Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 104

Thread: Δημοτικές/Νομαρχιακές εκλογές 2κ6!

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    cagedandasleep.
    Posts
    4,634

    Default

    πρακαστρατελ
    The commune crap, camp bop, middle-class, flip-flop
    the queen is dead, boys

  2. #17
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru
    Quote Originally Posted by ikonoklast
    Συμπα8είς μου είναι αυτοί που λές αλλά είναι μόνο οικολόγοι, το οποίο συνεπάγεται χορτοφάγες λεσβίες και γκέι αντικαπνιστές. Ένας σοβαρός οικολογικός πόλος, πέρα απο την πλάκα, κατεβαίνει με την αγωνιστική αριστερή παρέμβαση που είναι και ο χώρος που ανήκω πολιτικά αλλα ας μην το κουράσουμε και ας μείνουμε στο ύφος του δεύτερου ποστ.
    είναι από τον χώρο της πολιτικής οικολογίας και των Ευρωπαίων Πράσινων, τώρα το αν ψηφίζεις ΚΑΙ με κριτήρια την ομοφοβία σου....
    Δεν είμαι ομοφοβικός μωρέ παιδί μου. Απλά όλες οι σοβαρές κοινωνιολογικές έρευνες αποδεικνύουν οτι οι χορτοφάγες λεσβίες και οι γκέι αντικαπνιστές έχουν την τάση να πολιτικοποιούνται κάτω απο την ημιπασόκ σοσιαλ-ρεφορμο-εκλογολάγνα-ευρω-αριστερά τύπου πράσινοι ή αδυνατούν να μπούν σε κοινά πλαίσια πάλης κε συσπειρώνονται σε οργανώσεις όπως οι πιασοκώληδες χρήστες free bsd χωρίς σύνορα, η ενωτική πρωτοβουλία για τα δικαιώματα των δράκων του κομόντο ή η PETA.

  3. #18
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by Weiss
    το πέτυχες!! μιλάμε για τον πιο ομοφοβικό χρήστη του er, χωρίς πλάκα.
    Αυτή με είπε κρυφόπουστα;

  4. #19
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Quote Originally Posted by Weiss
    το πέτυχες!! μιλάμε για τον πιο ομοφοβικό χρήστη του er, χωρίς πλάκα.
    θυμάστε το επεισόδιο southpark που ο stan και οι γονείς του πήγαν Σ.Φρανσισκο να γίνουν οικολόγοι και πιο ανεκτικοί;
    Vielen Dank für alles was mal war

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

    Default

    ψηφίζω κρήτη αλλά δεν το θεωρώ αρκετά σημαντικό ώστε να κάνω το ταξίδι, αφ' ενός γιατί θεωρώ ότι η ψήφος περισσότερο προσφέρει σε μία ψευδαίσθηση δημοκρατίας παρά στην υποτιθέμενη αλλαγή, και αφ' ετέρου γιατί ποτέ δεν ασχολήθηκα με τα δημαρχιάκα και τα νομαρχιακά της πόλης μου οπότε αν δεν ψήφιζα λευκό ή άκυρο θα αναγκαζόμουν να βασιστώ στις προτάσεις συγγενών.

  6. #21
    Τσουνάμι σε φλυτζάνι Candiru's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Θες κιάλλο Νίκη;
    Posts
    16,120

    Default

    Quote Originally Posted by Solo Carriera
    ψηφίζω κρήτη αλλά δεν το θεωρώ αρκετά σημαντικό ώστε να κάνω το ταξίδι, αφ' ενός γιατί θεωρώ ότι η ψήφος περισσότερο προσφέρει σε μία ψευδαίσθηση δημοκρατίας παρά στην υποτιθέμενη αλλαγή, και αφ' ετέρου γιατί ποτέ δεν ασχολήθηκα με τα δημαρχιάκα και τα νομαρχιακά της πόλης μου οπότε αν δεν ψήφιζα λευκό ή άκυρο θα αναγκαζόμουν να βασιστώ στις προτάσεις συγγενών.
    στις συγκεκριμένες εκλογές τοπικής αυτοδιοίκησης ψηφίζεις άτομα που θα σου βελτιώσουν την ποιότητα ζωής σε τοπικό επίπεδο, σε αυτές είναι ηθική υποχρέωση η ψήφος, στις άλλες τις γενικές εγώ ταλαντεύομαι μεταξύ μορταδέλλας και μεταχειρισμένου κωλόχαρτου και δεν πα να κατεβαίνουν και οι οικολόγοι
    Ξέρετε γιατί όταν κάνετε μπάνιο στον Αμαζόνιο πρέπει να φοράτε... προφυλακτικό;

    http://www.trollart.com/sound/candiru/index.html




    http://rockandecology.blogspot.com/

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

    Default

    Quote Originally Posted by Solo Carriera
    γιατί θεωρώ ότι η ψήφος περισσότερο προσφέρει σε μία ψευδαίσθηση δημοκρατίας παρά στην υποτιθέμενη αλλαγή
    και εξηγούμαι πριν με ρωτήσει η ενίθαρμον, οι κυβερνήσεις, λοιπόν, επιτρέποντας την ψήφο θεωρούν ότι έχουν εκπληρώσει το καθήκον τους ως δημοκράτες και "αντιπρόσωποι του λαού" ενώ συγχρόνως όταν μαζεύονται μερικές χιλιάδες πολίτες να διαμαρτυρηθούν για κάποια δυσμενή μεταρύθμιση φροντίζουν να έχουν έτοιμες μερικές δεκάδες διμοιρίες ΜΑΤ και πολύ περισσότερο δακρυγόνο και ξυλίκι εξ αυτών εκπορευόμενο. ολά αυτά ενώ σπανίως υποχωρούν στην θέληση των διαμαρτυρόμενων.

    συγχρόνως, όλοι οι υπόλοιποι, εκεινοί που δεν κατεβαίνουν στις εν λόγω πορείες, νιώθουν ότι έχοντας το δικαίωμα να ρίχνουν την ψήφο τους κάθε 4 χρόνια πραγματικά ζουν σε μιά δημοκρατική χώρα και όλα είναι μέλι και αν κάποια δεν είναι μέλι, τέλοσπάντων, φταίει ο μπούλης ο κωστάκης ή ο κινέζος ο σημίτης.

  8. #23
    δήθεν asimoulis's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in flames
    Posts
    3,866

    Default

    sigoura einai ψευδαίσθηση dimokratias alla nomizo oti i oliki apaksiwsi twn eklogwn einai aristerismos (kai oxi apeidi to eipe o lenin)...


    kati tha psifisoume diladi mallon eksokoinovouleftiki fasi...
    Η σκέψη μου είναι πλήρως αλλοτριωμένη, ιδεαλιστική, αταξική, αντιπατριωτική και "ολίγον άρρωστη".

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

    Default

    ο άρης βελουχιώτης
    ήταν σωστός κομουνιστής
    και όχι μουνόπανο
    αριστεριστής

  10. #25
    Oxi poly adynatos.
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Trampakouland
    Posts
    8,384

    Default

    Quote Originally Posted by asimoulis
    nomizo oti i oliki apaksiwsi twn eklogwn einai aristerismos (kai oxi apeidi to eipe o lenin)...
    eeeeeee.


    e?
    Otan megalwsw tha ginw vasilias
    Tha exw to xaremi mou sto kentro tis spilias
    ------------------------------------------------------
    Quote Originally Posted by XD
    b.t.w. -> mia fora gamhsa exwntas sto repeat ena solaki tou
    necropethamenou pou exei postarei sto forum. Sigklonistikh,
    fantastikh, ypertath, aksexasth empeiria !!!!!!!!!!!!!
    kai episis http://www.anorimoi.com

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    4,037

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    35° 20' 11"N 25° 07'24"E
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by House Of Low Culture
    εγώ πσηφίζω για Χίο και θα πάω να στηρίξω ΔΗΚΚΙ.
    Το ΔΗΚΚΙ σε αυτές τις εκλογές συνεργάζετε με το ΚΚΕ,Κομμουνιστική Ανανέωση,Παρέμβαση Αριστερών Πολιτών,Έλληνες Οικολόγοι Χωρίς Σύνορα και τους Ανένταχτοι Ριζοσπάστες,για του λόγου το αληθές τσέκαρε το:
    http://www.dikki.org/Ekloges%5F2006/

  13. #28
    Ξυδόμπαρμπας Raven Lord's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    100% τυρί
    Posts
    19,920

    Default

    εγώ ψηφίζω στο δήμο Καλλιδένδρου Τρικάλων. μάλλον θα ψηφίσω το νονό μου, ως εν δυνάμει εργολήπτης (καλό είναι να έχω κάποιο δικό μου στο δ.σ.).

    για τη νομαρχία παλιότερα στήριξα 1 φορά ΣΥΝ (κατεβαίνει ο πατέρας ενός τύπου που παίζαμε μπάλλα στην ίδια ομάδα) και 1 ΚΚΕ. φέτος έχω ήδη αρχίσει να σκέφτομαι το ποιηματάκι που θα γράψω στο ψηφοδέλτιο, παρόλο που κατεβαίνει με τη ΝΔ ο πατέρας μιας πολύ φίλης μου. τα έχω πάρει με όλους, οπότε το άκυρο είναι η μόνη διέξοδος για την ώρα.
    Rock or Nothing

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    35° 20' 11"N 25° 07'24"E
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by Candiru
    Quote Originally Posted by ikonoklast
    Εγω ψηφίζω για α8ήνα αλλα δε 8α πάω γιατι τα δύο μεγάλα κόμματα είναι ίδια και δεν αλλάζει τίποτα έτσι κι αλλιώς. Οι αριστεροί αυτά που λένε είναι ουτοπικά και στο ΛΑΟΣ είναι φασίστες και δε τους 8έλω. Αυτά πάνω κάτω.
    κατεβαίνουν και οι οικολόγοι με κάποιον Κρεμμύδα, Κρομμύδα, κάπως έτσι λέγεται και νομίζω ο συνδυασμός τους λέγεται Οικολογική Αθήνα.


    Εγώ βασικά στις Νομαρχιακές ψηφίζω Οικολογία-Αλληλεγγύη που εδώ και 8 χρόνια βγάζει Νομαρχιακό Σύμβουλο και έχει και σοβαρές παρεμβάσεις και στην πόλη και στον Νομό. Σε Δημοτικές ίσως ψηφίσω Μπουράτη με πολύ βαρειά καρδιά γιατί είναι καραμαλάκας, μόνο και μόνο γιατί ένας παλαίμαχος οικολόγος κατεβαίνει μαζί του.
    Αυτούς εδώ δεν λές: http://www.oikologos.gr/News2006/0332.html

  15. #30
    Mary Ann Cotton enitharmon's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Berlin
    Posts
    15,078

    Default

    Quote Originally Posted by Raven Lord
    εγώ ψηφίζω στο δήμο Καλλιδένδρου Τρικάλων. μάλλον θα ψηφίσω το νονό μου, ως εν δυνάμει εργολήπτης (καλό είναι να έχω κάποιο δικό μου στο δ.σ.).
    τουλάχιστον ρε καρντασι, αν δεν το λες ειρωνικα εννοειται, μην τα πετας έτσι αυτά, αφού ανοίγεις και τοπικ για τη διαφθορα βρε παιδι μου

    [quote=Solo Carriera]
    Quote Originally Posted by "Solo Carriera":17k5fj1y
    γιατί θεωρώ ότι η ψήφος περισσότερο προσφέρει σε μία ψευδαίσθηση δημοκρατίας παρά στην υποτιθέμενη αλλαγή
    και εξηγούμαι πριν με ρωτήσει η ενίθαρμον, οι κυβερνήσεις, λοιπόν, επιτρέποντας την ψήφο θεωρούν ότι έχουν εκπληρώσει το καθήκον τους ως δημοκράτες και "αντιπρόσωποι του λαού" ενώ συγχρόνως όταν μαζεύονται μερικές χιλιάδες πολίτες να διαμαρτυρηθούν για κάποια δυσμενή μεταρύθμιση φροντίζουν να έχουν έτοιμες μερικές δεκάδες διμοιρίες ΜΑΤ και πολύ περισσότερο δακρυγόνο και ξυλίκι εξ αυτών εκπορευόμενο. ολά αυτά ενώ σπανίως υποχωρούν στην θέληση των διαμαρτυρόμενων. [/quote:17k5fj1y]
    μην ενοχλείσαι, δε θα σε ρωτούσα

    το να ψηφίζεις είναι απόλυτα δημοκρατικό, δεν είναι εκει το πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι ότι όσοι "καλοί" παν να ασχοληθούν με τα κοινά είτε θάβονται, είτε δεν ψηφίζονται επειδή δεν κάνουν ρουσφέτια. Οπότε δεν είναι η ψηφοφορία το πρόβλημα "σιγά τη δημοκρατία", αλλά ότι οι περισσότεροι ψηφίζουνε το μπαρμπα τους
    Vielen Dank für alles was mal war

Similar Threads

  1. βουλευτικές εκλογές '07
    By Ubu Roi in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 83
    Last Post: 04-07-2007, 03:50
  2. Φοιτητικές εκλογές
    By Deggial in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 109
    Last Post: 07-02-2007, 18:37
  3. Replies: 133
    Last Post: 24-10-2006, 16:26
  4. Δημοτικές Εκλογές (και δήμος Αθήνας)
    By Raven Lord in forum The Politics Of Ecstasy
    Replies: 20
    Last Post: 05-07-2006, 11:30
  5. Φοιτητικές εκλογές
    By Deggial in forum General Discussion
    Replies: 34
    Last Post: 01-01-1970, 02:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •