PDA

View Full Version : σταρμπαξ

Pages : [1] 2

Solo Carriera
21-09-2005, 03:53
τι γνώμη έχετε;

εγώ κατέληξα ότι μου αρέσουν πολύ τα ροφήματα τους αλλά τίποτα άλλο.

ο κόσμος
οι τιμές
η είμαι-καλός-και-εξυπηρετικός-σε-σημείο-αηδίας πολιτική
η αντικαπνιστική πολιτική
ότι πρόκειται για πολυεθνική αλυσίδα
που μάλιστα φυτρώνει σε κάθε πιθανή γωνία της πόλης
και ενίοτε ο χώρος

επίσης η τυποποίηση αν και αυτό είναι απολύτως αναμενόμενο.

τι γνώμη έχετε;

novembrine
21-09-2005, 03:58
e ntaksei den me enthousiazei h idea na tous kanw perisotero plousious. Oute aisthanomai kalutera otan pinw se trendy meros. Protimaw thn parakmiakh Filintisi sto Galatsi :D

Solo Carriera
21-09-2005, 04:00
μωρέ και 'γω την προτιμώ αλλά εκεί δεν έχει εσπρέσο με καρύδα ασπούμε ξέρωγω.

βρίσκομαι σε δίλημμα.

Atheist
21-09-2005, 04:05
Espresso + καρύδα = Black + πλήκτρα => ΦΟΛΣ

novembrine
21-09-2005, 04:06
Egw pali sumvivazomai me Kafe Tourkiko (ellhnikos, tourkikos.. apo th vrazilia einai..) me 32 fouskales.
Ontopic : Kathe pote pineis espreso me karuda? an goustareis apla ena rofhma kala einai. Alla se kamia periptwsh den tha to ekana k steki.

carheart
21-09-2005, 04:09
Ρόμπαξ

Solo Carriera
21-09-2005, 04:14
novemeobirne, "γουστάρω απλά ένα ρόφημα", απλώς (nudge nudge) δεν γουστάρω να τους τα ακουμπάω.

τώρα θα πεις "ε μην τους τα ακουμπάς" και εγώ θα κάνω quote το "είμαι σε δίλημμα".

Οι Μεγάλοι Προβληματισμοί

morphine
21-09-2005, 04:21
όλα αυτά που γράφτηκαν ως "κατά" στο αρχικό ποστ είναι τα υπέρ τους (οκ εκτός από τις τιμές)

freak brother
21-09-2005, 04:43
egw sixenome ta starbucks (san idea) einai panakriva..

alla mia sto dimino pinw pou kai pou kanenan apo tous panemorfous kafedes tous.. an kai niwthw tupseis meta

UmbilicalResidue
21-09-2005, 04:49
κάψτε τα.

MeLinDa
21-09-2005, 09:41
alla prin ta kapsete,parte tis syntages k dwste tis se kana kafe ths geitonias.

VirusXI
21-09-2005, 11:37
Μια φορά το μήνα or smthng λέει να πάρεις το φραπουτσίνο σου. Για καθημερινές δόσεις καφεϊνης δεν ενδεικνυται, εκτός το ότι είναι πανάκριβα, καφέ θέλω κιόχι πάστα.
+ καφές χωρίς μισό πακέτο λουκουστρούκου δεν νοείται καν, οπότε ούτε καν καθόμαστε.

Darkling
21-09-2005, 11:39
μουστουκουλουρου
κουκουρουκου
λουκουστρουκου
φρουπουτσουνου.

Kuolema
21-09-2005, 11:46
Καλή φάση είναι, ειδικά για διάβασμα κ.λπ. Ζεστή κούπα καφέ σε άνετη πολυθρόνα με υπολογιστή στα πόδγια. Ε Οντόνιαν; :wink:

Kveldssanger
21-09-2005, 11:46
Μια φορά το μήνα or smthng λέει να πάρεις το φραπουτσίνο σου. Για καθημερινές δόσεις καφεϊνης δεν ενδεικνυται, εκτός το ότι είναι πανάκριβα, καφέ θέλω κιόχι πάστα..

Retali-ator
21-09-2005, 12:12

psss ti eipe to atomo. sostos

Deggial
21-09-2005, 12:25
Τα Starbucks είναι η ντροπή του καφέ. Πώς μπορεί κανείς να πιει καφέ χωρίς να ανάψει τσιγάρο; :(

dyingfreedom
21-09-2005, 12:29
Κάτσε έξω.
Χειμώνα απλά δεν πάμε. :-o

Weiss
21-09-2005, 12:31
κι εμένα μια χαρά μου φαίνονται τα σταρμπακς. μία φορά μόνο έχω αηδιάσει από έναν πωλητή που μου έκανε παρατήρηση επειδή αρχικά παρήγγειλα frapuccino με διπλή δόση εσπρέσσο και αυτό το λένε κάπως αλλιώς στα στάρμπακς και άμα δεν το πεις με το όνομά του δε στο δίνουν. Μετα έκανα το λάθος και τον ρώτησα "δε φαντάζομαι να είναι ζεστό αυτό ε?". Ε και πήρε το πιο υποτιμητικό ύφος στον κόσμο και μου είπε "ΤΣ ΤΣ ΤΣ. Είναι FRAPUccino, άρα είναι κρύο". Πάλι καλά που δεν είπε και "doh" στο τέλος δλδ.
Εκτός από αυτό, είναι πραγματικά το μόνο μέρος που μπορώ να πάω να πιω (πολύ νόστιμο) καφέ χωρίς να καπνίζει κανείς και η εικόνα που έχω στο μυαλό μου από τα κυριακάτικα πρωϊνά με κόσμο χωμένο στις τεράστιες πολυθρόνες να διαβάζει εφημερίδα είναι πολύ γούτσου. Λόγω αυτών, την τιμή την παραβλέπω.

edit: επίσης έχει μερικούς ωραίους καφέδες που δεν είναι πάστα, κυρίως τα διάφορα είδη γαλλικών που έχουν είναι φανταστικά και χωρίς χρώματα κ αρώματα.

Kingdom Gone
21-09-2005, 12:34
και εγώ έχω δίλημμα αλλά για άλλους λόγους :?

Kveldssanger
21-09-2005, 12:36
edit: επίσης έχει μερικούς ωραίους καφέδες που δεν είναι πάστα, κυρίως τα διάφορα είδη γαλλικών που έχουν είναι φανταστικά και χωρίς χρώματα κ αρώματα.

Ναι αλλά ο γαλλικός δεν είναι καφές έτσι και αλλιώς =p

VirusXI
21-09-2005, 12:39

:thumbsup:

http://www.goographix.com/temp/kofi+cigarettes.jpg > σταρbuck$

Kingdom Gone
21-09-2005, 12:39

:moutza:

την γαλλιά πριν την πιάσετε στο στόμα σας, θα το πλένετε με ακουα-φόρτε, ΕΝΤΑΞΕΙ;

:roll:

KidA
21-09-2005, 12:40
e proton o gallikos einai o kaliteros :D

kai episis kai ego thelo starbucks :(

oxi oti tha pigaino kathe mera alla sigoura tha pigaino!!!

Deggial
21-09-2005, 12:40
Ο γαλλικός δεν είναι καφές, είναι ένα (ομολογουμένως ωραίο) ρόφημα.

Lost_In_Cooperland
21-09-2005, 13:13
Κόψτε τον καφέ

Neue regel
21-09-2005, 13:33
Toulaxiston einai katharo
oxi san kati kafeteries pou pineis ton gkaife
dipla se katsarides (onomata de leme ypolypseis den thigoume)

chris_boss
21-09-2005, 13:36
Τα Starbucks είναι η ντροπή του καφέ. Πώς μπορεί κανείς να πιει καφέ χωρίς να ανάψει τσιγάρο; :(
Παρακολούθα με να δεις πώς:

Darkling
21-09-2005, 13:40
Καφες και τσιγαρο = η πιο μαλακια στερεοτυπο του 20ου αιωνα.

Mentally Yours
21-09-2005, 13:45
Toulaxiston einai katharo

ypervoliko to vriskw...
mipws pineis ton kafe sou sto nosokomeio? :roll:

Tonosalata
21-09-2005, 13:46
starsux
h ntroph twn cafe

Darkling
21-09-2005, 13:47
[quote="Neue regel":1n85ycjr]Toulaxiston einai katharo

ypervoliko to vriskw...
mipws pineis ton kafe sou sto nosokomeio? :roll:[/quote:1n85ycjr]

Σερβιραν καφε στο Τεξας ρε?

Amnesiac.
21-09-2005, 13:51
giati, ti exoun oi katsarides?

Tonosalata
21-09-2005, 13:53
http://img.photobucket.com/albums/v367/souam/utdutdutd.jpg

Neue regel
21-09-2005, 13:53
6 podia, 2 keraies, ayta

Darkling
21-09-2005, 13:55
Ποιος θα κανει φωτοσοπ με καφε και το ψοφιμι, γιατι δεν ειμαι εμπειρος ???

Mr Mojo Rising
21-09-2005, 14:32
Εντάξει καλά είναι για μια στο τόσο αρκεί να μην πάρουν πολύ αέρα. Μου έλεγε μια φίλη μου που μένει εδώ και κάποια χρόνια στην Αμερική (Boston) ότι εκεί έχουν αγοράσει σχεδόν όλα τα μικρότερα cafe-στέκια και τα έχουν κάνει starbucks. Αυτή είναι η μαλακία με τις πολυεθνικές, ελπίζω να μη συμβεί το ίδιο κι εδώ..

Starbreaker
21-09-2005, 15:31
Ta Starbucks gamane mono gia thn atmosfaira tous. Einai to stantar tou xeimwna, molis gyrname apo Metropolis, ka8omaste ekei k paraggelnoume ton coffee machiato (tyxaia epilogh), vgazoume epitelous to boufan k anoigoume ta cd pou phrame. Kai den exeis ton ka8e mlk na kapnizei dipla sou apla epeidh "prepei".

An k einai gamhmenh polye8nikh, den exw dei kana cafe na exei tetoia atmosfaira k styl. Edw panw toulaxiston, otan h epilogh mou einai metaksy twn Flocafe k diaforwn cafe opou oi servitoroi einai gymnastes (den kanw plaka, yparxei ena tetoio) k o kosmos einai ntymenos me amanika k myrizei str8, k twn Starbucks, 8a protimhsw ta Starbucks.

carheart
21-09-2005, 15:47
Xm. Stin agia paraskeuh exei ena katasthma (to ena apo ta duo) pou apo pisw eixe ena omorfo khpo opou mporouses na kapniseis. Htan polu hsuxa kai mou arese. Alla pleon exei 2 meionekthmata :

1. Ena pikrameno meshlika pou phgainei kai gurizei gurw gurw sta trapezia kai kozarei fatses. Den se enoxlei pote (pera apo auto pou kanei), alla spaei arxidia me th skopia tou. Kai to kanei sunexeia auto. Malista ton exoun dei kai se alla starbucks. Kai nai, einai alh8ino gegonos.

2. Gamhsan ton khpo. Evalan ksulines ependuseis kai kati gay ompreles. Skata. Epishs gia kapoio anexhghto logo, enw palia htan ok, twra einai gemato koutsoulies pantou.

genikotera gia starbucks me enoxlei polu to tou kapnismatos kai to oti DEN SOU FERNOUN NERO. Den 8umamai an anafer8hke alla einai idiaiterws enoxlhtiko. Sumfwnei me kapoia eurwpaika protupa vevaia. Kata ta alla ta eipate ola.

Gabriel
21-09-2005, 15:51
http://centerclick.org:81/previews/archive/simpsons/p.starbucks.mov.jpg

Bart: Hi. I'd like to have my ear pierced.
Storekeeper: Better hurry up kid. In five minutes this place is turning into a Starbucks.

+ (kai den exw tipota me ta starbucks) h typopoihmenh "atmosfaira"/"cool diarrythmish"/"out-there diakosmhsh" ktl einai poly eyxaristh, alla den mporei kaneis na apobalei ena aisthhma apogohteyshs otan skeftei oti OLA ta starbucks einai etsi, """"unique""" kai etsi rollaroyn apo th grammh paragwghs ana dekades.

freak brother
21-09-2005, 16:02
http://centerclick.org:81/previews/archive/simpsons/p.starbucks.mov.jpg

Bart: Hi. I'd like to have my ear pierced.
Storekeeper: Better hurry up kid. In five minutes this place is turning into a Starbucks.

+ (kai den exw tipota me ta starbucks) h typopoihmenh "atmosfaira"/"cool diarrythmish"/"out-there diakosmhsh" ktl einai poly eyxaristh, alla den mporei kaneis na apobalei ena aisthhma apogohteyshs otan skeftei oti OLA ta starbucks einai etsi, """"unique""" kai etsi rollaroyn apo th grammh paragwghs ana dekades.

XAXAXAXA
TO XW DEI AUTO TO EPEISODIO TELEIO!!!

pou ola ta magazia ginontai starbucks..

starbucks = xolera

freak brother
21-09-2005, 16:06
Ta Starbucks gamane mono gia thn atmosfaira tous. Einai to stantar tou xeimwna, molis gyrname apo Metropolis, ka8omaste ekei k paraggelnoume ton coffee machiato (tyxaia epilogh), vgazoume epitelous to boufan k anoigoume ta cd pou phrame. Kai den exeis ton ka8e mlk na kapnizei dipla sou apla epeidh "prepei".

An k einai gamhmenh polye8nikh, den exw dei kana cafe na exei tetoia atmosfaira k styl. Edw panw toulaxiston, otan h epilogh mou einai metaksy twn Flocafe k diaforwn cafe opou oi servitoroi einai gymnastes (den kanw plaka, yparxei ena tetoio) k o kosmos einai ntymenos me amanika k myrizei str8, k twn Starbucks, 8a protimhsw ta Starbucks.

thn atmosfaira se ena magazi den thn kanei to sthmeno skhniko thn kanoun alla pragmata..egw otan paw se kafeteria thelw na milaw me ta paidia pou doulevoun ekei na yparxei ena pareistiko klima , na mporw na tous pw na allaxoun to cd pou paizei :P kai genika na einai anthrwpino kai sta paparia mou oi dermatinoi kanapedes kai to "kai kala" cozy kara-prokat perivalon

Odonian
21-09-2005, 16:09
OK είναι, καναπέδες, καλοί καφέδες (αν και σπίτι πίνω μόνο ελληνικό) και έχουν και wireless.

nothingman
21-09-2005, 16:38
-παίζουν ηλίθια μουσική, πραγματικά όμως ηλίθια... νεο-jazz για "ψαγμένους" τύπους με χαρτοφύλακες
-δεν έχουν νεράκι, παρά μόνο Vittel+Evian (αν νομίζετε ότι είναι ακριβοί οι καφέδες τους, δείτε τις τιμές σε αυτά)
-οι υπάλληλοι χωρίζονται σε δυο κατηγορίες: τους απύθμενα εξυπηρετικούς που σου σπάνε τα νεύρα (κατηγορία κράχτη του TopMan "βρε αντε και γαμήσου μπες μη σου κάνω κεφαλοκλείδωμα") και τους απίστευτα snob (κατηγορία αντιπροσώπου της Ferrari "βρε άντε και γαμήσου που μου έμαθες και το γαμάτο_όνομα_καφέ_slash_γλυκιάς_γλίτσας)
-με έστελνε το (@$~%

psychotron
21-09-2005, 16:42
Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά:
Το κυρίως χρώμα τους σε τέντες-ομπρέλες-σήματα-ουωτέβερ, είναι το σιχαμερό πράσινο.
Άρα είναι για το μπούτσο.
Ευχαριστώ.
:)

Πέρα από πλάκα, όντως δε μου αρέσουν και όχι λόγω πράσινου, ε
Γι' αυτούς

...εκτός το ότι είναι πανάκριβα, καφέ θέλω κιόχι πάστα.
+ καφές χωρίς μισό πακέτο marlboro ( :D ) δεν νοείται καν, οπότε ούτε καν καθόμαστε.
κυρίως τους λόγους.
Eπίσης φίλτατε Ντάρκληνγκ, δε γκζέρω αν καφές+τσιγάρο είναι η πχιό μαλακία στερεότυπο, ξέρω όμως ότι είναι απόλαυση.

Acid Baby
21-09-2005, 16:57
κι εμένα το κάπνισμα με ξεβολεύει κάπως αν και το θεωρώ κούλ μέτρο. παω όμως σταρμπαξ τώρα :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

chris_boss
21-09-2005, 17:01
Εγώ πηγαίνω στα στάρμπαξ για να μη σας βλέπω.

Odonian
21-09-2005, 17:44
:D :D :D

NuC
21-09-2005, 17:53
o kafes eksipiretei ka8ara praktikous skopous. i geusi einai mikris simasias. kai den iparxei kafes xwris tsigaro. prepei na vroun allo onoma gia kati pou to pineis prwi,exei kafeini kai DEN kaneis tsigaro mazi.

floroutsino.

Meyaleleth
21-09-2005, 17:57
h sygkekrhmenh alysida ftiaxnei ton xeirotero kafe pou exw piei.

NuC
21-09-2005, 18:00
alli fora na protimiseis mia apli mixani kafe kai oxi siderika.

wanker
21-09-2005, 18:33
Εγώ πηγαίνω στα στάρμπαξ για να μη σας βλέπω.

morphine
21-09-2005, 18:35
ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΝΤΙΤΡΕΝΤΗΔΕΣ ΤΟΥ ΠΕΟΥΣ

(και άμα ξέρετε να πίνετε μόνο φραπέ δε σας φταίνε τα σταρμπαξ)

freak brother
21-09-2005, 18:38
ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΝΤΙΤΡΕΝΤΗΔΕΣ ΤΟΥ ΠΕΟΥΣ

esu ti eisai?
true anti-trendy kiets?

Deggial
21-09-2005, 18:42
[quote="Morphine Child":2tggm88a]ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΝΤΙΤΡΕΝΤΗΔΕΣ ΤΟΥ ΠΕΟΥΣ

esu ti eisai?
true anti-trendy kiets?[/quote:2tggm88a]

Ή anti-anti-trendy. :P

morphine
21-09-2005, 18:44
δεν είμαι αντιτρέντυ, πηγαίνω τακτικά στα σταρμπαξ (για να βλέπω μόνο τον chris_boss :pink: :pink: ) και ακούω mainstream 50s και 60s music. Φοράω και all star.

Stormrider
21-09-2005, 19:19
frapotsino karamel gamei olous tous kafedes tou kosmou.
katatala o kosmos mou tin spaei giati idika stin nea smyrni i tha deis athropous ilikias +30 i -17.kai orismenes fores einai san pediki xara.
pigena 2 xronia prin sinexia giati pigene ekei i parea mou kai arazame stous kanapedes kai vazame ta podia mas panw sto trapezi kai kaname oti malakia mas katevene sto kefali xwris na mas pei kanenas tpt + oti kamia fora stous kanapedes (katw apota maksilaria )evriskes 2evra .
afta.
twra en eti 2005 o megalos pxia stormrider pernei to amaksaki tou kai pigenei kai pernei kamia fora kana kafedaki sto xeri kai pigenei spitaki tou na ton pxei postarontas sto er. asdf

edit:sta starmpax tou falirou exei xwro na kapnisete.

Kingdom Gone
21-09-2005, 19:24
o kafes eksipiretei ka8ara praktikous skopous. i geusi einai mikris simasias. kai den iparxei kafes xwris tsigaro. prepei na vroun allo onoma gia kati pou to pineis prwi,exei kafeini kai DEN kaneis tsigaro mazi.

floroutsino.

κατι τέτοια σχόλια σχεδόν με κάνουν να νιώθω άσχημα που δε καπνίζω

Atheist
21-09-2005, 19:25
Φοράω και all star.

Κλειδώστε το, το γκομενάκι σας έχει.

morphine
21-09-2005, 19:52
prepei na vroun allo onoma gia kati pou to pineis prwi,exei kafeini kai DEN kaneis tsigaro mazi.

τσάι.

Gabriel
21-09-2005, 20:10
:pink:

wanker
21-09-2005, 20:24
edit:sta starmpax tou falirou exei xwro na kapnisete.

:shock:

FALSE

Mentally Yours
21-09-2005, 22:49

floroutsino.

κατι τέτοια σχόλια σχεδόν με κάνουν να νιώθω άσχημα που δε καπνίζω

oxi kai etsi re palikare...kala kaneis pou den kapnizeis...
i alitheia einai kafes xwris
tsigaro den ginetai...(kiriws gia tous ex-kapnistes)
Alla den xathike kai o kosmos an den pineis kafe...pies tsagaki/ximo...

to "floroutsino" vgazei megalo kolima pantws
:roll:

chris_boss
21-09-2005, 22:54
Eπίσης φίλτατε Ντάρκληνγκ, δε γκζέρω αν καφές+τσιγάρο είναι η πχιό μαλακία στερεότυπο, ξέρω όμως ότι είναι απόλαυση.
λες και θυμάσαι πως είναι χωρίς.
Τα λέμε σε λίγο :)

dead
21-09-2005, 23:06
e proton o gallikos einai o kaliteros :D

Solo Carriera
21-09-2005, 23:22
έχω αηδιάσει από έναν πωλητή που μου έκανε παρατήρηση επειδή αρχικά παρήγγειλα frapuccino με διπλή δόση εσπρέσσο και αυτό το λένε κάπως αλλιώς στα στάρμπακς και άμα δεν το πεις με το όνομά του δε στο δίνουν.

οκ, να και κάτι άλλο που μου σπάει τ' αρχίδια. οι ονομασίες. γκράντε, λάττε, τολ, μανκιάτο, αφογκάτο, φραπουτσίνο και 'γω δεν ξέρω τι άλλο, λες και δεν μπορείς να πεις απλά τα συστατικά αλλά πρέπει να θυμάσαι σε τι αντιστοιχεί η κάθε παραπάνω ανοησία ώστε να είσαι σε θέση να πεις "αιντ κάραμελ μανκιάτο τολ" ξέρωγω.

θάνατος.

επίσης η weiss μου θύμισε μια κατηγορία ανθρώπων που μου γυρίζουν τα άντερα. αυτοί που μπαίνουν στο πετσί της εταιρίας που δουλεύουν, ακολουθούν κατά γράμμα το κάθε τι και σε περιπτώσεις όπως αυτή την υπερασπίζονται.

δηλαδή, omg, ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΣΤΑ STARBUCKS.

Amnesiac.
21-09-2005, 23:31
ta starbucks einai gia osous den exoun paei sti Γαρδένια sto marousi.

VirusXI
21-09-2005, 23:39
Gardenia :dfinger:

novembrine
22-09-2005, 00:11
έχω αηδιάσει από έναν πωλητή που μου έκανε παρατήρηση επειδή αρχικά παρήγγειλα frapuccino με διπλή δόση εσπρέσσο και αυτό το λένε κάπως αλλιώς στα στάρμπακς και άμα δεν το πεις με το όνομά του δε στο δίνουν.

οκ, να και κάτι άλλο που μου σπάει τ' αρχίδια. οι ονομασίες. γκράντε, λάττε, τολ, μανκιάτο, αφογκάτο, φραπουτσίνο και 'γω δεν ξέρω τι άλλο, λες και δεν μπορείς να πεις απλά τα συστατικά αλλά πρέπει να θυμάσαι σε τι αντιστοιχεί η κάθε παραπάνω ανοησία ώστε να είσαι σε θέση να πεις "αιντ κάραμελ μανκιάτο τολ" ξέρωγω.

θάνατος.

επίσης η weiss μου θύμισε μια κατηγορία ανθρώπων που μου γυρίζουν τα άντερα. αυτοί που μπαίνουν στο πετσί της εταιρίας που δουλεύουν, ακολουθούν κατά γράμμα το κάθε τι και σε περιπτώσεις όπως αυτή την υπερασπίζονται.

δηλαδή, omg, ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΣΤΑ STARBUCKS.

:rofl:

Dragonlord
22-09-2005, 00:45
Εκτός από αυτό, είναι πραγματικά το μόνο μέρος που μπορώ να πάω να πιω (πολύ νόστιμο) καφέ χωρίς να καπνίζει κανείς και η εικόνα που έχω στο μυαλό μου από τα κυριακάτικα πρωϊνά με κόσμο χωμένο στις τεράστιες πολυθρόνες να διαβάζει εφημερίδα είναι πολύ γούτσου. Λόγω αυτών, την τιμή την παραβλέπω.
ΟΚ, δεν την παραβλέπω ακριβώς αλλά τελικά πάω αρκετά συχνά. Δηλαδή εντάξει, από το να πας οπουδήποτε αλλού και να σου' ρχεται ο καπνός τού καθενός στη μάπα και να ακούς τζουπτζουπτζουπ.. καμία σύγκριση. Και το φαπουτσίνο γαμάει. Και αυτό που λέει ο starbreaker, αγορές στο metropolis και στο καπάκι άραγμα στα starbucks. Έχει και τα αρνητικά του, αλλά τι να κάμεις.
Α έχει και κάτι ωραίους χυμούς σε μπουκάλι και σε αρκετά νορμάλ τιμή.

Angrafan
22-09-2005, 01:13
an den einai frapes den einai kafes

Tonosalata
22-09-2005, 12:19

sorry matmazel alla an aftoi oi kafedes-pastes pou exoun ta starvlax einai "kaloi kafedes" (dld kaliteroi apo ton frampe) tote
iou dld.

The Nerd
22-09-2005, 13:44
an den einai frapes den einai kafes
word :thumbsup: :thumbsup:

Starbreaker
22-09-2005, 14:15
Ksekollate me ton frappe.

To Gardenia ti leei? Me prodia8etei 8etika to onoma tou..

Amnesiac.
22-09-2005, 14:25
ekei tha pieis ton pio ntelikato kafe tis polis file :thumbsup:

Amnesiac.
22-09-2005, 14:42
...ektos ki an pas sta STARBARKS :dfinger:

http://www.goographix.com/temp/amnegkafe.jpg

Angrafan
22-09-2005, 14:51
an einai pint ksereis apo mpala file

Odonian
22-09-2005, 14:55
Ο καφές δεν πρέπει να είναι ντελικάτος. Πρέπει να είναι πυρηνικός, να βγάζει άσπρους καπνούς και να νιώθεις σπασμούς μόλις τον καταπίνεις.

Amnesiac.
22-09-2005, 14:56

ennoeitai pws einai pint.

Amnesiac.
22-09-2005, 14:58
Ο καφές δεν πρέπει να είναι ντελικάτος. Πρέπει να είναι πυρηνικός, να βγάζει άσπρους καπνούς και να νιώθεις σπασμούς μόλις τον καταπίνεις.

ela Γαρδένια na pieis elliniko tote.

Odonian
22-09-2005, 15:02
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Δώσε συντεταγμένες.

Amnesiac.
22-09-2005, 15:05
tha se paw egw KAYLA. :pink:

Odonian
22-09-2005, 15:18
:pink: :pink: :pink: :pink:

wanker
22-09-2005, 15:21

ennoeitai pws einai pint.
sa gamagane kala sto hastings

Amnesiac.
22-09-2005, 15:25
:touched:

Mayhem
22-09-2005, 16:51
Ο καφές καλος ειναι... αυτή η ΣΤΗΜΕΝΗ δήθεν ατμοσφαιρα είναι που δεν μ'αρεσει.

Kingdom Gone
22-09-2005, 16:54
Ο καφές καλος ειναι... αυτή η ΣΤΗΜΕΝΗ δήθεν πορτοκαλάδα είναι που δεν μ'αρεσει.

Angrafan
22-09-2005, 18:50
eipame kafes einai mono o frapes, an thelw na faw pasta paw se zaxaroplasteio

morphine
22-09-2005, 19:44
Πόρνε δεν αναφερόμουν στους καφέδες - "πάστες", έχει και άλλους καφέδες να πιεις.
Οκ κι εγώ δε λέω ότι είναι η καλύτερη καφετέρεια στον κόσμο και ότι φτιάχνει τον καλύτερο καφέ έβερ κλπ, αλλά ηρεμήστε. Ο μόνος λόγος που επιτίθεστε οι περισσότεροι στα σταρμπαξ είναι επειδή είναι τρεντυ και πολυέθνικ.

Deggial
22-09-2005, 19:53
Ο μόνος λόγος που επιτίθεστε οι περισσότεροι στα σταρμπαξ είναι επειδή είναι τρεντυ και πολυέθνικ.

Ή μπορεί να φταίνε οι τιμές, η διακόσμηση του χώρου, η συμπεριφορά των υπαλλήλων και το αντικαπνιστικό πνεύμα. :P

morphine
22-09-2005, 20:01
μάλλον μόνο το τελευταίο (το οποίο είναι και το υπερατού).

Το να είναι οι υπάλληλοι εξυπηρετικοί και ευγενικοί και το γεγονός αυτό να σας εκνευρίζει με κάνει να πιστεύω πως είστε τελείως βούρλα.

Ον τόπικ, το τσάι σας γαμάει.

Ευγενική προσφορά.

Earl Gray.

Deggial
22-09-2005, 20:09
Το να είναι οι υπάλληλοι εξυπηρετικοί και ευγενικοί

Όταν είναι πράγματι εξυπηρετικοί και ευγενικοί δεν έχω κανένα πρόβλημα. Όταν σε σνομπάρουν ή διακατέχονται από μια ψεύτικη ευγένεια που κράζει "Βρε δε πα να γαμηθείς", από την άλλη... συγγνώμη, αλλά θα προτιμήσω καφετέριες που ταιριάζουν στο πνεύμα που περιγράφει ο φρηκ μπρο.

Gabriel
22-09-2005, 20:12
Όταν είναι πράγματι εξυπηρετικοί και ευγενικοί δεν έχω κανένα πρόβλημα. Όταν σε σνομπάρουν ή διακατέχονται από μια ψεύτικη ευγένεια που κράζει "Βρε δε πα να γαμηθείς", από την άλλη...

sthn opoia periptwsh - epeidh oi perissoteroi ypallhloi sthn ellada poy exoyn epikoinwnia me kosmo einai diarkws strabwmenoi - tha protimoyses ti? anti na pei to bebiasmeno "kalhspera. ti tha parete?" na soy xarisei to aythormhto "pes ti thes gamw to spiti soy." ?

PS earl grey uber alles.

Atheist
22-09-2005, 20:24
Τσαγιεροί κ ευγένειεςι. Αλλοτρίωση. they took our jaaeaeaeaebs.

Deggial
22-09-2005, 20:30
sthn opoia periptwsh - epeidh oi perissoteroi ypallhloi sthn ellada poy exoyn epikoinwnia me kosmo einai diarkws strabwmenoi - tha protimoyses ti? anti na pei to bebiasmeno "kalhspera. ti tha parete?" na soy xarisei to aythormhto "pes ti thes gamw to spiti soy." ?

Θα μπορούσαν να συμπεριφερθούν όπως όσοι στις νορμάλ καφετέριες. Έχουν ένα αρκετά διαφορετικό στυλ στα Starbucks, πολύ πιο υπαλληλικό και γραμμή μαγαζιού.

Gabriel
22-09-2005, 20:31
meaning, sthmena eygenikoi opws stis ypoloipes kafeteries, alla ligotero eygenikoi. ypokrisia me apeleytheromeno repertorio. ayto?

Starbreaker
22-09-2005, 21:46
Τσαγιεροί κ ευγένειεςι. Αλλοτρίωση. they took our jaaeaeaeaebs.

TIKKKUTU!!

(opws proferetai dld)

NuC
22-09-2005, 22:17
mporoume apla na min ksanapoume ta starbucks kafeteria.

VirusXI
22-09-2005, 22:45
TOUKATZOOoooah

The Nerd
22-09-2005, 22:46
Πόρνε δεν αναφερόμουν στους καφέδες - "πάστες", έχει και άλλους καφέδες να πιεις.
Οκ κι εγώ δε λέω ότι είναι η καλύτερη καφετέρεια στον κόσμο και ότι φτιάχνει τον καλύτερο καφέ έβερ κλπ, αλλά ηρεμήστε. Ο μόνος λόγος που επιτίθεστε οι περισσότεροι στα σταρμπαξ είναι επειδή είναι τρεντυ και πολυέθνικ.
:moutza:
Kanete san toys rwssoys me ta McDs ...

atom_smasher
22-09-2005, 23:06
mono h antikapnistikh politikh tou mou aresei.ola ta alla skata.allwste kafe den pinw pote.

Solo Carriera
23-09-2005, 02:53
Ο μόνος λόγος που επιτίθεστε οι περισσότεροι στα σταρμπαξ είναι επειδή είναι τρεντυ και πολυέθνικ.

Ή μπορεί να φταίνε οι τιμές, η διακόσμηση του χώρου, η συμπεριφορά των υπαλλήλων και το αντικαπνιστικό πνεύμα. :P

εγώ ψηφίζω all of the above.

επίσης, ναι, η επιτηδευμένη ευγένεια με ενοχλεί αφάνταστα. και η άλλη λύση δεν είναι να μου πει "τι καφέ θέλω γαμώ το σπίτι μου", ομγκ, αν αυτό λέγεται ειρωνεία ή λογική έχετε παρεξηγήσει κάποια πράγματα.

Angrafan
23-09-2005, 03:40
xtypa mia frapedoumpa mhn sou gamhsw mwrh saloufa

XD
23-09-2005, 05:02
σταρμπαξ
EINAI TA AGAPHMENA MOU !!! PHGAINW ME TA FILARAKIA MOU
KAI SKAME TRELO GELIO ME TA INTELLECTUAL GKOMENAKIA
POU SYXNAZOUN EKEI PERA. MERIKES FORES GAMAME KAI
KAMIA AMA MAS EXOUN PERISEPSEI LEFTA APO AFTA POU
PLHRWSAME GIA TO CAFE GIA NA PAROYME GKAPOTES.
ENTAKSEI, DEN KAPNIZOUME POU DEN KAPNIZOUME,
AS RIKSOUME KANA POUTSO NA PERASEI H WRA.
TWRA OSO GIA TOUS GKAIFEDES, OTI KAI NA PARW
DEN EXEI IDIETERH SHMASIA. SINITHWS KSEXNIOMASTE
ME THN PAREA MOU PANW SE ENA LAPTOP DIABAZONTAS
POSTS POLIAPAGAPHMENWN XRISTWN OPWS TOU ATHEIST
KAI TOY AFALOKATI KAI H WRA PERNAEI TOSO GRYGORA POY
OI GKAIFEDES EXOYN KRYWSEI, EMAS MAS EXEI GAMITHEI TO
SYMPAN LOGW ELLEIPSHS CIGAROY, OPOTE TOUS PINOUME
MONOROUFI KAI THN KANOUME OLOTAXWS GIA KAPXOIA
LIGOTERO_POIOTIKH_KAFETERIA OPOY PERAN APO TO NA
KAPNIZOUME SAN NTALIKIERIDES POUSTHDES, THA AKOUSOUME
KAI ENA "TELIA" RE ADERFAKI H ESTW TO NEO TERASTIO YPERHIT
THS ANASTASIAS ME TON BEN MOODY [PRWIN KITHARISTAS TWN
TROMERWN EVANESCENSE] TO EVERYTHING BURNS POU EINAI KAI
STO SOUNDTRACK TOU FANTASTIC4 KAI MAS ARESEI POLY, ANTE KAI
KANA FOBAMAI TOU NINO PARAGKELIA AMA PSINETAI KANA PIPINAKI
STHN PAREA. E KAI AMA PSITHEI TO MOLAKI, PAME PALI KAMIA
BOLTA APO TA STARBAX NA THS DIKSOUME PWS KATEXOUME
KAI APO KOULTOURA, POLITISMO, FINETSA, STYL KAI TEXNH.
EINAI POLI WRAIA TA STARBAX, EGW KAI H PAREA MOU TA
SYNISTOUN SE OLOUS !!! MALISTA TO EPOMENO ER MEETING
ANETA THA MPOROUSE NA GINEI EKEI PERA !!! ELATE OLOI !!!

WildOnesFly
23-09-2005, 05:42
οκ. έχει την πλάκα του. κάτι λιγότερο κονσέρβα είναι προτιμότερο όμως.

Σε ότι λέτε για το προσποιητό, έχω κάτσει ελάχιστες φορές σε star και μία από αυτές, έτυχε ένα από τα παλικάρια που δουλεύανε εκεί, και είχε κατορθώσει να μου φτιάξει κάτι γλυκήτατο (σκέτο τον θέλω, καφέ θέλω όχι μαρμελάδα γαμώτο. Α ρε σε τι σε παρασύρουν κάποιες φορές...) μετά από πολύ προσπάθεια - ομολογώ - βγήκε έξω να καπνίσει γιατί δεν άντεχε ούτε αυτός το "αντι", πιάσαμε κουβέντα, μια χαρά ήταν.

Milko =/= Espresso. Spare us...

Solo Carriera
23-09-2005, 05:46
έπιασες το νόημα :thumbsup:

Kingdom Gone
23-09-2005, 08:46

Νομίζω είναι ένας πολύ καλός λόγος :roll:

morphine
23-09-2005, 12:40
οκ.

necropethamenos
23-09-2005, 18:54
oti lete gia ta starbucks einai malakies. pragmatika. malakies.

oi times einai mia xaroula, an analogistoume ti pairnoume.

Ti diladi, se enoxlei to 4euro (i kai 5euro) otan pairneis ton TERASTIO frapoutsino me karyda, kima kai avgolemono, pou einai sto katw katw kai apotelesma mias kapoias proergasias alla den se xalaei to 3euro otan tha pareis enan freddo (i.e. frape apo to 2000 kai meta) tou kwlou?

I mipws goustareis to 4euro na to dwseis gia na katseis se ena magazi me 465236346354 trapezia se enan sxetika mikro xwro opou exoun prospathisei na XWSOUN oso perisotero kosmo ginetai?.

I mipws protimas ksylini karekla apo polythrona/kanape?

I mipws protimas na ta dineis stin (oxi panta alla syxna) varemeni vrwmila servitora me to tatouaz sto gkwlo pou tha sou pei PANTA "mipws na me plirwsete giati thelw na kleisw tameio"?

AMAN, POSO SYXNA KLEINOUN TAMEIO?

De me xezete, alysida nai - alla 1000 fores kalytera apo tin mesi elliniki KAFETERIA (kai to lew oso pio ypotimitika mporw.)

Fysika kai yparxoun pio wraia kai pio ftina magazia gia na pieis kati, aplws den einai polla kai den einai stin athina.

(nafplio px, siga mi kathosoun sta starbucks)

den tha to ksexasw pote, prin 3-4 xronia, 3,5 euros gia mia "krya sokolata" stin Ostria (paraliaki). Nesquick me nero. Xwris plaka. Eixe mesa KOMMATAKIA nesquick.

entit: a, kai oson afora to kapnisma, EPITELOUS ENA MEROS POU MPOREIS NA KATSEIS XWRIS NA YPOKEISAI STIN MPOXA TOU KATHE MALAKA.

vlakes oloi gamw to kantili sas

freak brother
23-09-2005, 19:23
den xreiazotan na diavasw to post sou.. hxera akrivws ti tha grapseis

mhpws exeis ginei provlepsimos :P

Odonian
23-09-2005, 20:07
Μήπως έχει δίκιο;

Deggial
23-09-2005, 20:11
Μήπως δεν τίθεται θέμα δίκιου και άδικου, lol;

Atheist
23-09-2005, 20:34
Μπορεί και να φτάνουμε Οβελίξ...

Meyaleleth
23-09-2005, 21:11
De me xezete, alysida nai - alla 1000 fores kalytera apo tin mesi elliniki KAFETERIA (kai to lew oso pio ypotimitika mporw.)

den pezei...den pezei sou lew...

necropethamenos
23-09-2005, 21:24

thewreis oti tha eprepe na kanw tin ekpliksi kai ksafnika na eimai yper polykosmias mpixlas mi anesis kai ageneias?

freak brother
23-09-2005, 21:35

thewreis oti tha eprepe na kanw tin ekpliksi kai ksafnika na eimai yper polykosmias mpixlas mi anesis kai ageneias?

h ekplhxh tha tan na mhn milages me stereotypa!!
epeidh ola ta starbucks einai idia den shmainei oti kai oles oi kafeteries einai idies.

epishs to thema timhs exei na kanei kai me to prwsopiko.. kai sta paparia mou pou o epixeirhmatias pou xei ta starbucks exei dwsei gamw ta fragka gia to franchise 2 atoma exei mono kai stis wres me polu kosmo 3 .. na pan na gamhthoun ta plastika pothrakia.. na pan na gamhthoun ta prokat aposteirwmena perivalonta..

yparxoun polles kafeteries me gamw ta prwsopika kai teleies atmosfaires .. alla einai giautous pou den psaxnoun tis etoimes luseis :D

VirusXI
23-09-2005, 22:31
Ti diladi, se enoxlei to 4euro (i kai 5euro) otan pairneis ton TERASTIO frapoutsino me karyda, kima kai avgolemono, pou einai sto katw katw kai apotelesma mias kapoias proergasias alla den se xalaei to 3euro otan tha pareis enan freddo (i.e. frape apo to 2000 kai meta) tou kwlou?

5e για αυτό με τα μπιχλιμπίδια που φέρνει σε πάστα;
Πίνεις τη φράπα στο αντεργκράου και τρως και κανα προφιτερόλ μετά απ'το ζαχαροπλαστείο τσηγειτονιάς. Ίδια λεφτά, ποσότητα, προεργασία, ποιότητα κιαπόλα.

Lethargica
23-09-2005, 23:39
5e για αυτό με τα μπιχλιμπίδια που φέρνει σε πάστα;
Πίνεις τη φράπα στο αντεργκράου και τρως και κανα προφιτερόλ μετά απ'το ζαχαροπλαστείο τσηγειτονιάς. Ίδια λεφτά, ποσότητα, προεργασία, ποιότητα κιαπόλα.

Thiz meeen, thei keim from the fiouuuuuutser..

Atheist
24-09-2005, 00:13
THEY TOOK OUR ΓΙΕΕΑΕΑΕΑΜΠΔΔΔ

edit: nice sig ρε. ;p

Lethargica
24-09-2005, 00:41
THEY TOOK OUR ΓΙΕΕΑΕΑΕΑΜΠΔΔΔ

edit: nice sig ρε. ;p

...

:|

btw, hpia ena kafe me santuges kai siropia batomouro sta starmpakz..

dead
24-09-2005, 04:11
Starbucks VS Underground loipon....

Angrafan
24-09-2005, 04:16

Ti diladi, se enoxlei to 4euro (i kai 5euro) otan pairneis ton TERASTIO frapoutsino me karyda

opoios plirwnei tosa lefta gia kafe einai aksios lipisis (h den vgenei apo to spiti tou me ligotero apo 50e sthn tzeph)

Kingdom Gone
24-09-2005, 04:21
makhs o koulos.
1.5e i frapa.
ouzo k koniak vantana (aka apostagmeno oinopneuma kai petrelaio antistoixa).
poikilia gia ouzo -> 20 lepta (dyo kommatia tyri, dyo kommatia pswmi, 2 elies)
starmpaks k malakies
starmakis.

Godfath3r
24-09-2005, 05:02
Gamane oi kafedes twn starbucks...Pas ekei, perneis ton kafe sou (oxi ka8hmerina, 2-3 fores to mhna) kai ton pineis allou me tsigaries ktlp...

Ase pou einai kai tigka amerikania
:P

Mayhem
24-09-2005, 06:00
oti lete gia ta starbucks einai malakies. pragmatika. malakies.

I mipws goustareis to 4euro na to dwseis gia na katseis se ena magazi me 465236346354 trapezia se enan sxetika mikro xwro opou exoun prospathisei na XWSOUN oso perisotero kosmo ginetai?.

I mipws protimas ksylini karekla apo polythrona/kanape?

I mipws protimas na ta dineis stin (oxi panta alla syxna) varemeni vrwmila servitora me to tatouaz sto gkwlo pou tha sou pei PANTA "mipws na me plirwsete giati thelw na kleisw tameio"?

AMAN, POSO SYXNA KLEINOUN TAMEIO?

Fysika kai yparxoun pio wraia kai pio ftina magazia gia na pieis kati, aplws den einai polla kai den einai stin athina.

(nafplio px, siga mi kathosoun sta starbucks)

den tha to ksexasw pote, prin 3-4 xronia, 3,5 euros gia mia "krya sokolata" stin Ostria (paraliaki). Nesquick me nero. Xwris plaka. Eixe mesa KOMMATAKIA nesquick.

entit: a, kai oson afora to kapnisma, EPITELOUS ENA MEROS POU MPOREIS NA KATSEIS XWRIS NA YPOKEISAI STIN MPOXA TOU KATHE MALAKA.

vlakes oloi gamw to kantili sas

oi perissoteres kafeteries den exoun thn paramikrh sxesh me auto pou perigrafei o necropethamenos ws "h mesh ellinikh kafeteria", toulaxiston krinontas ap oses exw paei. Oute 465236346354 trapezia, oute vrwmikes servitores kai alles tetoies upervoles. Ola mou exoun fanei fusiologika ws twra.
Episis zesth sokolata tou Bolivar gamaei otidipote vgazoun ta starsux.

Acid Baby
24-09-2005, 06:01
Πάντως το αντεργράουντ είναι χοντρή παπαριά.

necropethamenos
24-09-2005, 10:50
epeidh ola ta starbucks einai idia den shmainei oti kai oles oi kafeteries einai idies.

ksanadiavase to post mou. De milaw gia OLES alla gia ton meso oro. Episis to na katigoreis emena gia stereotypolatreia einai ligo koulo.

Profanws ftaiei oti, opws kaneis kai alles fores, xrisimopoieis mia leksi pou den ksereis ti simainei.

Gouel, stin ellada AFTI einai i stereotypiki apopsi:

makhs o koulos.
1.5e i frapa.

Diladi, to stereotypo stin periptwsi afti einai oti ta proanaferthenta einai gamata kai oti oi synitheies tis elladaras einai gamates giati einai pio gyftikes kai pio anthrwpines kai ola ta alla einai psilomitikes anisyxies tis mpourzouazias.

To oti i eikona frapa-se-lamarinenio-trapezaki mou fernei anagoula
DEN einai stereotypiki apopsi.

epishs to thema timhs exei na kanei kai me to prwsopiko.. kai sta paparia mou pou o epixeirhmatias pou xei ta starbucks exei dwsei gamw ta fragka gia to franchise 2 atoma exei mono kai stis wres me polu kosmo 3 .. na pan na gamhthoun ta plastika pothrakia.. na pan na gamhthoun ta prokat aposteirwmena perivalonta..

nai, na pane na gamithoun an exeis mia KALYTERI lysi. An i kalyteri lysi einai to undergroun (i.e. lamarinenia trapezia se pezodromio yper-vrwmikis perioxis me aftokinitakia na pernane sto miso metro) tote mallon malakies lete e! (Afto paei gia virus episis - glytwnw ena post)

yparxoun polles kafeteries me gamw ta prwsopika kai teleies atmosfaires .. alla einai giautous pou den psaxnoun tis etoimes luseis :D

M'afto ti ennoeis akrivws? Pas stin kafeteria kai den einai etoimi opote tin xtizeis kai meta pineis kafe?

Episis ti tha eleges na diavaseis ta POLLA epixeirimata pou anaferw kai na prosekseis KAI ekeina ta kommatia pou anaferw tis eksaireseis?

DEN LEW OTI OLES EINAI XEIROTERES APO TA STARBUCKS, LEW OTI O MESOS OROS EINAI.

STIN ATHINA, SYMPLIRWNW.

necropethamenos
24-09-2005, 10:54

Ti diladi, se enoxlei to 4euro (i kai 5euro) otan pairneis ton TERASTIO frapoutsino me karyda

opoios plirwnei tosa lefta gia kafe einai aksios lipisis (h den vgenei apo to spiti tou me ligotero apo 50e sthn tzeph)

ma toso den kanei na pareis enan aplo kafe re mastora, toso kanei ena terastio prama pou pio poly fernei pros glyko. FYSIKA kai ola ta aploustera pragmata (mexri ton aplo kafe) einai poly pio ftina!!!

necropethamenos
24-09-2005, 11:04
oi perissoteres kafeteries den exoun thn paramikrh sxesh me auto pou perigrafei o necropethamenos ws "h mesh ellinikh kafeteria", toulaxiston krinontas ap oses exw paei. Oute 465236346354 trapezia, oute vrwmikes servitores kai alles tetoies upervoles. Ola mou exoun fanei fusiologika ws twra.

meneis se kapoia alli poli?

FIXXXER
24-09-2005, 12:53
Adikaiologita panakriva IMO kai genika den tin vrisko se kafeteries, eidika sta Starbucks.

Mayhem
24-09-2005, 15:29

Thes/nikh

freak brother
24-09-2005, 15:41
[quote=freak brother]

ksanadiavase to post mou. De milaw gia OLES alla gia ton meso oro. Episis to na katigoreis emena gia stereotypolatreia einai ligo koulo.

Profanws ftaiei oti, opws kaneis kai alles fores, xrisimopoieis mia leksi pou den ksereis ti simainei.

Gouel, stin ellada AFTI einai i stereotypiki apopsi:

makhs o koulos.
1.5e i frapa.

Diladi, to stereotypo stin periptwsi afti einai oti ta proanaferthenta einai gamata kai oti oi synitheies tis elladaras einai gamates giati einai pio gyftikes kai pio anthrwpines kai ola ta alla einai psilomitikes anisyxies tis mpourzouazias.

To oti i eikona frapa-se-lamarinenio-trapezaki mou fernei anagoula
DEN einai stereotypiki apopsi.

nai, na pane na gamithoun an exeis mia KALYTERI lysi. An i kalyteri lysi einai to undergroun (i.e. lamarinenia trapezia se pezodromio yper-vrwmikis perioxis me aftokinitakia na pernane sto miso metro) tote mallon malakies lete e! (Afto paei gia virus episis - glytwnw ena post)

M'afto ti ennoeis akrivws? Pas stin kafeteria kai den einai etoimi opote tin xtizeis kai meta pineis kafe?

Episis ti tha eleges na diavaseis ta POLLA epixeirimata pou anaferw kai na prosekseis KAI ekeina ta kommatia pou anaferw tis eksaireseis?

DEN LEW OTI OLES EINAI XEIROTERES APO TA STARBUCKS, LEW OTI O MESOS OROS EINAI.

STIN ATHINA, SYMPLIRWNW.[/quote:34tfaxbp]
gia sena apoti katalava o mesos oros ths kafeterias sthn ellada einai to underground xaxaxaxa
perigrafeis thn stereotypikh kakh kafeteria (vrwmeres- ageneis servitores , kafeteries me yperarithma trapezia , vrwmikes klp) milwntas gia meso oro ..

ypervoles ypervoles ypervoles

Odonian
24-09-2005, 15:58
Η μέση καφετέρια στη Σαλόνικα χύνει στη μάπα το 90% των δικών μας.

Solo Carriera
25-09-2005, 14:50
σκέφτομαι να ανοίξω thread για τα friday's.

.

Antrikos
25-09-2005, 15:54
Ta friday's γαμούν καλά.

_UnHoLyMaRtYr_
25-09-2005, 15:56
makhs o koulos.

Από τους λίγους λόγους για τους οποίους μου λείπει η Πάτρα.

necropethamenos
25-09-2005, 18:23

Thes/nikh

e opws diefkrinisa milaw gia athina re :)

necropethamenos
25-09-2005, 18:26
gia sena apoti katalava o mesos oros ths kafeterias sthn ellada einai to underground xaxaxaxa

oxi, o mesos oros einai poutsokafeteries san aftes pou yparxoun sti fwkiwnos.

anagoula.

kai times aneta sygkrisimes me starbucks gia na mi leme kai oti malakia mas katevainei.

freak brother
26-09-2005, 06:08

anagoula.

kai times aneta sygkrisimes me starbucks gia na mi leme kai oti malakia mas katevainei.

vasika otan elega mesh kafeteria skeftomoun mesh kafeteria ths glufadas... twra etsi opws to theteis exeis dikio

symposium_lexotanil
26-09-2005, 08:49
proxthes pira enan frapoutsino caramel cream ki eseis mporeite na synexisete to flame.

gidia.

Solo Carriera
26-09-2005, 08:50
right on topic :thumbsup:

symposium_lexotanil
26-09-2005, 09:02
τι γνώμη έχετε;

εγώ κατέληξα ότι μου αρέσουν πολύ τα ροφήματα τους αλλά τίποτα άλλο.

ο κόσμος
οι τιμές
η είμαι-καλός-και-εξυπηρετικός-σε-σημείο-αηδίας πολιτική
η αντικαπνιστική πολιτική
ότι πρόκειται για πολυεθνική αλυσίδα
που μάλιστα φυτρώνει σε κάθε πιθανή γωνία της πόλης
και ενίοτε ο χώρος

επίσης η τυποποίηση αν και αυτό είναι απολύτως αναμενόμενο.

τι γνώμη έχετε;

loipon emena i gnomi mou einai oti maresoun apisteuta ta rofimata,o kosmos de me apasxolei apo ti stigmi pou tha vro mia polythronitsa na arakso,i apagoreusi tou kapnismatos de me apasxolei kai poly,isa isa maresei na kathomai kapou pou de vromaei to tsigaro tou allou,to oti einai polyethniki me endiaferei oso kai ta posts tou stormrider. to mono arnitiko einai oti de fytronei stis gonies tis polis pou meno.
oi times mou fainontai mia xara apo ti stigmi pou me 4.5 euro pairno miso litro theiko frapoutsino,eno se mia symvatiki kafeteria dino 3.5 euro gia ena potiri athlia sokolata.i fake eksypiretikotita ton ypallilon de me enoxlei giati diarkei gia 5 deuterolepta peripou.

auta.

on topic :proxthes pira enan frapoutsino caramel cream ki eseis mporeite na synexisete to flame.

gidia.

Darkling
26-09-2005, 09:03
Προτεινετε κατι και για μας που δε πινουμε καφε πια, ντε.

Solo Carriera
26-09-2005, 09:04
on topic :proxthes pira enan frapoutsino caramel cream ki eseis mporeite na synexisete to flame.

gidia.

δεν δίνουμε μία.

symposium_lexotanil
26-09-2005, 09:12
μία ennoeis.

allios den akougetai orea.

Solo Carriera
26-09-2005, 09:15
και το εννοώ και το έγραψα!

επίσης έκανες ποστ για να μας πεις ότι ήπιες το τάδε ρόφημα που γαμάει και συνεπώς είμαστε γίδια. δηλαδή, ομγκ, ειλικρινά στο μπούτσο μας.

symposium_lexotanil
26-09-2005, 09:21
exo tin amydra ypopsia oti kati katalaves lathos.

an kai theoro oti den eisai mpoufos kai katalaves poly kala ti ennoousa as to grapso kai me tropo pou tha to katalavei kai o stormrider.

loipon pou les,an ta proionta pou sou prosferoun ta starmpaks saresoun ta ypoloipa einai deutereuousis simasias. sto kato kato parto sto xeri (me tin kali ennoia) kai arakse paraekso na to apolauseis.

oso gia "ta ypoloipa pou einai deutereuousis simasias" prosopika den ta vrisko arnitika,opos eksigisa se parapano post mou prin ligo.

pragmatika de nomizo na pisteueis ontws oti exo tin entyposi pos tha endiaferei kapoion to gegonos oti ipia ena frapoutsino xthes sta starmpaks.

auta.

Solo Carriera
26-09-2005, 09:32
μια χαρά κατάλαβα τι εννοούσες αλλά αυτό δεν το έκανε λιγότερο ελεεινό. όλοι συμφωνούν ότι κάνουν ωραία ροφήματα, κάτι μας είπες.

δεν είναι μόνο η τυποποίηση, η επιτηδευμένη ευγένεια και όλα όσα αφορούν τους εσωτερικούς χώρους που με ενοχλούν αλλά και το ότι σκάω λεφτά σε πολυεθνική. ναι, ξέρω ότι δεν θα κάνω την διαφορά, ναι, ξέρω ότι σχεδόν όλα μου τα ρούχα είναι απο πολυεθνικές, ναι, ξέρω κάθετι άλλο αυτονόητο που θα μπορούσε να ειπωθεί στην προκειμένη περίπτωση αλλά απ' το σημείο που μπορώ να μειώσω τα λεφτά που τους δίνω προτιμώ να το κάνω. όχι για να κάνω τον κόσμο ένα καλύτερο μέρος (...) αλλά γιατί έτσι νιώθω καλύτερα με τον εαυτό μου.

όσο για το κάπνισμα το ανέφερα περισσότερο επειδή (αν θυμάμαι καλά) δεν έχουν τασάκια έξω. ούτε εγώ γουστάρω να αναπνέω καπνό.

τεσπά, βαρέθηκα.

symposium_lexotanil
26-09-2005, 09:45
afou to thema (kai i ousiastiki diafonia mas) einai o paragontas "polyethniki" tora tha mporousa na grapso,oti kalytera na stamatiseis na pairneis rouxa i otidipote allo apo megales firmas,para na apofeugeis na pas sta starmpaks mia fora to dimino ,afou thes na ta xeis kala me ton eauto sou kai oxi na kaneis ena kalytero kosmo.
alla afou to aneferes kai monos sou den exo na prostheso tpt allo.

Solo Carriera
26-09-2005, 09:50
το ότι όσον αφορά τα ρούχα δεν έχω καν κάποια μη πολυεθνική επιλογή δεν σου λέει πολλά ε;

ξέρω ότι σχεδόν όλα μου τα ρούχα είναι απο πολυεθνικές μπλα μπλα αλλά απ' το σημείο που μπορώ να μειώσω τα λεφτά που τους δίνω προτιμώ να το κάνω.

από αύριο στην μοδίστρα λοιπόν.

symposium_lexotanil
26-09-2005, 09:53
ti na sou po
o filos mou o nikos pire kati oreotates mplouzes teleutaia kai ton rotisa apo pou tis pire kai mou pe apo ti laiki kai den ton pisteua alla mou lege alitheia.

episis anapsyktika gerani kai temenia den einai polyethnikes kai einai kai poly pio nostima apo cocacola co.

Solo Carriera
26-09-2005, 09:54
από αύριο στην λαϊκή τότε.

symposium_lexotanil
26-09-2005, 09:56
giati sou fainetai toso frikalea idea omos?

rouxa apo klostes poulane ki ekei.

Starbreaker
26-09-2005, 14:36
Mpiral me gefsh tsixlofouska.

Kserete eseis.

blackbird
26-09-2005, 14:39
episis anapsyktika gerani kai temenia den einai polyethnikes kai einai kai poly pio nostima apo cocacola co.

8) :thumbsup:

Tonosalata
26-09-2005, 14:43
o grant xil pinei epsa
\m/_

Odonian
26-09-2005, 15:58
Χμου για καιρό ψώνιζα και απο λαική και δεν είχα δει καμιά διαφορά στη σεξουαλική μου ζωή. Οπότε λαική :thumbsup:

enitharmon
30-09-2005, 21:15

anagoula.

ε, ναι

αλλά η jojo σε γαμάει και έχει και ωραίες σερβιτόρες

grheadbanger
01-10-2005, 00:27
eniote pantws pezei kai kali mousikoula sta starbucks...jazzies kai tetoia...exei kai wraia prwina ap oti thimamai(exw na paw kairo einai i alitheia...)

alaiah
02-10-2005, 01:33
prwino (i nwris apogevma) (i telos pantwn oso exei fws eksw) + synnefia/vroxi/omixli + perivallon starbucks (me osa auto emperiexei) = oi pio kavla stigmes pou mporw na zisw se kafe.

Akoma kai o frapes stin paralia se ksaplwstra xanei oriaka

freak brother
02-10-2005, 16:22
http://www.interactivehank.com/docs/StarbucksSux.html

carheart
02-10-2005, 16:33
Akoma kai o frapes stin paralia se ksaplwstra xanei oriaka

an eisai se skioula, exeis tsigara kai den einai polu meshmeri, gia kanenan logo.-

alaiah
03-10-2005, 19:03
ok se katalavainw, alla oute kapnizw (vlepe starbucks), oute thewrw to apogevma ws tin katallili stigmi gia kafe stin paralia. O Kafes stin paralia imo thelei men skia alla prwi, to argotero mesimeri.

carheart
03-10-2005, 20:16
mousikh se discman/walkman kai kozerikh-pozerikh me mauro guali included?

egw pshfizw nai.

enitharmon
14-07-2006, 22:08
έχει περάσει καιρός, αλλά αν ξέρετε προτείνετε καμιά καφετέρια για διάβασμα (= άνετη, χωρίς υστερικές να μιλάνε φωναχτά για το γκόμενο τους και μουσική στο τέρμα). Το κάπνισμα το παραβλέπουμε. (και αν γίνεται στην Αθήνα και όχι στη Ραφήνα)

Επίσης, δεν είναι κάπως σπαστικό που ελάχιστες καφετέριες προσφέρουν καλό εσπρέσο ή καπουτσίνο;

Atheist
14-07-2006, 22:11
Alba στην Αγία Παρασκευή.

[/επιτήδευση]

Mayhem
15-07-2006, 13:47
το σπίτι.

ikonoklast
15-07-2006, 14:00
Καφενείο εντός του ε8νικού κήπου.

sabbattack
15-07-2006, 15:25
Starbucks sthn Aleksandras. Exei wi-fi, DEN epitrepei to kapnisma (gamhmenoi fasisti), alla exei apisteuta hremo xwro. Diabasma h/kai upnos.
:D

Griffith
15-07-2006, 15:26
Άνοιξη καλοκαίρι λέει να κάθεσαι έξω στο Starbucks της Φωκίωνος.

O)))zma
15-07-2006, 15:28
Kalokairi leei na kathese stin avli tou atheist

Tonosalata
03-08-2006, 13:26
sas anatinazw.

ikonoklast
03-08-2006, 16:13
Ρόμπαξ

freak brother
20-12-2006, 16:50
ανοιξε τριτο σταρμπαξ στην Γλυφαδα..ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΜΩΡΕ...

σε λιγο θα εχει μονο ΖΑΡΑ και ΣΤΑΡΜΠΑΞ.. τπτ αλλο.. ετσι ρομποτ!

When Black Roses Bloom
20-12-2006, 16:53
ανοιξε τριτο σταρμπαξ στην Γλυφαδα..ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΜΩΡΕ...

XA-MPOUR-GKER, PA-TA-TES.

ANA-PSY-KTI-KO.

:fear:

Candiru
20-12-2006, 16:55
πολυεθνικό μεγαθήριο που καταβροχθιζει τα παραδοσιακά καφενεία και τον μόχθο των τριτοκοσμικών καφεπαραγωγών αγροτων.

Angrafan
20-12-2006, 16:56
[quote="freak brother":3vc0rff2]ανοιξε τριτο σταρμπαξ στην Γλυφαδα..ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΜΩΡΕ...

ANA-PSY-KTI-KO.

:fear:[/quote:3vc0rff2]

SPRAIT!

SPRAIT?????

Raven Lord
20-12-2006, 18:33
γκέι
δεν έχουν φραπέ.

fleshdiver
20-12-2006, 18:35
Το διάβασα όλο. Έλιωσα με ποστ αφρολεφτ.
Δεν πίνω καφέ παρά μόνο σε κηδείες ή οταν θελω να ξυπνησω/μεινω ξυπνιος.

Πού κ πού πίνω ενα φραπουτσινο σοκολατα απο σταρμπαξ.
Ποτε μεσα σε αυτα τα μερη.
Προτιμω να μην ειμαι εκει οταν τα καψει ο Κινγκντομ.

Phantom Duck
20-12-2006, 19:10
Είμαι κατά του καφέ αλλά τα τζηζκέηκ στα 'μπαξ μ' αρέσουν πολύ.

H.
20-12-2006, 21:03
Μαλάκες μας άνοιξαν κι εδώ δύο. Ένα Καμάρα κι ένα παραλία.

Deniz
20-12-2006, 21:49
Aνοίγουν τώρα στην Θεμιστοκλέους, κοντά στα Εξάρχεια...
Όχι και πολύ καλή ιδέα I think.. :P

Raven Lord
20-12-2006, 21:53
θα φαντάζουν ωραία ... :wink:

ikonoklast
20-12-2006, 21:55
:]

Not_saved
21-12-2006, 00:33
Aνοίγουν τώρα στην Θεμιστοκλέους, κοντά στα Εξάρχεια...
Όχι και πολύ καλή ιδέα I think.. :P

E siga exei tosa kai tosa ekei..Afou ta Exarheia exoun ginei kyrile meros pleon.

enitharmon
21-12-2006, 01:06
μας έχετε πρήξει με τους φραπέδες

Bullet
21-12-2006, 01:08
αφου αυτοι ειναι ο καφες

enitharmon
21-12-2006, 01:14
αυτό είναι ένα ξέπλυμα με γεύση καφέ

Tonosalata
21-12-2006, 02:23
auta pou prosferei to starmax plisiazoun thn ennoia tou kafe

Candiru
21-12-2006, 07:40
αυτός ο καφές είναι πικρός για κάποιους:

http://imerologiokatastromatos.blogspot ... bucks.html (http://imerologiokatastromatos.blogspot.com/2006/11/starbucks.html)

sabbattack
21-12-2006, 10:27
kompoutsa

Parasight
21-12-2006, 10:41
Χέστηκα για τον καφέ τους, με τον οποίο μας τα έχουν κάνει τούμπανο, αλλά τα Starbucks γαμάνε μόνο και μόνο για αυτό:
http://img351.imageshack.us/img351/5016/imageszq4.jpg (http://imageshack.us)

Βέβαια σ'αυτόν τον τομέα έχουν σαν πολύ σοβαρό ανταγωνιστή τα Haagen Dazs. Βασικά η μάχη είναι σκληρή και αμφίρροπη.

Candiru
21-12-2006, 11:48
Χέστηκα για τον καφέ τους, με τον οποίο μας τα έχουν κάνει τούμπανο, αλλά τα Starbucks γαμάνε μόνο και μόνο για αυτό:
http://img351.imageshack.us/img351/5016/imageszq4.jpg (http://imageshack.us)

Βέβαια σ'αυτόν τον τομέα έχουν σαν πολύ σοβαρό ανταγωνιστή τα Haagen Dazs. Βασικά η μάχη είναι σκληρή και αμφίρροπη.

μεγαλύτερος ανταωνιστής από τη μάνα μου, την γυναίκα μου και μένα στο τιραμισού; Λίγο χλωμό το βλέπω 8)

Parasight
21-12-2006, 11:51
Cheesecake, φίλος.

House Of Low Culture
21-12-2006, 11:53
δεν τρώω απ' τα χέρια σου, άσε που μπορεί να βρω και καμιά τρίχα μέσα έτσι γυμνός που θα μαγειρεύεις, ρε ψανδιρου :!:

the_kindly_one
21-12-2006, 12:01
Cheesecake, φίλος.

Μπα, μια φορά έκανα το λάθος και ένιωθα σαν να είχα τσιμέντο στο στομάχι -μα τι διάολο βάζουν; Και μου το είχαν διαφημίσει για άπαιχτο. :?

Haagen Dazs για βάφλα με σοκολάτα, παγωτό cream'n'cookies, σαντιγύ και τριμμένο αμύγδαλο :hungry:

Parasight
21-12-2006, 12:06
Καλά μην πάμε εκεί. Γιατί θα σου πω για σουφλέ σοκολάτας με παγωτό καπουτσίνο και σαντιγύ και άλλα τέτοια. Και δε λέει τώρα, είναι δύσκολες οι ώρες για να σκεφτόμαστε τέτοια πράματα :P

Α, και το cheesecake είναι θρησκεία :dfinger: 8)

the_kindly_one
21-12-2006, 12:16
Πάντως και η βάφλα black forest με παγωτό ό,τι να 'ναι -όλα πάνε- από τη Δωδώνη είναι πολλά λεφτά!!!

Στην κυριολεξία, όλα αυτά είναι και πανάκριβα.... :roll:

Candiru
21-12-2006, 12:34
Cheesecake, φίλος.

δεν νομίζω να διαφέρουν και πολύ, γευστικά είναι παρόμοια, λίγο παραπάνω κρέμα τυριού, πιο σφιχτό παντεσπάνι για βάση και αντί σκόνη κακάο έχει σιρόπι κερασιού, φράουλας, φραμπουάζ, κλπ

holc δεν αναδεύω την κρέμα με την μαλαπέρδα μου, αν και το βρίσκω καλή ιδέα για :pipa:

Parasight
21-12-2006, 12:38
Cheesecake, φίλος.

δεν νομίζω να διαφέρουν και πολύ, γευστικά είναι παρόμοια, λίγο παραπάνω κρέμα τυριού, πιο σφιχτό παντεσπάνι για βάση και αντί σκόνη κακάο έχει σιρόπι κερασιού, φράουλας, φραμπουάζ, κλπ
Ναι, μόνο που δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους. Μερικές φορές καλύτερα να μασάς.

Boom!
21-12-2006, 16:29
Γενικοτερα τα γλυκα και λοιπα ψιψιψονια στα Starbucks τα σπανε.

Raven Lord
21-12-2006, 18:30
καλά ρε... τι είδους άνθρωποι δεν πίνουν φραπέ? κι ακόμη χειρότερα, καφέ? :shock:

DarkOmeN
21-12-2006, 18:57
Eιμαστε πολλοι.Φυλαχτειτε. 8)

When Black Roses Bloom
21-12-2006, 19:36

Oute esu re kerato?

fandango
21-12-2006, 19:42
καλά ρε... τι είδους άνθρωποι δεν πίνουν φραπέ? κι ακόμη χειρότερα, καφέ? :shock:

Αυτοί που δεν τους αρέσει ο καφές. :D

DarkOmeN
21-12-2006, 20:31

Oute esu re kerato?

Nαι.Μονο κανα γαλλικο που και που επειδη ειμαι και πολυ μποέμ ναουμε. 8)

Phantom Duck
22-12-2006, 13:23
Καμιά ανοχή στον καφέ.

Hardliners F.C.

Raven Lord
22-12-2006, 16:21

μα δεν είναι θέμα γούστου. είναι ανάγκη :P

Candiru
22-12-2006, 16:30
[quote="Raven Lord":3r1soqrl]καλά ρε... τι είδους άνθρωποι δεν πίνουν φραπέ? κι ακόμη χειρότερα, καφέ? :shock:

μα δεν είναι θέμα γούστου. είναι ανάγκη :P[/quote:3r1soqrl]

ο καφες ανάγκη :?:

Raven Lord
22-12-2006, 16:32
η καφεϊνη...

βέβαια υπάρχει και μια κατηγορία ανθρώπων που κοιμάται περισσότερες από 10 ώρες οπότε δεν τη χρειάζεται. :P

Bullet
22-12-2006, 17:16
Μη το λες,οσο περισσοτερο κοιμασαι,τοσο πιο δυσκολα "ξυπνας"

Boom!
22-12-2006, 17:26
Μιλαει η πειρα.

Raven Lord
24-12-2006, 18:49
Μη το λες,οσο περισσοτερο κοιμασαι,τοσο πιο δυσκολα "ξυπνας"

μπα, για δοκίμασε να βγάλεις μια μέρα χωρίς καφέ με 2ωρο ύπνο και μία με 10ωρο και μετά έλα πες μου πότε ξυπνάς πιο εύκολα :P

Bullet
24-12-2006, 19:48
απλά έχω παρατηρήσει ότι πιο πολύ στη τσίτα γίνομαι με λιγότερο ύπνο και καφέ

με πολύ ύπνο(αλλα πολυ ομως) όσο καφε και να πιω σα βόδι νιώθω αλλ δαυ λονγ

lab
24-12-2006, 21:29
Καλή φάση είναι, ειδικά για διάβασμα κ.λπ. Ζεστή κούπα καφέ σε άνετη πολυθρόνα με υπολογιστή στα πόδγια. Ε Οντόνιαν; :wink:

we all live in america america america

fleshdiver
24-12-2006, 22:12

we all live in america america america

we all get bombed by america θα ηταν πιο ταιριαστο σε αυτη την περιπτωση

Kuolema
24-12-2006, 23:22
Mou thn eipe o lab.

FIXXXER
25-12-2006, 16:57
Ολα αυτα τα ψευτικα κατασκευασματα που υποτιθεται ειναι γλυκα ειναι εντελως ΣΚΑΤΑ. Μονο κανα 2 λενε, ασε που ειναι ολα πανακριβα. Γενικα σταρμπαξ νται.

Khalkji
25-12-2006, 17:20
Το αβαταρ της Kuolema μάλλον αποτελεί το καλύτερο του φόρουμ

Boom!
25-12-2006, 18:14
ασε που ειναι ολα πανακριβα.

True.

ikonoklast
25-12-2006, 18:20
Λόγος Αίμα Νόημα ;
Φόβος Νεύμα Κάλεσμα !

enitharmon
12-01-2008, 15:31
τελικά τείνω να καταλήξω ότι ο latte των σταρμπαξ είναι σαν το κοκορετσι της παπαδίτσας

X
12-01-2008, 15:38
τελικά τείνω να καταλήξω ότι ο latte των σταρμπαξ είναι σαν το κοκορετσι της παπαδίτσας

Epitelous kapoios pou me katalavainei.

Pinatero
12-01-2008, 15:52
τριζουν τα κοκκαλα ταβερνιαρηδων των βουνωνμε παρομοιωσεις του κοκορετσιου με σταρμπακς καφεδες! αλλα τωρα τι μιλαω και γω που η αλλαγη μου στο καφε 10χρονια τωρα ειναι απο γλυκο χωρις μεχρι μετριο χωρις και τουμπαλιν! μπαλλαλλαικα! παντως εχουν ανοιξει τουλαχιστον 4-5 σταρμπακσ και δω απανω!

Lukather
12-01-2008, 15:56
Xali mavro. Proti fora pou piga itan kapou stin panepistimiou stin Athina otan irtha gia Beggars kai den iksera apo pou na figo.

Oi kafedes einai xali mavro, ase pou exo tin amidri entiposi (exo paei elaxistes fores) oti den serviroun frape.

Milame gia Thessaloniki e. Kai den serviroun frape.

Swollen
12-01-2008, 16:03
βασικά καφετέρεια που βλέπεις τέτοια ρεζιλίκια, δεν είναι καφετέρεια
όσο καλό λάτε, φάτε, κλάτε και δεν ξέρω γω τι άλλο φτιάχνει

http://i49.photobucket.com/albums/f271/swollenm/DSC01860.jpg

και δεν έχει κ φραππέο
ουγκ

BlackiE
12-01-2008, 16:04
Frapuccino Caramel.

Kamia sxesh me frappe alla gamaei.

X
12-01-2008, 16:05
Den antilegw.. kai h olh filosofia tous einai gtp, alla o latte einai :pink:

solution_AK-47
12-01-2008, 16:35
Frapuccino Caravel.

En anamonh.

enitharmon
12-01-2008, 16:38
μλκ ξεκολληστε με το γαμωφραπε επιτελους

Swollen
12-01-2008, 16:41
δεν υπάρχει αυτό
καλά και άγια και λοιπά λάτε (δεν έχω πιει ακόμα άλλα είναι στα πλάνα), καπουτσίνο με της παναγιάς τα ματια μέσαόλα, σοκολάτες, μιλκσέηκ, ροφήματα γενικά με παγωτά, σορόπια και δε συμαζεύεται

αλλάαααααααααααααααααααα

φραπέος είναι φραπέος και θα'ναι για πάντα κια... μόνος του στην κορυφή

X
12-01-2008, 16:44
φραπέος είναι φραπέος και θα'ναι για πάντα κια... μόνος του στην κορυφή

:puke:

Den einai kan KAFES

Swollen
12-01-2008, 16:48
έλα τώρα μη μου το χαλάς... αν πιεις καλό φραπέ με την τσιγαράρα σου παρέα κ την εκάστοτε κατάλληλη κατάσταση.. είσαι άρχοντας

φραπές δεν είναι μόνο το ρόφημα
είναι γενικά η διαδικασία "πίνω φραπέ"

(και προς θεού, δεν λέω κάτι για παραλία, τάβλι, γκόμενες, γκρικ λαβερ με τρίχα για πουλόβερ και λοιπές μούφες.. είπαμε.. εκάστοτε κατάσταση)

ρε παίδες... λίγο μπακαπ
στηρίχτε λίγουλάκι

Tonosalata
12-01-2008, 16:49
ενώ ο λάτε - τούρτα στα σταρβλαξ είναι καφές στρέιτ φρομ κολόμπια.

X
12-01-2008, 16:50
Pws ta les pws ta les re atime.. (swollen) Sxedon me peitheis alla..

mpa :D

Parola auta

Epeidh eisai glukhtatos genika :)

X
12-01-2008, 16:52
ενώ ο λάτε - τούρτα στα σταρβλαξ είναι καφές στρέιτ φρομ κολόμπια.

Esspresso me gala einai kale mou. Kai NAI, oso suntaraktiko ki an sou akougetai, o esspresso einai KAFES. Alesmenoi kokkoi apo to agaphmeno mas dentro :)

BlackiE
12-01-2008, 16:54
έλα τώρα μη μου το χαλάς... αν πιεις καλό φραπέ με την τσιγαράρα σου παρέα κ την εκάστοτε κατάλληλη κατάσταση.. είσαι άρχοντας

φραπές δεν είναι μόνο το ρόφημα
είναι γενικά η διαδικασία "πίνω φραπέ"

(και προς θεού, δεν λέω κάτι για παραλία, τάβλι, γκόμενες, γκρικ λαβερ με τρίχα για πουλόβερ και λοιπές μούφες.. είπαμε.. εκάστοτε κατάσταση)

ρε παίδες... λίγο μπακαπ
στηρίχτε λίγουλάκι

Mazi sou eimai, alla mia fora sto toso kalos einai k o kafes ap ta starbucks.

Tonosalata
12-01-2008, 16:56
το ότι είναι δημιούργημα των σταρβλαξ, αναιρεί τα παραπάνω.
σο σιμπλ.
κάναμε και μάθημα για το τι είναι λάτε και τι εσπρέσο, χουρέι!

Swollen
12-01-2008, 16:57
Χ :pink: αγαπούλες και μπουφλες αγαπησιάρικες στην μούρη σου :pink: Χ

κάτι σε ντεζαβου μυρίζομαι

μπλάκη αυτό είπα λίγο πιο πάνω ντες... ακριβώς αυτό

χ τι είναι λέει ο λάτε? εσπρέσο με γάλα?
πάλι καλά

BlackiE
12-01-2008, 16:59
Gia backup hr8a :P

X
12-01-2008, 16:59
Χ :pink: αγαπούλες και μπουφλες αγαπησιάρικες στην μούρη σου :pink: Χ

κάτι σε ντεζαβου μυρίζομαι

μπλάκη αυτό είπα λίγο πιο πάνω ντες... ακριβώς αυτό

χ τι είναι λέει ο λάτε? εσπρέσο με γάλα?
πάλι καλά

Dejavu indeed :P
Pou tha paei.. den tha se petuxw kapote sto under? :P
Kai nai nai, einai esspresso me gala. Twra den kserw an vazoun k tipota allo mustiko mesa :O

solution_AK-47
12-01-2008, 17:02
Χ μπουφλες στη μούρη σου

K apo mena :!:

Swollen
12-01-2008, 17:04
βασικά συχαίνομαι το γάλα γενικά σε καφέ
αλλά θα δοκιμάσω

lab
12-01-2008, 17:15
Το γαλα σε καφε κανει κακο!

sfinotouvlaki
12-01-2008, 17:16
όπως κι ο καφές στο γάλα (ή και γενικότερα)!

enitharmon
12-01-2008, 17:18
μια χαρα ειναι ο φραπες και πινουμε, αλλα μη πρηζετε συκωτια για την ανωτεροτητα του, δεν ειναι καφες, είναι τροπος ζωης και μονο

λατε ειναι μια κούπα γάλα με μια δόση εσπρεσσο, οπότε swollen, μη δοκιμάσεις

αλλά επιμένω για την παπαδίτσα

stam and the witches
12-01-2008, 17:21
Ο γαλλικός των Starbucks είναι ο καλύτερος που χω πιει και είναι σε τιμή εξαρχείων (2,5 ευρώ το μισόλιτρο). Και είναι και κοντά στο σπίτι μου και παίζει και ωραία μουσική οπότε το δίλλημα καγκουροφραππές βριλήσσια-ταξίδι μέχρι το κέντρο για καφέ δεν υφίσταται πλέον.

Weiss
12-01-2008, 17:23
ό,τι είπε.
όσοι μιλάτε για καφέ-πάστα στα σταρμπαξ είναι προφανές ότι δεν έχετε πιεί το γαλλικό τους.

lab
12-01-2008, 17:26
και τον double shot americano που ειναι ενας αρκετα ωραιος freddo espresso απο πολυ νοστιλη ποικιλια!

Swollen
12-01-2008, 17:26
λατε ειναι μια κούπα γάλα με μια δόση εσπρεσσο, οπότε swollen, μη δοκιμάσεις

αλλά επιμένω για την παπαδίτσα
εμπιστεύομαι
παπαδίτσα? γιαλεγ γιαλεγ