Page 17 of 24 FirstFirst ... 71516171819 ... LastLast
Results 241 to 255 of 348

Thread: Yper tou podhlatou?

  1. #241

    Default

    ^
    Αυτό. Έχει παραγίνει.

  2. #242
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    Quote Originally Posted by morphine View Post
    δηλαδή πάτε από πεζοδρόμια και έχετε και απαίτηση να σας ανοίγουν το δρόμο; :ρ
    Εγώ μιλάω για τεράστια πεζοδρόμια, καλά δεν έχω απαίτηση να μου ανοίγουν δρόμο, απλά να μην έρχονται καταπάνω μου και στην φαση του ελιγμού να σκέφτομαι αν θα πάει ο πεζός δεξιά η αριστερά, η αν θα πάω εγώ. Και αυτοί που έχουν σταματήσει ξαφνιασμένοι περπάταγαν στη μέση του δρόμου,

  3. #243

    Default

    Στους πεζόδρομους οκ, υπάρχει χώρος για όλους μας. Αλλά στα στενά πεζοδρόμια...

    Και btw Impure, πολύ ωραίο το ποδήλατό σου. Με γεια!

    Spoiler
    Να και το ποδήλατο του Razor: http://www.crosscycle.com/products/buy/48/razor
    Last edited by Παρακμιακό Εργαλείο; 17-05-2010 at 16:29.

  4. #244
    Senior Member themisomagos's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    thessaloniki wannabe
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord View Post

    welcome to the club. προσωπικά αθήνα ποτέ δε συνάντησα κάποιο πρόβλημα. λάρισα κ 3καλα είχα δύο μικροατυχήματα χωρίς απώλειες όμως και κυρίως λόγω της μαλακισμένης συμπεριφοράς άλλων ποδηλατών/πεζών/δικής μου


    Quote Originally Posted by attila View Post
    γελαω με βγαλμενη μπροστινη ροδα και μετρο.θα κουβαλαμε και ενα 15αρι να βαζουμε-βγαζουμε τη ροδα.αν ομως με φουσκωμενο λαστιχο δεν περναει απο το φρενο τον ηπιαμε
    έχω "πεταλούδα" κ στους δύο τροχούς άλλα το λάστιχο θέλει ξεφούσκωμα όπως κ να'χει. δεν γίνονται αυτά. επιτρέψτε τα ποδήλατα στο μετρό


    ginetai kai xwris na ksefouskosei to lastixo.
    sto video edw sto 00:36 http://bicycletutor.com/adjust-v-brakes/

    to kaneis kai vgenei i roda kai fouskomeni.
    Mono ELECTRIC kai Katholou REQUIEM!

    http://www.youtube.com/watch?v=2EfJ6K9c2Vk

  5. #245

    Default

    Quote Originally Posted by Impure View Post
    Εγώ μιλάω για τεράστια πεζοδρόμια, καλά δεν έχω απαίτηση να μου ανοίγουν δρόμο, απλά να μην έρχονται καταπάνω μου και στην φαση του ελιγμού να σκέφτομαι αν θα πάει ο πεζός δεξιά η αριστερά, η αν θα πάω εγώ. Και αυτοί που έχουν σταματήσει ξαφνιασμένοι περπάταγαν στη μέση του δρόμου,
    εδώ θα σχολίαζα: "υπάρχουν τεράστια πεζοδρόμια στην Αθήνα;" αλλά δε θέλω να το κουράσω :Ρ
    Εντάξει, σε σχέση με τα αυτοκίνητα που έρχονται κατά πάνω σου ή που σε προσπερνάνε ξυστά χωρίς να υπολογίζουν ότι εσένα σου κόβεται η χολή κι ότι μισό εκατοστό να σου φύγει η ρόδα θα πέσεις πάνω τους και θα σκοτωθείς, οι πεζοί που πάνε όπου να'ναι είναι το λιγότερο νομίζω. Εγώ πάντως είμαι της άποψης πως δεν πρέπει να καβαλάμε πεζοδρόμιο, και όποτε το κάνω με τρων οι τύψεις (και πάω πιο αργά κι απ'τους πεζούς-ζόμπι), γιατί όταν είμαι πεζή δε θέλω να με ενοχλεί κανείς ούτε με το μηχανάκι του ούτε με το αμάξι του ούτε με το ποδήλατό του. Για τα ποδήλατα κάνω πάντα πέρα να περάσουν, αυτό δε σημαίνει όμως ότι δεν καταλαβαίνω αυτούς που θα θυμώσουν μαζί μου όταν θα κάνω ελιγμούς δίπλα τους. Αυτά! Βάλτε μου άλλο ένα ταγκ να τριτώσω τώρα

  6. #246
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default

    +1 στη μορφιν. Σκεφτείτε ότι, από τη στιγμή που δεν υπάρχουν ειδικοί ποδηλατόδρομοι στα πεζοδρόμια, σαν αυτούς πχ στο Βερολίνο, είστε το ίδιο ενοχλητικοί για τους πεζούς, αν όχι περισσότερο, με τους οδηγούς αυτοκινήτων για εσάς.

  7. #247
    Dr.Dakota Block Impure's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    miami bitch
    Posts
    1,404

    Default

    Quote Originally Posted by Comte de Saint-Germain View Post
    +1 στη μορφιν. Σκεφτείτε ότι, από τη στιγμή που δεν υπάρχουν ειδικοί ποδηλατόδρομοι στα πεζοδρόμια, σαν αυτούς πχ στο Βερολίνο, είστε το ίδιο ενοχλητικοί για τους πεζούς, αν όχι περισσότερο, με τους οδηγούς αυτοκινήτων για εσάς.
    Ναι, δεν είπα το αντίθετο, τα "τεράστια" πεζοδρόμια τα χω βρει στο Ν,Ηράκλειο στο ύψος του σταθμού κλπ κλπ.

  8. #248
    Διονύσης Ρόδμανν Comte de Saint-Germain's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,551

    Default

    Δεν γνωρίζω από κει πάνω. Αλλά και στο πασαλιμάνι, ας πούμε, που το πεζοδρόμιο θεωρείται αρκετά μεγάλο, τις ώρες που έχει βγει αρκετός κόσμος για βόλτα οι ποδηλάτες μπορούν να γίνουν ιδιαίτερα εκνευριστικοί.

    (btw να επισημάνω ότι δεν είμαι κατά του ποδηλάτου, καμία σχέση, μακάρι να ήταν ασφαλές/πρακτικό/μη_ενοχλητικό_για_τους_άλλους να μετακινείσαι με αυτό, να αγόραζα και εγώ ένα.)

  9. #249
    A rock, an island Drumsick's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    7,495

    Default

    Μαλακία το να καβαλάς πεζοδρόμια. Εγώ πάω από το δρόμο κανονικότατα με τα φανάρια και τα όλα του.

  10. #250
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    εννοείται πάντα έτσι. είναι κ πιο γρήγορα.
    Rock or Nothing

  11. #251
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Yπερ-υπερθεματιζω.
    Τα πεζοδρομια ειναι το ιδιο ακαταλληλα και εκνευριστικα και για τους πεζους.
    Ακομη χειροτερα απο πεζοδρομους.
    Και το χειριστο ολων, κατι θλιβερες ποδηλατοζωνες πανω σε ηδη στενο και ακαταλληλο πεζοδρομιο που εκαναν καλη ωρα στην τυροπρωτευουσα. Στη μεση δε παιζουν και λωριδες για τυφλους.

    Στο πασαλιμανι με τιποτα. Παιρνω ποδηλατακι και απο το γραφειο το φτανω στο σταδιο. Ε, αμα σκασει καμια γιαγια με εγγονι σε καροτσακι, extra bonus
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  12. #252
    Μπόμπ Σφουγγαράκης
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Patra, A8hna,Agrinio
    Posts
    46

    Default

    αν είχα ποδήλατο θα το χρησιμοποιούσα για βόλτα μιας και μένω κέντρο. Αλλά αφού δεν έχω είμαι στο ψάξιμο να πάρω. Μου έχει λείψει χρόνια και είναι ευκαιρία να κάψω λίγα πιτόγυρα.

    KEEP WALKING !!!
    Here i am, will u send me a fleshlight
    Here i am, in the land of the morning wood.

  13. #253
    High on Life VirusXI's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    /// on an island.
    Posts
    11,129

    Default

    επειδή μάλλον το άρχισα εγώ αυτό, πεζοδρόμια εννοώ συνήθως το τεράστιο του πεδίου του Άρεως, Αιόλου κ τέτοια. και όπως είπα το ίδιο με ενοχλούν όταν είμαι πεζός τα ζόμπια αυτά. είναι εντελώς πανηλίθιο 5 πχ άτομα να περπατάνε και να είναι σαν σε οριζόντια στοίχιση (να μην υπάρχει κενό ούτε για κάποιον που ίσως έρχεται αντίθετα) και απελπιστικά αργό ρυθμό. βγάζεις το ούζι και γαζώνεις.

    άσχετο αλλά στη Θεσσαλονίκη, λίγο που κυκλοφορήσαμε-ψιλοχαθήκαμε (=p) είδα παααάρα πολλά dahonάκια κ όχι μόνο. μου είπαν ότι έγιναν κάποιοι ποδηλατόδρομοι, άντε και στα δικά μας.

    ιν άδερ νιούζ πείτε για πέταλο =P




    ■■

  14. #254
    I like turtles pixies's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Tromsø
    Posts
    2,558
    There was a time that the pieces fit, but I watched them fall away

  15. #255
    Mazikeen Krux's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Lux
    Posts
    4,521

    Default

    Σκέφτομαι να το αγοράσω γιατί το άλλο που έχω για downhill δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε άλλη χρήση μιάς και είναι πολύ βαρύ και άβολο. Με το ζόρι κρατιέμαι δηλαδή.

    I'll bury you in your god's fucked garden

Similar Threads

  1. Poia i Istoria tou avatar tou Mitsmannn?
    By eyeamflesch in forum General Discussion
    Replies: 8
    Last Post: 17-03-2005, 10:44
  2. H poiothta tou e.r
    By freak brother in forum General Discussion
    Replies: 39
    Last Post: 20-11-2004, 02:55
  3. Exei nohma to poll tou morm pou rwtaei gia th parth tou?
    By pitchfork in forum General Discussion
    Replies: 9
    Last Post: 03-09-2004, 14:43
  4. i ekdikish oxi tou karagiozh(ares thomas) alla tou rockavlou
    By rockavlon in forum General Discussion
    Replies: 10
    Last Post: 28-07-2004, 15:56

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •