Page 36 of 67 FirstFirst ... 26343536373846 ... LastLast
Results 526 to 540 of 1001

Thread: Eksetastikokatathlipsi.

  1. #526
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Δίνει κανείς αύριο αυτό το κωμικοτραγικό μάθημα που λέγεται Επιστήμη των Υπολογιστώνε;

  2. #527
    Senior Member electra's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    231

    Default

    Αποηχος εξεταστικης
    Έχω να εκνευριστώ με τη μπουρδελοσχολή σε τετοιο βαθμό πάνω από ένα χρόνο.
    Πάω να δω γραπτό σε μάθημα ενεργειακο στο οποίο γράφουμε με ανοιχτά βιβλία. Σημειωτεον οτι στο μαθημα αυτο εχουνε γινει ολοκληρο εξαμηνο 5 βια 6 διαλεξεις συμπεριλαμβανομενων των αναπληρωσεων εξπρες της τελευταιας εβδομαδας φυσικα. Να σημειωσουμε οτι τυπικα διδασκεται απο εναν καθηγητη και 2 λεκτορες. Πρακτικα κανει μαθημα και αλλη μια τυπισσα βοηθητικο προσωπικο. Η λεκτορας (χαλαρα απο τα “διαμαντακια” της σχολης) στην εξεταση του μαθηματος δεν ηξερε καν οτι γραφουμε χωρις ανοιχτες σημειωσεις και σε διαλεξεις εχει πει κατα καιρους τετοιες παπαριες που ο ιδιος ο καθηγητης εχει δηλωσει σε μαθημα μην την ακουτε γιατι θα σκοτωσετε κοσμο!
    Το μαθημα λοιπον εχει 2 μερη και διορθωνεται απο 2 ανθρωπακους. Α μερος παραλογισμου, ο λεκτορας μου εχει κοψει μοναδες απο πραγματα τα οποια οριζει διαφορετικα το βιβλιο, το οποιο φυσικα και ειχα φερει μαζι οποτε το ανοιξα τσουπ εδω το γραφει ξεκαθαρα ετσι οποτε και μαζευτηκε.
    Παρτ β παρολογισμου: διορθωση απο βοηθητικο προσωπικο που δεν εχει τελειωσει καν ενεργεια και τη βαζουν και διδασκει ενεργειακο μαθημα. Αποτελεσμα ενω στον αδαη περι ενεργειας μικροετο φανταζει ακομα και καλη σε σχεση με τους κατα πλειοψηφια ενα μαυρο χαλι υπολοιπους του μαθηματος πρακτικα δεν εχει στοιχειωδες υποβαθρο, λεει απιστευτες μαλακιες και κανει απιστευτα λαθη!
    Της εξηγω οτι η λυση που ζηταει στο θεματακι της ειναι ξεπερασμενη τεχνολογικα και πρακτικα δεν απανταται στη βιομηχανια. |Ουσιαστικα το θεμα λυνεται ετσι οπως προτεινω εγω. ΦΥΣΙΚΑ δεν ηξερε καν τι της ελεγα. Ενω η λυση που προτεινω τρεχει κανονικα μου κοβει γιατι επρεπε λεει να θεωρησω και μια εξτρα συνθηκη. Ειμαι υπο σκεψεις να παω στον καθηγητη του μαθηματος ο οποιος εχει γνωσεις και γενικα προφιλ λογικυο ανθρωπου στη σχολη και να την ξεφτιλισω. Αυτος ομως ειναι τοσο στα @@ του που πολυ δυσκολα τον βρισκεις στη σχολη (να ναι καλα το ΠΑΣΟΚ). Τα ι μειλς ουτε καν τα κοιταει εννοειται. Τον αγαπω. Αμα γινει καμια μαλακια θα τον χασω και απο μπακ απ διπλωματικης οποτε δε λεει. Τελος, αυτη ειναι μια αγαμητη θεουσα την οποια την ψιλολυπαμαι κιολας. Να σαι 40αρα κοντα να ερχεται το μικροετο να σου πιανει την κουβεντα επειδη σε εχει παρει γραμμη τι εισαι για να του αλλαξεις το 4 στο5 ξερωεγω και εσυ να χαζογελας σαν 15χρονο τυπου “ελα καλε μην μου το λες αυτο”. Και με το που βγαινει το μικροετο απο το εργαστηριο να λεει τι σαυρα που εισαι. Αν και ειναι ψιλοαποτομη προς τις κοπελες ισως και απο ψιλοφθονο, οπως και να χει η πληρης ελλειψη αντιληψης σε καποια πραγματα με κανει και την λυπαμαι. Να χεσω τα πτυχια μας.
    Ακομα περισσοτερο λυπαμαι που τπτ δεν γραφεται ανωνυμα ή εστω χωρις “επιπτωσεις” στο φορουμ της σχολης μου, γιατι τοτε δε θα σας ειχα πρηξει με το ποστ σεντονι.
    Ξερω tl;dr.

  3. #528
    Ράμπο του ΣΔΟΕ stam and the witches's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Χώρος δουλειάς
    Posts
    5,093

    Default

    Τι λε ρε, στο φόρουμ φεύγει τρελό μπινελίκι, κανένα πολιτικό κόστος.

    Εγώ άφησα τις ενέργειες και είμαι άλλος άνθρωπος, ο φίλος Μανιάς να με διώξει μόνο από την κωλοβιομηχανική και θα έχω ένα πρόβλημα λιγότερο στη ζωή μου. Πάλι 3 μου βαλε, ίδιο βαθμό με την εαρινή όπου δεν είχα διαβάσει καθόλου.

  4. #529
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    Ε πες και για ποιο καθηγητή μιλάς όμως για να πούμε κι εμείς καμία άποψη!

  5. #530
    Senior Member electra's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    231

    Default

    Σταμ, να κραζεις γενικα τη σχολη μπορεις αλλα να χαρακτηρισεις καθηγητες οπως τους αρμοζει δε μπορεις και ειναι και λογικο γιατι το φορουμ τρεχει σε σερβερ της σχολης. Να αιτιολογησεις και γιατι ειναι για πεταμα σαν επιστημονας ο αλλος δε μπορεις γιατι τοτε φωτογραφιζεις και αλλα προσωπα (για φοιτητες μιλαω) και ως γνωστον οι καθηγητες διαβαζουν το φορουμ μας. Ασε που οι ιδιοι καποιες φορες κραζουν συναδελφους τους και μας λενε μην διαρευσει αυτο στο φορουμ οποτε τι να λεει.
    Θα μου πεις τωρα και να τα γραψεις στο φορουμ κατι θα βγαλεις. Μλκς. Το μονο θετικο ειναι οτι μαθαινονται αληθειες και μετα ο φοιτητης εχει αλλο αερα απενταντι στο τραγικο πουλ μουρ του καθηγηταρα. Τα αλλα που λενε για ασκηση πιεσης μεσω φορουμ ειναι μονο για τα επιδερμικα της σχολης βλεπε οργανογραμμα. Οταν ημουν ακομα αφελης και με ελπιδα, ειχα αναφερει σε συζητησεις μου με καθηγητες σε ποικιλες διοικητικες θεσεις της σχολης διαφορες 'ομορφες' ιστοριες καθηγηταραδων. Φυσικα δεν τολμησαν καν να ζητησουν ονοματα με 1 φωτεινη εξαιρεση. Η αλλη μου το επαιζε οτι δεν ηξερε καν οτι μας τον φοραγανε τοσα χρονια στα σαε. Οκ μαντμαζελ φορουμ δε διαβαζεις εισαι πολυασχολη γαρ, στα νεα κτιρια δεν εχεις περασει καν για βολτα καθηγητρια πραγμα να δεις την αφισαρα των αναφη για την τραγωδια των σαε; ενταξει εχω μεινει σπιτσλες και μετεπειτα λατρεψει τις πολιτικαντικες απαντησεις καθηγητων που προσπαθουν να διατηρουν προφιλ 'ειμαι διπλα στο φοιτητη'.
    Weiss dear και εσυ ημμυτισσα; Μερσι μποκου για τη διαθεση σου να βοηθησεις. Καταληγω πως δεν αξιζει τον κοπο στη συγκεκριμενη περιπτωση να κανω φασαρια για 1 μοναδα ξερωεγω γιατι μπορει να διαγραψω αυτοματα αλλες πιθανες μελλοντικες επιλογες μιας και η αναθεση διπλωματικων περναει τυπικα εστω δια χειρος του βοηθητικου προσωπικου. Αν και πιστευω πως φωτογραφισα επαρκως προσωπα, θα προτιμουσα να μην αναφερω ονομα καθηγητη. Εξαλλου αποδεικνυεται πως και το ερ ειναι ηλεκτρολογοτοπος. οπως και να χει, σε ευχαριστω να σαι καλα!

  6. #531
    πελοπ/σιακή λέρα attila's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    στον αριστερισμο της παρθενου
    Posts
    4,222

    Default

    4-2 μεχρι στιγμης αλλα το καθηγητικο κατεστημενο αντεπιτιθεται.περιμενουμε αλλα 4

  7. #532
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Quote Originally Posted by electra View Post
    Σταμ, να κραζεις γενικα τη σχολη μπορεις αλλα να χαρακτηρισεις καθηγητες οπως τους αρμοζει δε μπορεις και ειναι και λογικο γιατι το φορουμ τρεχει σε σερβερ της σχολης.
    Δε θέλω να στο χαλάσω αλλά και το ER στο σερβερ της σχολής σου τρέχει.

  8. #533

    Default

    Η χαμένη εξεταστική του σεπτέμβρη μεταφέρεται σε αυτήν του χειμερινού εξαμήνου κατά την οποία θα δοθούν και εαρινά μαθήματα.
    Πάλι καλά, από τους καθηγητάδες μας δεν περίμενα μια τόσο 'γενναία' απόφαση..
    All alone, or in twos,
    The ones who really love you
    Walk up and down outside the wall.
    Some hand in hand
    And some gathered together in bands.
    The bleeding hearts and artists
    Make their stand.
    And when they've given you their all
    Some stagger and fall, after all it's not easy
    Banging your heart against some mad bugger's wall.

  9. #534
    Junior Member Watermelon Kiss's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    athens
    Posts
    19

    Default

    Έχω για καθηγητή τον χειρότερο Μαθηματικό που πάτησε ποτέ το πόδι του στην γή,νομίζει ότι διδάσκει στην φιλοσοφική και μας γεμίζει με σημειώσεις μεγέθους βιβλίου του Τόλκιν που περιέχουν ένα μάτσο άχρηστες αποδείξεις που δεν έχουν καμία σχέση με την φιλοσοφία και τον τρόπο σκέψης των μαθηματικών.i mean hello,άμα ήθελα να μάθω παπαγαλία άχρηστες πληρόφοριες για να γράψω στην κωλοπροοδό σου,θα δήλωνα την θεωρητική κατεύθυνση εξαρχής,δεν θα ερχόμουν στα μαθηματικά.επίσης,αν τις ήθελα απλά μαθηματικά γραμμένα κάπου,υπάρχουν τόσα καλά βιβλία,ο καθηγητής υπάρχει για να σε βάζει στον τρόπο σκέψης,αλλιώς είναι άχρηστος.εύχομαι να πεθάνει επιτέλους,όπως κάνει κάθε φυσιολογικός άνθρωπος στην ηλικία του.
    Más sabe el diablo

  10. #535
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    999

    Default

    Δεν χρησιμοποιούμε smileys πλέον, είναι πασέ.
    See that cockroach? Tomorrow morning we'll be dead and it'll be alive. It will have more contact with my wife and child than I will. I'll be nothing and it'll be alive.

  11. #536

  12. #537

    Default

    A real human being and a real hero

  13. #538
    Senior Member electra's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    231

    Default

    Quote Originally Posted by ikonoklast View Post
    Quote Originally Posted by electra View Post
    Σταμ, να κραζεις γενικα τη σχολη μπορεις αλλα να χαρακτηρισεις καθηγητες οπως τους αρμοζει δε μπορεις και ειναι και λογικο γιατι το φορουμ τρεχει σε σερβερ της σχολης.
    Δε θέλω να στο χαλάσω αλλά και το ER στο σερβερ της σχολής σου τρέχει.
    Μονο που το ερ τρεχει απο τη σχολη και αφορα στη μεταλ και τα λοιπα (..., καλη ωρα, ...) ενω το αλλο φορουμ τρεχει απο τη σχολη (+ αλλες ντιτειλς που προφανως δεν κατεχεις) και αφορα στη σχολη.
    Αν εσενα σου φαινεται το ιδιο, I rest my case.

  14. #539
    Δράκος ikonoklast's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    στη φάση για τα τάλαντα
    Posts
    13,268

    Default

    Δεν είπα ότι είναι το ίδιο, απλώς σε ενημερώνω ότι το ER διαβάζουν (και γράφουν) πάρα πολλά άτομα από τη σχολή σου καθώς επίσης και αρκετοί καθηγητές σου (θα εκπλαγείς πόσοι και ποιοί). Η συμπεριφορά κάποιων είναι λογικό να είναι τέτοια απέναντί σου αν κρίνω από τα πράγματα που έχεις γράψει εδώ.

    Ίσως χρειαστεί να σταματήσεις να γράφεις για κάποιο καιρό ή γενικά να πάρεις τα μέτρα σου.

  15. #540
    R U OK Esteban's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    130-148bpm
    Posts
    1,486

    Default

    η να ποστάρεις πικ

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •