Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Live for speed

  1. #1
    ΧΑΣΙΣΟΚΙΝΗΤΟ locust's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ▲๏̯͡๏▲
    Posts
    3,615

    Default Live for speed

    Τερμα τα αστεια, επιτελους ενας πραγματικος εξομοιωτης αυτοκινητου. Χωρις ΕΗΜΠΗΕΣ, ΤΗΣΗΕΣ και λοιπα αρχικα, χαρντκορ οδηγηση στο φουλ. Στα συν, το μουλτιπλεηερ του, με κανονικους αγωνες και πρωταθληματα ονλαην. Για σοβαρους οδηγους μονο.





    και ενα βιντεακι
    http://youtube.com/watch?v=IqTR07nSdFg

    http://www.lfs.net/
    [/URL]

  2. #2
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default Re: Live for speed

    Quote Originally Posted by locust
    ενας πραγματικος εξομοιωτης αυτοκινητου.
    χωρίς να θέλω σε καμία πείπτωση να φανώ ξενέρωτος, αυτά που κάνει το αυτοκίνητο είναι λιγουλάκι δύσκολο να γίνουν κ στην πραγματικότητα
    ειδικά η υπερστροφή κατά την είσοδο των στροφών κ με τόσα χιλιόμετρα

    το παιχνιδάκι πάντως φαίνεται μιαμ κ οι δίχως λόγο πόρτες είναι ότι πρέπει
    στα υπόψιν
    I must have some booze. I demand to have some booze

  3. #3
    ΧΑΣΙΣΟΚΙΝΗΤΟ locust's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ▲๏̯͡๏▲
    Posts
    3,615

    Default

    το βιντεακι που ειδες ειναι με αφτοκινητο σεταρισμενο ειδικα για αυτη τη δουλεια, για να πηγαινει με τις πορτες
    [/URL]

  4. #4
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Μπάχαχαχαχαχαχαχ! Πραγματικός λέει!

    Μπαααααααχαχαχαχαχχα!

    Αν δεν έχει να πατάς κοινό καθώς τρέχεις και οι μαλάκες κρέμονται πάνω απο τα κιγκλιδώματα παπάρια είναι.

    Και σαφώς δεν έχει την πλάκα του Καρμάγγεδων.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  5. #5
    χάλια Swollen's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    bat country
    Posts
    6,942

    Default

    Quote Originally Posted by locust
    το βιντεακι που ειδες ειναι με αφτοκινητο σεταρισμενο ειδικα για αυτη τη δουλεια, για να πηγαινει με τις πορτες
    μαλακίες έλεγα μη με ακούς
    γαμάει το παιχνίδι

    γμπρμπ για το πρώτο ελπίζω να λέμε ετσι????????

    έτσι έτσι!!!! αξεπέραστο... απλά
    I must have some booze. I demand to have some booze

  6. #6
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    Προφανώς το 1. Το 2 ήταν μια μαλακία και μισή.
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bujumbura
    Posts
    649

    Default Re: Live for speed

    Quote Originally Posted by Swollen
    Quote Originally Posted by locust
    ενας πραγματικος εξομοιωτης αυτοκινητου.
    χωρίς να θέλω σε καμία πείπτωση να φανώ ξενέρωτος, αυτά που κάνει το αυτοκίνητο είναι λιγουλάκι δύσκολο να γίνουν κ στην πραγματικότητα
    ειδικά η υπερστροφή κατά την είσοδο των στροφών κ με τόσα χιλιόμετρα

    το παιχνιδάκι πάντως φαίνεται μιαμ κ οι δίχως λόγο πόρτες είναι ότι πρέπει
    στα υπόψιν
    βασικά έτσι κι αλλιώς κέητερχαμ είναι το αμάξι, 150 ίπποι σε εξακόσια κιλά. μιά χαρά υπερστρέφεις κατά παραγγελία μ'αυτό το πράγμα.

    εγώ έχω κολλήσει με το gtr2 επειδή βρίσκω ωραίες πίστες σε addons, είναι πιο διασκεδαστικό -χωρίς να είναι αρκέηντ- αν έχεις τα abs και τα esp, κι αν θες τα βγάζεις. τελευταία ανακάλυπσα τη χάρη του rfactor, τό'χει παίξει κανείς? live for speed δεν έχω παίξει με τιμονιέρα και ήταν μάλλον φυσικό να μην το εκτιμήσω, δεν παίζεται με πλήκτρα αυτό.

  8. #8
    ΧΑΣΙΣΟΚΙΝΗΤΟ locust's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ▲๏̯͡๏▲
    Posts
    3,615

    Default

    το rfactor το ειχε μεσα η g25 μου, το εκανα ινσταλλ αλλα το επαιξα πολυ λιγο γιατι ηταν λιγο βαρυ για το πηση μου. Τα ιδια και για το gtr2 το οποιο αν και επαιζε καπως καλυτερα παλι επρεπε να ριξω πολυ την αναλυση και τις λεπτομεριες για να εχω ικανοποιητικο framerate και ειχα προβλημα να σεταρω και την τιμονιερα οποτε και με αυτο δεν ασχοληθηκα.

    στο lfs παλι σε 1440x900 πιανω 85 fps με ολες τις λεπτομεριες στο φουλ οποτε και η οδηγηση ειναι σαφως πιο ευχαριστη. Αγαπημενα μου αμαξια ειναι προς το παρον τα εξης





    επισης αν εχει κανεις γνωσεις φοτοσοπ μπορει να μου φτιαξει κανενα σκιν για το αμαξι μου γιατι ξενερωνω να τρεχω ονλαην με το ντηφολτ
    [/URL]

  9. #9
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default







    Μ! \μ/
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  10. #10
    ΧΑΣΙΣΟΚΙΝΗΤΟ locust's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ▲๏̯͡๏▲
    Posts
    3,615

    Default

    [/URL]

  11. #11
    raz smash Abruzzi's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    afk
    Posts
    7,701

    Default

    locust το dirt πως σου φανηκε;

  12. #12
    O Mikros K8oulou When Black Roses Bloom's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Mechanus
    Posts
    11,824

    Default

    ΑΧΧΑΑΧΧΧΑΑ ΜΑΛΑΚΑ ΜΟΥΣΤΑΚΙ ΔΕΣ
    Ravel: There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bujumbura
    Posts
    649

    Default

    χμ,τσέκαρες εδω?
    http://www.lfsforum.net/forumdisplay.ph ... bd9c4&f=29
    έχει πολλά φόρα εκεί έξω με άντονς για άρφάκτορ και τζίτιαρ, αλλά δεν έχω δεί άλλα σέξιονς για λήβ φορ σπήντ.
    πώντως τζή τη άρ στον παλιό μου με 1.6 επεξεργαστή 512 ραμ και 128χτάρα κάρτα γραφικών ένα σταθερό εικοσιπεντάρι στα φρέημς το είχε. σε αργό πισή άν τσεκάρεις το βέρτικαλ συνκ στο GTR2Config.exe βοηθάει πολύ.

  14. #14
    ΧΑΣΙΣΟΚΙΝΗΤΟ locust's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ▲๏̯͡๏▲
    Posts
    3,615

    Default

    Quote Originally Posted by Abruzzi
    locust το dirt πως σου φανηκε;
    καλα αυτο δεν νομιζω καν να γινεται εγκατασταση στο πηση μου

    χερετικ δεν ελεγα για καποιο ετοιμο, αλλα για ενα δικο μου, να ειναι το αμαξι πρασινο και τιγκα στο πενταφυλλο τετοια φαση
    [/URL]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bujumbura
    Posts
    649

    Default

    το ντέρτ πάλι έδειξε πσιλουπέροχα γραφικά αν και έχουν ένα υπερσπασαρχίδικο μόσιον μπλερ που σε κάνει να κάνεις έντιτ αρχεία για να το μειώσεις, αλλα σαν οδήγηση δεν αξίζει μία, ούτε σε σχέση με το παλιό. σα φαν των πιό αληθοφανών, έχω διασκεδάσει πιο πολύ με νηντ φορ σπιντ δηλαδή παρά μ'αυτό, φαντάσου. τιμόνι δεν κατάφερα να ρυθμίσω και απο πλήκτρολόγιο έστριβε υπερβολικά είχε μία χρονική κα8υστέρηση απο τη στιγμή που έστριβες μέχρι τη στιγμή που αποφάσιζε να στρίψει, πράγμα που το έκανε πσιλοανπλέηαμπωλ στην άσφαλτο, όπου αντί να οδηγάς κανονικά, καταλήγεις να κάνεις απλά ζιγκ ζακ προσπαθώντας να μη βγεις απο το δρόμο, ακόμα και στις ευθείες. για σωστές γραμμές κλπ ούτε λόγος, αν μείνεις στο δρόμο, είσαι καλός. λένε οτι γι'αυτό φταίνε τα αργά κομπιούτερς του κοσμάκη αλλα το έπαιζα σε sli και έιχα 50 καρέ πάντα, οπότε μαλακίες. επίσης τα φρένα είναι τόσο αηδιαστικά υπερφυσικά που όταν αποφασίσεις οτι η επόμενη στροφή θέλει φρένο και το πατήσεις (γνωρίζοντας ήδη οτι είναι αρκέιντ και συνήθως απλά αρκεί να αφήσεις το γκάζι 2 δέκατα του δευτερολέπτου για να στρίψει), θα σταματήσεις εντελώς το αμάξι και θα ξαναπατήσεις γκάζι για να φτάσεις στη στροφή. δεν είναι φρένο, άγκυρα είναι.
    μετά απο κάτι ώρες που διαπίστωσα οτι το έπαιζα μόνο για να χαζεύω τα γραφικά, ανινστόλ και πίσω στα γνωστά.

    έντιτ: για να είμαι λίγο δίκαιος, οι αγώνες σε χωμάτινες πίστες με αντιπάλους είχαν γέλιο. απο την άλλη, πήγα κι έβαλα μουλτιπλέηερ και αντί να έχει τέτοια, είχε χρονομετρημένες διαδρομές οπου τρέχατε ο καθένας χωριστά. πανέξυπνο.

Similar Threads

  1. Need for speed : Most wanted
    By lebowski in forum PC & Games
    Replies: 84
    Last Post: 23-12-2007, 15:20
  2. Rotting Christ Live @ B Live Music House (Larisa)
    By Rotting_Christ in forum Live & Events Talk
    Replies: 23
    Last Post: 05-02-2006, 19:03
  3. Live Amolakalouband 18/12/05 Oξυγόνο Live
    By sabbattack in forum AnorimoI
    Replies: 9
    Last Post: 21-12-2005, 15:19
  4. Typing speed
    By BLiTzER in forum General Discussion
    Replies: 22
    Last Post: 16-01-2005, 18:30
  5. Faster than the speed of light
    By HattoriHanzo in forum General Discussion
    Replies: 19
    Last Post: 30-10-2004, 05:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •