβλήματα) και τις διαπροσωπικες σχεσεις και συναισθηματισμους διαλέγουν το συντομο δρόμο του βούρδουλα (στην περιπτωση που συζηταμε οι καμερες)

    Το θέμα είναι ότι καμερες ασφαλείας χρησιμοποιυνται ήδη (πιστεύω) με τέτοιο σκοπο. Δεν είναι αναγκη να βάλουν στο ίδιο το γραφείο σου, ή μπροστα στη μούρη σου.

    Να κανω λίγο και το δικηγόρο του διαβόλου. Ειμαι εργοδότης, νομίζω οτι με κλέβεις. αν βάλω κάμερα στο ταμείο για να το αποδείξω ειμαι αρχίδι?
    τι εξοργιστικό ποστ θε μου.
    this is radio freedom.

  11. #11
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default Re: Krifes kameres pali alla kalitero thread ap tou Kantirou

    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


Similar Threads

  1. Kantirou
    By The Good Son in forum General Discussion
    Replies: 89
    Last Post: 18-09-2008, 09:14
  2. To pio popular thread tou Forum
    By president in forum General Discussion
    Replies: 8
    Last Post: 06-05-2008, 14:24
  3. to prwto thread tou 2005
    By freak brother in forum General Discussion
    Replies: 26
    Last Post: 03-01-2005, 15:05
  4. To thread me tis loukanikopites tou CEID
    By When Black Roses Bloom in forum General Discussion
    Replies: 10
    Last Post: 29-12-2004, 19:27
  5. i ekdikish oxi tou karagiozh(ares thomas) alla tou rockavlou
    By rockavlon in forum General Discussion
    Replies: 10
    Last Post: 28-07-2004, 16:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •