Page 33 of 119 FirstFirst ... 2331323334354383 ... LastLast
Results 481 to 495 of 1775

Thread: Το ER που θέλουμε.

  1. #481
    Senior Member wom's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Gullaldr
    Posts
    1,446

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    @deggial (hint: perl) δεν χρειαζεται τεχνικη προσεγγιση σε ενα τοσο χρησιμο θεμα. Αλλωστε, ειναι γνωστο τις πασης οτι το ER ζει μακρια απο την forthnet.

    @dragonlord και ας πουμε ζητημα ειναι οι moderators σαν φυσικα προσωπα η το αυστηρο(τερο) moderating σαν εννοια?

    over and out.
    section .text
    global _start
    _start:
    xor ebx, ebx
    mov eax, ebx
    inc eax
    int 80h
    ret

  2. #482
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Anywhere but here and not today.
    Posts
    858

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Αν σκεφτείς ότι η λύση που είχε προτείνει τότε ο άθεηστ (μεταξύ σοβαρού κι αστείου υποθέτω, αν και το ύφος ήταν σοβαρό) ήταν να κάνουμε ban τους πάντες, να βγάλουμε νέους κανόνες και να κάνει register όποιος θέλει, ίσως όντως να ήταν στ'αρχίδια τους το φόρουμ. Με τη σημερινή του μορφή πάντως σίγουρα.
    Ρε, πραγματικά, δε με νοιάζει τι γλοιωδιές θα λες πλέον, αλλά πληζ μη με πιάνεις στο στόμα σου, ναι;
    Ακόμα και αν αποφασίσεις να μεταφέρεις κάτι αληθώς.
    Live for ever.
    ~

  3. #483

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by wom
    @dragonlord και ας πουμε ζητημα ειναι οι moderators σαν φυσικα προσωπα η το αυστηρο(τερο) moderating σαν εννοια?

    over and out.
    Χμου, δεν ήταν ένα το ζήτημα. Αν διάβασες το τόπικ στα κρυφά φόρουμ, κάπου εκεί θα βρεις τις αιτίες, απλά τώρα μιλάμε για το moderating.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  4. #484

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Veinsaw
    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Αν σκεφτείς ότι η λύση που είχε προτείνει τότε ο άθεηστ (μεταξύ σοβαρού κι αστείου υποθέτω, αν και το ύφος ήταν σοβαρό) ήταν να κάνουμε ban τους πάντες, να βγάλουμε νέους κανόνες και να κάνει register όποιος θέλει, ίσως όντως να ήταν στ'αρχίδια τους το φόρουμ. Με τη σημερινή του μορφή πάντως σίγουρα.
    Ρε, πραγματικά, δε με νοιάζει τι γλοιωδιές θα λες πλέον, αλλά πληζ μη με πιάνεις στο στόμα σου, ναι;
    Ακόμα και αν αποφασίσεις να μεταφέρεις κάτι αληθώς.
    Α, ντάξει, το πιασα, αφού δε δουλεύει τίποτα άλλο απλά θα τα αρνείσαι όλα. Λες και χρειαζόταν να πω ψέματα για να σε κάνω ρόμπα ρε πούστη μου, έλεος.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  5. #485
    nihil pop metamelia3's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    the city
    Posts
    8,350

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    (μεταξύ σοβαρού κι αστείου υποθέτω, αν και το ύφος ήταν σοβαρό) ήταν να κάνουμε ban τους πάντες
    θεωρείς δηλαδή ότι μια τέτοια πρόταση θα μπορούσε να διατυπωθεί ποτέ σοβαρά;

    Πέρα απ' αυτό, όλα συνδεδεμένα είναι: το comeback σου που με ευφυέστατο υπόγειο τρόπο διέλυσε το μαγκ (η παραδοχή ότι ήθελες να το διαλύσεις ήρθε εκ των υστέρων), το ότι όλως τυχαίως βρέθηκαν αυτές οι συζητήσεις στα χέρια του ικόνοκλαστ (όλως τυχαίως του ανθρώπου που είχες προτείνει για συντάκτη μια μέρα πριν μας κλείσεις το μάγκαζιν - φαίνεται η παλιά σου νοοτροπία τελείωσε την Τρίτη και η καινούρια συνειδητοποιημένη ήρθε την Τετάρτη) και μια διαστρέβλωση του ποιοί είμαστε με ούτε ίχνος ντροπής. Σορρυ "αφεντικό" αλλά εμένα τουλάχιστον δε με πείθεις για τίποτα, ούτε εσύ, ούτε τα μανιφέστα του ικόνοκλαστ. Το μόνο που καταλαβαίνω είναι το κόμπλεξ σου να έχεις τον έλεγχο ασχέτως προϋποθέσεων. Τα υπόλοιπα σ' αυτό θα στα πουν λακανικά ο Καντιρού και φροϋδικά ο Χελμ! ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!
    this is radio freedom.

  6. #486
    Senior Member wom's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Gullaldr
    Posts
    1,446

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    @dragon για το moderating [ως εννοια και την αξια της αυστηρης-χαλαρης-καθολου εφαρμογης του σε αυτο το forum η σε forums γενικα]

    η

    για τους συγκεκριμενους moderators?
    section .text
    global _start
    _start:
    xor ebx, ebx
    mov eax, ebx
    inc eax
    int 80h
    ret

  7. #487

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Khalkji
    Quote Originally Posted by Dragonlord
    (μεταξύ σοβαρού κι αστείου υποθέτω, αν και το ύφος ήταν σοβαρό) ήταν να κάνουμε ban τους πάντες
    θεωρείς δηλαδή ότι μια τέτοια πρόταση θα μπορούσε να διατυπωθεί ποτέ σοβαρά;

    Πέρα απ' αυτό, όλα συνδεδεμένα είναι: το comeback σου που με ευφυέστατο υπόγειο τρόπο διέλυσε το μαγκ (η παραδοχή ότι ήθελες να το διαλύσεις ήρθε εκ των υστέρων), το ότι όλως τυχαίως βρέθηκαν αυτές οι συζητήσεις στα χέρια του ικόνοκλαστ (όλως τυχαίως του ανθρώπου που είχες προτείνει για συντάκτη μια μέρα πριν μας κλείσεις το μάγκαζιν - φαίνεται η παλιά σου νοοτροπία τελείωσε την Τρίτη και η καινούρια συνειδητοποιημένη ήρθε την Τετάρτη) και μια διαστρέβλωση του ποιοί είμαστε με ούτε ίχνος ντροπής. Σορρυ "αφεντικό" αλλά εμένα τουλάχιστον δε με πείθεις για τίποτα, ούτε εσύ, ούτε τα μανιφέστα του ικόνοκλαστ. Το μόνο που καταλαβαίνω είναι το κόμπλεξ σου να έχεις τον έλεγχο ασχέτως προϋποθέσεων. Τα υπόλοιπα σ' αυτό θα στα πουν λακανικά ο Καντιρού και φροϋδικά ο Χελμ! ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!
    the truth is out there
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  8. #488

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by wom
    @dragon για το moderating [ως εννοια και την αξια της αυστηρης-χαλαρης-καθολου εφαρμογης του σε αυτο το forum η σε forums γενικα]

    η

    για τους συγκεκριμενους moderators?
    Δε μου προτάθηκαν συγκεκριμένοι moderators, μιλάμε για το τι μου είπαν ότι ήθελαν να κάνουν αν έπαιρναν το site. Τώρα, πλην του άθεηστ με τα συγκεκριμένα άτομα δεν είχα πρόβλημα, με τις νοοτροπίες τους και το πώς έβλεπαν το site είχα. Δεν κατηγορώ κάποιον πάντος ε, τι έγινε λέω. Και δεν αμφιβάλλω ότι οι προθέσεις ήταν καλές από τους περισσότερους. Απλά όχι για το er.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  9. #489

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Α, επίσης με τον ικόνοκλαστ μίλησα εκτός φόρουμ πρώτη φορά χτες το απόγευμα νομίζω, ίσως να ήταν και προχτές, και συζητήσαμε για το πώς βλέπουμε το φόρουμ και για το τι είχε γίνει πέρσι που έφαγε μπαν ο σόλο. Τώρα πότε προλάβαμε να γίνουμε τόσο κολλητάρια που να σχεδιάζουμε ίντριγκες μαζί και να του δίνω συζητήσεις από τα κρυφά φόρουμ, δεν ξέρω και ούτε με απασχολεί, φωνάξτε τον Μόλντερ.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  10. #490
    Senior Member wom's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Gullaldr
    Posts
    1,446

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    dragonlord,

    Ισως να ειναι προφανες τι εννοω, το θεμα αυτο λειτουργει ως προθαλαμος και αυτη τη στιγμη επικρατει συνωστισμος απο κοσμο και ιδεες.

    Γραψε απλα τι αποφασισες - υπαρχει λογος να μετατοπιστει η συζητηση σε ολες αυτες τις λεπτομεριες για τα οποια συγκεκριμενα μελη του ER ?
    section .text
    global _start
    _start:
    xor ebx, ebx
    mov eax, ebx
    inc eax
    int 80h
    ret

  11. #491
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Anywhere but here and not today.
    Posts
    858

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Α, επίσης με τον ικόνοκλαστ μίλησα εκτός φόρουμ πρώτη φορά χτες το απόγευμα νομίζω, ίσως να ήταν και προχτές, και συζητήσαμε για το πώς βλέπουμε το φόρουμ και για το τι είχε γίνει πέρσι που έφαγε μπαν ο σόλο. Τώρα πότε προλάβαμε να γίνουμε τόσο κολλητάρια που να σχεδιάζουμε ίντριγκες μαζί και να του δίνω συζητήσεις από τα κρυφά φόρουμ, δεν ξέρω και ούτε με απασχολεί, φωνάξτε τον Μόλντερ.
    δεν αμφιβάλλει κανείς το ότι μέσα σε μιαμιση βδομάδα τον πρότεινες τυχαία για συντάκτη, μπήκες στο ουρακοτάγκο λέγοντας "περιμέντε και θα τα καταλάβετε όλα, δεν είναι δικά μου λόγια αυτά στο ερ που θέλουμε" και ξαφνικά βρήκε άξες για τα κρυφά φόρουμζ. Χαλάρωσε, είναι προφανές πως είναι σύμπτωση.
    Live for ever.
    ~

  12. #492

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Veinsaw
    Quote Originally Posted by Dragonlord
    Α, επίσης με τον ικόνοκλαστ μίλησα εκτός φόρουμ πρώτη φορά χτες το απόγευμα νομίζω, ίσως να ήταν και προχτές, και συζητήσαμε για το πώς βλέπουμε το φόρουμ και για το τι είχε γίνει πέρσι που έφαγε μπαν ο σόλο. Τώρα πότε προλάβαμε να γίνουμε τόσο κολλητάρια που να σχεδιάζουμε ίντριγκες μαζί και να του δίνω συζητήσεις από τα κρυφά φόρουμ, δεν ξέρω και ούτε με απασχολεί, φωνάξτε τον Μόλντερ.
    δεν αμφιβάλλει κανείς το ότι μέσα σε μιαμιση βδομάδα τον πρότεινες τυχαία για συντάκτη, μπήκες στο ουρακοτάγκο λέγοντας "περιμέντε και θα τα καταλάβετε όλα, δεν είναι δικά μου λόγια αυτά στο ερ που θέλουμε" και ξαφνικά βρήκε άξες για τα κρυφά φόρουμζ. Χαλάρωσε, είναι προφανές πως είναι σύμπτωση.
    Σόρι, αυτό το τελευταίο δεν το είπα στο ουρακοτάγκο, το είπα πριβέ στον κάνσερ τον οποίο τον ξέρω γύρω στα δέκα χρόνια και με ρώτησε γιατί έκανα αυτό το τόπικ.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  13. #493

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Επίσης το τσέκαρα, δεν ήταν προχτές, χτες ήταν. Μπήκα να του μιλήσω αφού έκανε το πρώτο ποστ εδώ, αυτό με το οποίο τον ερωτεύτηκε και ο μπλίτζερ. Ήταν αρκετοί χτες στο ουρακοτάγκο άλλωστε, μπορούν να επιβεβαιώσουν φαντάζομαι και το πότε μπήκα και το ότι δεν έχω ξαναμπει. Μάλιστα έφαγα μπαν για πλάκα με το που μπήκα, νομίζω από τον ικόνοκλαστ.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

  14. #494
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Anywhere but here and not today.
    Posts
    858

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    μα δεν συνοδευόταν και από ένα "πες του και στους άλλους";;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
    Live for ever.
    ~

  15. #495

    Default Re: Το ER που θέλουμε.

    Quote Originally Posted by Veinsaw
    μα δεν συνοδευόταν και από ένα "πες του και στους άλλους";;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
    Ναι, σόρι που δεν θέλω οι χρήστες του φόρουμ να νομίζουν ότι ξαφνικά γύρισα για να το παίξω μπάτσος, όπως νόμιζε και ο σύμπο και η ίφι νωρίτερα σε αυτό το τόπικ.

    Κατήγορήστε με και για άλλα παρανοϊκά, έχει πλάκα να έχεις τις απαντήσεις για όλα.
    Γιατί δε με θες κυρά μου; Επειδή είμαι ψαράς;

Similar Threads

  1. Replies: 204
    Last Post: 09-12-2010, 16:34
  2. που?
    By Tonosalata in forum General Discussion
    Replies: 17
    Last Post: 06-10-2008, 15:48
  3. Ξέρετε που..
    By carheart in forum Literature
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-2008, 16:47
  4. που βάζει σε σκέψεις
    By Antrikos in forum General Discussion
    Replies: 38
    Last Post: 03-10-2005, 01:50
  5. Replies: 22
    Last Post: 13-06-2004, 11:58

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •