Page 193 of 368 FirstFirst ... 93143183191192193194195203243293 ... LastLast
Results 2,881 to 2,895 of 5513

Thread: NBA

  1. #2881
    Senior Member Imperium's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Beneath the Remains
    Posts
    793

    Default

    σοδομισμος των ταυρων παντως

  2. #2882
    AWhatUp hater?! BlackiE's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Westside
    Posts
    3,840

    5 στους 5 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default



    .-


  3. #2883
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    ολα 1-1


    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    στον Max Payne που ελεγε για sweep των Warriors, .
    τους αδικησα
    περιμενα καλυτερους τους σπερς

    περα απο Curry και ο αλλος ο Τhompon ειναι βρωμοχερο

    μαρκ τζακσον στα ταιμ αουτ

  4. #2884
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Quote Originally Posted by Imperium View Post
    σοδομισμος των ταυρων παντως
    Ενταξει αν και τζαμπα μαγκια η δηλωση κατοπιν εορτης, ηθελα να κανω ποστ πριν το ματς στο οποιο θα προεβλεπα να φαμε καμια 30αρα...
    Λογικο ηταν, στο πρωτο ματς δεν τους μπηκε τιποτα, τωρα απλα μπηκαν ολα, ασε που τους νευριασαμε.
    Αν το Σικαγο παρει ενα απο τα ματς στην εδρα του, το θαυμα ειναι ακομα (ελαχιστα) πιθανο

  5. #2885
    Senior Member Imperium's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Beneath the Remains
    Posts
    793

    Default

    πλεον και ψυχολογικα ειναι δυσκολο για τους ταυρους μετα απο τετοια ηττα..αρκει να μην λειτουργησει αρνητικα και εις βαρος των χιτ μια τοσο μεγαλων διαστασεων νικη

  6. #2886
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Δεν ξερω, η ολη νοοτροπια και ψυχολογια του Τομ Τιμποντο δε μου βγαζουν οτι θα καταρρακωθουν οι Μπουλς. Αν αποκλειστουν, θα ειναι καθαρα επειδη μεχρι εκει μπορουν τα παιδια.


    Πειτε λιγο αποψεις για Σποελστρα αν θελετε, γιατι με εχει φαει ενας φιλος μου οτι τον κραζω επειδη ειμαι αντι-Μαιαμι (το οποιο δεν ισχυει γιατι Λεμπρον κτλ παραδεχομαι οσο δεν παει, ασχετα αν θελω να χανουν.)
    Τον ρωτησα λοιπον ποιον προπονητη θεωρει χειροτερο απο τον Σποελστρα απο τους 8 που εχουν μεινει. Προσωπικα και χωρις καμια προκαταληψη, δε μπορω να το πω για κανεναν απο τους αλλους 7 αυτο. Θεωρω οτι ολοι κερδιζουν σε συγκριση με Σποελστρα και τηρουμενων των αναλογιων παντα. Για μενα το υπερσερι των Χητ αλλα και το φετινο 66-16 οφειλεται κατα 70% στον Λεμπρον και κατα 30% στους υπολοιπους παικτες και στον Σποελστρα, ετσι το βλεπω.

  7. #2887
    Senior Member Imperium's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Beneath the Remains
    Posts
    793

    Default

    ε καπως ετσι ειναι ρε φιξερ..σε μια ομαδα που εχει προσωπικοτητες οπως λεμπρον και γουειντ δεν μπορεις να πιστωνεις νικες στον σποελστρα..δεν εχει προσωπικοτητα πιστευω..αλλο αν ηταν ο ραιλι..αληθεια αυτος τι ποστο εχει στο μιαμι και γτ δεν προπονει αυτος???

  8. #2888
    Ryan Gosling zihuatanejo's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Islington.
    Posts
    1,665

    Default

    Mετά από Pop, Doc και Carlisle, ο Spoelstra είναι ίσως ο καλύτερος προπονητής στο ΝΒΑ.

  9. #2889
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    125

    Default

    Ο Riley είναι γενικός διευθυντής κι αν θυμάμαι καλά όταν ήρθαν LeBron και Bosh ήταν να προπονήσει αυτός (ή έτσι λέγανε) αλλά στήριξε Spoelstra.

    Έχω δει ένα δύο παιχνίδια Heat φέτος οπότε η άποψή μου δε μετράει και πολύ αλλά η ομάδα μου άρεσε. Έχει συστηματάκια, έχει κάποια συνοχή σαν ομάδα.
    Καμία σχέση με την τσουρουκαρία πρόπερσι π.χ.
    Εγώ τον πάω τον Spoelstra γιατί ναι μεν μέχρι και ο Allen μπορεί να πάρει παιχνίδι μόνος του αλλά αυτό δε σημαίνει ότι έχεις και ομάδα που μπορεί να κερδίζει με συνέπεια. Αν δεν τους διαχειριστείς καλά θα πας άπατος. Είναι γεγονός ότι οι μέτριες ομάδες ή οι ομάδες με ένα μόνο 'σταρ' παίχτη κοουτσάρονται πιο εύκολα.
    Και παιχνίδια χωρίς LeBron/Wade/Bosh έχει πάρει και νέος είναι.
    Μπορεί να έχει τον Riley από πίσω και τρελό ρόστερ αλλά κάτι πρέπει να πιστωθεί κι αυτός. Το αν έχει προσωπικότητα και αν τελικά είναι καλός προπονητής θα το δούμε στο μέλλον.

  10. #2890
    Senior Member Imperium's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Beneath the Remains
    Posts
    793

    Default

    θα ηθελα πολυ να δω την φετινη ομαδα στα χερια του ραιλι..

  11. #2891
    Senior Member MaX Payne's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,105

    Default

    προεδρας ειναι ο Ραιλι κινει τα νηματα ειναι μεγαλος κοντευει τα 70 προπονει απο το 80
    απο το 08 τοχει κοψει ο Λεμπρον ηρθε το 10

    ενταξει καποιο μεριδιο θα τοχει ο Σποελστρα αλλα λογω Λεμπρον δεν ξερεις ποσο ειναι με Λεμπρον και ο Μike Brown με Cavs ειχε σεζον με 66 νικες θα φανει στο μελλον τι θαναι

    απο τους υπολοιποι και αυτος της Ιντιανα πρεπει ναναι καλη περιπτωση

    Quote Originally Posted by zihuatanejo View Post
    Mετά από Pop, Doc και Carlisle, ο Spoelstra είναι ίσως ο καλύτερος προπονητής στο ΝΒΑ.
    κι αυτο υπερβολη πιστευω

    Quote Originally Posted by Κωλαράκι Τορνευτό View Post
    Δεν ξερω, η ολη νοοτροπια και ψυχολογια του Τομ Τιμποντο δε μου βγαζουν οτι θα καταρρακωθουν οι Μπουλς. Αν αποκλειστουν, θα ειναι καθαρα επειδη μεχρι εκει μπορουν τα παιδια.
    συμφωνω δεν νομιζω να επηρεασει η βαρια ηττα μετα τοκαναν ρδελο και επιτηδες
    σκληρη ομαδα αλλα τους εχουνε γαμησει οι τραυματισμοι

  12. #2892
    Ryan Gosling zihuatanejo's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Islington.
    Posts
    1,665

    Default

    Καμία υπερβολή, οι Ηeat παίζουν το καλύτερο μπάσκετ στη λίγκα.
    Αυτό δε γίνεται επειδή ο LBJ είναι ο καλύτερος του κόσμου. Γίνεται γιατί υπάρχει σωστή δουλειά στις προπονήσεις, βγαίνουν εξαιρετικά plays και τις περισσότερες φορές βλέπει τις αδυναμίες του αντιπάλου και προσαρμόζεται άμεσα. Σε αυτό νομίζω ο Spoelstra είναι #1 στο ΝΒΑ.

    Προφανώς βοηθάνε και οι παίκτες, αλλά η ομάδα είναι του προπονητή.

  13. #2893
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    LOL μονο. Οι αδυναμιες του αντιπαλου ειναι οτι αναγκαζονται να παιξουν double team (και triple team ενιοτε) σε Lebron και Wade, γιατι ο πρωτος διανυει την καλυτερη του περιοδο, και ηδη ηταν 1 επιπεδο πιο πανω απο καθε αλλο παικτη της λιγκας τα προηγουμενα χρονια, και αυτο αφηνει τους τριποντακηδες Allen, Battier, Miller και ακομα και κατι μετριους οπως ο Cole να σκοραρουν σαν σε προπονηση. Δεν ειναι και τοσο πολυπλοκο το συστημα των Miami Heat, απλα οσο προβλεψιμο και να ειναι, δεν εχει καμια μεθοδο σωστης αντιμετωπισης, εκτος απο το ΞΥΛΟ και τις προσευχες να χανουν τα καλαθια.

    Ποτε δεν υποστηριξα οτι ο Spoelstra ειναι κακος προπονητης, αλλα με την ομαδα που του εχουν φτιαξει, το να μην εκανε ενα ρεκορ 66-16 (θυμιζω οτι οι Celtics ειχαν ιδιο ρεκορ πριν 5 χρονια, και οι Bulls αρκετα κοντινα σε αυτο προπερσι και περσι βγαινοντας 1 στην Ανατολη) θα ηταν για μενα αποτυχια. Οι οποιες "αδυναμιες του αντιπαλου" που αναφερεις ειναι η εξης: εχουν χειροτερο ροστερ απο τους Χητ. Χωρις να θελω να σε προσβαλλω, νιωθω λιγο περιεργα να μιλαω σοβαρα (αν και το εκανα ηδη) με καποιον που θεωρει τον Spoelstra καλυτερο προπονητη απο τον Thibodeau. Απλα δεν.
    Last edited by Κωλαράκι Τορνευτό; 10-05-2013 at 19:34.

  14. #2894
    Ryan Gosling zihuatanejo's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Islington.
    Posts
    1,665

    1 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Μα δεν είπα πουθενά ότι είναι κακός προπονητής ο Thibs. Eίναι ελάχιστα πιο κάτω. Δεν ήταν τυχαία βοηθός του Doc.

    Aυτά που λες είναι πολύ καλά, αλλά χωρίς να θέλω και εγώ να σε προσβάλω, είναι αυτά που βλέπει κάποιος που απλά παρακολουθεί casually μπάσκετ.
    Το έμπειρο μάτι βλέπει και το σωστό spacing των παιχτών που είναι καθοριστικός παράγοντας μια καλής επίθεσης και τον τρόπο που αδειάζει το καλάθι σε κάποιο drive, τα φανταστικά rolls που κάνουν και ανοίγουν τα drive lanes.

    To να λες ότι "επειδή είναι ο lebron και ο wade" οι Heat είναι ομαδάρα, είναι αφελές.
    Είναι μακράν της δεύτερης η ομάδα με τα καλύτερα plays στο ΝΒΑ, δε γίνεται να μην το βλέπει κανείς αυτό. Αυτό είναι θέμα προπονητή. Δε λέει ο Spoelstra: "Lebron, πάρε την μπάλα και κάνε ό,τι θες".
    Δεν είναι τυχαίο το ότι σε μόνιμη βάση τον εκθειάζουν οι παίκτες του.

  15. #2895
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    0 στους 1 ERίτες συνιστούν το ποστ ετούτο.

    Default

    Δε διαφωνησα καπου οτι εχει τα καλυτερα plays (αυτο με το μακραν της δευτερης μαλλον οφειλεται στο οτι δεν εχεις δει πολυ Clippers ή San Antonio ή ακομα και Golden State/Memphis, δεν εξηγειται αλλιως), μονο που αυτο που λεω εγω ειναι οτι ειναι πολυ ευκολο να εχει τα καλυτερα plays με το ροστερ που εχει. Κοινως, αυτο που κανει ο Spoelstra ειναι Basketball 101 οπως θα λεγαμε και στο Αμερικα εδω περα ειρωνικα, και νομιζω πως οποιοσδηποτε προπονητης που εχει φτασει σε σημειο να κοουτσαρει μια ομαδα του ΝΒΑ (για Νταντονι δεν παιρνω κι ορκο) μπορει να το κανει οταν εχει το καταλληλο υλικο.

    Αυτο που λεω εγω ειναι πως σε διαχειριση υλικου, οι υπολοιποι προπονητες της οκταδας ειναι καλυτεροι (για μενα εστω, οπως βλεπω τις ομαδες). Γιατι εχεις τον Hollins να παιζει με Gasol, Randolph και αλλους απλα καλους ή και οχι τοσο καλους παικτες και να παιζει μεν ενα αντιαισθητικο μπασκετ σε σχεση με αλλες ομαδες, αλλα αποτελεσματικο δε. Εχεις τον Jackson να αποκλειει με μειονεκτημα εδρας τους πολυ φορμαρισμενους Nuggets οχι και τοσο δυσκολα, και με εκπληκτικο μπασκετ, αν και λιγο αναρχο σε κατι σημεια (εστω και χωρις Γκαλιναρι). Και γενικα μωρε, δε γινεται να μου λες τωρα οτι ο Spoelstra βγαζει καταπληκτικα plays με τον Lebron, τον Wade, τον Bosh, τον Βattier (εναν απο τους καλυτερους αμυντικους της λιγκας και εκπληκτικο τριποντακια), και τους αλλους. Ειναι λιγο φαση no shit sherlock...

    Εγω ως προπονητες εκτιμω περισσοτερο αυτους που μπορουν να κανουν την υπερβαση με το μετριο και ελλιπες ροστερ που εχουν, παρα οποιον βγαζει "τα καλυτερα plays", τι να σου πω. Αλλα εγω ειμαι casual watcher, τι ξερω

Similar Threads

  1. NBA Live 2003
    By StationEleven in forum PC & Games
    Replies: 3
    Last Post: 24-02-2012, 00:16
  2. NBA 2k9
    By Abruzzi in forum PC & Games
    Replies: 47
    Last Post: 21-10-2009, 21:09
  3. NBA Live 2008
    By Bullet in forum PC & Games
    Replies: 52
    Last Post: 17-12-2007, 15:35
  4. NBA Live 2007
    By Bullet in forum PC & Games
    Replies: 69
    Last Post: 06-09-2007, 05:05

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •