Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 104 of 104

Thread: Δημοτικές/Νομαρχιακές εκλογές 2κ6!

  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    35° 20' 11"N 25° 07'24"E
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord
    εγώ ψηφίζω στο δήμο Καλλιδένδρου Τρικάλων. μάλλον θα ψηφίσω το νονό μου, ως εν δυνάμει εργολήπτης (καλό είναι να έχω κάποιο δικό μου στο δ.σ.).

    για τη νομαρχία παλιότερα στήριξα 1 φορά ΣΥΝ (κατεβαίνει ο πατέρας ενός τύπου που παίζαμε μπάλλα στην ίδια ομάδα) και 1 ΚΚΕ. φέτος έχω ήδη αρχίσει να σκέφτομαι το ποιηματάκι που θα γράψω στο ψηφοδέλτιο, παρόλο που κατεβαίνει με τη ΝΔ ο πατέρας μιας πολύ φίλης μου. τα έχω πάρει με όλους, οπότε το άκυρο είναι η μόνη διέξοδος για την ώρα.
    Αμα θέλεις να ρίξεις άκυρο εκτύπωσε ένα απο τα παρακάτω ψηφοδέλτια και ρίχτο:


    ή αυτο

  2. #92
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Quote Originally Posted by Dr. Death
    ψηφιζω ενωση κεντρωων
    Αρα, δεν εισαι ζωον!

    Ποιον κατεβαζει η Προεδραρα για το δημο της Αθηνας;
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    the morgue
    Posts
    2,840

    Default

    [quote=Boom!]
    Quote Originally Posted by "Dr. Death":2redb5so
    ψηφιζω ενωση κεντρωων
    Αρα, δεν εισαι ζωον!

    Ποιον κατεβαζει η Προεδραρα για το δημο της Αθηνας;[/quote:2redb5so]

    Δεν εχω ιδεα...απλα στις 2 τελευταιες εκλογες ασκω το εκλογικο μου δικαιωμα ψηφιζωντας λεβεντη.Ε την κοβω να τριτωνει η φαση.
    Πονος Μυαλου!

  4. #94
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    [quote=Dr. Death][quote="Boom!":qgfujf1x]
    Quote Originally Posted by "Dr. Death":qgfujf1x
    ψηφιζω ενωση κεντρωων
    Αρα, δεν εισαι ζωον!

    Ποιον κατεβαζει η Προεδραρα για το δημο της Αθηνας;[/quote:qgfujf1x]

    Δεν εχω ιδεα...απλα στις 2 τελευταιες εκλογες ασκω το εκλογικο μου δικαιωμα ψηφιζωντας λεβεντη.Ε την κοβω να τριτωνει η φαση.[/quote:qgfujf1x]

    πάλι καλά, υπάρχει κάποια εγκεφαλική δραστηριότητα ακόμα, θα μπορούσες να ψηφίζεις και Βεργή.
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    landslide non stop
    Posts
    2,029

    Default

    ...λεβεντης, βεργης, χριστοπιστια... γιο και μια κορη...


    ...σκάω!
    so this is permanence

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

    Default

    Quote Originally Posted by HAVOC
    Για δημαρχια "Κουλη" δαγκωτο. Δεν τα εχει παει και τοσο ασχημα στην μεχρι στιγμης θητεια του, συν το οτι οι υπολοιποι υποψηφιοι ειναι για τα πανηγυρια. [ο ενας μαλιστα αλκοολικα, και τον βλεπω σε ενα μαγαζι καπου εδω κοντα να τον μαζευουν κατι βραδια μαζι με αλλους πολιτικαντιδες].
    Για νομαρχια, λογω αισχρης εκπροσωπισης απο τον κατσικοποδαρο, σκεφτομουν Λιακουλη, αλλα δεχεται τοση λασπη απο τους δικους της και εχει προβλημα συννενοησης εσωκομματικο που απορριπτεται και αυτη μετα πολλων επαινων. Για Χαλκια δεν εχω μαθει τιποτα τραγικο, οποτε θα παρει την ψηφο κατα πασα πιθανοτητα το κομμουνι.

    Αφουτα. Μιλαμε για τυροχωρα.
    Φετος ειναι η πρωτη φορα που ψηφιζω με ενδιαφερον μονο στην Ελλαδα.
    Και γενικοτερα μετα απο τη γνωριμια μου με καποιες δυναμικες γριες στο νησι που παλεψαν για να εχουμε δικαιωμα ψηφου, και επειδη και η γιαγια μου που ειναι 92 ψηφιζει και εχει ενημερη αποψη για τα κοινα, θα θεωρουσα ντροπη να απεχω.
    μια και δεν είμαι ιδιαίτερα ενήμερος για τα νομαρχοδημαρχιακά των αθηνών θα ήθελα η αγαπήτη μου ΧΑΒΟΚ να αντιστοιχήσει κάθε παραπάνω ψευδώνυμο με ένα ονοματεπώνυμο και ένα κομματικό συνδυασμό ευχαριστώ.

  7. #97
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Solo Carriera
    Quote Originally Posted by HAVOC
    Για δημαρχια "Κουλη" δαγκωτο.
    μια και δεν είμαι ιδιαίτερα ενήμερος για τα νομαρχοδημαρχιακά των αθηνών θα ήθελα η αγαπήτη μου ΧΑΒΟΚ να αντιστοιχήσει κάθε παραπάνω ψευδώνυμο με ένα ονοματεπώνυμο και ένα κομματικό συνδυασμό ευχαριστώ.
    "κούλης" είναι ο Τζανα"κούλης" που υποστηρίζεται από τη ΝΔ αν δεν κάνω λάθος. οσον αφορά τη λάρισα ως πόλη, μάλλον βελτιώθηκε κατά τη διάρκεια της θητείας του. βαθύτερες πτυχές της θητείας του δε γνωρίζω.
    Rock or Nothing

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    /dev/null
    Posts
    522

    Default

    Σόλο η χάβοκ αναφέρεται στη Λάρισα.

    Quote Originally Posted by Raven Lord
    "κούλης" είναι ο Τζανα"κούλης" που υποστηρίζεται από τη ΝΔ αν δεν κάνω λάθος. οσον αφορά τη λάρισα ως πόλη, μάλλον βελτιώθηκε κατά τη διάρκεια της θητείας του. βαθύτερες πτυχές της θητείας του δε γνωρίζω.
    E ναι, φυσικά και βελτιώθηκε. Για παράδειγμα, ας πούμε, έχει καταφέρει να βρει καταπληκτικές λύσεις πχ στο κυκλοφοριακό (το οποίο υπόσχεται εδώ και 2 τετραετίες ότι θα λύσει), όπως διαπιστώνουν όλοι όσοι τυχαίνει να βρίσκονται στην Ηρώων Πολυτεχνείου στο ύψος του 5ου Γυμνασίου/Λυκείου στις 8 το πρωί.

    Ή ας πούμε κατάφερε να βελτιώσει κατακόρυφα την ποιότητα ζωής μας με εκείνα τα ανυπέρβλητης έμπνευσης γλυπτά-καταρράκτες της κεντρικής πλ. και της πλ. ταχυδρομείου (τα οποία είμαι σίγουρος ότι χρυσοπληρώσαμε).

    Ή μήπως αναφέρεσαι στις εξαίσιες ιδέες που έχει κατά καιρούς για να διαχειρίζεται τους οικονομικούς πόρους του δήμου και να μας κάνει πασίγνωστους ανά την Ελλάδα, όπως πχ η έφιππη αστυνομία, πριν λίγα χρόνια;

    Ασε μας ρε Ρέηβεν.


    Quote Originally Posted by HAVOC
    συν το οτι οι υπολοιποι υποψηφιοι ειναι για τα πανηγυρια. [ο ενας μαλιστα αλκοολικα, και τον βλεπω σε ενα μαγαζι καπου εδω κοντα να τον μαζευουν κατι βραδια μαζι με αλλους πολιτικαντιδες].
    Τον έχεις δει ΕΣΥ με τα δικά σου μάτια, ή το άκουσες από συγγενή σου που του το είπε γνωστός, ο οποίος τον είδε σε μαγαζί στη γειτονιά του, κοκ; Γιατί οκ, κατά ένα διαβολικά παράξενο τρόπο, μέχρι τώρα άλλοι 4 ανθρώποι μου έχουν πει ότι τον είδαν σε μαγαζί της γειτονιάς τους να μπεκροπίνει, παρά το ότι μένουν σε διαφορετικές γειτονιές.

    Quote Originally Posted by HAVOC
    Για νομαρχια, λογω αισχρης εκπροσωπισης απο τον κατσικοποδαρο, σκεφτομουν Λιακουλη, αλλα δεχεται τοση λασπη απο τους δικους της και εχει προβλημα συννενοησης εσωκομματικο που απορριπτεται και αυτη μετα πολλων επαινων. Για Χαλκια δεν εχω μαθει τιποτα τραγικο, οποτε θα παρει την ψηφο κατα πασα πιθανοτητα το κομμουνι.
    Κατσικοπόδαρος ο πιο αποτελεσματικός νομάρχης των τελευταίων ετών. Μάλιστα.

    Whois "Χαλκια"? Δεν θυμάμαι να έχω ακούσει τέτοιο όνομα για υποψήφιο νομάρχη.

  9. #99
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    κοίτα, από την επιφανειακή ματιά μου λόγω σύντομης παραμονής στη λάρισα και επειδή συνήθως είμαι επισκέπτης, βλέπω ότι η κατάσταση είναι καλύτερη από ότι πριν 10 χρόνια. το κομμάτι του ποταμιού που περνάει μέσα από την πόλη έγινε πιο ανθρώπινο. οι γέφυρες περισσότερες. οι πεζοδρομήσεις έχουν προχωρήσει.

    όσο για το κυκλοφοριακό: ΜΗΠΩΣ φταίνε ΚΑΙ οι κάτοικοι των μικρών πόλεων και η νοοτροπία τους λιγουλάκι? όλα αυτά δε θα συζητιούνται, βέβαια, όταν θα πεζοδρομηθεί όλο το κέντρο της λάρισας όπως και πολλών ακόμη πόλεων, μιας και αυτή είναι η σύγχρονη πολεοδομική τάση και η μόνη ελπίδα να ξεκολλήσει ο κώλος μας από το ΙΧ.

    κατά τα άλλα, εννοείται πως δεν έχω ιδέα για τη διαχείριση που έκανε ο τζανακούλης και η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει τεράστια παράπονα από λαρισαίους.
    Rock or Nothing

  10. #100
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Σοβαρα τωρα, εχει κυκλοφοριακο προβλημα η Λαρισα; Δλδ ελεος!
    Οσες φορες εχω παει, παντου μετακινουμασταν αερα.
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  11. #101
    Solidium HAVOC's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Οblivion
    Posts
    5,485

    Default

    Σολο, προφανως πηρες την απαντηση που γυρευες.
    Fool, σε ενα σημειο θα σταθω, γιατι δεν προκειται να κανω τον απολογητη κανενος, ουτε να σου εξηγησω τα κριτηρια μου, τη στιγμη που η ψηφος σου θα ειναι διαφορετικη και δικαιωμα σου. Το μονο που θα σου πω, ειναι σχετικα με τον αλκοολικο, πως μιλαω απο δικη μου εμπειρια, και οχι τριτου. Τωρα αν τα σπαει και σε αλλα μαγαζια και τον βλεπει ο κοσμος να τον πηγαινουνε καροτσακι, αυτο δεν το ξερω.Αντιστοιχως, και ο Καφφες παλαιοτερα, απο το αλκοολικι του εχασε. Κατα καποιο τροπο, ο τοτε αδοκιμαστος Κουλης, δεν κερδισε, εχασε ο Καφφες.
    Πράγματι, ο καιρός ήτο θαυμάσιος. Ένας καιρός ηδονικός και, όπως λέγουν, θείος. Ο ήλιος έλαμπε καταυγάζων και θερμαίνων τα πάντα – τον ουρανόν, την θάλασσαν, το υπερωκεάνειον, τους επιβάτας. Όλοι σχεδόν ήσαν χαρούμενοι.


  12. #102
    Guest

    Default

    Ο Πύργος σας έχει πάντως. Τα γέλια που έριξα χτες διαβάζοντας την επιστολή που έστειλε εκείνος που οι τραμπούκοι πετάξαν στο λιμάνι στο Κατάκολο δεν περιγράφονται.

    Αναφέρει μέσα μέχρι και τον Πανούλη. Και το πάει σε φάση μικρός Άλεξ(έχει μέσα διαφθορά, πολιτικά συμφέροντα, σεξουαλικά σκάνδαλα - μόνο οι τελετές μαύρης μαγείας του λείπουν).

    Ακόμα γελάω.

  13. #103
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    επειδή υπάρχουν και κρητικοί στο μέσο, υπάρχουν και αυτοί:

    "ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ - ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ" για το Δήμο Χανίων (επικεφαλής ο Νίκος Παπαντωνάκης.

    μην πάει τζάμπα η ψήφος για την Τοπική αυτοδιοίκηση με άκυρα ή μη συμμετοχή λοιπόν.
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  14. #104
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    Quote Originally Posted by Boom!
    Σοβαρα τωρα, εχει κυκλοφοριακο προβλημα η Λαρισα; Δλδ ελεος!

    επί έξι μήνες, τις καθημερινές διέσχιζα μια απόσταση, περίπου 2 χιλιομέτρων για να πάω στο γραφείο, περνώντας από το κέντρο και το σημείο που αναφέρει ο δε_φουλ, τις πιο επικίνδυνες ώρες της ημέρας (07:00 και 14:30). δεν κόλλησα ποτέ στην κίνηση. και ξέρετε γιατί? ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΟΔΗΛΑΤΟ τώρα, αν ο καθένας θέλει να πάρει το ΙΧ του και να παρκάρει ΑΚΡΙΒΩΣ έξω από το σημείο που θέλει να πάει, σίγουρα θα αντιμετωπίσει τεράστιο πρόβλημα. αν δεχθεί όμως 5-10 λεπτά περπάτημα το πρόβλημα είναι ελάχιστο. δυστυχώς, όμως, το ίδιο συμβαίνει και στα τρίκαλα. ευτυχώς με τις πεζοδρομήσεις και την ελεγχόμενη στάθμευση τα ΙΧ εξαφανίζονται σιγά σιγά
    Rock or Nothing

Similar Threads

  1. βουλευτικές εκλογές '07
    By Ubu Roi in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 83
    Last Post: 04-07-2007, 03:50
  2. Φοιτητικές εκλογές
    By Deggial in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 109
    Last Post: 07-02-2007, 18:37
  3. Replies: 133
    Last Post: 24-10-2006, 16:26
  4. Δημοτικές Εκλογές (και δήμος Αθήνας)
    By Raven Lord in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 20
    Last Post: 05-07-2006, 11:30
  5. Φοιτητικές εκλογές
    By Deggial in forum General Discussion
    Replies: 34
    Last Post: 01-01-1970, 02:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •