Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 122

Thread: sd

  1. #1

    Default sd

    sdf
    lifelight

  2. #2

    Default Matia se nea dulia ek tu maestro don michele

    ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
    ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ
    Με χαρά σας αναγγέλλω την ολοκλήρωση του μουσικού μου έργου με συνθέτη και ερμηνευτή εμένα τον Maestro don Michele. Πρόκειται για μια δουλειά που περιλαμβάνει εννιά πρωτότυπα τραγούδια σε αγγλικό και ιταλικό στίχο και μια διασκευή προερχόμενη από παλιότερη demo συλλογή μου.
    Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου στο e-mail:maestrodonmichele@hotmail.com αν επιθυμείτε να σας στείλω το demo και το βιογραφικό μου.
    Αναφέρω επίσης πως το ύφος των τραγουδιών του συγκεκριμένου έργου έχει ποικίλες αναφορές, επιλογή που έχει γίνει εσκεμμένα ώστε να δείξω πως έχω τις ικανότητες να συνθέσω διάφορα είδη μουσικής ή να προσαρμόζομαι ανάλογα με τις απαιτήσεις. Οποιεσδήποτε προτάσεις, συμβουλές, αλλαγές μπορούν να συζητηθούν γι’ αυτόν λοιπόν τον λόγο αναμένω απαντήσεις σας.
    MAESTRO DON MICHELE: UNFORGOTTEN STORIES
    Μια σύντομη αναφορά στην θεματολογία του έργου:
    Πρόκειται για το σπίτι των ευχών. Ένα παράξενο και απόκοσμο τοπίο, σε αποπνικτική ατμόσφαιρα, ιστορίες σκοτεινές με μυστικά σύμβολα και Ιταλική κουζίνα ξεδιπλώνονται μέσα στα τραγούδια “Behind the Eyes of the Sorrow”, “Gray”. Ένας συνηθισμένος άνθρωπος ελπίζει μάταια σε μια αλλαγή στη ζωή του. Τυφλωμένος από την επιθυμία να πλουτίσει θα αναζητήσει το Wish-House, όπου κάθε ευχή γίνεται πραγματικότητα. Τι θα συμβεί όμως στον πρωταγωνιστή κατά την διάρκεια του ταξιδιού; Επιθέσεις από σκοτεινά πλάσματα, νεράιδες, άγρια ζώα που μας διδάσκουν ένα και μοναδικό. Πως είναι η πλεονεξία η μεγάλη κατάρα του ανθρώπου, η συνέπεια της άθλιας πραγματικότητας που βιώνουμε όπως περιγράφεται στο “Sometimes” που συμπληρώνει την τριλογία. Τι θα ευχηθεί τελικά ο πρωταγωνιστής; Απλώς να ξαναγίνει όπως πριν!…
    Συνεχίζουμε με τα “Firenze at Νight” και “Rosa Nera” που φέρνουν άρωμα Ιταλίας εμπνευσμένα από τους Sergio Εndrigo και Francesco de Gregori ενώ το “Endless Sea” απηχεί ανάμικτες επιρροές. Μια στροφή σε κάτι περισσότερο ανάλαφρο με το “maybe”, ένα είδος προβληματισμού σε φαινόμενα που συμβαίνουν στην σύγχρονη κοινωνία. Ένα τοπίο γλυκιάς μελαγχολίας και νοσταλγίας ολοκληρώνει την συλλογή: “inside us”, “Drifting Back” αλλάζοντας απότομα ύφος.
    Η ηχογράφηση έγινε στα Magistros Studios (προσωπικό μου home studio) και τμηματικά στα studio Magnanimous και Free (Θεσσαλονίκη). Στα Magistros Studios ηχογραφήθηκαν επίσης ραδιοφωνικά σποτ που χρησιμοποίησα κατά τη διάρκεια των εκπομπών μου στον City International 106,1 fm από το Μάη του 2004 ως το Μάη του 2006.
    Το ανέκδοτο άλμπουμ θα διαφημίζεται από την ραδιοφωνική εκπομπή “Just a Burn” με τον Γιώργου Φλαμουρόπουλου στον City International – Voice of America-106,1 fm της Θεσσαλονίκης, καθώς και με αφίσες στο Πανεπιστήμιο και τους δρόμους της Θεσσαλονίκης
    Θα ήθελα να δείξετε ενδιαφέρον στο μουσικό αυτό έργο, να προωθηθεί με σκοπό να βρει ανταπόκριση.
    Ευχαριστώ για την προσοχή σας
    Maestro don Michele…
    lifelight

  3. #3
    Zero Black Darkling's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Alter Ego
    Posts
    5,301

    Default Re: Matia se nea dulia ek tu maestro don michele

    Quote Originally Posted by maestrodonmichele
    Το ανέκδοτο άλμπουμ θα διαφημίζεται από την ραδιοφωνική εκπομπή “Just a Burn” με τον Γιώργου Φλαμουρόπουλου στον City International – Voice of America-106,1 fm της Θεσσαλονίκης, μέσω του δικτυακού τόπου www.electricrequiem.com



    Τα μαθατε οι αντμηνς???? Συγχαρητηρια για τη συμφωνια και τη διαφημηση... Που θα τα φατε??
    when it goes to .999 then I rise and there I shine

  4. #4

    Default lathos tragiko

    ehi gine lathos shetika me tin anafora mu sto electric requiem
    kapia stigmi to pedi pu kani ekpompes ston city international ihe grapsi kati gia ayto to demo.
    Aplos den to edosa simasia ke apo viasini to petaxa me copy paste
    agnoiste to simio ayto
    kata vasi proorizete gia diskografikes eterie
    lifelight

  5. #5

    Default ....

    nothing
    lifelight

  6. #6

    Default LOOK!

    asd
    lifelight

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    cagedandasleep.
    Posts
    4,634

    Default

    Γαμάνε και στους εκδοτικούς οίκους;
    The commune crap, camp bop, middle-class, flip-flop
    the queen is dead, boys

  8. #8
    Senior Member Jim Dandy Mangrum's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    College Park, Prince George's County, MD
    Posts
    6,940

    Default

    den eimaste kala!!!
    Anguished eyes of the city of suffering
    Seeking guidance, believing in love
    Some fools who want something for nothing
    Wear the badge of the cowards above...

  9. #9

    Default apantisi

    nomizo oti to forum ine mia prospathia epikinonias metaxi mas ke oso ine dinaton simera na voithai o enas ton allon. Den nomizo oti eho dosi dikeoma opos episis tha simfunisune ke oi admins na apantai kapios ivristika apenanti se mia protasi. Zito lipon tin katanoisi sas mias ke den nomizo oti prepi na epivarinume to topic me tetiou idus simperifores. Eyelpistume sto kalitero mias ke tin selida aytin tin kitun ke atoma pu endiaferonte perissotero apo tin plaka. Den prokite gia kati pu periehi sexualikes drastiriotites. Den tha dimosieya kati tetio.
    Ayta pros to paron
    lifelight

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    cagedandasleep.
    Posts
    4,634

    Default

    Αβάντι μαέστρο.
    The commune crap, camp bop, middle-class, flip-flop
    the queen is dead, boys

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    on the surface simplicity
    Posts
    575

    Default

    Θέλω 2 με καλαμάκι κοτόπουλο, σως, πατάτες και κρεμμύδι και αν μπορείτε την πίτα να την ψήσετε αλάδωτη. Επίσης 2 κουτάκια Heineken και αν μπορείτε πείτε στο παιδί καθώς έρχεται να μου πάρει έναν Old Holborn και ένα παγωτό.




    Έχασα τον τηλεφωνικό κατάλογο και δεν βρήκα πουθενά thread "παραγγελίες", μόνο κάτι για όργανα στο "Musicians Chat"...


    i bjork i bjork mu efage to Orc!


    Ο χρήστης melan λέει:
    toulaxiston gamac kamia gkomena me tis intellectuel pipec pou grafeis h thn bgazeis me ton kathrefth sou palionarkisia?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default Re: LOOK!

    Quote Originally Posted by maestrodonmichele
    Dimosieyo to parakato an ke ine asheto pedia me to self promotion mias ke den vrika kapu topic gia aggelies ektos musikon sinergasion

    opia kiria apo 18 mehri 35 eton epithimi MONIMI thesi ergasias se ekdotiko oiko as epikoinonisi me to til 6992043494(apo thessaloniki i perihora)
    Eyharisto gia tin katanoisi
    Αγαπητέ-ή Κύριε-α

    Αν και θα ήθελα να καταστήσω εξ' αρχής σαφές πως δεν με διακατέχει κάποιο ενδιαφέρον για την προαναφερθείσα και προσφερόμενη θέση στον εν λόγω εκδοτικό οίκο -δεν τηρώ άλλωστε την προυπόθεση αναγραφόμενη ως "κυρία 18-35 ετών"- θα ήθελα να σας παρακαλέσω να μην απογοητεύεστε και να συνεχίσετε να ελέγχετε τακτικά τις απαντήσεις προς την παρούσα δημοσίευση. Έχω υπ' όψιν μου μια κάποια δεσποινίδα, χρήστρια του forum αυτού, η οποία πρόσφατα είχε εκφράσει το ενδιαφέρον της για μια θέση κατα πολύ παρόμοια με αυτήν που τόσο εκτενώς περιγράφετε. Θα προσπαθήσω να έρθω σε επαφή μαζί της και να της υποδείξω την αγγελία σας. Σας αναφέρω για την δική σας πληροφόρηση πως το χρησιμοποιούμενο ψευδώνυμο εκ μέρους της είναι DARKLING.

    Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να υπάρξει μια καρποφόρα και μακροχρόνια συνεργασία.

    Δικός σας,
    Atheist
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  13. #13
    Senior Member babality's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Βηθλεεμ
    Posts
    2,595

    Default Re: LOOK!

    Quote Originally Posted by Atheist
    Quote Originally Posted by maestrodonmichele
    Dimosieyo to parakato an ke ine asheto pedia me to self promotion mias ke den vrika kapu topic gia aggelies ektos musikon sinergasion

    opia kiria apo 18 mehri 35 eton epithimi MONIMI thesi ergasias se ekdotiko oiko as epikoinonisi me to til 6992043494(apo thessaloniki i perihora)
    Eyharisto gia tin katanoisi
    Αγαπητέ-ή Κύριε-α

    Αν και θα ήθελα να καταστήσω εξ' αρχής σαφές πως δεν με διακατέχει κάποιο ενδιαφέρον για την προαναφερθείσα και προσφερόμενη θέση στον εν λόγω εκδοτικό οίκο -δεν τηρώ άλλωστε την προυπόθεση αναγραφόμενη ως "κυρία 18-35 ετών"- θα ήθελα να σας παρακαλέσω να μην απογοητεύεστε και να συνεχίσετε να ελέγχετε τακτικά τις απαντήσεις προς την παρούσα δημοσίευση. Έχω υπ' όψιν μου μια κάποια δεσποινίδα, χρήστρια του forum αυτού, η οποία πρόσφατα είχε εκφράσει το ενδιαφέρον της για μια θέση κατα πολύ παρόμοια με αυτήν που τόσο εκτενώς περιγράφετε. Θα προσπαθήσω να έρθω σε επαφή μαζί της και να της υποδείξω την αγγελία σας. Σας αναφέρω για την δική σας πληροφόρηση πως το χρησιμοποιούμενο ψευδώνυμο εκ μέρους της είναι DARKLING.

    Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να υπάρξει μια καρποφόρα και μακροχρόνια συνεργασία.

    Δικός σας,
    Atheist
    Nταξ!!!
    Μην ξεχνάς το 3ο γράμμα...

  14. #14
    Zero Black Darkling's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Alter Ego
    Posts
    5,301

    Default Re: apantisi

    Quote Originally Posted by maestrodonmichele
    Den nomizo oti eho dosi dikeoma opos episis tha simfunisune ke oi admins na apantai kapios ivristika apenanti se mia protasi.



    Efoson opos les tha simfunisune ke oi admins na apantai kapios ivristika apenanti se mia protasi EIDES PUTHENA NA GRAFI MIKRES AGKELIES RE MALAKA ??? BALE TO PLHKTROLOH (sic) STON KWLO SOY KAI TRAGOUDA RAVEL PROTOU PARIS PIPA APO GAIDURI !!!!!!!!!
    when it goes to .999 then I rise and there I shine

  15. #15

    Default answer

    prota ap ola! Den nomizo oti ine ke poli ok na sinehizume na asholumaste me kati pu den afora to topic! Aytos pu dini sinehia se kati asheto me ayto ine oloi ayti pu piso apo ena pseydonimo grafun ayta pu grafun. Den tha epektatho. To thema tis aggelias ehi lixi mias ke anagnorisa apo meros mu to lathos mu ke zitisa tin katanoisi olon. Aloste ego den ipa oti apo edo ke pera tha dimosieyo aggelies. Epita o ekdotikos oikos ine aytos pu diorganoni festival sta opia simetehun ke diaforoi musikoi opos ki ego. Ine loipon epomeno na kano tin hari se kapoion pu me parakalese. Ean kapoios den endiaferete aplos mpori na min apantisi ke an nomizi pos ekana ena lathos pu apodehome mpori na apantisi dihos zugloides ekfrasis. Rixte mia matia oloi osoi diafonite stus kanones hirismu tu topic.
    lifelight

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •