Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 147

Thread: Assassin's Creed

  1. #46
    Resident Κύπριος The Donnn's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    991

    Default

    Η γαστρεντερίτιδα πέρασε, και είμαι στο 25%.

    Μέχρι τώρα καλά τα πάει, η Κωνσταντινούπολη είναι όμορφη, γραφικά κλπ. Οι "κακοί" Βυζάντιοι Ναΐτες μιλούν ελληνικά, όπως και αρκετός κόσμος στην Πόλη, added humor bonus.

    Το νέο hookblade δεν είναι κάτι το τρομερό, οι νέες κινήσεις μάχης που δίνει δεν είναι πολύ χρήσιμες και ο νέος τρόπος να μετακινήσαι από οροφή σε οροφή μέχρι τώρα ήταν άχρηστος, αφού σπάνια βρίσκεις καλώδια που πάνε στη κατεύθυνση που θέλεις. Βοηθά όμως στο να σκαρφαλώνεις πιό γρήγορα και να καθαρίζεις μεγαλύτερα κενά όταν πηδάς (αυξημένο reach)

    Οι βόμβες είναι αρκετά χρήσιμες. Είναι οξύμωρο να προσπαθείς να είσαι stealth ενώ ρίχνεις βόμβα κρότου για να φύγουν οι φρουροί, αλλά δεν γαμιέται, οι εκρήξεις είναι πάντα ευπρόσδεκτες.

    Το μέγεθος της Πόλης είναι κάπως μικρό αναλόγως με το 1 & 2, αλλά απ'ότι αντιλαμβάνομαι σε μιά φάση θα παίξεις και με τον Altair ή κάτι τέτοιο, άρα αναμένω εκπλήξεις.

    Προς το παρόν δεν βγαίνεις από το animus, απλά είσαι σε μια fucked up virtual reality φάση με τον 16, και πρέπει να περνάς κάτι ηλίθιες πίστες σε πρώτο πλάνο (εμετικό και κακά σχεδιασμένο) που σου τις ανοίγει όταν μαζεύεις ένα συγκεκριμένο αριθμό από collectibles στο παιχνίδι. Η μαλακία είναι πως τα collectibles είναι 100, και μάλλον θα βγεί ο κώλος μας να τα βρούμε όλα για να προχωρήσει η ιστορία.

    Τεσπα, για τους φανς της σειράς σίγουρα αξίζει, μέχρι τώρα όμως δεν έδειξε κάτι που να δκαιολογά το τέλος μιας πετυχημένης τριλογίας. Βέβαια είναι ακόμα αρχή...επιστρέφω με δεύτερο ριβιού

  2. #47
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    Εφόσον είμαι και εγώ ένας fan της σειράς (απ'το δεύτερο κι έπειτα) νομίζω μπορώ να πω 2,3 λογάκια.

    Το story είναι αρκετά χαοτικό για να περιγραφεί και να χαρακτηριστεί μονολεκτικά, πρωτίστως διότι υπάρχουν 3 χαρακτήρες και 3 διαφορετικά arcs που συνδέονται μεταξύ τους. Ο Ezio έπρεπε να μας είχε αφήσει απ'το δεύτερο AC, αλλά έστω κι έτσι, ο McDevitt (ο νέος lead-writer, τρίτος που αλλάζει σε 3 games), χειρίζεται τον χαρακτήρα καλύτερα απ'ότι τον είδαμε στο Brotherhood. Βασικός λόγος είναι ότι πλέον τον βλέπουμε στο προτελευταίο στάδιο της ζωής του (τελευταίο όσο αφορά τα ''επαγγελματικά'' του) και υπάρχει μια κάποια συναισθηματική φόρτιση χωρίς να ιδρώσει σε επίπεδα γραψίματος. Κάποια twists είναι OK, κάποια άλλα meh, η ιστορία του Ezio πάσχει από τους ελάχιστους και όχι ιδιαίτερα πολυδιάστατους χαρακτήρες που αλληλεπιδρά καθώς και απ'το μηδαμινό character develοpment. Όταν τα έχεις δει και ζήσει όλα δύο παιχνίδια πίσω, το ολο πράγμα μυρίζει ένα τελευταίο cash in. Το love story ενώ φαίνεται αρχικά να παίρνει τον χρόνο του, τα μαζεύει γρήγορα γρήγορα στο τέλος και η τρύπα βγάζει μάτια. Κρίμα και πάλι. Όλως παραδόξως το φινάλε και η ταινία της Ubisoft workshops είναι και αυτά που τον σώζουν. Dialogue σε συμπαθή απλώς επίπεδα.

    Ο Desmond είναι ο Desmond. Κάτι πάει να γίνει με την όλη φάση και να του δώσει ένα βάθος η σειρά αλλά μέτρια πράγματα. Τυπικά μαθαίνουμε κάποια βασικά πράγματα για το παρελθόν του (όχι τρομερά ενδιαφέροντα) μέσω ενός glitch στο animus που μας επιτρέπει να παίξουμε ένα puzzle game εξιστόρησης του παρελθόντος του. Το παιχνίδι, παίζεται (δεν είναι και portal), ενώ είναι προαιρετικό. Αλλος ένας που σώζεται στο φινάλε.

    Και τώρα το καλύτερο :

    Ο Altair επιστρέφει και η ιστορία του είναι το highlight του παιχνιδιού. Ολα τα sequences που έπαιζα μαζί του, ήταν άψογα σκηνοθετημένα, έδιναν πληροφορίες με την σέσουλα, υπήρχε tension, υπήρχε drama, γενικά υπήρχε όραμα. Κρίμα που δεν κράτησαν πολύ.

    Aκολουθεί μικρό spoiler
    Spoiler



    Tι άλλο να πει κανείς. Η φοβερή ορχηστρική μουσική απ'την κλασική ορχήστρα του Malmö με στοίχειωσε συνολικά.

    Το φινάλε σας αφήνω να το αποκρυπτογραφήσετε μόνοι σας. Εξηγεί κάποια ερωτήματα, ενώ γεννά μερικά μεγαλύτερα. Κλασικά πράγματα για όσους παρακολουθούν την σειρά. ΑΛΛΑ, είναι τοσο όμορφα δομημένο και αποτυπώνεται με τέτοια αφηγηματική μαεστρία που θα το βλέπετε με ανοικτό το στόμα.
    Αλλο ένα Point στους narratlogists. Μπράβο!

    Στα του gameplay θα πούμε λιγότερα γιατί δεν προσφέρει πολλά συγκρινόμενο με το Brotherhood. Ο βασικός κορμός έχει παραμείνει ίδιος με την Κωνσταντινούπολη να αποτελεί έναν ωραίο παιδότοπο με αρκετό βάθος. Κλασικά updates πανοπλίας, ρουχισμού, οπλισμου, recruit και training assassins, κάποια ωραία side missions και μπόλικο ευφάνταστο platforming εντός και εκτώς κτηρίων. Τα νέα additions είναι το bomb crafting (καλό αλλά δεν το πολυδούλεψα), ένα tower defence game (λίγο raw & unpolished αλλά λειτουργικό), ο γάντζος που σου επιτρέπει να κινείσαι και να σκαρφαλώνεις πιο γρήγορα μέσα στην πόλη, καθώς και μια σειρά νέων animations στα των δολοφονιών. Μερικά crypt missions ήταν εξαιρετικά και μου θύμησαν αρκετά τις non-stop action σκηνές του Uncharted. Μακάρι να δούμε και άλλα τέτοια στο μέλλον. Όπως καταλαβαίνεται πάντως, μέσα σε ένα χρόνο, όσα studios και αν επιστράτευσε η Ubisoft, δεν είχαμε δραματικές αλλαγές (multiplayer δεν έπαιξα ακόμη, φαίνεται πιο πλήρες απ'οσα έχω διαβάσει).

    Το franchise δείχνει να λειτουργεί εδώ και 3 παιχνίδια σαν μια τηλεοπτική σειρά και οι αντιδράσεις που πιάνω εγώ, είναι πως, εφόσον το gameplay παραμένει solid, ο κόσμος το παίζει για να δει που θα πάει το story. Ο λόγος που είχαμε και μια αισθητή πτώση στο metacritic, είναι πως με ίδια mechanics το content για όποιον έχει παίξει το προηγούμενο, γίνεται λίγο ''πάμε πάλι, τα ίδια''. Και υπάρχει ένα δίκιο σε αυτήν την άποψη άσχετως αν αυτά τα ''ίδια'' είναι απρόσμενα, διαχρονικά. Το επόμενο πρέπει να κάνει πολλά για να διατηρήσει τους πάντες ικανοποιημένους και δεν ξέρω που θα πρέπει να δουλέψoυν για να το καταφέρουν. Σε κάθε περίπτωση, κατά τα φαινόμενα σε ένα χρόνο θα μάθουμε αφού οι τύποι κάνουν λόγο για AC3 μέσα στο 2012 για να συμπεσουμε και χρονικά με το συνωμοσιολογικό concept του τέλους του κόσμου. Αυτά!
    Last edited by Marillion; 03-12-2011 at 19:15.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  3. #48
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Δε νομίζω ότι θα υπάρξουν αλλαγές μέχρι το 4, είναι hardware limited με τις τωρινές κονσόλες σε αυτό ακριβώς που βλέπουμε εδώ και 3 χρόνια.
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  4. #49
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    Ναι, όντως είναι, απλώς για γενικότερες αλλαγές στο gameplay αναφέρομαι, όχι στην μηχανή γραφικών κτλ


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  5. #50
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Ναι κι εκεί αναφέρομαι. Πχ. καλύτερα και παραπάνω AI profiles ή περισσότερες παραμέτρους σε stealth missions κτλ. Μεγαλύτερες και με περισσότερη ποικιλία πόλεις. Γενικά τώρα δε μπορούν να κάνουν τίποτα, δεν έχουν άλλη μνήμη για να χωρέσουν κάτι παραπάνω. Με το ζόρι είναι playable σε κονσόλες, λίγο παραπάνω και θα πέσει κάτω από τα 24 FPS
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  6. #51
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    χμου ολα όσα αναφέρεις δεν οι είναι oυσιαστικές αλλαγές τις οποίες επικαλείται το μεγαλύτερο μέρος του τύπου. το πρόβλημα με την επαναληψιμότητα στα ac, δεν είναι η ποικιλία στις πόλεις (που ήδη έχει κάνει τρομερά βήματα εμπρός) ούτε το περιορισμένο ai. απλά ότι τα combat mechanics δεν έχουν πάει πουθενά και πως το platforming είναι σχεδόν πανομοιότυπο με το πρώτο παιχνίδι. το να αλλάξουν κάτι δραστικά σε αυτά μπορεί να μην βγάζει ιδιαίτερο νόημα με εμπορικά κριτήρια (αλλά και από θέμα χρονικών περιθωρίων εφόσον δεν πρόκειται να ερθουν κοσμογονικές αλλαγές σε 12 μήνες), αλλά σίγουρα δεν είναι πράγματα που επηρεάζονται απ'το limited hardware. είναι άλλα τα ταμπού που πρέπει να ξεπεραστούν.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  7. #52
    Blade Runner SpiritCrusher's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    a minor place
    Posts
    7,308

    Default

    Quote Originally Posted by Marillion View Post
    χμου ολα όσα αναφέρεις δεν οι είναι oυσιαστικές αλλαγές τις οποίες επικαλείται το μεγαλύτερο μέρος του τύπου. το πρόβλημα με την επαναληψιμότητα στα ac, δεν είναι η ποικιλία στις πόλεις (που ήδη έχει κάνει τρομερά βήματα εμπρός) ούτε το περιορισμένο ai. απλά ότι τα combat mechanics δεν έχουν πάει πουθενά και πως το platforming είναι σχεδόν πανομοιότυπο με το πρώτο παιχνίδι. το να αλλάξουν κάτι δραστικά σε αυτά μπορεί να μην βγάζει ιδιαίτερο νόημα με εμπορικά κριτήρια (αλλά και από θέμα χρονικών περιθωρίων εφόσον δεν πρόκειται να ερθουν κοσμογονικές αλλαγές σε 12 μήνες), αλλά σίγουρα δεν είναι πράγματα που επηρεάζονται απ'το limited hardware. είναι άλλα τα ταμπού που πρέπει να ξεπεραστούν.
    Χμ, νομίζω πως πήρες το ποστ μου περισσότερο κυριολεκτικά από όσο θα ήθελα. Αυτά που είπα ήταν παραδείγματα του τι θα μπορούσαν να κάνουν, όχι το τι χρειάζεται απαραίτητα το AC από design.

    Παράδειγμα πάλι σκέψου πως δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος να αλλάξει το combat τώρα, οκ σκοτώνεις με 1-2 κουμπιά. Έστω ότι σου δίνουν άλλα 5, αν οι εχθροί είναι το ίδιο χαζοί θα τους σκοτώνεις πάλι με 1-2 και τα άλλα θα πάνε στράφι, πάλι θα το βρουν κουραστικό. Στη τελική Assassin είσαι, το τωρινό combat ταιριάζει και σαν lore: Parry, Counter-attack και όταν είσαι περικυκλωμένος έχεις μειονέκτημα. Στο platform κομμάτι το ίδιο, όπως είναι τώρα θα παραμείνει σαν "bonus stages".

    Σκέψου πχ. ότι θα μπορούσε το platform κομμάτι να είναι μέσα στον κανονικό κόσμο, ίσως σε infiltration, ή το combat να γίνει πιο ενδιαφέρον με πιο δυναμικούς εχθρούς που έχουν inventories και σε παλεύουν αναλόγως ή να είναι περισσότερο δυναμικός κόσμος ή...ή.
    Αυτό που θέλω να καταλήξω είναι πως ο κόσμος τους είναι καλός και τους δίνει απεριόριστες δυνατότητες σαν game design, ο μόνος περιορισμός αυτή τη στιγμή είναι θέμα hardware που τους αναγκάζει να διαλέξουν τι μπορούν να κάνουν και τι όχι. Και όπως έχει τώρα το πράγμα, πέρα από μικρές αλλαγές τύπου bombs, μάλλον δεν μπορούν να κάνουν και πολλά. Άσε που παίζει να μην θέλουν κιόλας μέχρι να τελειώσει η τριλογία

    (πέρα από το 12μηνο ε, εκείνο είναι άλλο καφάσι)


    Ανιγουει εσύ σε PS3 δεν το πήρες; Τρέχει καλύτερα από Brotherhood;
    <menumission> otan fas klwtsia sth mapa pou 8a sou meinei a3exasth 8a to prosexeis to stomataki sou kalutera peoroufhxtra
    <menumission> eunouxismenh orka

  8. #53
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    μου τρέχει απροβληματιστά. βλέπω σε φόρα να λένε για πεσμένα fps αλλά δεν παρατήρησα κάτι και πρέπει να επένδυσα κοντά στις 20 ώρες


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  9. #54
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Είμαι ως γνωστόν ΤΡΕΛΟΣ fanboy της σειράς. Και διαβάζω ποστ Marillion και πραγματικά απορώ. Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει ούτε μισό θετικό στο παιχνίδι. Σενάριο ανύπαρκτο, χωρίς καμία συνοχή, γραφικά ΖΙΓΚΑ στα glitches (πραγματικά καιρό έχω να δω τέτοια προχειροδουλειά από μεγάλο υποτίθεται franch), καμία πρωτοτυπία, νέο mechanic μόνο οι bombs με τις οποίες δεν έχει νόημα να ασχοληθεί ΚΑΝΕΙΣ, μικρή διάρκεια (είμαι κοντά στον τερματισμό), άκυρες όλες οι scences με Altair και Desmond.

    Πραγματικά απογοητεύτηκα και πιστεύω το ακόμα και το 1 είναι καλύτερο.
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  10. #55
    Resident Κύπριος The Donnn's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    991

    Default

    Είναι άξιο απορίας το πόσο συχνά συμφωνώ με τον αποπάνω. Βιαστική προσπάθεια της ubisoft για μια τελευταία αρπακτή με τον Ezio πριν βγάλουν το τελικό του χρόνου. Κάτι με συμβόλαιο να βγάλουν παιχνίδι φέτος διάβασα, και λόγω έλλειψης χρηματος να βγάζουν κάτι πρόχειρο.

    Ιστορία χωρίς αρχή και τέλος, χλιαροί διαλογοι, glitches του κερατά (βρέθηκα πολλές φορές να κολυμπώ ΚΑΤΩ από την πόλη, να είμαι συνεχώς μέσα σε σύνεφο smokebomb 10 λεπτά ΑΦΟΥ την είχα ρίξει κλπ). Περιμένουμε (ξενέρωτοι) το 3 του χρόνου λοιπόν.

  11. #56
    Giagias me Jazzmaster Marillion's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Stukas over Serres
    Posts
    4,571

    Default

    ναι αρχικά η διάρκεια εφόσον τα κανεις όλα, είναι ίση περίπου με αυτήν του brotherhood που ήταν το μεγαλύτερο της σειράς οπότε καμμια λογική εδώ (εκτός αν τρέχεις από αποστολή σε αποστολή που μάλλον αυτό κάνεις)

    η προχειροδουλεία μπορεί να έχει να κάνει με το pc port, εγώ το παίζω στο ps3, νομίζω ξεκαθαρίστηκε. μου τρέχει απροβλημάτιστα.

    όταν λέτε πως το σενάριο είναι ανύπαρκτο, που το βασίζετε; γιατί όπως έγραψα παραπάνω με τρεις στόρυ αρκς είναι τρομακτικά χαζό να πας να το περιγράψεις μονολεκτικά, ειδικά όταν βρισκόμαστε σε τέταρτη συνέχεια. αν δεν επιχειρηματολογήσετε όπως εγώ, με συγκεκριμένα παραδείγματα δεν πρόκειται να πάρω στα σοβαρά τέτοια θέση. προς υπενθύμιση να πω πως βρίσκω το σεναριακό redeeming quality του τίτλου στο φινάλε και τον altair. desmond και ezio δεν μου είπαν πολλα πράγματα. το διαβάσατε το ποστ μου;
    το να πεις ότι το bomb crafting είναι το μόνο νέο feature, είναι ΑΝΑΚΡΙΒΕΣ.
    είπαμε, έχει tower defence, νεο mechanic με γάντζο για σκαρφάλωμα και μετακινήσεις, και επειδή ξέχασα να το αναφέρω νωρίτερα, η προαγωγή των assassins σε master assassins γίνεται με συμπληρωματικές αποστολές που συμμετέχεις παρά με το να τους στέλνεις κάπου στον χάρτι και μετά να πηγαίνεις να τους ''βαφτίζεις'' που ήταν γενικά αστείο στο brotherhood. (α και τα animus sequences του desmond)

    με 2,3 σειρές δεν περίμενα περισσότερα, αλλά άμα δεν θέλετε να γράψετε γιατί βαριέστε, δεκτόν.

    α καλά και ότι το πρώτο είναι καλύτερο, τι να πούμε, κλείνει ένα σοβαρότατο ποστ μέσα στην αντικειμενικότητα με τον σωστό τρόπο
    Last edited by Marillion; 04-12-2011 at 06:15.


    INDIE ROCK, PUNK-METAL, EMOCORE COMMANDO

    http://letselectrify.blogspot.com si senior boss man, england very pretty

    ΓΥΡΟΣ ΠΑΟΛΑ ΠΛΑΤΩΝΙΣΜΟΣ
    ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΟΛΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  12. #57
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Μαρίλιε παρόλο που προβοκάρεις το να πάρεις μία απάντηση με ανάλογο ειρωνικό ύφος να σου πω ότι προσωπικά βαριέμαι απίστευτα να κάνω μεγάλα ποστ, όχι μόνο εδώ, θα το έχεις παρατηρήσει και γενικά. Οπότε πάλι θα γράψω λίγα αδιαφορώντας για το αν θα τα πάρεις στα σοβαρά.

    Αν τον γάντζο τον θεωρείς καινούργιο "mech" μαγκιά σου, εγώ το θεωρώ μια αχρείαστη ΜΙΚΡΗ προσθήκη που δεν προσφέρει τίποτα, δηλαδή το παιχνίδι το φωνάζει πότε να πατήσεις shift. Αυτό δεν είναι mech. Mech είναι το tower defence όπως εύστοχα λες το οποίο είναι επικά κακοσχεδιασμένο σε σημείο που όποτε νικάω αλλά και όποτε χάνω να μου αφήνει μια αίσθηση ότι το όποιο αποτέλεσμα ήταν πιο πολύ random παρά στηρίχτηκε στις πράξεις μου.

    Όταν λέω το σενάριο είναι ανύπαρκτο έχω στο μυαλό μου κυρίως το επικό II στο οποίο είχαμε ένα πανέμορφο δέσιμο σεναρίου με πραγματικά ιστορικά γεγονότα ενώ τώρα έχουμε αποσπασματικά fragments 3 διαφορετικών ζωών οι οποίες συνδέονται απλά υποτυπωδώς μέσω ενός apple of Eden για το οποίο (και πάλι) δεν βγάζουμε άκρη. Ε κουλουβάχατα δηλαδή, έτσι το είδα.

    Τα γραφικά glitches δεν έχουν να κάνουν με το pc γιατί δεν θέτω θέματα απόδοσης αλλά ελαττωματικών σχεδιασμών. Κάνεις μάχη, "πιάνεις" την ειδική κίνηση, και τις περισσότερες φορές φαίνεται ο Ezio να ρίχνει μπουνιές στον αέρα (εδώ μου θυμίζει κάτι παλιές ταινίες που ντουμπλάραν low budget σκηνές ξύλου), να κάνει αφύσικες κινήσεις. Φαινόμενα όπως αυτό που είπε ο Ντονννννννν(ν) με τη smoke bomb, έχουμε και με το κολύμπι όπου ο κόσμος ξαφνικά αναλύεται στα πρωτόλυα πολύγωνα σα να πήρες ecstasy, γαμώ την τρέλα μου εμένα μου σκαρφάλωσε ακόμα και ένα περβάζι μόνο του χωρίς να κάνω τίποτα. Άσχημα glitches δηλαδή και εντελώς προχειροδουλειά σχεδιαστικά.

    Και είμαι κοντά στο τέλος έχοντας κάνει όλα τα side quests (εκτός από animus fragments φυσικά και 100% synchronizations).

    Δεν θα επανέλθω άλλο παρά μόνο αν κάποιος έχει τη νοητική δυνατότητα να συζητήσει άνευ ειρωνίας.

    Edit: τελικά έγραψα αρκετά
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  13. #58
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Πλακώνεται πρωινιάτικα Κυριακής για το Ασσασσινςκρηντ.

  14. #59
    The Patient H.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Dante's Inferno
    Posts
    7,127

    Default

    Μπαίνει στο assassin's creed topic για πάρτη μου
    Quote Originally Posted by FIXXXER View Post
    Anagkastika stirizoume Hillary





  15. #60
    Senior Member steve's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    θρας
    Posts
    770

    Default

    τωρα ειμαι καπου στο 20% νταξει δεν εχει πολλες αλλαγες απτο brotherhood οπως ειπαν και οι αλλοι.. αλλα δεν με πολυνοιαζει το παιζω για την ιστορια περισσοτερο.. α και για το 3 εχω μια υποψια οτι θα ειναι στην ρωσσια και ακομα πιο μπροστα στον χρονο.. αν σκεφτεις οτι το πρωτο ηταν καπου στο 1100 το δευτερο στο 1500 αυτος ο χαρακτηρας και η εποχη μου μοιαζει τελειος για να ειναι επομενος..
    ΜΠΛΑΚ ΜΕΤΑΛ ΜΑΓΕΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ

Similar Threads

  1. DEW-SCENTED / Suicidal Angels / Great Black / Damned Creed
    By Illdisposer in forum Live & Events Talk
    Replies: 4
    Last Post: 22-02-2009, 12:40
  2. Assassins Creed
    By Waldstein in forum PC & Games
    Replies: 26
    Last Post: 20-04-2008, 14:12

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •