Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 137

Thread: Iron Maiden

  1. #46
    Senior Member mage's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,323

    Default

    8a er8oune telika oi Maiden, opoy kai na epsa3a den exei akoma infos, anyway. Gamw ante na tous 3anadw. Kai nai kai 1000+1 fwres na tous dw pali liges 8a einai. Kolokomple3ikoi oloi edw mesa! Sas gamaw oloys kai ton ka8ena xwrista! MAIDEN RE!!!!

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Metropolis
    Posts
    1,816

    Default

    Quote Originally Posted by mage
    8a er8oune telika oi Maiden, opoy kai na epsa3a den exei akoma infos, anyway. Gamw ante na tous 3anadw. Kai nai kai 1000+1 fwres na tous dw pali liges 8a einai. Kolokomple3ikoi oloi edw mesa! Sas gamaw oloys kai ton ka8ena xwrista! MAIDEN RE!!!!
    +1
    Ticking away the moments that make up a dull day

    http://www.myspace.com/rexmundiband

  3. #48
    read between the lines Shadowking's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,664

    Default

    A loaded gun won't set you free.
    So you say.

  4. #49
    Sayid Hassan Jarrah psychotron's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Contemporary Adult Entertainment Company
    Posts
    7,453

    Default

    ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ



    ρε τους μαλάκες ρε..

    55 ευρώ λέει..



    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
























    Θα είμαι εκεί.

    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι θα είμαι εκεί.

    Βασικά και 255 ευρώ να είχε και να παιζαν μόνο το virtual XI ξερωγώ κι αυτό unplugged, πάλι θα πήγαινα κι ας ήμουνα και μόνος μου.
    Οι Maiden είναι ο έρωτας της ζωής μου τα τελευταία 20 χρόνια.
    Χωρίς πλάκα το παραπάνω.
    (Ντάξει, μαζί μ' αυτούς είναι και οι παλιοί, καλοί, με make up Kiss, δε μπορώ να ξεχωρίσω, ρίλι)

    Άλλη μία φορά να το εμπεδώσουμε:
    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι θα είμαι εκεί.



    ΕΔΙΤ: Ζορζ, να (ξανα)ποστάρω το γνωστό εισιτήριο;; χεχεχε
    Where's the booze?



    I used to be perfect but now I'm even better

  5. #50
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    να πω κι εγω τη μαλακία μου για τα εισιτήρια (για μια ακομα φορα)

    λοιπόν τέτοια γκρουπ έχουν παντού ακριβό εισιτήριο (σκηνικά, μεταφορικά κλπ). Γερμανία (που τη θεωρείτε νορμαλ) οι μπον τζόβι είχαν 70. Οι μισθοί σας σε τέτοιες περιπτώσεις δεν παίζουν ιδιαίτερο ρόλο, τόσο κοστίζουν τα μεγάλα γκρουπ.

    Εκεί που γίνεται η μαλακία είναι στα μικρότερα γκρουπ. Gathering είχαν 14 ευρώ στο Βερολίνο και Αθήνα έχουν 27. Αυτά να κράζετε. Αν πληρώνατε για τις νορμαλ συναυλίες 15-20 Ευρώ μια φορά στο τόσο τα 55 δε θα φαινόντουσαν τόσα πολλά.



    εντιτ για να διορθωσω ορθογραφικο...
    Vielen Dank für alles was mal war

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Through The Undertow
    Posts
    2,214

    Default

    έχεις απόλυτο δίκιο.

    απλά θα μπορούσαν αναλογικά να είναι φτηνότερα. Χαρακτηριστικό το παράδειγμα των Sabbath όταν έπαιξαν στο Rockwave. 2-3 μέρες νωρίτερα έπαιξαν στη Σόφια με πολύ χαμηλό εισιτήριο.
    Give me a shot to remember
    And you can take all the pain away from me
    A kiss and I will surrender
    The sharpest lives are the deadliest to lead
    A light to burn all the empires
    So bright the sun is ashamed to rise and be
    In love with all of these vampires
    So you can leave like the sane abandoned me

  7. #52
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    ναι, αλλα εκεί υποθέτω ότι οι εργάτες που στήσαν τη σκηνή, το ενοίκιο του χώρου, ξενοδοχεία κλπ δεν κοστίζουν όσο στην Ελλάδα. Πλας αν οι Βούλγαροι είναι έξυπνοι μαζέψαν όλα τα βαλκάνια και είχαν κέρδη από την ποσότητα των εισιτηρίων κι όχι από το ακριβό εισιτήριο

    και όσο η ντιντι έχει το ψιλομονοπώλιο, έχει κάθε δικαίωμα να βάζει εισιτήριο όσο θέλει. Και όσο δεν την ελέγχει κανείς για αισχροκέρδια
    Vielen Dank für alles was mal war

  8. #53
    Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Psofos kakos
    Posts
    65

    Default

    Quote Originally Posted by Boom!
    Αν κανουν το festival tour που ελεγαν το καλοκαιρι με υλικο απο Powerslave, Somewhere In Time και Seventh Son, προφανως και δε θα τους ξαναφερουν για δευτερη φορα μετα απο τρεις μηνες.

    Ωχ σκατα!Αν γινει κατι τετοιο θα πεσω απο το μπαλκονι!Οχι ρε μη!Θα ειναι κριμα να τους χασουμε σε τετοιο tour.
    Τωρα ακουω το AMOLAD.Οι Maiden ειναι το αγαπημενο μου group και δε θα τους ξεχασω ΠΟΤΕ.Ετσι ειναι αυτα.Μ'αυτους μπηκα στο μεταλ και αυτα δε θα πρεπει να τα ξεχναμε.Ο δισκος τρομερος αλλα......δε νιωθω οπως παλια.Αυτο ισχυει ΔΥΣΤΥΧΩΣ και για τα υπολοιπα που εχουν πλεον(ειδικα απο το '95 και μετα).Τα 80's εχουν γρηγορο πραμα μεσα και τα ακουω καποιες φορες και τωρα και ξεσκιζομαι στο κοπανημα.Ισως επειδη εχουν πολυ progressive στοιχειο που δε μου αρεσει και τοσο.

    Ρε γμτ σκεφτομαι οτι μεσα στα blastbeats και τους βοθρους που ακουω τωρα κυριως,εχω ξεχασει πως ενιωθα οταν ακουγα Maiden και Ozzy.Το AMOLAD το πηρα με το που βγηκε,αλλα το ακουσα ελαχιστα.Ισως γιατι με "πειραζει" τοσο συναισθημα τωρα πια και δε μπορω/θελω να το ακολουθησω.Τωρα ομως που ακουω αυτες τις μελωδιες και την απιστευτη ερμηνεια σκεφτομαι οτι τοτε που ενιωθα εστω και το παραμικρο δεν ηταν και τοσο ασχημα.Τωρα πια ομως το χασαμε το τρενο.Ισως επειδη the age of innocence is fading......

    Οπως και να χει εγω θα ειμαι εκει και μετα ας ψοφησω.55 ευρω ειναι πολλα τα λεφτα Αρη,αλλα θα τα δωσω γιατι δε γινεται αλλιως.Που σιγα μην ειναι μονο 55.Για να φυγω απο εδω που μενω και να ξαναγυρισω,150 θα ειναι σιγουρα.Τουλαχιστον ας διοργανωθει σωστα.Κανα σαπορτακι θα εχουν τουλαχιστον;

    Τωρα καθως το ακουω......γιατι εγιναν τοσο μελαγχολικοι ρε γμτ στα 4 τελευταια albums και δε μπορω να τους ακολουθησω;

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    363

    Default

    Για να φυγω απο εδω που μενω και να ξαναγυρισω,150 θα ειναι σιγουρα
    tha sou proteina na min ksanagyriseis. gia to kalo olon mas. gia enan kalytero kosmo.
    we would never have stayed in this darkness

  10. #55
    Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Psofos kakos
    Posts
    65

    Default

    Quote Originally Posted by SIXAMENOS
    Για να φυγω απο εδω που μενω και να ξαναγυρισω,150 θα ειναι σιγουρα
    tha sou proteina na min ksanagyriseis. gia to kalo olon mas. gia enan kalytero kosmo.
    Αυτο για να με πεισεις το λες;

    Χε χε αυτο δε πιανει σε μενα,αν το παρουμε ετσι μαλλον το αντιθετο θα γινει.Διαβασε υπογραφη.

  11. #56
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    οι maiden ηταν μεγαλο γκρουπ πριν απο 20 χρονια. Τωρα ειναι μεγαλο ηλικιακα. και εχουν ερθει και 200 φορες ,εγω που δεν τρελενομαι κιολας τους εχω δει δυο φορες.


    μπεεεεεεε (κλισε)
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    363

    Default

    Quote Originally Posted by Azrael
    Quote Originally Posted by SIXAMENOS
    Για να φυγω απο εδω που μενω και να ξαναγυρισω,150 θα ειναι σιγουρα
    tha sou proteina na min ksanagyriseis. gia to kalo olon mas. gia enan kalytero kosmo.
    Αυτο για να με πεισεις το λες;

    Χε χε αυτο δε πιανει σε μενα,αν το παρουμε ετσι μαλλον το αντιθετο θα γινει.Διαβασε υπογραφη.
    koita tora ti ginetai. xoris na thelo na se pligoso, otan o kyrios maniac egrafe tous stixous autous skeftotan kati atoma san esena.
    we would never have stayed in this darkness

  13. #58

  14. #59
    Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Psofos kakos
    Posts
    65

    Default

    Quote Originally Posted by SIXAMENOS
    Quote Originally Posted by Azrael
    Quote Originally Posted by SIXAMENOS
    Για να φυγω απο εδω που μενω και να ξαναγυρισω,150 θα ειναι σιγουρα
    tha sou proteina na min ksanagyriseis. gia to kalo olon mas. gia enan kalytero kosmo.
    Αυτο για να με πεισεις το λες;

    Χε χε αυτο δε πιανει σε μενα,αν το παρουμε ετσι μαλλον το αντιθετο θα γινει.Διαβασε υπογραφη.
    koita tora ti ginetai. xoris na thelo na se pligoso, otan o kyrios maniac egrafe tous stixous autous skeftotan kati atoma san esena.


    Εμ ναι....αλλα εγω τι σχεση εχω με το "humanity";Καμια.Αν με ηξερες θα το καταλαβαινες.......Οποτε τσαμπα μαλακια.

  15. #60
    Senior Member Griffith's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    a cloud between the winds.
    Posts
    1,934

    Default

    AZRAEL IST ANTI HUMAN
    Oh, come, come be my waitress and serve me tonight
    serve me the sky with a big slice of lemon.

Similar Threads

  1. Iron Maiden
    By Solo Carriera in forum Music Discussion
    Replies: 399
    Last Post: 05-12-2021, 17:25
  2. Iron Maiden 2/08/08 @ Terravibe
    By Yanqui in forum Live Reports
    Replies: 88
    Last Post: 10-08-2008, 21:18
  3. Maiden Heaven - A Tribute to Iron Maiden
    By necropethamenos in forum Albums
    Replies: 20
    Last Post: 25-07-2008, 17:49
  4. Iron Spongebob Maiden
    By Angelcurse in forum Music Discussion
    Replies: 21
    Last Post: 30-09-2005, 17:07
  5. Iron Maiden in Stuttgart 7.12
    By GuardianOfIvorytower in forum Live Reports
    Replies: 2
    Last Post: 01-01-1970, 02:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •