Page 39 of 398 FirstFirst ... 2937383940414989139 ... LastLast
Results 571 to 585 of 5967

Thread: LOST (me spoilers e)

  1. #571
    Phoenix ifinoi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Multiverse
    Posts
    2,130

    Default

    Ektos aytoy einai poly respect poy pote den to bazei katw kai pote genika den ton pairnei apo katw. Gia thn emfanish to anefera asxetws apo ton xarakthra. Den ennoousa oti goustarw ton sawyer giati einai wraios. Ennoousa oti ton goustarw gia tous logoys pou proanefera. Epishs einai paneksypnos.
    Omnia Mutantur, Nihil Interit

  2. #572
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    the morgue
    Posts
    2,840

    Default

    καλα αμα στο τελος αποκαλυφθει οτι ειναι αδερφαρα να δειτε τι ωραια που θαναι
    Πονος Μυαλου!

  3. #573
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default


  4. #574
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Exploring..
    Posts
    254

    Default

    Εγώ στην αρχή τον αντιπαθούσα, αλλά πλέον τον συμπαθώ... λίγο.
    Live a thousand lives by picture.



  5. #575
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Λοιπον, καταρχας Δοκτορα Ντεθ, αυτο που εκανες ειναι ανελεητο καψιμο. Οσο και να γουσταρεις τη σειρα, μετα απο καποια επεισοδια το καις, δε γινεται ρε γμτ, εγω μεχρι 6-7 επεισοδια μπορουσα να δω σερι. Τελος παντων.

    Εγω συμπαθησα Σογιερ απο τη στιγμη που εδειξε το πρωτο επεισοδιο με την ιστορια του. Εχει τραγικο παρελθον, ειναι πολυ πιο τιμιος και ειλικρινης απο οσους εχουν παγιδευτει εκει μεσα, παρολο που ειναι απατεωνας στο επαγγελμα, μπορει να εχει συμπεριφερθει αδικα σε μερικες φασεις, αλλα βοηθαει και διακινδυνευει τη ζωη του για οσους εχει σε εκτιμηση.

    Γενικα, οτι του λεει η Κειτ και αυτος δεν το παραδεχεται, ισχυουν ολα. Επισης, οπως ειπαν κι οι αλλοι, ειναι πανεξυπνος, λεει τις καλυτερες ατακες, ειναι ρεντνεκ (εννοειται αυτο ειναι θετικο) και ειναι και επαναστατης.

    Ρανια, λοιπον, αυτο που λες δεν πολυπαιζει. Γιατι μπορει να φορουσε παντελονι αυτος, αλλα υπονοηθηκε ΞΕΚΑΘΑΡΑ οτι εκαναν σεξ, δεν υφισταται πιθανοτητα για το αντιθετο... εκτος απο το οτι ειχαν βρεθει κι αλλες φορες. Το ξερω οτι θα θελες να μην εχουν κανει σεξ, κι εγω ισως το ιδιο, αλλα τι να κανουμε τωρα, οι σεναριογραφοι ετσι το θελαν.

    Ασε που σιγα μην της προτεινε ο μαλακακος που αυτοκτονησε να πανε να ζησουν στην Αμερικη χωρις να την εχει δοκιμασει στο κρεβατι!!!!

  6. #576
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    Quote Originally Posted by Fixxxer
    Λοιπον, καταρχας Δοκτορα Ντεθ, αυτο που εκανες ειναι ανελεητο καψιμο. Οσο και να γουσταρεις τη σειρα, μετα απο καποια επεισοδια το καις, δε γινεται ρε γμτ, εγω μεχρι 6-7 επεισοδια μπορουσα να δω σερι. Τελος παντων.
    πρέπει να είδα τις 2 season μέσα σε 4-5 μέρες or smth και αυτό γιατί είχα μεν την πρώτη σε dvd αλλα στη δεύτερη έκανα κράτι να κατεβουν τα επεισόδια από τα torrents

    αν τα είχα μαζεμένα θα είχα καεί στάνταρ ωσάν τον δόκτωρ

    πάντως είναι γαμάτο να το βλέπεις στο καπάκι λες και είναι ταινία

    πλέον κάθε πέμπτη και μετά δώστου πάλι υπομονή κάτι μήνες κτλ κτλ είναι πολύ ψυχοφθόρο

  7. #577
    Phoenix ifinoi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Multiverse
    Posts
    2,130

    Default

    Quote Originally Posted by Fixxxer
    Ρανια, λοιπον, αυτο που λες δεν πολυπαιζει. Γιατι μπορει να φορουσε παντελονι αυτος, αλλα υπονοηθηκε ΞΕΚΑΘΑΡΑ οτι εκαναν σεξ, δεν υφισταται πιθανοτητα για το αντιθετο... εκτος απο το οτι ειχαν βρεθει κι αλλες φορες. Το ξερω οτι θα θελες να μην εχουν κανει σεξ, κι εγω ισως το ιδιο, αλλα τι να κανουμε τωρα, οι σεναριογραφοι ετσι το θελαν.

    Ασε που σιγα μην της προτεινε ο μαλακακος που αυτοκτονησε να πανε να ζησουν στην Αμερικη χωρις να την εχει δοκιμασει στο κρεβατι!!!!

    Pou uponohuhke kseka8ara? Epishs o malakakos einai malakakos, monos sou to eipes. Den mporw na apokleisw loipon kamia periptwsh. De kserw call me vrazy alla exw thn entypwsh pws elege alh8eia otan thn rwthse o jin an einai diko tou kai tou apanthse telika pws den exei paei pote me allon. An htan moufa poios o logos tote na katsei na tou pei kai olo to story me ton giatro? Perierga mas ta lene oi senariografoi
    Omnia Mutantur, Nihil Interit

  8. #578
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    the morgue
    Posts
    2,840

    Default

    κι εγω εχω την εντυπωση πως εχουν μεινει μονο σε κανα χουφτωματακι η κανα δαχτυλο...

    η τζουλιετ πρεπει να πεθανει πολυ συντομα.... οτι πιο σπαστικο εχω δει τελευταια σε σειρα η ταινια... μου γυρνανε τ αντερα κυριολεκτικα.
    Πονος Μυαλου!

  9. #579
    Phoenix ifinoi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Multiverse
    Posts
    2,130

    Default

    O,ti eipe.
    Prepei na einai poly skyla.
    Omnia Mutantur, Nihil Interit

  10. #580
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    ok,φέρτε τώρα λίγο πιο γρήγορα την πέμπτη please

  11. #581
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Jenseits von Gut und Bose
    Posts
    6,308

    Default

    O Σώγιερ είναι θεός επειδή είναι είρων και επειδή έφαγε το γκομενάκι από τον καραμαλάκα.

    Αυτό ακριβώς, τπτ άλλο.
    The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.
    ~

  12. #582
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Quote Originally Posted by ifinoi
    Pou uponohuhke kseka8ara?
    Λοιπον, η μια περιπτωση να μην εκαναν τιποτα τελικα ειναι να μην πρλαβαν επειδη μπηκε ο πατερας της αλληνης μεσα. Αλλα αυτοι οι δυο φαινοταν ξεκαθαρα σαν να εχουν τελειωσει απο ωρα οτι εκαναν, το οποιο σιγα μην ειχε μεινει στη μεση αν ειχε ξεκινησει.

    Η δευτερη περιπτωση να μην εκαναν κατι ειναι αυτη να μετανιωσε και να μην ηταν ετοιμη για κατι τετοιο, πραγμα δυσκολο γιατι ο τυπος δεν φαινεται σε καμια σκηνη να ξενερωνει η να προσπαθησει να την πεισει για να συνεχισουν κατι που αφησαν στη μεση, αντιθετα της δινει χρυσαφικο και της λεει να πανε στην Αμερικη.

    Quote Originally Posted by ifinoi
    Epishs o malakakos einai malakakos, monos sou to eipes. Den mporw na apokleisw loipon kamia periptwsh.
    Ουτε εγω αποκλειω τιποτα, αλλα συνηθως η πιο ευκολη εξηγηση ειναι και η πιο σωστη.

    Quote Originally Posted by ifinoi
    De kserw call me vrazy alla exw thn entypwsh pws elege alh8eia otan thn rwthse o jin an einai diko tou kai tou apanthse telika pws den exei paei pote me allon.
    Χμ, καθε επεισοδιο ΛΟΣΤ επικεντρωνεται σε καποιον πρωταγωνιστη και συγκεκριμενα σε καποια πτυχη του χαρακτηρα του, ειτε ειναι ασχημη πτυχη, ειτε ωραια. Θυμαστε ολοι τι ειχε γινει με την Ανα Λουσια που στο πρωτο αφιερωμενο επεισοδιο σε αυτην θελαμε να την σκοτωσουμε αλλα στο δευτερο την ψιλοσυμπαθησαμε (παρεμεινε το γεγονος οτι χαρηκαμε ολοι που πεθανε). Με βαση αυτα, δεν αποκλειω καθολου το γεγονος να του ειχε πει τρελα ψεματα η Σαν, καθως απο φαινεται γενικα το εχει το κουσουρι.

    Quote Originally Posted by ifinoi
    An htan moufa poios o logos tote na katsei na tou pei kai olo to story me ton giatro?
    Καλο επιχειρημα, δε θυμαμαι, ο Τζιν το ηξερε οτι εχει προβλημα γονιμοτητας απο πριν η του το ειπε στο νησι? Η το ανακαλυψε μονος του? Νομιζω οτι ειχε ενημερωθει για την κατασταση του ρε συ πριν μαθει η αλλη οτι ειναι εγκυος. Τελος παντων, θα το δουμε στη συνεχεια.

    Quote Originally Posted by ifinoi
    Perierga mas ta lene oi senariografoi
    Γενικα εχω παρατηρησει στο ΛΟΣΤ δεν υπαρχουν τρυπες σεναριακα και συνηθως δε μας αφηνουν να βγαζουμε διαφορα σεναρια οταν θελουν να ξεκαθαρισουν κατι... η θα μας δειξουν σε επομενο επεισοδιο τελικα τι εχει γινει, η οντως εκαναν καποια μαλακια.

    Παντως εγω πιστευω οτι εχει παει μαζι του, και μαλιστα οτι το παιδι ειναι δικο του κι οχι καποια μαλακια του νησιου που την επηρρεαζει. Καποιος φιλος μου μου ειπε οτι διαβασε καπου οτι θα μαθουμε στο τελος της 5ης σεζον ποιανου ειναι το παιδι. Τωρα πως προεκυψε αυτο και γενικα γιατι να γινει ετσι, ομολογω δεν το ξερω καθολου και δεν μπορω να φανταστω γιατι να εχει αποφασιστει κατι τετοιο!!!

  13. #583
    γεροντοκόρη με γάτες Weiss's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Miami
    Posts
    2,013

    Default

    Quote Originally Posted by Fixxxer
    Τωρα πως προεκυψε αυτο και γενικα γιατι να γινει ετσι, ομολογω δεν το ξερω καθολου και δεν μπορω να φανταστω γιατι να εχει αποφασιστει κατι τετοιο!!!
    μάλλον επειδή πρέπει ΤΑ ΠΑΝΤΑ να γίνονται με εξαιρετικά αργούς ρυθμούς, μην καλομάθουμε κιόλας.
    επίσης πιστεύω γενικά πως κάτι πρέπει να κάνουν με τα φλασμπακ. είναι ωραία που και που αλλά δε χρειάζονται σε ΚΑΘΕ επεισόδιο ιμο.
    όχι ιδιαίτερα άσχημο το επεισόδιο κατά τα άλλα. =)

  14. #584
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    13,510

    Default

    imo,τα flashbacks είναι απαραίτητα σε κάθε επεισόδιο

    άλλωστε ποτε δεν παρουσιάστηκε το lost ως μια σειρά που απλά "κάτι γίνεται σε ένα νησί με κάποιους επιζώντες κάποιου plane crash" ε

    υπάρχει όπως είναι προφανές τεράστιο background story

  15. #585
    lcsgp FIXXXER's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Στο διάολο
    Posts
    20,134

    Default

    Ξερεις τι, αυτη ειναι η "κακοπροαιρετη" προσεγγιση στο θεμα. Υπαρχει και το αλλο που λεει οτι εχουν κανει ηδη το προσχεδιο για τις 6 σεζον ειτε γιατι υπαρχει συμβολαιο ειτε γιατι οντως θελουν να εμβαθυνουν πολυ στο θεμα, η ισως και ενας συνδυασμος των δυο (κατα τη γνωμη μου μαλλον ετσι ειναι). Αλλα μου φαινεται εντελως τρελο να εχουν κανει ΤΟΣΟ ακριβη σχεδιασμο... αυτο που με εντυπωσιαζει πολυ ειναι οτι πραγματα που εχεις δει σε προηγουμενα επεισοδια και δεν προσεχες καν οτι σημαινουν κατι τα βλεπεις καποια στιγμη αρκετα πιο μετα και λες "κοιτα να δεις τους πουστηδες, το ειχαν σχεδιασει απο πριν".

    Οσον αφορα το θεμα με τα φλασμπακ, δεν ξερω, αν σταματησουν να το κανουν ετσι θα χασει την ταυτοτητα της η σειρα, ειναι κατι που την χαρακτηριζει τρελα. Θα μπορουσαν σιγουρα να περιορισουν τα φλασμπακ των Τζακ, Κειτ μιας και εχουν δειξει αρκετα προς το παρον και να επικεντρωθουν περισσοτερο στους καινουριους η σε χαρακτηρες που εχουν ψιλοαγνοησει οπως η Κλαιρ η ο Χαρλι.

Similar Threads

  1. [TV] Prison Break
    By Numark in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 1422
    Last Post: 06-04-2017, 18:56
  2. the LOST chat, spoilers inside.
    By silencerius in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 2
    Last Post: 08-03-2006, 18:56
  3. Lost (spoilers)
    By Phoebus in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 8
    Last Post: 12-10-2005, 15:40
  4. [Cinema] Spider (2002)
    By Buddy Lackey in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 11
    Last Post: 02-03-2005, 00:26
  5. Ju-on I katara (elpizw me spoilers)
    By ManWhoSoldTheWorld in forum Cinema/DVD/TV/Θέατρο
    Replies: 1
    Last Post: 11-11-2004, 01:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •