Page 286 of 301 FirstFirst ... 186236276284285286287288296 ... LastLast
Results 4,276 to 4,290 of 4511

Thread: Me pairnoun fantaro

  1. #4276
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    υπάρχει απόρρητο πλέον σε βαθμό που το χαρτί για τους εργοδότες δε λέει καν ότι έχεις πάρει απαλλαγή αλλά ότι δε χρωστάς θητεία, πόσο μάλλον το λόγο του Ι5.
    όχι ακριβώς αλλά

    Spoiler



    εκτός αν είναι άλλο αυτό το χαρτί για τους εργοδότες που λες, δεν ξέρω
    Last edited by 12 stars circle your brow; 12-03-2014 at 18:27.
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  2. #4277
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    εγω παντως εχω αυτο...

    Spoiler

  3. #4278
    cowboy bebop 12 stars circle your brow's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    I'm almost home.
    Posts
    5,871

    Default

    Μιχάλη η έκδοση αυτού είναι πριν 4 χρόνια, ενώ την απαλλαγή την πήρες πριν μια δεκαπενταετία, το έβγαλες μήπως από κάποια υπηρεσία και γι'αυτό στα λέει αναλυτικά κτλ;
    Throughout the times of perplexity and illusion
    We've got some last Gods left, worth keeping
    That go by such names as Kindness and Honesty.

    I want us to hold swords again
    As in the years of the old tales.
    But this time, to fight for Dignity and Solidarity.

    Against the waves of darkness and death
    I'm walking with Eternal Brightness in my eyes.



  4. #4279
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    απο στρατολογια σερρων ειναι
    το βγαλα για τον οαεδ

  5. #4280
    Ρογκεντρόλ Parasight's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    somewhere around Barstow
    Posts
    10,547

    Default

    Εγώ δε ζητησα τίποτα.

  6. #4281
    Senior Member freak brother's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    στο πρωινο του e.r
    Posts
    28,905

    Default

    now this topic is about I5 !

    Spoiler
    ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΜΑΤΑ ; ΟΙ ΒΟΛΕΣ ΜΕ ΤΑ ΑΝΤΙΑΡΜΑΤΙΚΑ ; Ο ΠΟΘΟΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΧΑΜΕΝΕΣ ΠΑΤΡΙΔΕΣ? ΦΤΟΥ ΣΑΣ ΡΕ .
    σηκωσες λιγο την μπλουζιτσα και υποψιαστηκα οτι εισαι ο φρικ. Σε λιγα δευτερολεπτα ειχα μαθει την τραγικη αληθεια.Δεν ξερω αν προσεξες την απογοητευση στo προσωπο μου..
    http://stresss.deviantart.com
    http://www.myspace.com/posteke
    Yesterday 19:29 <menumission> de mporeis na kaneis ignore ton eauto sou sto tsat molis to dokimasa

    στο θεωρητικό παρκούρ δίνω οστά και σάρκα,απο εμπόδιο σ΄ εμπόδιο πετάγομαι για πλάκα Άκου τον Φόρη and don't worry

  7. #4282
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by 12 stars circle your brow View Post
    Quote Originally Posted by Phantom Duck View Post
    υπάρχει απόρρητο πλέον σε βαθμό που το χαρτί για τους εργοδότες δε λέει καν ότι έχεις πάρει απαλλαγή αλλά ότι δε χρωστάς θητεία, πόσο μάλλον το λόγο του Ι5.
    όχι ακριβώς αλλά

    Spoiler



    εκτός αν είναι άλλο αυτό το χαρτί για τους εργοδότες που λες, δεν ξέρω
    όχι κάτι τέτοιο είναι, μπορεί να είπα μαλακία. γι' αυτό του μινμιν δεν ξέρω.

  8. #4283
    Serpico! Boom!'s Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    (s)Aint Shitty
    Posts
    4,715

    Default

    Οι εργοδότες ζητούν πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης, όχι απολυτήριο. Αυτό είναι το ίδιο είτε έχεις πάρει απαλλαγή, είτε έχεις υπηρετήσει κανονικά.
    They say we've got a lifetime, but we know that ain't true.

  9. #4284
    Ο Φιλόσοφος Doomsayer's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ancient Kropia
    Posts
    353

    Default

    Πριν 2 μηνες το λλλλλοιπόν σκάει χαρτί για πολεμο λέει στη Λαμία (υλικό πολέμου έλεγε αλλά έτσι το κατάλαβα όταν το πρωτοδιάβασα).Για αρχη να προσθέσω ότι με παρακολουθεί γιατρός εδώ και 3 χρόνια περίπου (ψυχίατρος) και μου έδωσε χαρτί,φάρμακα (το ένα το αντιψυχωσικό το παίρνω λόγω θεραπείας) και τα γράφω κιόλας στο βιβλιάριο υγείας.Γενικά ο ψυχίατρος αποδείχτηκε κλειδί στο θέμα με τον στρατό και το Ι5 .Γράφω κανονικά το χαρτί που έλεγε να παρουσιαστώ στα μπρίκια μου και πριν 1 μηνα πάω στο φρουραρχείο Αθηνών επειδή "δεν μπορούσα να παρουσιαστώ στο στρατόπεδο λόγω προβλήματος υγείας".Φτάνω εκεί κατά τις 8-8.30 το πρωί και γινόταν ο πανικός από κόσμο που ήθελε να πάρει παραπεμπτικό για το 414 νοσοκομείο.Με πόνο,θλίψη και μιζέρια οι ώρες κυλούσαν ΑΡΓΑ και κατά τις 2 το μεσημέρι βγαίνει η φρουραρχίνα η και καλά αρμόδια και λέει "όποιος έχει σοβαρό πρόβλημα υγείας να περάσει μέσα για παραπεμπτικό".Ο κόσμος σύσσωμος μαζεύτηκε γύρω από την είσοδο μπροστά της έτοιμος να την λιντσάρει σχεδόν και περάσαν από ανάμεσα στο πληθος άνθρωποι με 80%++++ αναπηρία για να μπούνε μέσα για παραπεμπτηκό.Όταν λοιπόν η φρουραρχίδα είπε "να περάσουν μέσα οι ανάπηροι" η μάνα μου άρχιζε να με τραβάει και καλά και να με σπρώχνει και να λέει ΠΡΟΧΩΡΑ ΠΡΟΧΩΡΑ ΠΡΟΧΩΡΑ,περνάμε με τα βίας και με το ζόρι από το μπουλούκι και καταφέρνουμε να μπούμε μέσα για παραπεμπτικό (αποδείχτηκε καλη λαμογια από μέρους της γριάς).Εγώ κάνω τον Αλέκο,κρύβομαι ανάμεσα στους ανθρώπους με σοβαρά προβληματα υγείας και μέσα σε 2 λεπτά μπαίνω μέσα,σε 1 λεπτό μου δίνουν το χαρτί και την έκανα.Να μην λέω ψέμματα άφησα εννοείται μερικά άτομα που είχαν σοβαρό θέμα υγείας νσ μπούνε πρωτοι και μετά μπούκαρα κι εγώ.Εννοείται ότι δεν ηταν βάσει ονόματος η σειρά μου εκείνη την ώρα αλλά και να προσθέσω ότι πηγα με φτωχικά ρούχα,παραπάνω φάρμακο (δεν έβλεπα καλά από την δόση και ζαλιζόμουν) και 1 μηνα μούσιας όντας τριχάντρας ωσάν τον Ησαύ.Στους γιατρούς και στους γραφειάδες δεν είπα τίποτα και με κοιτούσαν καλά καλά,με απορία και οίκτο.Εκείνη,η πρώτη μέρα ηταν και η πιο δύσκολη.Τις επόμενες φορές δεν είχε κόσμο και ηταν τα πράγματα χαλαρά με τα υπόλοιπα χαρτιά και έστειλα τους δικούς μου άλλες 3 φορές για να ξεμπερδέψω.Πραγματικά τρέξανε πάααααρα πολύ για αυτη την υπόθεση και τους ευχαριστώ.

    Με αυτά και με τ' άλλα η αναβόλα που μου δώσανε έλεγε 2 χρόνια αλλά επειδη στο βιβλιάριο και στο χαρτί του γιατρού έλεγε ότι είχα νοσηλευτεί σε κλινική μερικές φορές δεν χρειάστηκαν να περάσουν τα 2 χρόνια αλλά το πήρα άμεσα το απολυτήριο.Αν κάποιος πάρει σύνολο 18 μήνες 'η παραπάνω αναβολή τότε την επόμενη φορά που θα πάει παίρνει το "πτυχίο".

    Αυτό που θέλω να μείνει σε όσους σκοπεύουν να πάρουν Ι5 (κάτι που λέω με χίλια να το κάνετε) είναι τα εξης:

    1)Πάρτε χαρτί ψυχίατρου.Βοηθάει τρελά για να μην πω κάνει όλη τη δουλειά.Όποιος θέλει έχω γιατρό να τον παραπέμψω και να τον βοηθήσω ο οποίος είναι χρόνια στο κουρμπέτι και έχει βοηθήσει πολύ κόσμο να πάρει το γιωτόχαρτο χαλαρά.
    2)Please,please,please ακούστε με εδώ με προσοχή :Όσο κι αν θεωρείτε ξενέ και δεν ξέρω κι εγώ τι τους γονείς σας,πάρτε τους μαζί 'η έστω τον ένα από τους δύο όταν θα πάτε όλες τις φορές επειδή έτσι θα δουν οι γιατροί και λοιποί ότι έχετε ανάγκη και σοβαρό θέμα υγείας.ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΜΕ ΦΙΛΟ 'Η ΜΟΝΟΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.
    3)Προετοιμάστε χαρτιά,σούξου μούξου καιρό πριν.Και όταν λέω καιρό πριν εννοώ 1-2 'η και περισσότερα χρόνια.ΜΗΝ το αφήσετε για τελευταία στιγμη γιατί μπορεί να σας νοσηλέψουν σε δικό τους νοσοκομείο (στρατιωτικό) και δεν θέλετε κάτι τέτοιο.
    4)Πάρτε λίγο φαρμακάκι (θα σας πει ο γιατρός δοσολογία) να είστε ολιγον τι κοτόπουλα.Βοηθάει και αυτό.Και μην πάει κανείς μοδάτος 'η σαν βλαξ ντυμένος.
    5)Καλό είναι να πετύχετε κόσμο επειδη αυτοί που υπογράφουν τα χαρτιά είναι σε φάση "άντε να τους περάσουμε όλους να την κάνουμε" και θα σας θεωρησουν άλλον έναν στο ποσοστό και δεν θα σας κάνουν ερωτησεις ούτε θα ασχοληθούν μαζί σας.

    Αυτά λοιπόν.Απορίες,κτλ 'η βοηθεια σχετικά με το πώς να το πάρετε στείλτε μου Inbox.
    Last edited by Doomsayer; 02-04-2014 at 23:38.
    It's all based on fear....

  10. #4285

    Default

    έχοντας χαρτιά συνταγών που λες, όχι μόνο τη γνωμάτευση του ψυχ που μπορεί και να πήρες λαμόγικα ρε παιδί μου(όχι εσύ, γενικά λέω) παίζει να σε βάλουν?
    μπορούν να σε βάλουν μέσα δηλαδή, αν φαίνεται ότι εδώ και κάποιο καιρό (χρόνος+ π.χ.) παίρνεις φάρμακα? χωρίς να ''ντυθείς φτωχικά'' 'η να πας σαν κοτόπουλο που λες. μιλούμε πάντα για την τελική φάση, όχι το αν θα πάρεις αναβολή.

    επιτρέπονται(...) τα ψυχοφάρμακα στο στρατό?
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  11. #4286
    Senior Member 00i00's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    11,120

    Default

    φυσικα και επιτρεπονται...δεν ειναι ντρογκια

  12. #4287

    Default

    sarcasm? αν ναι, πετυχεσά και σου βγάζω το καπέλο βιβεχρωμ που φοράω.

    αν νο, γουοτ αμπαουτ βαριά ηρεμιστικά-διπλοκόκκινες γραμμές?
    ΟΥ, τύμπανα πολέμου σαν ΖΟΥΛΟΥ

  13. #4288
    Subspecies: Κώλος Κωλαράκι Τορνευτό's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Ανάμεσα στο Irkutsk και το Yakutsk
    Posts
    2,113

    Default

    Quote Originally Posted by Doomsayer View Post
    ...αλλά και να προσθέσω ότι πηγα με φτωχικά ρούχα,παραπάνω φάρμακο (δεν έβλεπα καλά από την δόση και ζαλιζόμουν) και 1 μηνα μούσιας όντας τριχάντρας ωσάν τον Ησαύ.
    Με αυτο λυγισα ε

  14. #4289
    You are my detonator. Phantom Duck's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Forever War
    Posts
    10,976

    Default

    Quote Originally Posted by Doomsayer View Post
    4)Πάρτε λίγο φαρμακάκι (θα σας πει ο γιατρός δοσολογία) να είστε ολιγον τι κοτόπουλα.Βοηθάει και αυτό.Και μην πάει κανείς μοδάτος 'η σαν βλαξ ντυμένος.
    μη συγχέεις αυτούς που έχουν όντως πρόβλημα με αυτούς που προσπαθούν τα τσιμπήσουν απλά Ι5. αυτά που λες ισχύουν για άτομα (απ' ό,τι κατάλαβα όπως εσύ) που έχουν θέμα, αν προτείνεις όντως σε κάποιον υγιή να πάρει κατασταλτικό φάρμακο και μάλιστα από γιατρό (έχω περιέργεια να δω ποιος ψυχίατρος θα το πει αυτό) τότε δεν ξέρω τι να πω. πιες έναν μπάφο πριν πιεις και φύγε εγγυημένα στα 3'' από τη στιγμή που θα δει ο γιατρός το τεστ ούρων.

    ιρελίτζε, κάποιος που παίρνει διπλοκόκκινη (ναρκωτικό φάρμακο) πιστεύω πως θα είναι Ι5 οπότε εξ' ορισμού δε θα μπει στο στρατό. τώρα για αντικαταθλιπτικά ας πούμε φαντάζομαι ότι μπορεί να έχει υπάρξει κόσμος που έχει μπει με κάποιο Ι4, παρόλαυτα παίρνουν απαλλαγή οι μούφες, δε θα δίνουν στους ασθενείς και με το ζόρι μάλιστα;
    Last edited by Phantom Duck; 03-04-2014 at 11:37.

  15. #4290
    Ο Φιλόσοφος Doomsayer's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ancient Kropia
    Posts
    353

    Default

    Quote Originally Posted by my_troubled_Mind View Post
    έχοντας χαρτιά συνταγών που λες, όχι μόνο τη γνωμάτευση του ψυχ που μπορεί και να πήρες λαμόγικα ρε παιδί μου(όχι εσύ, γενικά λέω) παίζει να σε βάλουν?
    μπορούν να σε βάλουν μέσα δηλαδή, αν φαίνεται ότι εδώ και κάποιο καιρό (χρόνος+ π.χ.) παίρνεις φάρμακα? χωρίς να ''ντυθείς φτωχικά'' 'η να πας σαν κοτόπουλο που λες. μιλούμε πάντα για την τελική φάση, όχι το αν θα πάρεις αναβολή.

    επιτρέπονται(...) τα ψυχοφάρμακα στο στρατό?
    Μάλλον δεν διάβασες τι εγραψα 'η εγώ δεν έγινα σαφης.Αν κάνεις καιρό πριν όλα όσα έκανα εγώ στην περίπτωση μου τότε δεν θα ασχοληθεί κανείς μαζί σου,πόσο μάλλον να σε βάλουν μέσα σε ψυχιατρείο τους για νοσηλεία.Θυμησου ότι είσαι εσύ και άλλα πόσα εκατοντάδες άτομα.Υπάλληλοι είναι όλοι,θέλουν να τζάσουν από τη δουλειά το συντομότερο.Η μόνη περίπτωση που μπορεί να σε νοσηλέψουν και να σε κρατησουν για μέρες είναι αν πας χωρίς χαρτιά 'η κάτι άλλο.
    It's all based on fear....

Similar Threads

  1. ta pairnoun?
    By cthulu in forum Athletics
    Replies: 16
    Last Post: 03-02-2012, 15:12
  2. poioi mousikoi pairnoun ta kalutera gkomenakia?
    By chris_boss in forum General Discussion
    Replies: 119
    Last Post: 31-01-2011, 23:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •