Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 90

Thread: To paraxeno...

  1. #1
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default To paraxeno...

    edw lew na kanoume post gia omades epsilon , esoterica klp (me vasiko stoxo to gelio)

    pame me ena post pou eida sto esoterica

    Δεν ξέρω αν έχει σχέση αλλα θα το αναφέρω.Οταν ήμουν μικρός, πηγαίναμε γήπεδο με τον πατέρα μου και βλέπαμε μια τοπική ομάδα.Το γήπεδο αυτό βρίσκεται στη Βείκου, αλλά η ομάδα δεν παίζει πια εκεί,αλλά λίγο πιο πέρα στην Αλεπότρυπα. Τέλος Παντων, έχω μια ξακάθαρη μνήμη από μια φορά που πήγα εκεί, αλλά αν και τα θυμάμαι όλα τόσο ζωντανά,δεν θυμάμαι αν ήταν όνειρο η πραγματικότητα!!! Πραγματικά,το ίδιο πράγμα παθαίνω και με άλλα παράξενα περιστατικά, που ενώ τα θυμάμαι καθαρά,δεν είμαι σιγουρος αν τα είδα ή τα ονειρεύτηκα,και όλα σηνέβησαν σε μικρή ηλικία. Πολύ εκνευριστικό... Λοιπόν, το γήπεδο αυτό έχει μπροστά από την κερκίδα ένα καπάκι. Πολύ βαρύ καπάκι. Εγώ όμως θυμάμαι ότι μια φορά όταν ήμουν από πάνω του ότι ή το είδα ανοιχτό ή το άνοιξα, και είχε μια σκάλα.Κατέβηκα τη σκάλα (αν θυμάμαι καλά) και είδα ένα δωμάτιο, που δίπλα είχε ένα αλλο δωμάτιο μικρότερο και στα αριστερά ένα δωμάτιο που δεν ξέρω που πήγαινε, ήταν σκοτεινά. Θυμαμαι επίσης, και μου έχει μείνει πιο έντονο από όλα, ένα ον με σουβλερή μύτη.Δεν θυμάμαι ακριβώς πως ήταν,θυμάμαι απλώς ότι είχε σουβλερή μύτη και ήταν καφετί, και μιλούσε με ένα άλλο ον που δεν θυμάμαι πως ήταν. Επίσης μου έχει μείνει μια αμυδρή αίσθηση φόβου, όχι πολύ μεγάλου. Μετά ξανανέβηκα, και πήγα και έκατσα πάλι με τον πατέρα μου, ο οποίος, όπως και οι υπόλοιποι που ήταν στο γήπεδο, δεν είχαν πάρει χαμπάρι για το καπάκι και το υπόγειο.Οταν μεγαλύτερος πήρα την απόφαση να πάω να το ξανακοιτάξω, μου φανηκε Πολυ βαρυ για να άνοιγε. Κι όμως, ακόμα και τώρα δεν είμαι σίγουρος αν αυτά τα είδα ή τα φαντάστηκα.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  2. #2
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    btw giautous pou akoma koimountai ton ypno tou dikaiou.. h telikh maxh me tous sinomogkoloevraiosionistosavrodrakonianous arxise


    ΔΙΑΓΑΛΑΞΙΑΚΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ

    * @

    ΔΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ, ΕΧΕΙ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ ΕΙΣ ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟΥΣ ΣΚΟΤΕΙΝΟΥΣ ΑΙΜΟΣΤΑΓΕΙΣ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΟΥΣ ΨΕΥΔΟΘΕΟΥΣ, ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΔΟΥΛΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΝΕΚΡΟΣΙΤΑ ΕΥΣΗΜΑ. ΟΧΙ ΠΛΕΟΝ. ΚΛΕΙΣΤΕ ΕΡΜΗΤΙΚΩΣ ΤΟΥΣ ΟΦΘΑΛΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΩΤΑ ΣΑΣ. Η ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΗ ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ ΤΩΝ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΚΟΥΣΙΩΝ ΔΟΥΛΩΝ ΤΟΥΣ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΝΕΛΕΗΤΗ ΦΡΙΚΙΑΣΤΙΚΗ ΣΦΑΓΗ. ΕΝΑΣ ΑΣΥΛΛΗΠΤΟΣ ΔΙΑΔΙΑΣΤΑΤΙΚΟΣ ΑΦΑΝΙΣΜΟΣ.
    25-12-2005
    ΔΕΝ ΗΛΘΑΜΕ ΔΙΑ ΝΑ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΘΟΥΜΕ. ΗΛΘΑΜΕ ΔΙΑ ΝΑ ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΤΑΣΤΑΣΙΝ ΤΗΣ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΗΣ ΓΑΛΑΞΙΑΚΗΣ ΠΑΝΟΥΚΛΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΚΟΥΣΙΩΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΒΛΗΘΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  3. #3
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    Εχω ακουσει πολλα με καλλικατζαρους πουδεν τα πολυ πιστευω ,οτι ζουν μεσα στη γη και οτι βγαινουν στην επιφανεια τα χριστουγεννα...
    Μου ειχε πει ο παππους ενος φιλου μου οτι στο χωριο μου παλια μια γιαγια ακουσε μεσα στην νυχτα τυμπανα να βροντανε και διαφορα μουσικα οργανα. Αμεσως μετα της χτυπανε την πορτα καποιοι και της λενε να ανοιξει... αμεσως ερχεται ο αντρας της, της κλεινει το στομα και κοιμοιθηκαν εκει πισω αποτην πορτα ολο το βραδυ.
    Το πρωι που ξυπνανε της λεει "καλα χαζη εισαι αν τους ανοιγες αυτοι θα σου επερναν... τη γλωσσα"
    Ξερω οτι φανταζει περιεργο αλλα ειναι αληθεια πιστεψτε με.
    Θα μπορουσα να απαντησω και στο θεμα "παραξενες ιστοριες" αλλα θελω να μαθω καποια ιστορια σχετικα και μονο με καλικατζαρους.
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  4. #4
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  5. #5
    Spider Jerusalem Deggial's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    The City
    Posts
    12,867

    Default

    Έχω ακούσει για κάποια ξωτικά που κλέβουν εσώρουχα.
    No trees were killed to send this message, but a large number of electrons were terribly inconvenienced.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the docks.
    Posts
    7,354

    Default

    χαχαχ καταπληκτικό επεισόδειο.

  7. #7
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    basika na poume oi kalikantzaroi zoune katw apo thn gh kai prospathoun olo to xrono na kopsoun to dentro ths ghs, to opoio molis me to kalo kopei, tha pesei h gh or sth kai o katw kosmos tha erthei panw or sth. Alla kathe xrono paizei h ekshs malakia. Molis ftanoun ta xristougenna oi kalikantzaroi myrizoun kourampiedes melomakarona kai alla tetoia proionta tou politismou kai anebainoun sthn gh gia na kanoun kammia zoula. Ela omws pou oso leipoun to gamidi to dentro 3anaginetai ok. Kai molis erxontai ta fwta kai oi kalikantzaroi gyrnoun katw, tromagmenoi apo tous orthodo3ous iereis pou bgainoun me thn agiasthra na kanoun teleth gia ta fwta, 3anabriskoun to dentro ftiagmeno kai ftou kai ap thn arxh.
    Afth einai h paradosiakh ellhnikh ekdoxh

    Epishs h3era kai kati istories apo alles xwres alla tis 3exasa giati hmane mikros.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Anywhere but here and not today.
    Posts
    858

    Default

    Αυτό το δέντρο της παραδοσιακής εκδοχής θυμίζει πολύ παραδοσιακή Σκανδιναβία.
    Live for ever.
    ~

  9. #9
    bi-curious The Good Son's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    κάτω μαχαλάς.
    Posts
    7,474

    Default

    nai, stis alles xwres hthela na grapsw "boreies"

  10. #10
    farfetch'd Ace's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Republic of Genoa
    Posts
    3,184

    Default

    gamato avatar.
    "Δεν συζητάμε, γιατί είμαι ΟΞΥΘΥΜΟΣ."
    نحن نحب فصل الربيع الجميل.

  11. #11
    Sayid Hassan Jarrah psychotron's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Contemporary Adult Entertainment Company
    Posts
    7,453
    Where's the booze?



    I used to be perfect but now I'm even better

  12. #12
    Zero Black Darkling's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Alter Ego
    Posts
    5,301

    Default

    Quote Originally Posted by Ace
    Μου ειχε πει ο παππους ενος φιλου μου οτι στο χωριο μου παλια μια γιαγια ακουσε μεσα στην νυχτα τυμπανα να βροντανε

    Μα πως κανατε ετσι για 3-4 πρεζεμπορους??
    when it goes to .999 then I rise and there I shine

  13. #13
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    Quote Originally Posted by Darkling
    Quote Originally Posted by Ace
    Μου ειχε πει ο παππους ενος φιλου μου οτι στο χωριο μου παλια μια γιαγια ακουσε μεσα στην νυχτα τυμπανα να βροντανε

    Μα πως κανατε ετσι για 3-4 πρεζεμπορους??
    kalikatzarous prezemporous filaraki.
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    the docks.
    Posts
    7,354

    Default

    Έχετε σκεφτεί ότι απλά παίζει να μην υπάρχουν πρεζέμπορες.

  15. #15
    Zero Black Darkling's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Alter Ego
    Posts
    5,301

    Default

    Ναι, λιγο πριν απ τις σκεψεις μου για το που παει η αναρχια, αν καταντουν να κανουν ληστειες στο κεντρο.
    when it goes to .999 then I rise and there I shine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •